atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums RKB adeptiem
Mulders
Iesūtīts: 2009.05.20 11:43:07
Jūs to varat uzdot arī paši saviem mācītājiem, pacentīšos to noformulēt tā, lai varat izveikt diskusiju ar savu priesteri un noskaidrot. Man tas patiešām interesē!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 14:53:10
Rausiitis... Jaa!

Un tad rodas jautājums... kurš tad RKB adepta pasaulē tic... viņš pats, vai viņa priesteris viņa vietā tic?
Ослик
# Iesūtīts: 2009.05.20 14:54:55
Трилобите
bet man ko?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 14:56:23
In general es vispaar esmu pamaniijis, ka mieriiga un analiitiska reakcija ir gk neticiigajiem.

Man vairāk šķiet ka te ir korelācija nevis ar pasaules uzskatu bet parasto audzinātību un inteliģenci!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:02:04
Trilo, vispār jau diskusija beidzās nesākusies, jo no RKB nevienas atbildes nebija, tāpēc īsti jau nebij par ko runāt... Tā kā... Hmmm... vot tā sanāk!
Lab, es varbūt nekorekti "savu teritoriju" izmantoju lai uzdotu jums jautājumus... Tak no RKB forumiem mani elementāri nobano par šādu jautājumu uzdošanu vien!

Šeit man zināmie RKB adepti ir tu, sica, S.R., čuda un moš vēl kādi minor frukts. Neviens tā arī neatbildēja, un visi konsekventi mani pasuutiija kaut kur pie trešajām personām!

Nu grozies kā gribi, tas rada iespaidu, ka atbildi nezini, jeb ļoti labi pat zini atbildes un ļoti labi zini, ka tās iet šķērsām ar Rakstiem... tāpēc, loģiskāk un pareizāk ir - neielaisties!
Taču Trilo būdama holērīķe, nevarēja atturēties Mulderu nepatracinot... manuprāt projicējot vairāk gan savu noskaņojumu nekā korekti interpretējot Muldera uzvedību... Sica vispār garām kaut kur aizbrauca, tā teikt, sāka par daudz starp rindiņām lasīt, S.R. nu atmahājās - tjipa - es nezinu, ej pie gudrākiem onkām!

Kristofers arī... momentā gribēja skriet vilcienam pa priekšu!

Čuda vispār neiebrauca bazarā!

Nu ij ko lai viens nevainīgs, naivs un labticīgs Mulders no tā visa izsecnina... Lab vēl jau paliek kāds miljards RKB adeptu kam to pajautāt, tak sak - tad beidziet mani banot no saviem forumiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:02:54
Esi redzējis daudz ezotēriķu ar mierīgu un analītisku reakciju???

A es neesmu redzeejis nevienu ezoteerikji, kas buutu gan inteligjents gan labi audzinaats!!! Vot Buikjis... imo vienmeer mieriigs un analiitisks! A vinjsh arii profilam atbilst!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:05:55
Trilo, da es tagad esmu mierīgs kā iznārstojis valis...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:06:26
Ctulhu, mani izbanoja... es gan neiru mēģinājis pārreģistrēties ar citu neimu...
carbon kid [87.110.35.14]
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:06:57
Mulders Kristofers laikam gan bija no lelb ar prokatolisku nostāju...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:08:51
carbon kid, nu taapee arii neierakstiiju sarakstaa...
Kristofers imo vieniigais vismaz pameegjinaaja pa teemu atbildeet, un pat atbildeeja... Vot tur vareeja veidoties diskusija!

Jo manupraat tas IR interesants un teologjiski buutisks jautaajums, vai Dievs speej atcelt kaut ko, ko pats iestaadiijis. Vai Dievs var par sveetu dariit kaut ko nolaadeetu un nolaadeet kaut ko sveetu?
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:09:20
Mulders
man gan nerodas šaubas par viņu ticību, protams, ka viņi paši tic, bet viņos ir bailes "izkrist no rāmjiem nepareizas ticības dēļ", tāpēc, "lai domā zirgs (pāvests), tam lielāka galva", kam viņi uzticas. Un tas ir tas, kas man nav saprotams - šī bezgala lielā uzticība pāvestiem, jo reāli nekad neesmu redzējusi tam ne jēgu, ne iemeslu. Es faktiski tā arī uztveru - cenšos nodalīt RKB adepta ticību un RKB pāvesta rosību.

