atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Apziņas Brīvība un Kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.15 15:49:14
Vakar ar kādu gudru cilvēku (kristieti) bij interesanta saruna (privāta) par dažādām tēmām, kur citastarpā uzpeldēja sekojoša tēze!

Apziņas Brīvība (bāzes brīvība demokrātijā) būtībā ir kristīga un Dievam tīkams pasākums šajā grēka pasaulē. Tūlīt paskaidrošu ko ar to domāju!

Apziņas Brīvība un domāšanas brīvība, ideju brīvība, akadēmiskā brīvība ļauj veidoties asiem, dinamiskiem, domājošiem prātiem. Prātiem, kas prot redzēt pāri horizontam. Dogmatiska un "prescribed" domāšana ir Orvelisms un faktiski tādā vidē nevar veidoties kreatīvs prāts... labākais ko dabūs - dumpīgu, revolucionāristisku un respektīvi - destruktīvu prātu.

Kāpēc manuprāt tā ir Kristīga ideja... Kristīga tamdēļ, ka Dievs grib rezultātā patstāvīgas gudras būtnes, tādus prātus, kas orientēti uz konstruktīvu un mīlestības pilnu existenci un darbību!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 12:53:34
Mulders Man kaut kā ir pilnīgi pie kājas, ko tu uzskati. Ja tev nav krustnešu armijas vai mauzera, ja tavā pusē nav tiesnesis un bende - tad pats vien esi vainīgs! Mani laicīgā vara no tavas "mīlestības" izpausmēm aizsargā. Savukārt tevi no manis, manas netīksmes potenciālām izpausmēm, arī laicīgā vara aizsargā! Nu, vai tad laicīgā vara nav nenovērtējams labums?! Vai tad savstarpēja iecietība dažādu pārliecību starpā varētu pastāvēt, ja laicīgā vara to nebūtu uzspiedusi? Vai vispār varētu pastāvēt "apziņas brīvība", ja tai nebūtu tās garanta - laicīgās varas?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 12:57:42
Duksis, nu neazisargā laicīgā vara tevi no maniem uzskatiem. Es šeit tos paužu, tu nezkamdēļ tos labprāt iepazīsti un kas raksturīgi, laicīgā vara nekustina ne pirxtu lai tevi no maniem textiem pasargātu!

Tava attiexme preta maniem textiem ir irrivalenta. Un man, protams, žēl, ka par reālu argumentu metafiziskos spriedumos tu uzskati armiju, bendes un tiesu, tā arī uzskatīja Viduslaiku Pāvesta Valsts... Šodien mums par laimi ir apziņas brīvība un Vara tajā nejaucas iekšā, jeb iejauksies tad kad tu vai es viens pret otru vērsīsim šo armiju vai bendes! Pašas varas metafizikai tur nav nozīmes, jo kā jau parādīju agrāk... Krsitietība kā tā ir pasniegta Jaunajā Derībā tieši arī paģēr kāreiz šādu Ideju līdzāspastāvēšanas tiesības un tiesības tās apstrīdēt, oponēt un tā teikt... radot labvēlīgu vidi ideju evolūcijai un selekcijai!

Ne jau es varu pret tevi vērst spēku lai uzspiestu viedokli... Vienkārši, ja tavs uzskats par patiesību nesaskanēs ar pašu Realitāti un tu šo uzskatu implementēsi dzīvē, tad pati Realitāte tev iedos pa ausi... tur pat vispār Valsts Vara var nebūt tuvumā... tu vari viens tuxnesī būt un tomēr atrauties pa ķobi no Realitātes, ja ar saviem uzskatiem un aplamajiem pieņēmumiem mēģināsi ar Realitāti "sadzīvot". Realitāte ir ļoti netoleranta un pilnīgi nerespektē citus no Realitātes Patiesības atšķirīgus viedokļus, un Realitāte GAN vērš savu materiālo varu pret šādiem maldu implementatoriem!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:03:14
Mulders Kas attiecas uz mani personīgi, tad, jo vairāk es iepazīstu kristietību, jo nožēlojamāka tā manās acīs izskatās. Otrkārt, jo vairāk es iepazīstu kristiešus, jo arvien vairāk nostiprinās atziņa, ka viņi, tajā skaitā arī tu, ir pati sūdīgākā reklāma kristietībai, kāda vien ir iespējama.
. ... . Katra cilvēka pārliecība, galu galā, ir viņa paša personīgā lieta. Pie tā arī paliksim.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:09:05
. Katra cilvēka pārliecība, galu galā, ir viņa paša personīgā lieta. Pie tā arī paliksim.

