atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Cieņa un mīlestība - vārdi un darbi
Ilārs Plūme
Iesūtīts: 2007.05.07 08:46:11
Pāvil, esmu diezgan daudz no Jums dzirdējis par tādām lietām, kā cieņa un mīlestība, bet man ir radušās šaubas par to, cik nopietni pret to attiecas Jūsu draudzes locekļi.

Pagājušajā nedēļā Jūsu draudzes locekle, kas strādā Ķekavas pagasta dzimtsarakstu nodaļā, pildot savus darba pienākumus, izprašņāja mūsus draudzes locekli par viņas reliģiskajiem uzskatiem un klāstīja tai, ka KLB neticot Trīsvienībai, KLB neesot nedz Svētā Gara, nedz kādas citas svētības utt.

Domāju, ka tas ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums. Tā kā tas notiek atkārtoti, šodien iešu šo jautājumu pārrunāt ar Ķekavas domes priekšēdētāju.

Bet, Pāvil, vai Jums nešķiet, ka tas ir smags pārkāpums arī no baznīcas puses? Manuprāt, tas izklausās pēc Dieva zaimošanas. No kurienes šai kundzei radušies šādi uzskati? Vai Jūs runājat ar saviem draudzes locekļiem par šādām lietām?

Domāju, ka šie jautājumi par attiecībām baznīcu starpā ir nelielas diskusijas vērti.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.05.17 10:32:46
Sveicināti Pāvil!

Paldies par līdzšinējo domu apmaiņu. Es esmu nonācis pie pārliecības, ka šādām sarunām nav gandrīz nekādas jēgas. Ir tā, kā Dievs saka caur pravieša Hozejas muti:

"Ja Es viņam arī tūkstošreiz uzrakstītu priekšā Manu baušļus, tomēr tie viņam paliktu sveši un šķistu kāda sveša mācība esam".

Man nav iespējams pierādīt, cik cieši tā kundze ir saistīta ar Doles draudzi, bet es domāju, ka pietiekami cieši. Tā to apgalvoja arī viņas kolēģe. Ar to draudzes locekļu skaitu LELB ir tā, ka tas var svārstīties no 500 000 - 20 000, kā ievajagas.

Turklāt Jūsu atrunāšanās ir izteikti formāla. Tā der politiķiem, bet ne mācītājiem. Es ļoti labi zinu, kādas tenkas daudzi Doles draudzes locekļi ir izplatījuši un turpina izplatīt par mums. Es zinu, kādas bezkaunīgas lietas par KLB aizmuguriski ir tikušas runāts arī citur LELB. Tā ir bijusi nekas cits, kā melu kampaņa, vārda tiešā nozīmē, boļševiku garā.

Mana vēlme, kādēļ es uzsāku šo diskusiju, bija, lai LELB locekļi kaut cik sekotu Balss piemēram un vismaz publiski sacītu - es neesmu teologs, es nezinu. Pie tā arī paliksim.

Visu labu! Ilārs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.17 10:35:31
Nu laikam redaktors shito strikji var klapeet ciet, izdzeeshot arii sho komentu!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.17 11:58:37
esmu ieveerojis, cik kuutri KLB e-mutes ir kaut uz pieklaajiigu atvainoshanos, par piedoshanas paluugshanu nemaz nerunaajot... piedod un atvaino nekad nebuus par daudz... taapat kaa miilestiibas vienmeer buusim paraadaa...
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.17 13:13:56
Paliksim pie tā, Ilār, ka KLB ir maza, nenozīmīga šķeltnieku grupiņa, kas no sevis iedomājas Baznīcas reformatorus, bet patiesībā netiek galā pat ar visvienkāršākajām dzīves situācijām, un nemāk komunicēt ne reālajā, ne virtuālajā telpā. Tu esi lielā mērā personiski atbildīgs par tās eksistenci un ar savu paštaisnību esi ievedis maldos arī daudzus citus. Un tomēr vēl vairāk vainīgi par Tevi ir tie, kas šādu nostāju Tev savā laikā ir iemācījuši.

Nekādus teoloģiskus argumentus KLB savai eksistencei un darbībai par labu nevar pievest. Uz visiem teoloģiskajiem jautājumiem jūs atbildat ar norādēm uz konkrētiem piemēriem un cilvēkiem. Līdz ar to pēc jūsu pašu izvēles varam runāt vienīgi par psiholoģiju, konkrēti - attiecību veidošanas problēmām.

Kamēr jūs nespēsiet paskatīties uz sevi no malas, nekāda dziedināšana nav iespējama. Viss sākas ar grēksūdzi, bet uz to jūsu sirdis, šķiet, nav gatavas. Mūsu Baznīcas "grēks" ir tas, kas esam jūs ignorējuši, nevis publiski norādījuši uz savu atšķirīgo domāšanu, kā arī neesam pietiekami skaidri saviem topošajiem mācītājiem spējuši atklāt evaņģēlija vienojošo un dziedinošo aspektu. Par to arī Dievam, nevis jums, lūdzam piedošanu.

LELB ir atvērta ikvienam cilvēkam, kas pieder luteriskās Reformācijas aizsāktajam teoloģiskajam virzienam un garam, kas atklājas Rakstos un mūsu ticības apliecībās. Bez iemesla KLB ir no šīs kopības nošķēlusies - jums pašiem par sodu un iznīcību.