Zināmā mērā viņi tā "drošāk" jūtas, kā stādiņi piesieti pie pamatīga atbalsta koka. Viņuprāt, viņi nevar nekur tālu "noliekties." Savukārt, ar mums ir tā, un mūsu atbalsta kociņš ir salīdzinoši "niecīgs", ka daži ārti vien jūtas pārauguši (pašgudri) un mēdz aizlocīties . Grūtāk ir mums, tas ir skaidrs. Bet galvenais jautājums, kam ir bīstamāk.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:10:40
Ctulhu
tas nebuus no neticiigajiem
būs, būs ... tas nenozīmē, ka viņi tam tic, vnk viņi "šo to ir dzirdējuši" un tas noder munīcijai
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:18:26
Rausītis, tāpēc jau uzdevu šos jautājumus...

Ja RKB adeptam tie ir skaidri, nu viņš varētu izklāstīt un parādīt šo skaidrību! Ja RKB adeptam pašam tas nav skaidrs, tad es centos to tā uzdot, lai viņi spētu ar savu Priesteri izrunāties un vismaz pašī priekš sevis to noskaidrot un kazi vēlāk arī mums pastāstīt!

Kā arī... ir kāds cits jautājums... no kura arī RKB adepti lec no bixēm ārā un par ko bano!

- Ja Pāvests un Maģistrāts kļūdās, vai jūs gribētu par to zināt?
- Ja Pāvests un Maģistrāts kaut kur maldās, vai jūs paliktu pie šiem maldiem, neskatoties ne uz ko?

Manuprāt RKB adepts atbild ar mantru "Pāvests un Maģistrāts nekļūdās"... ir jādzīvo kaut kādā ziņā ar klopēm uz acīm un ausīm, lai neiedzīvotos neirozē...
Bet... tā kā neesmu RKB adepts, spriežu tik pēc ārējā... un visticamāk ka kļūdos...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:20:59
Nekonkrēts jautājums, bet, ja tu domā, vai vispār var atcelt to, ko pats teicis, tad jā:

Jautājums tiešām bij nekonkrēts, lai tā teikt, sāktu no augšas!

Tagad konkrētāks jautājums - Vai Dievs var šķirt laulību? Man patika tavs veids, kā tu argumentē - ar Rakstiem - tad es ceru, ka tā turpināsi!

p.s. Starp citu, vai vari atbildēt uz stipri sarežģītāku jautājumu - kas kopīgs tiem gadījumiem, kad Dievs atceļ kaut ko, ko pats iestādījis?
Avokado [212.93.100.151]
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:28:27
Mulders paliek iespaids, ka šis jautājums gruž Tavu sirdsapziņu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:35:10
Avokado, baidos, ka neesmu atbildīgs par šo tavu iespaidu! Personīgi man vispār šī lieta ir skaidra kā 2x2... Es tik tā... izbrīnīts esmu, ka citiem tas sagādā tādas grūtības... tb saskaitīšana pirmā desmitnieka robežās! Bet nu... bivajet... droši vien ir kaut kas ļoti elementārs, ko es nespēju saprast, pieņemt!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:38:20
Trilo, nā prosto jautājums... vai Dievs var šķirt, nevis atcelt, laulību! Dievs nevar atcelt neko, ko ir saucis esībā tādā ziņā, ka viņš nevar padarīt par neesošu kaut ko, kas noticis. Tādējādi atcelt laulību viņš nemaz nevar, tāpat kā atcelt tavu piedzimšanu, ja tu jau esi piedzimusi!
Tāpēc korekts jautājums ir... vai Dievs var šķirt laulību! Noskaidrojām, ka cilvēki nevar šķirt, jo laulība ir Dieva savienība. Tātad... vienīgais, kas paliek, vai Dievs var šķirt laulību?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 15:49:07
Man ir lielas šaubas, ka visas laulības ir Dievs savienojis, tādēļ tās nemaz nav laulības - nemaz nav notikušas kā tādas. Tās var, kā tu izsakies "atcelt".

Nu ja Laulības nav, tad jau nav ko atcelt
Tak Laulības esamību visai konsekvneti var konsatēt pēc parakstiem uz papīra, vismaz Latvijā! Tādējādi... hmm... Spriest par to vai *****mušu tiešām Dievs ir radījis tikai tāpēc, ka neko labu mēs tajā radībā nesaskatām, ir nu tā... uzņemties uz sevi spējas konstatēt kaut ko paralēli Dieva noliktajam!

Tb sanāk runga ar diviem galiem! Tu paļaujies uz savām spriestspējām par to vai Dievs kaut ko ir iestādījis vai nav iestādījis, bet tieši šo pašu spriestspēju pielietot gadījumā vai Dievs kaut ko nav noārdījis un atcēlis, baidamies!

Tas man joprojām izskatās kā mērķa zīmēšana apkārt bultai! Jeb tā... izšaujam uz dullo, un tikai tad kad lode kaut kur trāpa, sakām... ka tieši tur arī gribējām trāpīt!