Bet kamdēļ lai man būtu jāpieņem šis tavs postulāts?

Atkal parādās mūsdienu postmodernistu "tolerances" izpratne. Ka tas nav dažādu viedokļu repsektēšana, bet gan sveša viedokļa pieņemšana! Nepareizi... es varu tev nepiekrist un nepieņemt tavu uzskatu un tomēr būt tolerants un respektēt ka tu uzskati, ka katra cilvēka pārliecība ir viņa paša personīgā lieta. Tik atvainojos, vai tad, kad tu ej uz ielas, dzīvo, darbojies, runā, komunicē ar līdzbiedriem, tu savu pārliecību atstāj mājās un darbojies kaut kādā... no savas pārliecības atrautā uzskatu kontextā? Tā manuprāt ir šizofrēnija. Līdz ar to, ja vien neuzskati tiešām cilvēkus par šizofrēniķiem, tad ikviena cilvēka pārliecība neizbēgami ir visas sabiedrības lieta, jo ikviens indivīds ir savas pārliecības ietekmē kad viņš ir viens vai sabiedrībā, ar draugiem vai partijā, skolā vai darbā... visur tu esi savas pārliecības paudējs, un lai arī tev ļoti gribētos, lai visi tevi liek mierā un ļauj tev būt ar savu pārliecību, tu nevari to izdarīt, neaizejot tuxnesī... ja tu esi sabiedrībā, tad sabeidrībai ir jārēķinās ar tavu pārliecību. Un šeit ir arī tolerance, sabiedrība ļauj tev un man atrasties vienā Valstī... bet tā neuzspiež man pieņemt tavus uzskatus un pārliecību un rīkoties saskaņā ar to, tāpat arī tev nav jāpieņem mana pārliecība un jārīkojas saskaņā ar to! Bet cerēt, ka es tavu pārliecību nekritizēšu, tu nevari... Analoģiski, tu vari izteikt savus spriedumus par manu pārliecību un tu to jau dari un modificēt savu rīcību likuma ietvaros saskaņā ar šo savu pārliecību!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:17:29
Mulders
> 1) Norādījums par burvi un dzīvību nekur NETIEK atcelts.
Tiek atcelts!

Parādi citātu.

>2) Jēzus saka vārdus - es neesmu nācis nest mieru, bet gan zobenu.
>Interpretācijas iespējas - plašu plašās.
Un Raksti paskaidro par kādu Zobenu iet runa... Dieva Vārda Zobens... Tas ir nepārprotami!

Ugu, nepārprotami...

>3) Jēzus runā par dzirnakmeņiem kaklā tiem, kas apgrēcina <mazos>brāļus>.
Tu Melo!

1 Vēl Viņš teica Saviem mācekļiem: "Nav iespējams, ka apgrēcība nenāk, bet vai tam, caur ko tā nāk!
2 Tādam būtu labāk, ja tam ap kaklu apliktu dzirnakmeni un to nogremdētu jūrā, nekā tas apgrēcinātu vienu no šiem mazajiem!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 13:29:12
Mulders

Bet kamdēļ lai man būtu jāpieņem šis tavs postulāts?

Neviens jau tevi neaicina pieņemt "šo manu postulātu." Tikai tev ir jāpieņem mani, t.i. jāatzīst manas, kā suverēnas personas, tiesības uz savu viedokli. Es taču tavējās atzīstu, kaut arī tavam viedoklim nepiekrītu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:35:46
Parādi citātu.

Gal 3:23 Bet, pirms nāca ticība, mēs bijām turēti ieslēgti bauslības važās, līdz parādītos ticība, kurai bija jānāk. Tātad bauslība līdz Kristum ir bijusi mūsu audzinātāja, lai mēs ticībā kļūtu taisnoti. Bet, kad ticība ir nākusi, tad audzinātājai nav vairs varas pār mums.

