atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu draudzes nodeva
normundo
Iesūtīts: 2009.03.31 08:57:35
Izgāju iesvētes mācību, lai tagad Lieldienās varētu kristīties un iesvētīties Luterāņu baznīcā. Nupat man paziņoja, ka lai veiktu šīs rituālās darbības ir jāmaksā 10Ls, kas esot draudzes locekļa ikgadējā nodeva. Uz jautājumu, kā ir, ja negrib maksāt(nav naudas cilvēkam, nevēlas būt tieši šīs draudzes loceklis vai tml) un kur Bībelē ir minētas šādas nodevas, mācītājs atbildēja, ka nevarot atbildēt uz visiem maniem jautājumiem, un ja negrib maksāt, tad nevajadzētu arī kristīties.
Līdz šim viņi deklarēja, ka pilnībā seko pēc Bibelē rakstītā atšķirībā no citām reliģiskajām konfesijām. Bet uz maniem jautājumiem par baznīcu īpašumiem, par šīm nodevām, kas nav minētas Bībelē, neko neatbild, bet saka, ka tā ir pieņemts un viss.

Nav runa par tiem 10Ls, kā milzīgu summu, bet par tās iekasēšanas pasniegšanu. Varēja minēt, ka pret ziedojumiem, vēlamo to apmēru, bet nē, tā ir obligāta summa un basta. Varētu padomāt, ka Luterāņu baznīca ir kāda firma, kurai ir jāpelna nauda.

Tāda ir mana sāpe
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.02 16:25:53
normundo
Īpašumi pieder lielākā daļa draudzēm kā juridiskām personām. Vai Tu domā, ka tie arī netiek likti lietā? Tiek - pa daļai draudzes tos pārdod vai iznomā, un no iegūtajiem līdzekļiem remontē padomju laikā stipri cietušās baznīcu ēkas, ceļ jaunas, būvē draudzes namus, ievelk apkuri u.t.t.

Vienu daļu draudzes tagad liek kopā Mācītāju algu fondā, no kura ieguldītajiem līdzekļiem ir plānots maksāt visiem mācītējiem algas, jo citādi dažu lielo dr. mācītāji bija normāli iztikuši, bet mazajās un lauku draudzēs mācītājam bija vai nu jākar zobi vadzī jeb jāļauj, lai sieva uztur ģimeni jeb jāstrādā cits maizes darbs, ko liela dala arī darīja.

Kādu draudzes kopšanu spēj veikt nostrādājies ģimenes tēvs? Cik viņam atliek laika un enerģījas, ja mājā sieva un mazi bērni?...
jānis no rīgas [84.237.251.43]
# Iesūtīts: 2009.04.02 16:42:30
kad man kādreiz cilvēki vaicā: "Cik maksā kristība?" atbildu: "ļoti dārgi, ka diezvai spēsit nopirkt..." Vajag redzēt tās acis... kvadrātainās... :-) Bet vienmēr ir labi izskaidrot, ka tas, ko saņemam Kristus dibinātajā Baznīcā ir tik dārgs, ka arī man ir jāmainās un jākļūst par daļu no šī darba... Un šī ātrā Normundo aizvainojamība... ir dziļa lepnība, kas nepieņem Dieva un Viņa baznīcas realitāti... to visu tikai noreducējot uz sev saprotamo pasaulīti un tirgu tajā...
Artis
# Iesūtīts: 2009.04.02 18:00:13
Luterāņi nav vienīgā konfesija Latvijā! Ja neliekas pareizi, ka vajaga obligāti maksāt gada nodevu, tad droši ej uz citu. Tikai pirms tam lūdz Dievam padomu, kur ir tava īstā vieta!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.02 21:02:14
normundo

Neklausies uz visiem šiem pļāpātājiem! Viņi gan pareizi runā, bet es atvainojos Tev sava amatbrāļa, vai gan drīzāk kādas draudzes lietvedes vārdā par šitādu izrīcību. Tici man, tev vienkārši ir nelaimējies, jo es negribu ticēt, ka ir pārāk daudz tādu draudžu, kur tādā veidā tiek pieprasīti ziedojumi. Manās draudzēs mēs neprasām nekādu konkrētu summu. Ja cilvēks prasa, cik jāziedo (vai jāmaksā!) tad es viņam norādu uz ziedojumu trauku un pasaku, ka tā nu ir viņa sirdslieta.

Citu zināšanai.

Ugāles draudzē mēs esam lēmuši vispār atteikties no kaut kādām obligātajām ikgadējām nodevām. Tam par iemeslu ir tas, kagatavojamies pāriet uz 10% iemaksu virsvaldei, līdz ar to atkrīt visas tās formālās draudzes locekļu skaitīšanas. Mēs saviem draudzes locekļiem rekomendējam ziedot 1% no saviem ienākumiem, kas var un vēlas, lai dod vairāk; ja kāds dod mazāk, arī tad mēs viņu uzņemsim kā mīļu brāli/māsu un pie bērna kristībām netaisos prasīt, kad pēdējo reizi nomaksāts draudzes nodoklis. Es saprotu,m ka tas zināmā mērā ir Satversmes pārkāpums, bet man tā skaitīšana un atskaitīšana dēļ nenomaksātiem nodokļiem un neiešanas pie dievgalda vienkārši riebjas. Bez tam mums arī nav algota sekretāra, kas ar tādiem niekiem nodarbojas. Es arī neuzskaitu dievgaldniekus, un nevienam nelieku piereģistrēties, nākot pie dievgalda, tas ir pilnīgi pretdabiski. Tādēļ pasaku pilnīgi godīgi - šitos skaitļus atskaitēs izzīžu no pirksta, jo 1) tukšas ailes prāvests nepieņem, 2) kāda tam nozīme?

