atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mēles
Arturs
Iesūtīts: 2007.03.04 00:48:05
18 Es pateicos savam Dievam, es vairāk nekā jūs visi runāju mēlēs.
19 Bet draudzē es gribu labāk piecus sapratīgus vārdus runāt, lai citus pamācītu, nekā desmit tūkstošu vārdu mēlēs. /1.kor.14/
----
hmm... pavisam neluteriska prakse. Vai tu runā mēlēs?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
ddauka [80.232.218.143]
# Iesūtīts: 2007.04.25 00:53:26
Bet draudzē es gribu labāk piecus sapratīgus vārdus runāt, lai citus pamācītu, nekā desmit tūkstošu vārdu mēlēs. Atzīšos, man ar kādreiz patika ļoti malt mēlēs, līdz, vienā brīdī nonācu līdz šim apustuļa teiktajam.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.25 08:54:04
Balss, bet ja nu ir?
danar
# Iesūtīts: 2007.04.25 09:51:00
Nerunāju mēlēs..ja nu vienīgi miegā


Balss
# Iesūtīts: 2007.04.25 10:03:41
Mulders
Man ir arī tādas bažas, jo, kad reiz pēc īpaša lūguma biju kādā harizmātu sapulcē, dzirdēju no viņu mācītāja mutes tādas skaņas, kas man izklausījās nevis pēc Dieva slavēšanas, bet gan niknas gandrīz vai lamāšanās...
Bet to pāris cilvēku dzīves, kurus es pazīstu, un kas tajā draudzē aktīvi dzīvo, ir radikāli izmainītas un dedzības pilnas kalpot Dievam un līdzcilvēkiem un slavēt Kristu. Ir bijušas arī fiziskas dziedināšanas, gan tikai uz laiku. Tāpēc man ir tāda ambivalenta sajūta... Pat nezinu, kā to latviski pateikt - dalītas izjūtas?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.25 10:17:46
Balss, Kad Dievs dziedina, tad uz muuzhiigiem laikiem! Bet paziimeeties ar iislaiciigiem showa elementiem - tas ir pavisam cita Gara kompetence un peedas. Pietam nevajag jaukt reaalu dziedinaashanu, ar sajuusmas radiitu entuziasmu, kad shkjiet, ka visas saapes un kaites ir pazudushas, bet lidizko esi maajaas, taa viss ir pa vecam, un tev vajag jaunu "gariiguma" devu, un arvien lielaaku un lielaaku!
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.25 11:14:58
Mulders
Nē, dziedināšana tam šīs draudzes cilvēkam bija no smagas hroniskas slimības, kuras kontrolēšanai bija vajadzīgas regulāras zāļu injekcijas. Tās vairs nebija vajadzīgas ilgus gadus, līdz tagad atkal esot bijušas jāatsāk.
Arturs
# Iesūtīts: 2007.04.25 18:01:49
Mulders
"Kad Dievs dziedina, tad uz muuzhiigiem laikiem!"
-
"Ej un negrēko vairs, lai tev nenotiek kas ļaunāks" Dziedināšanu var pazaudēt, un saslimt vēl vairāk, ja nepaliekam ticībā.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.04.25 18:55:07
Arturs. Vispirms par taviem vārdiem: "Manaa uztveree "nepratiiga" valoda ir taada kuraa nerunaa neviens zemes iedziivotaajs, bet kuru saprot vieniigi Sveetais Gars." Vai tu ar to gribi teikt, ka Svētais Gars ir neprātīgs?
Runājot par tevis uzdoto jautājumu, grieķu vārds nūs norāda kā uz prātu, domāšanu, tā arī uz spēju saprast, saprotamību. Tātad, es šeit liktu drīzāk saprotams .
Arturs
# Iesūtīts: 2007.04.25 19:02:46
Uldis
Paldies par iesaistīšanos tēmā un atbildi. Mani vārdi izrietēja no ap. Pāvila teiktā:"labāk piecus sapratīgus vārdus runāt, lai citus pamācītu, nekā desmit tūkstošu vārdu mēlē s."
Saprātīgam pretstats ir nesaprātīgs. Loģiski vai ne? Tas ja pieņemam ka latviskais teksts ir pareizi iztulkots. Iespējams ka varēja arī tulkot "saprotamus" nekā ``nesaprotamus``. Tas uzreiz ir pieņemami un saprotami.
Arturs
# Iesūtīts: 2007.04.25 19:06:37
Uldis Un vēl viens jautājums. Mēs ar Mulderu sākumā diskutējām un tā arī netikām skaidrībā; vai mēlēs runāšana ir man nezināma, bet esoša svešvaloda(piemēram bengāļu valoda), vai arī tā ir pavisam sveša valoda, šajā pasaulē neeksistējoša?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.04.25 19:10:03
Arturs. Vispār tu esi aizsācis tēmu, kas var uzsprāgt tā arī vienotību izpratnē nesasniedzot. Ja ir atšķirīgi viedokļi, tad tā vēl nav tā trakākā lieta. Parasti šīs atšķirības ir tik pretrunīgas, ka viena otru izslēdz. Es tiešām šajā sakarā esmu piedalījies daudzās diskusijās, tāpēc zinu, ko runāju. Ir laba grāmata angļu valodā par šo tēmu. Diemžēl neatceros tās autor. Ja nemaldos autoru sarasktā bija trīs autori. Tie paši ir bijušie harizmāti. Viņi šajā grāmatā sniedz visai labu vēsturisku ieskatu par harizmātismu un runāšanu mēlēs, kā arī teoloģisko pamatojumu. Lieki piebilst, ka viņi ir pametuši šīs harizmātiskās draudzes.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.04.25 19:23:23
Vai piederīga, vai nepiederīga šai pasaulei. Zinu, ka daudzi harizmātiski noskaņotie tūlīt man uzbruks.