Efez 2:14 Jo Viņš ir mūsu miers: Viņš abus darījis par vienu un noārdījis starpsienu, kas mūs šķīra, proti, ienaidu, atceldams pats Savā miesā bauslību ar viņas daudzajiem priekšrakstiem, lai Sevī abus pārradītu par vienu jaunu cilvēku un nodibinātu mieru,

Kol 2:14 Viņš izdeldējis pret mums vērsto parādu rakstu ar visām tā prasībām un paņēmis to no mūsu vidus, pienaglodams pie krusta. Tā Viņš atbruņojis visas pretvaras, tās atklāti kaunā likdams un Kristū uzvaru svinēdams pār viņām. Tāpēc lai neviens jūs netiesā ēdienu un dzērienu dēļ vai sakarā ar svētkiem, jauno mēnesi vai sabatu. Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet miesa [būtība] pieder Kristum.

Šexna, nu un par tiem dzirnakmeņiem! Kurā vietā tu izlasi Kristus pilnvarojumu un pavēli kārt dzirnakmeņus grēciniekiem kaklā? Vai tiešām domā, ka šī rakstu vieta jelkā attēlo soda formu grēcinekam? Jeb varbūt vārdiņi "labāk ja tam uzkārtu dzirnakemni" nozīmē konkrētu līdzību lai informētu par pēdējo tiesu un elli? Kuru neizpilda Cilvēki šeit uz Zemes
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:36:36
Tikai tev ir jāpieņem mani, t.i. jāatzīst manas, kā suverēnas personas, tiesības uz savu viedokli. Es taču tavējās atzīstu, kaut arī tavam viedoklim nepiekrītu.

Ja to tu tā domāji, tad piekrītu un tā ir! Pieņemu tavu viedokli kā suverēnas personas viedokli un atzīstu tavas tiesības uz šāda viedokļa existenci!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:40:48
Mulders
Vai Tev neliekas, ka šaubīgo ragscvietu atcelšanai, kā arī figurālajiem izteikumiem par zobiniem un dzirnakmeņiem vajadzētu būt NEPĀRPROTAMĀK noformulētiem?

Jo esošā redakcija pieļauj visai plašas interpretācijas iespējas, un šos pantus viduslaikos pilnīgi mierīgi varēja nointerpretēt tieši tā, kā tie TIKA nointerpretēti...

Nez kāpēc likumus vienmēr cenšas noformulēt pēc iespējas skaidrāk un precīzāk, lai izslēgtu interpretācijas luftes iespējas?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 13:44:19
Mulders Nu lielum-lielais-paldies! Skaties tikai, ka atzīstot cita viedokļa tiesības uz pastāvēšanu, tu neaizmirstu, ka tev pieder "absolūtā patiesība" un "morālās tiesības" un, ej nu ellē sazini, kas vēl! ... . Es tā pie sevis domāju, vai pieņemot cita viedokļa tiesības uz pastāvēšanu ir iespējams palikt pie domas par sava viedokļa pilnīgu nemaldīgumu. Kaut kāda neuvjazočka sanāk... . Protams gadījumā, ja oponējoša viedokļa atzīšana nav notikusi vienkārši formāli, nevis pēc būtības.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:50:40
Sheksna Nav taču rakstos arī norādīts dzirnakmens diametrs un svars, kāds grēciniekam ir jākar kaklā! Ja jau kasīties ar kristiešiem, tad uz pilnu katušku!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 13:58:39
Vai Tev neliekas, ka šaubīgo ragscvietu atcelšanai, kā arī figurālajiem izteikumiem par zobiniem un dzirnakmeņiem vajadzētu būt NEPĀRPROTAMĀK noformulētiem?

Nu bet kā liecina šī mūsu diskusija ir cilvēki, kuriem tu tiešā textā vari dolbīt ilgi un dikti reizes 15 kas ir Kristietība un viņiem tas nepielec. Probleām jau nav nepārprotamībā, problēma ir cilvēku stūgalvībā. Nu kā tev vēl nepārprotamāk var pateikt ka VD kārtība ir atcelta kā tikai pasakot "VD Bauslība ir Atcelta" kuru vārdu šajā textā tu nesaproti?

