atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu LELB arhibīskaps Jānis Vanags un RKB Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs raidījumā „100.pants”
vienkāršais gunča
Iesūtīts: 2009.04.15 12:50:07
Šovakar, 15. aprīlī, plkst. 20:00 raidījuma „100.pants” studijā viesosies Latvijas Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Romas katoļu baznīcas Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Merlins
# Iesūtīts: 2009.04.17 16:55:37
a_masiks

Pie Kristus ķēnišķīgās priesterības pieder jeburš kristītais. Tā ir tā saucamā vispārējā priesterība. Ordinējot kādu no viņu vidus amatos ar roku uzlikšanu tiek dotas īpašas dāvanas. (2.Tim.1:6). Laikam pēc katoļu mācības tās paliek viņā arī pēc atcelšanas, tikai viņš nedrīkst tās lietot. Bet par paklausību pāvestam es Tev visumā piekrītu. Pēc luteāņu izpratnes pāvestu var atzīt par visu bīskapu "priekšnieku" pēc baznīcas iekšējās vienošanās, bet tas viņam nav dots no dievišķām tiesībām.
:D:D:D [87.110.8.75]
# Iesūtīts: 2009.04.17 17:12:47
Merlins Pēc luterāņu izpratnes pāvestu var atzīt par visu bīskapu "priekšnieku" pēc baznīcas iekšējās vienošanās....
labākais joks, ko šodien dzirdēju
Baigiegudrie [91.178.233.88]
# Iesūtīts: 2009.04.17 18:52:02
Es te nekādu joku neredzu. luteāņi vienojas un atzīst. Tikai Pāvests nav priekšnieks, viņš ir Dieva kalps un kalpo Baznīcai. Luterāņiem pašiem tie priekšnieki patīk, īpaši, ja paši par tādiem var uzrāpties. Laikam jau.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.04.17 19:12:09
[87.110.8.75] - jā, īstenībā aplam jokaini iznāca. Labi, atvainojos par vernikulāru izteicienu lietošanu sarunā par augstām sfērām. Mēģināšu smalkāk:

Luterāņi principā varētu atzīt, ka pēc cilvēku tiesībām pāvests ir redzamākais starp bīskapiem, pirmais starp līdzīgiem. Luterāņi neatzīst, ka viņš pēc dievišķajām tiesībām ir visas kristietības galva, kam ir vara pār visiem bīskapiem tā, kā to aprakstīja hmhmhm. Reāli pāvestam ir tāda vara pār RKB bīskapiem, bet no luterāņu viedokļa, tā ir nevis dota no Dieva, bet ir viņam pēc viņu baznīcas iekšējas vienošanās. Apmēram tā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.17 19:39:59
Merlins, nu tas tīri vēsturiski... tur bij tie 7i Arch-Bīskapi pār savām arch-diacēzēm vai kas nu tur... ij Paps sanāca tīri liels tāpēc, ka Romas Arch-Diacēze liela... Ja PB un RKB tā vienotos, saorganizētu tās Arch-Diacēzes, nu tad tīri ok... katrā diacēzē savējais frukts... un tieši kā tu saki, nevis tāpēc, ka Dievam Arch-Diacēzes kaut kā vajadzīgas, bet pēc iekšējās kārtības... nu tīri cilvēku ieviesta kārtība, lai darītu Kristus pavēles!
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.04.18 11:37:51
Merillin, nu tu kaut ko jauc. Luterāņi principā varētu atzīt, ka pēc cilvēku tiesībām pāvests ir redzamākais starp bīskapiem, pirmais starp līdzīgiem.
Luterāņi nekādā ziņā neatzīst principā ! Ja nu vienīgi brīnumainā veidā pāvests konvertējas t.s. evaņģēliskajā katolicismā ( lai neteiktu - luterismā ). Palasies "Pāvesta varu un primātu". Tas, ka Melanhtons ir parakstījies uz ko līdzīgu, nozīmē vien, ka tie ir Melanhtona uzskati un arī tur runa ir par Evaņģēlija atļaušanu situācijā, kad toreizējā Rietumu baznīca nebija vēl pilnība definēta. Kā zināms, Tridentā tika noraidīta jebkāda samiernieciska pozīcija, RKB vēloties tapt definētai par īsti pāvestīgu baznīcu un katrs aizgāja uz savu pusi. Tāpat arī šodien tie ir atsevišķu pro-romisku teologu uzskati.