Lai gūtu sapratni šajā jautājumā, ir nopietni jāiedziļinās arī Apustuļu darbu grāmatā. Kāpēc to saku? Tāpēc, ka Vasarsvētku notikums ar runāšanu mēlēs mums ir vienīgā veita, kur ir izskaidrota šī parādība. Nav nekāda iemesla mums pieņemt, ka turpmākie mēlēs runāšanas pieminējumi būtu jāuzskata citādi. Turklāt, tas, ka šajā vietā ar mēlēm ir domātas dažādās valodas, kas tiek lietotas dažādās tautās, piekrīt visi. Viedokļu atšķirība ir par turpmākajām izpausmēm.
Mans viedoklis, ka tās ir nesaprotamas dažādas valodas no dažādām tautām. Runa vēl varētu būt par eksaltētu runu, bet nekādā gadījumā par jel kādām ārpus zemes izcelsmes saziņas līdzekļiem.
Bez tam, jāņem vērā, ka visi šie gadījumi par mēlēs runāšanu Ap. d. ir sasitīti ar jūdu klātesamību. Tas ir saprotami, jo jūdiem tas atgādina VD pravietojumus par mēlēs runāšanu un Mesijas klātbūtni. Grieķiem tas ir pilnīgi nesaprotama lieta. Iespējams, ka tiesī tas ir konflikta iemesls Korintas draudzē, kurā bez jūdiem bija arī grieķi.
Tas viss ir ļoti īsi. Iespējams, ka tev ar to būs par maz.
Arturs
# Iesūtīts: 2007.04.26 19:32:35
Uldis
"Turklāt, tas, ka šajā vietā ar mēlēm ir domātas dažādās valodas, kas tiek lietotas dažādās tautās, piekrīt visi. Viedokļu atšķirība ir par turpmākajām izpausmēm."
-
Par turmākajām izpausmēm, tad arī varētu turpināt diskusiju.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.04.26 23:48:09
Arturs. Par turpmākajām izpausmēs jau teicu: nav nekāda pamata uzskatīt, ka turpmākie gadījumi atšķirtos no sākotnējā. Korintiešu draudzes gadījums tiek aplūkots kā negatīvs - tāds, no kā vajadzētu novērsties, lai neiepītos galīgā ķezā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.27 11:30:46
Uldis, paturpināšu domu jūsu. Tieši tā jau ir ticības lietās, ka neviena novirze jau nesākās kā extrēms gadījums. Tā sākās kādā mikroskopiskā neizpratnē, kura varbūt ikdienā pat nav nedz bīstama, nedz kvalificējama par nepareizu. Tā var būt tikai indikācija, par kuru var apdāvinātie brīdināt, bet kura var būt lokāla fluktuācija, bet var būt arī sākums maldiem. Manuprāt tamdēļ harizmāti un daudzi ticīgie nesaprot 1 Korintiešu vēstules kontekstu, ka tas (es piekrītu) ir rājiens un satraukums, nevis entuziasma pilna pamācība kā vajadzētu darīt un kas ir kas. Šajā rakstu vietā jau var novērot, ka Pāvils brīdina un satraucas par šīm jaunajām indikācijām un skaidro kas vispār ir Dieva dāvanas, kam tās domātas un kam nē... Manuprāt Dieva Dāvanas ir tādi paši instrumenti kā jebkas, ko Dievs dod, un cilvēks to var izmantot nelietīgi. Mikroskops ir domāts konkrētam darbam, lai arī var ar to naglas sist sienā. Tamdēļ Pāvils bažījas par to, ka Dieva dāvanas tiek lietotas nepareizi un pamāca kam un kā tās domātas.
jānis
# Iesūtīts: 2007.04.27 17:00:54
Nedomāju, kad Dievs tā vienkārši uzdāvina un neiemāca ar šo dāvanu apieties ,rīkoties, vai izmantot to. Ja Dievs ko dāvina, Viņš arī izskaidro, bet ja kāds nesaprot....
...Mums jau Viņa dievišķais spēks ir dāvinājis visu, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai Tā atziņā, kas mūs ir aicinājis ar Savu godību un spēku. ...
Tuvāk var izlasīt [2. Pēt. 1;1-11].
Arturs
# Iesūtīts: 2007.04.30 11:18:13
Es pats arī sliecos domāt ka ar mēlēm ir domātas svešvalodas. Bet minēšu rakstuvietu, kas mani pamatīgi izšaubija:
"Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens to nesaprot, viņš garā runā noslēpumus." /1.kor.14:2/
Kas tas ir??
Arturs
# Iesūtīts: 2007.05.01 10:26:04
"nerunā cilvēkiem, bet Dievam"
Tas skaidri liek saprast, ka šis nav tas pats gadījums kas vasarssvētkos. Šeit es arī nesaklausu Pāvila norājienu Korintas draudzei, bet drīzāk fakta konstatēšanu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.01 17:01:23
Arturs, tu izraavi no konteksta vienu teikumu, doma saakaas 1ajaa un beidzas 4ajaa pantaa. Tas IR paarmetums, kad meelees runaashanas daavanu izmanto sevis ne draudzes celshanai. Lasi arii taalaak... Paavils paarmet, ka korintieshi Dieva dotaas daavanas izmanto ne tam, kam taas dotas.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.01 21:45:08
Arturs. "nerunā cilvēkiem, bet Dievam" - kā var kaut ko izspriest no šiem 4 vārdiem? Kur te ir jel kādas norādes par valodas lietošanu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 33828