Tāpat... par Zobeniem, nu lasi tak kontextu, kurā vietā tu redzi tur vispār pieminam slepkavošanu vai ko tādu, pat tajā pašā rakstu vietā ir skaidrs, ka zobens kā "šķelšanās faktors" ir rakstīts... Ja neproti vienkārši lasīt kontextā, un uztver JD kā armijas reglamentu, nu tad sorry... tev vienkārši ir par agru lasīt Literatūru... tas bērni apmēram līdz gadiem 3-4 visu uztver burtiski, bezkontextā nespējot saprast normālu cilvēku valodu, tās idiomas un kontextu kas arī nosaka vārdu nozīmes!
Par Dzirnakmeņiem pat BURTISKI šo rakstu vietu tulkojot es fiziski neesmu spējīgs saprast, kā tu no šīs rakstu vietas spēj izlasīt pavēli vai pilnvaras slīcināt ķecerus? Nu nesaprotu es kā tu to spēj secināt. Bet acīmredzot, kad tādi kā tu sāk Rakstus inteprertēt tad iegūstam to ko redzam Viduslaiku Pāvestībā - faktiski sanāk, ka tu viņiem pārmet to, ka viņi rīkojās saskaņā ar tevis paša domāšanas patternu... tā tu liecini, ka ja tu būtu Viduslaikos tu tieši tā arī spriestu! Tādējādi - lab vien ir, ka tu neesi ticīgais - no tevis bīstams kristietis sanāktu, ja tu šitā sāktu interpetēt Rakstus - bez kotnexta, bez ipratnes, kā reglamentu un pavēles ikvienu rakstu vietu, ikvienu līdzību, ikvienu idiomu!
Bij viens frukts, kas to bij sapratis burtiski - nocirta vienam ausi - ko Kristus teica? Ko Kristus darīja tad?

*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 14:08:20
Līdz pat viduslaikiem ģermāņi slīcināja gļēvuļus (no savējo vidus) purvos bez jebkādām instrukcijām "no augšas." Uzgrauza ozolzīles, pakasīja ar utīm pilno pakausi un darīja to, ka pavēl veselais saprāts. ... . Tas tāpat - vienkārši ienāca prātā. Viss acīmredzot ir jāinterpretē nevis kādas absolūtas patiesības, bet gan konkrēta laikmeta kultūras kontekstā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 14:09:27
Duksis, es uzskatu ka TIKAI tad, ja esi pārliecināts par savu patiesību, tu vari pieļaut citu viedokļu esamību, jo tieši dzīvojot patiesībā es varu būt mierīgs kā iznārstojis valis (zinu ka vaļi nenārsto) - un spļaut griestos, kad apkārt visi ar saviem viedokļiem cepās... es mierīgi varu sēdēt Fudzi virsotnē un gaidīt patiesības meklētājus!

Es nezinu, varbūt kļūdos, bet mani neatstāj sajūta, ka tu uzskati, ka patiesība paģēr un pilnvaro šo patiesību uzspiest. Man šķiet un arī to es Jaunajā Derībā izlasu, ka patiesība pilnvaro to sludināt, bet ne uzspiest ar varu. Tieši otrādi - Patiesība dara brīvu - man nekur nav jāskrien, nevienam galvaskaus nav jāielauž, nav jāizvaro un jāspridzina, lai tikai tie tumsoņas saprastu, ka man tiešām IR patiesība jo es to VARU realizēt ar armijas palīdzību!

Ja man ir patiesība, tad viss... es beidzu to meklēt, sāku tajā dzīvot un citiem to sludināt! Tas vot tie, kas nespēj savu patiesību argumentēti izklāstīt un sludināt ar Vārdu, tie cenšās patiesību padarīt par patiesību ar tiesas un armijas u.c. politiskiem instrumentiem!