Par tām iekšējām vienošānām - RKB nav nekādas iekšējās vienošānās - tā ir autoritātes uzspiesta un pārējo kā autoritatīva dogma pieņemta lieta.

Pat pāvesta nemaldīguma dogma tika pieņemta šādā veidā, lai gan daudzi bīskapi bija pret to, viņiem lika saprast, ar ko viņiem šāda iebilšana var beigties un viņi "vienojās", lai gan ultramontānisms viņu starpā nebūt nebija populāra ideoloģija. Vienošānās tomēr nozīmē abpusēji un labprātīgi sasniegtu rezultātu.

Arī šodien ir lasītas bīskapu atklāsmes, ka RKB viņi ir izstumti no reālas līdzdalības jebkādā baznīcas pārvaldē, viņi vien saņem direktīvas no augšās.

Un ko tad tu domā - vai luteriskās baznīcas akceptēs savu adiaforo bīskapu hipotētisko vienošānos, ka viņu visu simpboliskais priekšnieks nu ir Svētais Romas krēsls. To jau nevarētu nosaukt savādāk kā par bīskapu sazvērestību pret LTA.



hmhmhm [91.176.164.134]
# Iesūtīts: 2009.04.18 13:35:04
indriķis

Arī šodien ir lasītas bīskapu atklāsmes, ka RKB viņi ir izstumti no reālas līdzdalības jebkādā baznīcas pārvaldē, viņi vien saņem direktīvas no augšās.

Gribētu redzēt gan šāda apgalvojuma autorus. Vai nu viņi ir izslāpuši pēc anarhijas, vai arī sevi redz kā potenciālas daudzpāvestības ieviesējus. Katram katoļu bīskapam savā teritorijā ir liela brīvība.
Nelūri svešā dārziņā caur sētas žoga caurumu.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.04.18 16:39:50
indriķis

"Ja nu vienīgi brīnumainā veidā pāvests konvertējas t.s. evaņģēliskajā katolicismā." - jā apmēram par tādu pilnīgi iedomātu situāciju runāju ar masiku . Gribēju norādīt uz atšķirību starp to, kas baznīcā notiek pēc dievišķām tiesībām un kas pēc cilvēku vienošanās. Neko vairāk. Par pārējo Tev labāk runāt ar hmhmhm. Izskatās, ka viņš te vienīgais runātājs, kas katoļu baznīcu pazīst no iekšpuses. Bet par luterāņiem es zinu, ka ir arī tādi kas Benediktu XVI ne tikai neatzīst par bīskapu, bet uzskata par antikristu.
labojums [80.70.23.14]
# Iesūtīts: 2009.04.18 21:55:59
Tikai par ēzeļgalvu, Merlin, kā mūsu apliecībās rakstīts.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.18 22:52:45
Kapēc ir jālec no viena grāvja otrā, vai Dievs devis vai Baznīca vienojusies? Vai nevarētu būt tā, ka Dievs dod, un Baznīca pieņem? Baznīca taču lūdz Dievu pirms jauna Pāvesta ievēlēsanas? Un Dievs arī dod pēc sava prāta. Kā gan citādi vēl varētu būt?

Nu ievēl... pēc saviem uzskatiem!

Ja Pāvests ir Dievam uzticams, tad man kā luterānim nav problēmu viņu atzīt par Pēteri,

A to vai šis bij uzticams jau Vēsture uzzin tik pāris gadsimtiem!
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.19 10:05:33
Mulders

Tevi draugs pārņēmis lepnības grēks.
rainars
# Iesūtīts: 2009.04.19 16:04:14
Merlinsraksta: Baznīca ir "izredzēta tauta, ķēnišķīga priesterība, .....
Man kaut kādi liekas ka Svētā Gara dāvanas tiek ne tikkai bīskapiem ,bet ikvienam lai nestu Svētību draudzei(Kristus MIesai).Tā man ir dots saprast no Pāvila paustā. 1.Kor.12: ir dažādi spēki, bet viens pats Dievs, kas dod visas spējas visiem.7 Bet ikvienam ir dota Gara izpausme, lai nestu svētību.
Heidemann [87.110.20.196]
# Iesūtīts: 2009.04.19 18:10:33
Video kanāls, kurā apkopoti publiski pieejamie video sižeti par Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas un Latvijas Romas katoļu baznīcas neticamo vēlmi apvienoties; drīzumā arī citi ar Latvijas tradicionālo kristīgo baznīcu saistīti video materiāli.

