atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Krusta ceļš luterāņu baznīcā Lilajā piektdienā
Oskars
Iesūtīts: 2007.03.27 19:17:22
Vai jūs vēlētos Lilajā piektdienā savā baznīcā izstaigāt Krusta ceļu? Tā pārdomājot pēdējās Jēzus dzīves stundas pirms miršanas un ciešanas līdz pat krustā sišanai.
Vai tas draudžu locekļiem būtu pieņemami? Varbūt kādas var pastāstīt savas draudzes pieredzi? Daudzās pilsētās būs ekumēniskais Krusta ceļš pa pilsētu, bet ja to darītu luterāņu baznīcā, vai tas jums būtu pieņemami???
Tādu tēmu aizsāku, jo bieži vien nesaprotamu iemeslu dēļ cilvēki tādas lietas uzņem ar nepatiku, uzskatīdami, ka tā ir špikošana no katoļiem.
AutorsZiņas teksts
Oskars
# Iesūtīts: 2007.03.27 19:41:50
Nu ko jūs par to domājiet???
Arturs
# Iesūtīts: 2007.03.27 19:47:25
Es priecājos par katru veidu kā Kristus tiek pasludināts.
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2007.03.27 19:57:59
Tā nu sanācis, ka tur, kur kalpo mans mācītājs, tur vienmēr ir bijis Krusta ceļš (vai baznīcā, vai vēlāk arī visā pilsētā). Arī tur, kur agrāk nav bijis
Tā ir liela drosme daudziem kristiešīem - publiski, ne tikai baznīcas slēgtajās sienās, apliecināt savu ticību. Apliecināt arī tiem, kas varbūt tai laikā sēž krogos un ar pirkstiem rāda un izņirgā. Tā ir spēcīga liecība un evaņģelizācija. Tik, protams, Krusta ceļam jābūt labi sagatavotam un pārdomātam.
Personīgi man jau ir grūti iedomāties savu Lielo Piektdienu bez Krusta godināšanas dievkalpojuma un Krusta ceļa.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.03.27 21:09:43
musu draudzee bus Krusta celsh pa pilsetu.Ar pieturvietam,kur pardomasim notikumus.
Man skiet,ka ta ir laba lieciba.Klusa un laba lieciba,ka Baznica joprojam ir tepat un labs atgadinajums par to,kas tad ir Liela Piektdiena.
Piektdienas vakara dievnamu aizsledz un pie ta durvim ir sveces,jo lidz Lieldienu ritam tas simbolizes Kristus kapu.Tad agri no rita ka pirmie liecinieki nakam uz agro riita dievkalpojumu un svinam Kristus augshamcelshanos.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.03.27 21:17:05
Mana draudze uz Lieldienu nakts dievkalpojumu nāk sestdienas naktī. Sveces - jā, tās aizdegtas pēc Krusta gājiena atstājam pie savas baznīcas arī mēs.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.03.27 22:03:03
Personīgi man ļoti liels pārdzīvojums ir jau Zāļās Ceturtdienas dievkalpojums, kas netiek pabeigts, bet apraujas it kā pusvārdā, lai "ilgtu" visu piektdienu, sestdienu un noslēgtos ar gavilēm naktī uz svētdienu. Tad, kad tikko esi saņēmis Svēto Vakarēdienu un svinējis tā iedibināšanas dienu, redzi, kā acu priekšā altāris tiek novākts un pārklāts melnā - tas ir kā ar nazi sirdī, tas jau ir Lielās Piektdienas sākums... Nezinu, vai vēl kāda draudze praktizē šādu kārtību, bet tasir ļoti, ļoti uzrunājoši.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.04.02 09:05:37
Atceros, kā profesors R.Feldmanis teica, ka viena lieta, ko mums, luterāņiem noteikti vajadzētu mācīties/pārņemt no katoļiem ir krusta ceļš, kas ir svētīga Kristus dzīves un darba apcere. Luterāņi to daudz kur dara, lai gan tradicionālajām 14 stacijām mēdz pievienot arī piecpadsmito - par augšāmcelšanos.
Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2007.04.02 12:16:16
Šur tur luterāņi jau domā par Gaismas ceļu, kas sākas ar Augšāmcelšanās apceri u.tt. Tas ir ļoti jauks lūgšnas veids tieši gaišajā Lieldienu oktāvā.
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 15:50:38
Fiziska darbība norada uz garīgu realitāti-proti starp tām nav pretrunu un tam ir garīgs kodols.
Skatoties fotogrāfijās un lasot komentārus pēc krusta ceļa tiešām nezinu ko darīt smieties vai raudāt-krusts izgatavots lielāks;2x lielāks...citur to jau velk...Varētu padomāt ka viss saturs ir tajā baļķī.Lai kā kāds arī negribētu apgalvot,bet Jēzus Kristus neļima no krusta koka smaguma,bet gan no visa pasaules grēka smaguma.
Apcere!?-tikai apsveicama lieta...tikai kādēļ 14-15 stacijas, ja Dieva pilnību simbolizē12.
Liecība!?-bet kādēļ tumsā(Jēzu Kristu nesita krustā naktī).Svētais vakarēdiens,iesvētības pirms Kristus augšāmcelšanās-bez Kristus klātnības.
