atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai LELB atziist RKB ordinaaciju
Mulders
Iesūtīts: 2009.05.07 10:47:39
Uzodu tresho reizi. Manupraat ticiigajiem dereetu zinaat to vai LELB atbalsta RKB ordinaaciju. Tas ir, ja pienjemsim, kaads RKB priesteris konverteejas no RKB uz LELB vai vinja ordinaaciju (un respektiivi tos soliijumus, kas doti RKB ordinaacijaa) LELB atziist par pietiekamiem lai sho ordinaaciju atziitu, jeb taads priesteris tiek paarordineets, ja vinjsh grib LELB ietvaros buut maaciitaajs?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.07 10:47:55
Shitaads jautaajums zinaataajiem... Un es neesmu vieniigais, kam tas interesee!

Gadiijumaa ja ordinaacija tiek atziita, tad vai arii RKB atziist muusu ordinaaciju?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:05:26
uzdevu tavu jautājumu kādam RKB priesterim, moš viņš padalīsies šajā noslēpumā. protams, ja zinās.
bet es godīgi sakot neesmu dzirdējusi ka kāds katoļu priesteris būtu izteicis vēlmi pāriet pie luterāņiem. no kurienes tādi jautājumi?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:11:23
Trilobīte
nu, tāds var arī iet, katram sava maizīte kaut kā jāpelna. kad izmetīs no luterāņiem varēs konvertēties PV, tur laikam nekāda ordinācija nav nepieciešama.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:20:32
mans subjektīvais viedoklis - visticamāk ka ne LELB atzīst RKB ordināciju, ne arī otrādi. Jums taču Pētera pēctecība nav saistoša.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:26:05
Trilobīte
galugalā var uzcept arī kādu pavisam jaunu sektu un kļūt par tās līderi- piemēram - Latviju Jēzum! bet tāda šķiet kādu laiciņu bija tepat Bauskā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:30:34
S.R. Trilo, manu teemu nokaava, kad pateicu kontextu, nosaucot konkreetus vaardus... Taapeec tagad runaaju vispaariigi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:33:22
S.R. Nu vienmeer ir tas jautaajums kas vispaar tiek likts zem vaarda "Peetera peecteciiba", jo kad parok dziljaak... tad vispaar reti kursh apjeedz, kas ar to tiek domaats...

Protams, ja ar to domaa kaadu "gripas paveidu", kas izplataas ar pieskaarienu, nu tad tas izskaidrojums jau iipashi nav labaaks, skaidrojot snumblzhus ar naapshljiem... Tak man arii shkjiet visai logjiski ka savstarpeejaas ordinaacijas bez paarordinaacijas nevar buut atziistamas, jo cik saprotu, tad citastarpaa Ordinaacijas solijumaa ietilpst apnjemshanaas maaciit saskanja ar attieciigajaam Ticiibas Aplieciibaam un Kanoniem...

Pienjemu ka RKB tas buutu tur soliijumi buut zem Papas, savukaart LELB apnjemaas maaciit saskanjaa ar Luteriskajaam TA... Taadeejaadi savstarpeeja apmainja bez paarordinaacijas imo nav iespeejama!

Tak vot... gaidu kaada zinosha LELB paarstaavja atbildi un skaidrojumu!
indriķis
# Iesūtīts: 2009.05.07 12:54:04
Man domāt, ka LELB kā jebkura baznīca principā atzīst jebkuras citas baznīcas ordināciju, vnk daudzkas ir atkarīgs no konkrētā pārgājēja kandidāta atestācijas un kompetences. Subjektīvi , - RKB ex-priesteris tomēr LELB prokatoliskajai frakcijai ir odziņa.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:10:10
Trilo... vot lieliities jau tur iisti nav ar ko... Mulders labaak uzticaas pashaudzeetiem maaciitaajiem... Bet uz Luetrismu aizkonverteejas nemaz ne tik maz visadi RKB un PB, kaa arii vice versa!