/jaunākie sižeti parādās kā pirmie; kanāls tiek regulāri papildināts - sekojiet līdzi izmaiņām!/

http://vimeo.com/channels/39300

hmhmhm [91.180.161.192]
# Iesūtīts: 2009.04.20 12:15:53
Paldies par iespēju noskatīties video. Un, kā jau man šķita, tad kardināls Kaspers neko jaunu nav pateicis, kā vien, lai sarunājas un viens otru labāk iepazīst. No visa, ko lasīju presē šajā sakarā, visprātīgākais man šķita Jura Rubeņa viedoklis.

Kas attiecas uz manu ticības brāli Zbigņevu Stankeviču, tad ar nelielu smaidu uz lūpām vēlētos paust atziņu: nesaki hop... utt. Baidos, ka šī afēra smagi skars viņa karjerismu un tieksmi pēc varas. Vēlme būt lielajai ekumenisma pudelei par korķi, panāks atgriezenisku efektu. Kādu? Laiks parādīs.
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.20 20:40:47
Man patika Vilis Vārsbergs no Čikāgas. Ļoti labs un inteliģents runātājs. Labāk lietas pateikt skaidri un abām pusēm, nekā duļķot ūdeni.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.20 22:05:18
Alfonss
Tikai nav pārāk gudri komentēt par jautājumiem, kuru apstākļi Vārsbergam īstenībā nav zināmi, Tad iznāk nošaut greizi...
Virgo
# Iesūtīts: 2009.04.20 22:46:49
Bet neviens cits jau negribēja komentēt. Vismaz man tā šķita. Vai tā tas ir, ka mācītāji baidās, jeb žurnaļugas atkal ko sagudrojušies?
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.20 22:55:48
Virgo
Žurnāliste (šī konkrētā) atgremo korālistiskus faktu sagrozījumus un pat melus.
KURIEM tad mācītājiem viņa būtu lūgusi komentēt? Šāds apgalvojums nav ne plika santīma vērts, taču izraisa viņas gribēto iespaidu par it kā bailēm izteikties.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.20 23:16:24
Skumdina tas, ka ir auditorija kas šitādu žurnālistu pextiņus apēd!
Alfonss
# Iesūtīts: 2009.04.21 11:37:45
Man grūti saprast vienu: ja jau starp Latvijas luterāņiem un katoļiem ir tik labas attiecības, kā mums to taisās ieskaidrot Vanags un Stankevičs, tad kādēļ tik liela opozīcija no tiem pašiem ticīgajiem, kas lielā skaitā ķengā cits citu pa tiem pašiem kristīgajiem saitiem? Un, ja mūsu starpā vel aizvien ir tāda nesapratne, vai tiešām ir pareizi teikt, ka mūsu baznīcu attiecības ir labas.
Vai smukā parāde Krustaceļa laikā tiešām ir kas vairāk par ekumeniskā skatloga vitrīnu, jo realitāte, kā man šķiet, rāda ko citu.
Tāpat man kā katolim ir nepatīkami apzināties, ka iniciatīva nāk no pr. Zbigņeva, jo katolicisms nekad neuzspiež dialogu un neuzplijās ar sarunām, ja kāds nav gatavs vai ir pilnīgi citā pozīcijā. Bez tam, šādas sarunas jau gadu desmitiem notiek visās valstīs un jāsaka, - pretēji Latvijā izskanējušajam viedoklim, citās valstīs tas notiek ar lielāku cieņu un ieklausīšanos arī masu, ne tikai "elites" vidū kā Latvijā. Par ko visi varējām pārliecināties šī incidenta sakarā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 7583