Jā un kas tad notiek ar krustu?-to sadedzinot;pelnus mācītājs iesvētot un pec tam pelnus krusta ceļa dalībnieki ness mājās.Piedodiet,bet man tas ļoti atgādina pagānismu un tādēļ nav pieņēmams.
Ja LELB vadība arī turpmāk tikpat nekritiski izturēsies pret jaunieve
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 15:53:49
dumiem,tad nebrīnieties ka drīzi nebūs ne latviešu ne Latvijas.
vasara
# Iesūtīts: 2007.04.04 16:18:24
Andis Atvars , ideja laba un to var nekopēt, bet paņemt labāko. Visus pārspīlējumus un liekumus var atmest [smagais krusts, krusta sadedzināšana]. Vienk. iziet krusta ceļu ar tik pieturas vietām, cik ir šie svarīgākie Kristus dzīves notikumi. Un krustu nolikt draudzes namā līdz nākamajam gadam.
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.04 17:50:08
Šeit raksta; dalībnieki neSS mājās
Pareizi nes ar vienu S.
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 20:27:33
...bija jau arī citas kļūdas,bet pacentīšos atcērēties, ka forumā svarīgākais ir burts nevis gars.
Pseidonīmi jau ir jauka lieta,bet varbūt pataupīt tos citiem portāliem.Nav jau jāspēlē aklās vistiņas.
...paņemt labāko....,bet vai vispār vajag ko aizņemties?...vai nav jau tā saņēmušies ka zaudējuši savu identitāti?...
Nu kādas aktivitātes no ceturtdienas vakara dievkalpojuma līdz Lieldienu rītam.Viss tas atgādina bērnus,kuri vecāku prombūtnes laikā dara ko tādu ko citādāk nedarītu.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.04.04 20:38:05
Andis Atvars [87.110.24.242]
Nu kādas aktivitātes no ceturtdienas vakara dievkalpojuma līdz Lieldienu rītam.Viss tas atgādina bērnus,kuri vecāku prombūtnes laikā dara ko tādu ko citādāk nedarītu.

Jēzum gan laikā no ceturtdienas līdz naktij uz svētdienu bija tās lielākās aktivitātes, kuras ticīgā tauta piemin un godina vairāk par visu. Arī ar Krusta ceļu.
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 20:54:33
Varbūt man,kurš Bībeli redzējis pat nav un par Dievu tik šodien padzirdējis varētu tās lielās Jēzus aktivitātes aprakstīt no krustā sišanas līdz Lieldienu rītam.Nu nevajag tēlot baigi garīgos ja pat lāgā izpratnes nav.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.04.04 21:05:21
Ceturtdiena - sv.Vakarēdiena iedibināšana.
Piektdiena - Krusta ceļš un Krusta nāve.
Sestdiena - nokāpšana mirušo valstībā un tur mītošo dvēseļu atbrīvošana.
Nakts uz svētdienu - augšāmcelšanās.
Maz?
P.S. Vismaz lielākā daļa šeit nemaz arī netēlo "baigi garīgos", bet atzīst savu mazumu un grēcīgumu, un ir pazemīgi gatavi par Dievu mācīties līdz savai nāvei.
A ko Jūs tāds kašķīgs?
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 21:38:55
Novēlu gan mācīties.
Mani tracina cilvēki kuri nesen ienākuši baznīcā un taisa baigās reformas īti nezinot kā un kapēc.

Par ceturtdienu nav runas.
Piektdien- tā kā arī viss būtu skaidrs līdz pēdējiem Jēzus vārdiem "VISS PIEPILDĪTS",bet kas notika pēc tam varam tikai domāt .Jēzus nokāpj ellē,bet kur gan citur viņam bija nonākt apkrautam ar visas pasaules grēkiem.
Par sestdienu mēs pilnīgi neko nezinām,bet ja zinām,tad patiesi neko nezinām.
Jēzus augšām cēlās plks.00;00-cik aprobežoti.
Oskars
# Iesūtīts: 2007.04.04 21:58:19
Andi, nevajag pārspīlēt! Protams nekas nav pilnīgs, bet nepilnīgumu vajāg labot. Pašam nevajag būt aprobežotam un uz visu uztvert ar muļķīgumu un izsmieklu. Nekas pilnīgi uz šīs pasaules nav izdibināms, bet ja Kristus Augšāmcelšanās svētkus sāk svinēt jau 00.00, tā nav nekāda aprobežotība!!!
Andis Atvars [87.110.24.242]
# Iesūtīts: 2007.04.04 22:34:07
Var jau man pārmest maksimālismu,bet šodienas pasaulē arī tas vēl ir par maz.Vai izskatās ka kāds gatavotos nepilnības atzīt,kur nu vēl labot?
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.07 07:30:18
Cik lielisks bija Krusta ceļš Vecrīgā! Tie, kas to izgāja, var apliecināt tā svētīgo iespaidu... (Ja tikai tie ļaudis, kas atradās gājiena beigās, varēja sadzirdēt lūgšanas, uzrunas un dziesmas, lai spētu tām pievienoties.)
Pēc tam Krusta godināšanas dievkalpojums Domā ar savu neparasto saturu un veidu uzrunāja ļoti spēcīgi... Paldies Doma kora grupai par dziedājumiem!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 5595