Un tas, ka Darvinisti Amerikā izmanto tiesu varu, lai aizstāvētos pret ID proponentiem un lai panāktu ID izslēgšanu no akadēmiskajām aprindām un skolām, liecina, ka viņiem izbeigušies īstie argumenti, ka ķerās pie varas un tiesas
Tieši tā arī Viduslaikos... Pāvests savu "patiesību" spēja noturēt tikai ar armiju... bet tad kad nāca Luters ar vienu vienīgu Vārdu, bez jebkādas armijas un tieas, viņš visu Romas Varu nolaida podā... jo Patiesība ir neuzvarama principā... tas tāpat kā ar pašu realitāti kauties un izmantot tiesu un armiju lai atceltu trešo ņūtona likumu tikai tamdēļ, ka viņš tev dara sāpīgi ikreiz, kad tu ar galvu sienā ieskrien!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 14:17:04
Mulders

Duksis, es uzskatu ka TIKAI tad, ja esi pārliecināts par savu patiesību, tu vari pieļaut citu viedokļu esamību,

Negribētu pilnībā piekrist. Kamdēļ? Tamdēļ, ka cilvēki vislabprātāk cita atšķirīga viedokļa esamībai piekrīt tikai tad, kad tas viņiem ir ... pilnīgi vienaldzīgs. Takš, lai tā čūska, kas man nekož, kaut tūkstoš gadus dzīvo! Mans viedoklis tev ir pie kājas un tavs - man. Rezultātā - mēs varam saticīgi sadzīvot!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 14:25:43
Duksis, ja man ir patiesība, tad mans "pofigisms` izriet nevis no tā, ka tu man neko nevari izdarīt - protams ka vari, ar armiju un tiesu - bet no tā, ka pat ja tu mani novāksi, tu nebūsi izmainījis realita`ti. Jo patiesība tas ir "realitāte" tik nu tā... citā uztveres formā.
Līdzīgi kā es varu pieļaut, ka existē cilvēki, kas domā, ka skaitlsi PI reiz senos laikos bij 3.33333, tā es varu pieļaut ka kāds domā, ka Reliktais Starojums kā labvēlīgi uz veselību iedarbojas.
Kāmēr tu nemēģini izejot no šiem datiem man māju celt, vai mašīnu būvēt, tikmēr tu vari paust šo viedokli un censties to aizstāvēt. Es tik pat labi zinu, ka ja tu ar šādu funktieri dzīvosi, agri vai vēlu aplauzīsies, un kad aplauzīsies, tad es tev piedāvāšu savu versiju par skaitļa PI vērtību!

Jā Patiesība gan dīda to pasludināt citiem, jo, kad tev ir zināsm precīzs ksaitlis PI ka tu vari pareizu rinķi uzzīmēt, tad aiz cilvēcīgās labvēlības gribas lai citi arī var rinķīšus zīmēt... pareizus un apaļus! Taču ar varu tev to neuzspiežu... zīmē kā tu gribi, taisi riteņus pēc jebkuras tev vēlamas formas...

Darvinismam ir tik daudz patiesības, kā ideju pasaulē patiesi izdzīvo stiprākais un labākais... Sliktas idejas izmirst, Labas idejas pastāv gadsimtiem ilgi! Un ja man ir pārliecība, ka mana sistēma ir īstā un labākā, tad pati Realitāte visu sakārtos!

Tur tā lieta, lai azistāvētu maldus, tie ir jāsupportē ar dzelzi un uguni, bet lai aizsta`vētu Patiesību nevajag darīt burtiski neko - prosto tā ir jāizlaiž no Krātiņa kā Lauva un viņa pati tevi aizsta`vēs, jo pats Visums un Realitāte kausies tavā pusē... Tieši tas arī daudz kur Rakstos parādās šis motīvs - ja tu esi patiesībā - pats Dievs ir tava Armija! Līdzīgi, kā, ja tu zini materiālā visuma likumsakarības un patiesības, tad tas kļūst par tavu sabiedroto un neviens nespēs tev neko pretīm likt, ja vien nespēs izmainīt pašu realitātes struktūru!