Nosodījums no manas puses, kura dēļ esmu kļuvis bezmaz par arhetipisku ļaunuma tēlu KLB darbinieku un piederīgo acīs, ir saistīts tikai ar vienu: nekad LELB forumā nedrīkst dominēt jūsu nostāja, kas pasniedz kristietību kā šauru sektantisku grupiņu, kuras uzdevums ir šķirot un tiesāt cilvēkus. Tā nav Kristus mācība, bet jūsu teoloģisko ideologu veidota un šaurā teoloģijas vidē mākslīgi kultivēta nostāja.

Man nav nekādu iebildumu pret jums kā cilvēkiem, kas grēcīgi tāpat kā mēs visi. Man ir kategorisks iebildums, ka sektantisku domāšanu pasniedz kā "ideālu" vai normu.

Lūk, pie tā tad arī paliksim!
Amelly
# Labojis Amelly: 2007.05.17 14:06:52
Mīļie, brāļi! Jo īpaši - Ilār - kur jūsu starpā ir Kristus, mīlestība un piedošana?

Es pati esmu LELB, bet man ir vairāki paziņas un labi draugi KLB. Bet godīgi sakot, līdz šim brīdim tā īsti nevaru un nevaru saprast, kas ir tas milzīgi atšķirīgais, kas LELB un KLB šķir. Man nesanāk ieraudzīt neko citu, kā vien subjektīvas antipātijas pret konkrētām personālijām. Netoleranci, nevēlēšanos klausīt Kristus 1. bauslim. Tomēr es nevienu netiesāju - ja jūs uzskatāt, ka KLB ir labākais un pareizākais ceļš pie Tēva - āmen Bet lūdzu cienīt arī manu pārliecību, ka man nav nekas ārēji un formāli jāmaina savā ticības izpratnē tādēļ, ka mani savukārt personiski ļoti iedvesmo un uzrunā tādi mācītāji kā Vanags un Rubenis. Bet mēs taču neticam uz viņiem, bet uz Jēzu, vai ne tā? Es tikai vēlos uzsvērt, ka nevajag novirzīties no galvenā.

Lai Jums, Ilār, laba diena un Dieva svētība itin visā!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.17 14:58:58
kaut..
prochom tur roberts?
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.17 15:06:36
mīļā D!
kāpēc vēl līdz šim skaidrajiem&pareizajiem nav izdevies šo nieku e-minencē izlabot. man domāt: vai nu nespēj vai nemāk, vai, visticamāk abi kopā.
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.17 15:19:47
un protams, protams, LELB āboļi nekur tālu nav krituši un pūst turpat pie ābeles. Tāpēc jau tā viņu smaka tik uzkrītoši manefestējas LELB forumā.
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.17 15:23:01
a neviens nevienu KLB nelabo!
a klb jūsmotāji vispār bez pamācīšanas kaut ko citu arī dara ko!?
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.17 15:27:41
Noasveidīgais , tu tik tiešām esi ienaida pārņemts pret KLB un Ilāru. Laikam Ilārs savā laikā tevi veiksmīgi nolicis pie vietas, un tu nespēj pat pēc 10.gadiem aizmirst un piedot.
Bet nu par lietu. KLB ir brīvajā pasaulē pilnīgi normāls fenomens - luteriska brīvbaznīca, kādas sastopamas Amerikā un Eiropā, kas izveidojušās luterāņiem neakceptējot konformistisko un heterodokso situāciju modernajās mainstream "tautbaznīcās".Tavos argumentos pret KLB nav teoloģiska un socioloģiska pamatojuma, vien žultaina demogoģija, kas nav raksturīga pat jūsu arhibīskapam, kas samierinājies ar realitāti - otru luterisku baznīcu. Nojaušot tavu background, ir jūtama tava a priori negatīvā nostāja pret KLB kā tāda, kas raksturīga konfesionālā luterisma renegātam un Kajafas tipa reliģiskajam līderim. Savukārt man un man līdzīgiem ir bijis svarīgi piederēt un palikt luteriskājā Baznīcā un saņemt dvēseļu dziedināšanu no heterodoksijas ievainojumiem, kuru sniedz Evaņģēlijs un kuru saņēmām KLB, kas izrādījās pilnīgi citāda nakā mums mālētajos karikatūriskajos priekšstatos, kurus pēc 10. gadiem tu mēģini augšāmcelt arī tagad ( kaut.. pieminētais ilāra kults ģībstu no smiekliem ). Taviem "dinozauriskajiem`` uzskatiem un "sektantiskajai domāšanai"(nekādu domas plašumu neesmu tavos opusos novērojis, vien šaursirdīgu aizspriedumu atkal-un atkal-atkārtošanu un parastos heterodoksos teoloģiskās inkluzivitātes tekstus par citādajiem ) būs jāizmirst, lai turpinātos nosvērts un miermīlīgs diologs.
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.17 15:35:29
man domāt Noasveidīgais vienkārši ir ar kareivīgu raksturu, kuru LB jauc ar žultainu demagoģiju.
kas tie par mistiskiem heterodoxijas ievainojumiem? atkal klb psihiatrija...
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.17 15:39:01
D, Tu neesi konkurente, tāpēc arī nemāca, varbūt.
jaut? [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2007.05.17 16:44:07
Gvido, kad buus otraa dalja?
Dzelzs Felix [81.198.141.182]
# Iesūtīts: 2007.05.17 16:59:30
Lielais brāl, necepies! Man zosene metas, kad tu Gunti Kalmi gāni kā noasveidīgo esam. Tas viņš nav. Riktīgi zinu. Aizej pie Gunta un palūdz viņam piedošanu, ja tev ir aknas protams.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.17 17:06:18
Noasveidiigais ir KLB iesuutiits provokators
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.17 17:28:01
kaut..
nedomaaju gan... vinja runa jau vinju nodod...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 33039