Kāpēc ir tik grūti atzīt to, ka tie esam mēs un tikai mēs cilvēki kas sačakarē Dieva iestādītās labās lietas, tāpēc Dievam ir ar asiņaniem sviediem jāpūlās lai mūs izglābtu no pašiem saviem ļapusiem... un kā rāda Raksti, dažkārt pat ļaujot sākumā svētas lietas salauzt un izmest miskastē (Skat par Vara Čūsku), tikai lai pasargātu cilvēkus no vēl lielākiem grēkiem... Un tieši tāpēc, ka Dievs var patiešām visas lietas par jaunām vērst, tad kāpēc lai tas, kurš pat miroņus spēj augšāmcelt un darīt atkal dzīvus, nevarētu arī mīlošiem cilvēkiem dāvāt jaunu iesākumu?
Kas ir laicīgs iestādījums laulība - pret mūžīgu iestādījumu, dzīvību! Ja jau Dievs otro var atjaunot, tur kur tā ir nokauta un dāvāt mums jaunu dzīvi, veco atstājot nomiršanai... tad vai viņš nespētu arī dāvāt jaunu laulību, tur kur vecā ir kļuvusi par elli un grēka aku?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.20 15:55:24
Pag, es neiebraucu. Cjista praktski, ja ir salaulaajusies 2 cilveeki, a viens no vinjiem kljuust par alkoholikji, tad Mulders ko - iesaka to alkoholikji paciest?

Nā otrādi... es uzskatu, ka ir situācijas, kad laulība izjūk... kad Dievs pats samaitātības un grēka dēļ nahrenizē tādu laulību. Kristus explicīti pasaka, ka nedrīxt šķirties s buhti barahti... bet vienīgais iemesls ir netiklība...

Bazars ir par to, ka RKB šādu gājienu neakceptē! Tb ja tev nebūs paveicies un tu būsi salaulāts RKB baznīcā, tad tu nedrīxti šķirites. Bet ja šķiries, nedrīxti vairs iedotie sjaunā laulībā līdz tas otrs atmet ķeseli (papildus motīvs slepkavībām)!!!
Nu vēl var gan šķirites, gan apprecēties, bet tad tiec no RKB exkomunicēts... kas no Kristieša viedokļa nozīmē - Dieva nepiedošanu, līdz neesi visu atjaunojis atkal.
Nu iedomājies!

Meituks uz dullo izšķirās... Apprecās... Tiek Exkomunicēts no RKB... Dzīvo dzīvo... Satais Bērniņus! Bet RKB Exkomunikācija paliek spēka... faktiski tas nozīmē - Dievs tevi atraida - Dievs tev nepiedod... līdz tu neizlabo esošo.
Tagad iedomājies, šamā grib visu izlabot. Izlabošana nozīmē ko... 1) Šķirties no esošā vīra 2) Atgriezties pie iepriekšējā un atjaunot laulību
TAD pēc RKB teoloģijas, viņa var tikt atkal Dieva pieņemta. To ka #1 un #2 pat pēc RKB teoloģijas implikatīvi izraisa vēl veselu lērumu grēku un sarežģījumu... tas tā... po feņi.
Galvenais, lai viens likums tiktu konsekventi ievērots, RKB ir gatava upurēt visu pārējo bauslību... Kā jau teicu... ja cilvēks grib būt pēc sirdsapziņas uzticīgs RKB baznīcas mācībai UN viņam nav paveicies ar laulāto draugu... tad RKB mācība viņa dzīvi pārvērš par elli, nedodot izeju!

Luteriskā baznīca ir kolnsekventa... ja Kristus piedod pat slepkavības un dod jaunu sākumu pat miroņiem, tad Kristus var piedot arī grēkus, kas iznīcina laulību, un arī vietā dot jaunu laulību un mīlestību, veco atmetot!
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:00:38
Mulders
Kristus explicīti pasaka, ka nedrīxt šķirties s buhti barahti... bet vienīgais iemesls ir netiklība...
Kristus? Pāvils?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:01:52
Mulders Redzi - pati tevis lietotā vārdu kombinācija RKB adepti provocē negatīvas emocijas. Tāpat kā man un tev negatīvas emocijas izsauktu tādi epiteti kā protestantu sektanti, Lutera ķecerības sekotāji utt.

RKB un PB ir no senbaznīcas laikiem mantotā kārtība, ka laji (mirjaņini - pasaulnieki) par debesu lietām nespriež, bet gan kā paklausīgi bērni tic tā, kā māca Sv. Māte Baznīca.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 4610