atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu LELBĀL dibina draudzi Rīgā
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.05.20 15:23:37
LELBĀL (Latvijas Evanģēliskās Luterāņu Baznīcas Ārpus Latvijas) Pārstāvniecība Latvijā 2009. gada 19. aprīlī aicināja uz draudzes dibināšanas dievkalpojumu. Rīgā tiek dibināta jauna luterāņu baznīcas draudze. Šī pasākuma iniciatoru mērķis ir izveidot draudzi ar tās locekļiem tīkamām tradīcijām, ar draudzīgu pieeju un garīdznieku pieejamību. Tiek plānots, ka draudze būs LELBĀL sastāvā un tā piekops LELBĀL draudzēs pieņemto dievkalpojumu kārtību un principus. Jaunās draudzes dibināšanas mērķis ir pulcināt visus tos, kas meklē sev un savām ģimenēm Latvijā garīgu vidi un audzināšanu, bet kuri vēl nav atraduši piemērotu draudzi. Pagaidām paredzēts, ka draudze tiksies reizi mēnesī - katra mēneša trešajā svētdienā, plkst. 15.00, Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcā.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2009.05.22 07:43:05
Minēšu paralēli. Misioloģijā tiek runāts par reverse culture shock – šoku, kuru piedzīvo misionārs pēc gadu desmitiem misijā atgriežoties dzimtenē un atklājot cik ļoti viņu zeme ir izmainījusies. Bieži tas ir smagāk, nekā dodoties misijā, jo tad kultūras izmaiņām misionārs ir gatavs, kamēr atgriežoties atpakaļ nav. Domāju, ka trimdiniekiem atgriežoties Latvijā nākas piedzīvot ko līdzīgu.

Kā novēroju, šajā draudzē vienmēr pēc dievkalpojumiem ir sadraudzība pie galda. Paradums, kas ļoti raksturīgs trimdā, bet daudz retāk Latvijā. Tam varētu būt būtiska nozīme bijušo trimdinieku apziņā.
Pēc dibināšanas dievkalpojuma tika runāts arī par svētdienas skolu bērniem kā prioritāti, lai draudzei būtu nākotne. Tas, protams, ir ļoti labi, ja no draudzes sākuma bērnu kristīgai audzināšanai piešķir prioritāru nozīmi. Tomēr man pārdomas radīja viena nianse. Vai tas varētu nozīmēt, ka bērniem būtu jāturpina trimdas tradīcijas un jāpaliek kā ārpulslatvijas latviešiem Latvijā un būt draudzē ārpuslatvijas diecēzes ietvaros?
Mirga
# Iesūtīts: 2009.05.22 11:04:57
Vilks
Vai arī vienkārši, ka būtu drusku savādi, ja vecāki būtu vienā draudzē un bērnus sūtītu citā?
Dievs pats darīs, lai pamazām viss sakārtotos, ja vien paliekam viņam uzticīgi.
Jānis Ginters
# Labojis Jānis Ginters: 2009.05.22 16:36:08
Domāju, ka Vilka un Mirgas norādes ir visai vērtīgas, tām pievienojos.
muļķīgi ir dibināt draudzi ar domu, ka tā izmirs.
Ar kādu mērķi darbojās Latviešu draudze Īrijā? Domāju, nevis, lai paliktu līdz Kristus 2.atnākšanai, bet tikmēr, kamēr Latvieši dzīvo Īrijā. Un ja viņi atgrieztos, tad draudze savu uzdevumu būtu izpildījusi. Arī šajā gadījumā, domāju, ka būtu labi skaidrāk saprast šādas draudzes vīziju Latvijā.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.05.25 12:19:30
lēnprātīgais indriķis
Interesanti būtu uzzināt, kāds tad pēc Tava prāta ir LELBĀL garīgums un teoloģija? etc...



Emocijas, lielākoties emocijas. Tava attieksme pauž to īpatno LELB autoritārisma garu, kas vēršas pret citiem, kas nevar akceptēt visu, kas notiek LELB.