Un ziniet - tik tiešām, vēl neesam bankrotējuši un restaurācijas darbi arī kaut kā lēnām uz priekšu iet!
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.04.02 22:49:15
Jānis Kalniņš
Es saprotu,m ka tas zināmā mērā ir Satversmes pārkāpums, bet man tā skaitīšana un atskaitīšana dēļ nenomaksātiem nodokļiem un neiešanas pie dievgalda vienkārši riebjas.
...un kur paliek paklausība autoritātēm? Vai tad mums nav jāpilda visi likumi, bet tikai tie, kas mums ir pa prātam? Ja Satversmē ir "brāķis", tad par to atbildēs tie, kas šo brāķi ir saražojuši, nevis tie, kas paklausa saviem priekšniekiem... Vai tad ne tā?
Artis
# Iesūtīts: 2009.04.03 06:24:51
Daniēls arī nepaklausīja autoritātēm, kad aizliedza valstī Dievu lūgt...
normundo
# Labojis Mods-1: 2009.04.03 09:14:31
Eshkola...un kur paliek paklausība autoritātēm? Vai tad mums nav jāpilda visi likumi, bet tikai tie, kas mums ir pa prātam? Ja Satversmē ir "brāķis", tad par to atbildēs tie, kas šo brāķi ir saražojuši, nevis tie, kas paklausa saviem priekšniekiem... Vai tad ne tā?

Tad gribi teikt, ja tev kāds likt ej un slepkavo kādu, tu tā arī darīsi, ar domu, ka pildu augstākstāvošas personas rīkojumu un visu atbildību vienkārši noveļot uz to?
Manuprāt cilvēkam ir dota sava galva, lai pats pieņemtu lēmumus balstoties uz zināšanām, pieredzi, konsultācijās gūtām atziņām...
Savukārt tavs koments norāda uz marionetes rīcību. Daru ko prasa un ne par ko neatbildu. Kā krievi saka: Maja hata s kraju, nichevo ne znaju.

jānis no rīgas [84.237.251.43]
Un šī ātrā Normundo aizvainojamība... ir dziļa lepnība, kas nepieņem Dieva un Viņa baznīcas realitāti... to visu tikai noreducējot uz sev saprotamo pasaulīti un tirgu tajā...

Par lepnību nestrīdēšos, tas nav šīs diskusijas mērķis.
Bet par otro daļu gan. Tieši otrādi nevēlos, lai baznīca darbotos pēc šīs tirgus ekonomikas likumiem. Uzskatu, ka baznīca ir kaut kas īpašs, kam nevajadzētu pakļauties un pielāgoties tirgus ekonomikai un tās nosacījumiem, tomēr šķiet, ka šeit vairāk cieņā ceļ visādas formalitātes, sarakstus, atskaites, birokrātiju, nevis cilvēka vēlmi nokļūt pie Dieva un palīdzību šajā ceļā. Tas arī apbēdina.

Es samaksāju šos 10Ls un par tiem neraudu. Kāpēc jūs nevēlāties izprast patiesos motīvus šai diskusijai? Es runāju nevis par naudu, bet par formalitātēm un birokrātiju, kas ir galīgi nepiemērota baznīcai un tās mērķiem. Uzskatu, ka jābūt nesavtīgam mērķim piesaistīt cilvēkus Dieva vārdam, bet visas šīs atskaites ir galīgi garām, jo patiesībā būs jāatbild Dieva priekšā un Viņš šīs atskaites nelāsīs, jo viņam ir savi informācijas avoti.

Balss
Īpašumi pieder lielākā daļa draudzēm kā juridiskām personām. Vai Tu domā, ka tie arī netiek likti lietā? Tiek - pa daļai draudzes tos pārdod vai iznomā, un no iegūtajiem līdzekļiem remontē padomju laikā stipri cietušās baznīcu ēkas, ceļ jaunas, būvē draudzes namus, ievelk apkuri u.t.t.

Manuprāt ar to nav jānodarbojas baznīcai. Ja to liek par prioritāti Dieva vārda sludināšanai, tad dibina SIA un var nodarboties cik uziet ar NĪ apsaimniekošanu, naudas krāšanu, skaitīšanu, atskaišu sagatavošanu utml. vienīgais, tad nebūs nodokļu atlaides, tas gan liels mīnuss.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.03 10:38:46
normundo
Tev ir skaistas, ideālistiskas, bet nereālas idejas mūsu platuma grādiem.
Kaut kur taču draudzei ir japulcējas! Jeb tu uzskati, ka nevajag nekādas baznīcas, lai viss brūk kopā, mēs iesim zaļā pļavā un tik nu sludināsim?

Ari pļavas mūsdienās ir privātīpašums. Cik var saiet dzīvoklītī? Kurš tur un KO sludinās? Katrs, kam ienāks prātā, savas paša idejas?
Zināmā mērā saprotu tavu protestu par formalitātēm un atskaitēm.
Bet, ja nu reiz Baznīca ir valstī darbojošamies organizācija, tad tai arī ir jāpakļaujas valsts likumiem un Baznīcas iekšējās kārtības noteikumiem, lai neveidotos anarhija, kad katrs rīkojas, kā viņam ienāk prātā un sludina, kā viņam ausis niez.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.03 11:54:11
Paldies par komentāriem! Diskusiju slēdzu!

Lai Dievs jūs visus svētī!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 3265