Kudii inchiigaak ir tas, kaa tas notiek tiiri tehniski... jo imo maaciitaajam ir jaazaudee amats taa kaa taa... un tad ordineeties var varbuut izejot kaadus "aatros kursus" A to zin kaut kaa stulbi var sanaakt, ja ex-priesteris pie altaara kaut ko par Mariju Ljapnjii, jeb ex-maaciitajs no RKB kanceles kaadu Shamlakdes Artikulu par Paavestu nocitee
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:22:18
Mulders
es protams atvainojos, manas zināšanas ir niecīgas par LELB... bet RKB priesterība ir sakraments.... un tas uz mūžu... tāpēc LELB mācītājs diez vai bez 6šu gadu studēšanas seminārā drīkstēs tā kaut ko no RKB kanceles kā priesteris ļapņuts...
tās ir tik manas domas, jo es patiesi nav sevišķi izglītots tips
tomcat [87.110.11.219]
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:26:08
sicilia probļemas jums rkb ar to priesterības sakramentu uz mūžu - Zagorskim tas toč ir pie kājas, jo vafeles un vāverītes uz mēles
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:28:12
tomcat [87.110.11.219]
nu priesteri jau ar tik cilvēki nevis svētie.... a Zagorskim izskatās vispār smagas problēmas..... un tad jau viss pie kājas
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:35:00
sica, nuja... taapee es saku, ka man ir visai gruuti iedomaaties starpkonfesiju priesteriibu kaameer nav panaakta nu taada vienpraatiiba maaciibaa, ka tas pac par sevi atrisinaas... Shais jautaajumos RKB un Luteraanjiem ir pietiekoshi liela atshkjiriiba, lai taa vienkaarshi tam kaaptu paari un ignoreetu!

Taapeec arii paceelaas shis jautaajums... vai LELB atziist RKB ordinaaciju, ja jaa, tad aiz kaada paarbiilja?

sica, pietam teikt "Ordinaacija ir sakraments" buutiibaa juusu kontextaa neko nepasaka... jo pats jeedziens "sakraments" tiek defineets kaa uzskaitiijums, kur Ordinaacija ir viens no... Taadeejaadi chista peec logjikas tas viss krutums sleepjas taaja ka "RKB Ordinaacija ir Ordinaacija"

Te jau artos kaut kad puuleejaas peistot RKB katehismu par to, kas ir Sakramenti... Tik tur taa... hmmm iisti jau netika pateikts... jo peec pashu RKB vaardiem sanaaca, ka tajaa sarakstaa ir kaut kas kas nav sakrametns, un kaut kas kas ir sakraments, sarakstaa nav iekljauts.

Savukaart taa patvaljiigi pateikt ka shie 7i rituaali ir "Sakraments"... nu un? Tak jebkuru rituaalu grupu var nosaukt dajebkuraa vaardaa... ko tas maina?

Bet lab... tas offtopiks! Jau bij pie artosa izrunaats!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:39:55
Mulders
oftopiks gan..... bet fīča ir tāda, ka mums ir dažādas uztveres... galu galā kaut vai ar to laulību.... - jūsu džekiem tā ir pieļaujama, mūsējie ne. ko darīt ar sievu LELBistam, kas grib būt RKB priesteris?
mmm? domāju, ka šādu punktu būtu vēl...
vot kā jūsu fronte - vai atzīst mūsu priesterus vai viņiem vajag biki paskalot smadzenes jūsu augstskolās un tad pa jaunu iziet ordināciju nezinu....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:43:33
sica, nu re... tur ir vesels leerums dazhaadu prikolu, kurus nevar taa uz buhti barahti saliimeet ar izolaacijas lentu kaut kaa!

Zheel ka nevieni no muuseejiem neatbild pagaidaam! Gaidiisim atbildi!
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:48:13
Mulders
varu iekopēt RKB priestera atbildi.
LELB vispar nav priesteribas, sis jautajums butiba ir nonsenss.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:50:21
S.R...
nu ja.... tā ir kā es sak... mums tas ir sakraments... LELB nezināju kas.... bet nu jā...
vēl pareizticīgajiem priesterība ir sakraments....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:51:31
Šķiet Luters un agrīnie luterisma būvētāji RKB ordināciju atzina, jo ne Luters pats, ne citi priesteri / mūki (tātad RKB garīdznieki) netika pārordinēti. Kamdēļ lai tagad būtu citādi? Vienīgais, varētu noteikt obligātas kaut kādas rekolekcijas vai tml. kvalifikācijas veidošanas pasākumus, t.sk. līdzīgi kā nomaldījušamies kalpiem, lai kaut cik garantētu konvertanta mācības tīrību.
tomcat [87.110.11.219]
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:53:17
S.R... tā nu gluži nav:
1 Pēt 2:9 "Bet jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri , svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus, kas jūs ir aicinājis no tumsas Savā brīnišķīgajā gaismā", kas ir attiecināms uz visiem Kristus ticīgajiem ....
tomcat [87.110.11.219]
# Iesūtīts: 2009.05.07 13:58:54
Trilobīte šāds RKB iedalījums manuprāt ir tautologija! bet nu katrs var palikt pie sava uzskata!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 11635