Es nedomāju, ka varu piekrist LELBĀL teoloģijai, īpaši, ja viņi aizies Santa ceļu, lai Dievs no tā pasargā, bet reliģiska brīvība dibināt savu draudzi viņiem taču ir, vai ne!

Tai pat laikā - ja, kā piemērs, man jāsalīdzina dzirdētais par bīskapa Pāvila kalpošanu Kurzemē ar vienu otru pašmāju bīskapu, tad jāsaka, ka viņa humānisms, kura viens no avotiem ,manuprāt, ir ilglaicīga svabada gaisa elpošana ārpus Latvijas, tomēr vairāk sapas ar kristietības garu nekā padomiskais autoritārisms, kas bieži tiek jaukts ar konservatīvismu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.25 15:09:55
indriķis
Tev kā ārpusniekam diez vai ir iespējams objektīvs salīdzinājums. Un vispār - katrs cilvēks un katrs bīskaps ir personība ar savām tīri cilvēcīgajām, jau no sākta gala piemītošajām īpašībām. Bet par b.Pāvila konservatīvismu/liberālismu tu neesi pārāk labi informēts.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.05.26 01:09:31
indriķis Tava attieksme pauž to īpatno LELB autoritārisma garu, kas vēršas pret citiem, kas nevar akceptēt visu, kas notiek LELB.

Jā, Indriķi, Tu esi pareizi pamanījis. Es patiesi vēršos ar konkrētiem jautājumiem pie tiem, kas nevar akceptēt visu, kas notiek LELB: konkrēti, ko nevar akceptēt? Kāpēc nevar akceptēt? Atbildes parasti ir glumas un izvairīgas, līdzīgas kā paziņojumā par jaunās draudzes dibināšanu, kas izskatās nepatiesas.

Protams, ka mūsu valstī ļaudīm ir tiesības dibināt savas draudzes un neviens jau necenšas jaundibināto draudzi slēgt. Tāpat arī man ir tiesības apšaubīt jaunās draudzes dibinatāju oficiāli paustos motīvus, it sevišķi redzot dibinātāju vidū vienu otru tādu cilvēku vārdu, kuru garīgās intereses, kuru vēlēšanās būt kādā draudzē un kopt savu īpašo garīgumu līdz šim nebija izpaudušās ne ārpus Latvijas, ne Latvijā. Tas vairāk izskatās pēc sabiedriski politiska pasākuma, nekā krsitīgas draudzes dibināšanas.
indriķis
# Iesūtīts: 2009.05.28 15:47:20
lēnprātīgais , tu man tāds pats ārpusnieks, kā es tev.
Bet man kā ārpusniekam varbūt ir iespēja uz lielāku objektivitāti, jo nav jādzied slavas dziesmas un jānodarbojas ar baznīcpolitkorektumu.

Bet kāpēc gan būtu jāakceptē viss, kas notiek LELB?
Es , piemēram varu uzteikt Vārda kalpošanas kvalitātes uzlabošanos LELB. Bet episkopāl-isms, manuprāt, to garīgi nomoka. Nekā gluma un izvairīga, kā redzi.

Kristīgu cilvēku tomēr lielā mērā ir veidojis viņa background, laiks, kurā viņa personība ieguvusi briedumu u.c.
Kas attiecas uz +Pāvilu, man ir iespējas salīdzināt, ir fakti, notikumi un objektīvas atsauksmes no amatbrāļiem...

Piekrītu tev, ka daļēji LELBĀL draudzes dibināšana ir politisks pasākums, bet LELB jau arī nesmādē politiku kā izpausmes iespēju.
Noteikti, ka jaunā draudze paliks par mājvietu vienam otram opozicionāram, bet tas taču īstenībā ir labi, vai ne? Gan cilvēkam ir iespēja kopt savu reliģisko dzīvi, gan - kas ir kas? robežas paliek noteiktākas.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 11186