Patiesība patiesi dara brīvu - un ļauj existēt arī citiem viedokļiem - kuri šā kā tā bankrotēs agri vai vēlu vai pēc 10 gadiem (Nacisms) vai 70 gadiem (Komunsism) vai 1000 gadiem vai kā citādi... Reālais kautiņš notiksies beigās... kadpie Finiša līnijas būs nonākuši tikai daži... kas spējuši izdzīvot... tad iespējams Ideju karš pārvērtīsies arī reālā fiziskā karā... bet ceru ka nē... ka esam attīstības stadijā, kad jācīnās citiem ieročiem - un te galvenais ierocis ir Vārds - Ideja!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 14:26:29
Mulders
par Zobeniem, nu lasi tak kontextu, kurā vietā tu redzi tur vispār pieminam slepkavošanu vai ko tādu, pat tajā pašā rakstu vietā ir skaidrs, ka zobens kā "šķelšanās faktors" ir rakstīts
Nefiga nav skaidrs. Viss atkarīgs no interpretācijas. Var traktēt burtiski, var traktēt pārnesti. KĀ konkrēti šajā gadījumā - nekur nav pateikts. Katrs <ragscu mācītājs> var interpretēt pēc savas saprašanas, rezultāts - viduslaiki.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 14:30:25
Nefiga nav skaidrs. Viss atkarīgs no interpretācijas. Var traktēt burtiski, var traktēt pārnesti. KĀ konkrēti šajā gadījumā - nekur nav pateikts. Katrs <ragscu mācītājs> var interpretēt pēc savas saprašanas, rezultāts - viduslaiki.

Interpretācija notiek kontextā! Ja tu textus interpretē bez kontexta, tu nekad nespēsi saprast vispār ko texts pasaka! Tā ir elementāra lingvistika un hermanētika - btw zinātnes - neatkarīgas no reliģiskiem uzskatiem! Un tieši kotnexts ir tas, kas atklāj vārda nozīmi!

Kā arī... vēl... jau ar tiem dzirnakmeņiem iekāpi substancē - tas, ka Krsitus pasaka KĀ BŪS - viņš ar to nav devis mandātu TĀ DARĪT! Viņš vienkārši gudrs un zin, kā cilvēki rīkosies un jau paredz iepriekš rezultātu scenārijam - pērtiķis ar motrozāģi!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 14:41:37
Mulders
Interpretācija notiek kontextā! Ja tu textus interpretē bez kontexta, tu nekad nespēsi saprast vispār ko texts pasaka! Tā ir elementāra lingvistika un hermanētika - btw zinātnes - neatkarīgas no reliģiskiem uzskatiem! Un tieši kotnexts ir tas, kas atklāj vārda nozīmi!
I KAD lūdzu parādījās tādas zinātnes kā <lingvistika un hermenētika>? Gadījumā ne 20. gs.? Un kā lūdzu cilvēce bija aicināta PAREIZI saprast Ragscus līdz tam? Kur skatījās Svētais Gars?

Kā arī... vēl... jau ar tiem dzirnakmeņiem iekāpi substancē - tas, ka Krsitus pasaka KĀ BŪS - viņš ar to nav devis mandātu TĀ DARĪT!
Ar dzirnakmeņiem kā reiz citātā figurēja frāze <ir pelnījis kaklā dzirnakmeni>... Tas tā kā Mulderaprāt liecinātu par to, kā BŪS?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 14:44:44
Mulders

esam attīstības stadijā, kad jācīnās citiem ieročiem - un te galvenais ierocis ir Vārds - Ideja!


Cilvēka darbība ir tukša un nenozīmīga, ja tā nav idejas apgarota. /Černiševskis/ Jāpiekrīt vien būs. Tikai jāpiebilst, ka "apgarota" un "apsēsta" gluži viens un tas pats nebūs. Šeit ir viena būtiska problēma,- kādām ir jābūt attiecībām starp personisko (indivīdu) un pār-personisko (ideju)? ... . "Personību ir jāupurē idejai. Dzīve, kas to īstenojusi, ir vienīgi iespējamā patiesā un taisnīgā dzīve, un, tātad, no patiesības viedokļa un pašā īstenībā indivīds nemaz neeksistē, jo tam [pašam par sevi] nav nekādas nozīmes un viņam ir jāiet bojā. Turpretim eksistence piemīt vienīgi ģintij (cilvēku kopumam jeb sabiedrībai - *Duksis), pēdējā minētā ir jāuzskata par vienīgo, kas eksistē." /J. Fihte/ Mūsu laikos "cilvēku" no "idejas" tirānijas sargā neatsavināmās "cilvēka tiesības". Un mazais zaļais tārpiņš vārdā Cilvēks ir tiesīgs vienkārši tāpat dažkārt bezidejiski pagozēties saulītē, vienkārši baudīt savai eksistencei atvēlētos mirkļus.

Tas tātat vien - vienkārši aizdomājos savā nodabā. Atvainojos par off-topiku!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 6629