atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Apziņas Brīvība un Kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.15 15:49:14
Vakar ar kādu gudru cilvēku (kristieti) bij interesanta saruna (privāta) par dažādām tēmām, kur citastarpā uzpeldēja sekojoša tēze!

Apziņas Brīvība (bāzes brīvība demokrātijā) būtībā ir kristīga un Dievam tīkams pasākums šajā grēka pasaulē. Tūlīt paskaidrošu ko ar to domāju!

Apziņas Brīvība un domāšanas brīvība, ideju brīvība, akadēmiskā brīvība ļauj veidoties asiem, dinamiskiem, domājošiem prātiem. Prātiem, kas prot redzēt pāri horizontam. Dogmatiska un "prescribed" domāšana ir Orvelisms un faktiski tādā vidē nevar veidoties kreatīvs prāts... labākais ko dabūs - dumpīgu, revolucionāristisku un respektīvi - destruktīvu prātu.

Kāpēc manuprāt tā ir Kristīga ideja... Kristīga tamdēļ, ka Dievs grib rezultātā patstāvīgas gudras būtnes, tādus prātus, kas orientēti uz konstruktīvu un mīlestības pilnu existenci un darbību!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:07:58
Duksis, nepareizi... Laicīgā vara un Baznīcas vara ir divas dažādas varas, tā tiek mācīta Jaunajā Derībā - klasiskais Ķeizaram ķeizara daļa, Dievam Dieva daļa! Cilvēki dzīvo abās valstībās vienlaicīgi!
Un faktiski Valstij ir Vara, jo Dievs to viņai ir piešķīris... Dievs to var arī atņemt... lietojot gan savus Dēlus - Kristiešus - gan arī pagānus! Dievam nav ierobežojumi uz savas radības lietošanu savu mērķu realizācijai!

Protams, liela daļa kristiešu nav šo mācību sapratuši, un tādi kā Ļedājevieši (kurus es hardly par kristiešiem sauktu) mēģina sapludināt abas varas, celt Paradīzi uz Zemes, sapludināt Baznīcas varu ar Valsts varu... un iedomājas, ka Baznīca dod viņiem jelkādus ieročus ārpus Dieva Vārda... un ieberžās un ar to arī izdara lāča pakalpojumu citiem kristiešiem! Par laimi mūsu Valstī IR gudri cilvēki un saprot, ka tie sūdmaisiņi nav gluži Kristietību reprezentējoša parādība - tas tikai Šexna tā var spriest - vairums saprot, ka tā ir JP sekta!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:11:46
Mulders Nevis Valsts atrodas Baznīcā, bet gan Baznīca Valstī. Vot tā! Ehh... nebūtu mums kristiešiem jādanco pēc laicīgās varas stabules, tad mēs tiem pagāniem parādītu... .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:17:22
Kāds tam sakars ar ŠODIENU?

Mēs dzīvojam šodien nevis viduslaikos! Un Rakstus Lasām šodien! Brīvi, bez Pāvestiskā filtra! Varam lasīt tīru Kristus mācību tāda kāda tā bij 1 gadsimtā, kā to mums Apustuļi nodeva. Līdz ar to, šodienas situācija un izpratne par Krsitietību var pretendēt uz daudz tuvāku īstajam nekā tas, ko tu redzi Viduslaikos!

Es Tev norādīju, ka kristietībai viņas vēsturē ir bijuši posmi, kuros ir novērotas PAMATĪGAS problēmas ar <apziņas brīvības> ievērošanu/nodrošināšanu.


Jā tikai tu nekādi nespēj apjēgt, ka šīs problēmas neizriet no Kristīgās Mācības un pašas Kristietības kā tā ir definēta - "Mācība balstīta uz Kristus Nācarieša vārdiem/darbiem kā tie parādīti Jaunajā Derībā"... Lūk ko tu nespēj apjēgt... šo atšķirību, ka es runāju par Kristietību kāda tā ir, bet tu runā par problēmām, kuras radās šo mācību nepareizi lietojot, saprotot un deģenerējot! Tobiš es runāju par Veselu Mies, bet tu runā par Gagrēnas Saēstu miesu, peitam nesaprotot, ka Gangrēna un šī Miesa nav viens un tas pats, ka spitālību izraisa pavisam cits bacilis nevis Kristietība, jo ja pati Kristietība būtu šī gangrēna, tad tu to redzētu cauri visiem 2000 gadiem... un varētu skaidri iebaxtīt Jaunajā Derībā un teikt - reku Kristus pavēlēja krusta karus rīkot! Sorry, to tu neatradīsi kristus mācībā, tamdēļ, tava cepšanās ir par kaut ko citu, nevis to, par ko es runāju - Kristietību!

Tev acīmredzami ar šo faktu ir zināmas problēmas
Problēmas ir tev, ka tu putro divas dažādas lietas. Nu sorry, ja tu turpini šādā garā, neuzskatu par iespējamu turpināt ar tevi sarunu par Kristietību kā tā ir definēta, kā to saprot paši Kristieši un kā tā ir pasniegta jebkurā skaidrā defuinīcijā. Ja tu gribi ceptie spar Pāvesta Valsts praksi, ideoloģiju un zajavām, ver pats savu tēmu. Tad arī aplūkosim, vai Pāvesta Valsts piedāvā apziņas brīvību un kādā mērā!

Tas, ka šodien kristietība ir evolucionējusi un izaugusi no sārtu laikmeta, protams, ir labi un slavējami, bet tas NEKĀ neatceļ faktu, ka sārti IR BIJUŠI...

Fīča jau tāda, ka tu neatradīsi Sārtus Kristietībā! Tos tu atrodi Pāvesta Valsts implementācijā, kuru tu nezkamdēļ identificē ar Jēzus Kristus mācību kā tā ir Jaunajā Derībā. Nu ej un izlasi kas tur rakstīts... un neputro Pāvesta zajavas un praksi un politiku ar Kristus Mācību, par kuru es šeit runāju un runāju un neatkāpjos, ka šī Kristietība, kā tā definēta - Jēzus Nācarieša mācība kā tā parādīta Jaunajā Derībā - paģēr apziņa brīvību! Ja tev tas nepatīk un tu esi tik stulbs, ka nespēj adekvāti uztvert par ko cilvēki runā, jo tik nu ļoti gribas tās birkas izkabināt sev ērtā mozaīkā - tad sorry - acīmredzot tev vēl jaaug un jātiek galā ar savām iekšējām kaut kādām problēmām, aizspreidumiem un bremzēm!

Acīmredzami viduslaikos domāja stipri līdzīgi, tikai IEJAUKŠANOS izprata drusku savādāk, nekā Mulders...

A Muldear izpratne nāk no Jēzus Kristus mācības... Viduslaikos šī izpratne nāca no Pāvesta bullām... un ja tu uzskati ka Pāvesta Zajavas un Kristus Zajavas ir ekvivalējamas, nu tad atvaino, bet saukšu tevi par stulbu... laigan ikdienā tu par stulbeni gan nkvalificējies... pieņemu, ka tas tev šiten kaut kāds zaksoks... un acīmredzot bērnībā kaut kāda trauma... kāds liels huligāns ar T-Kreklu ar uzrakstu "Kristietība" tevi piekāvis būs?
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2008.05.16 11:17:23
Mulders
Par laimi mūsu Valstī IR gudri cilvēki un saprot, ka tie sūdmaisiņi nav gluži Kristietību reprezentējoša parādība - tas tikai Šexna tā var spriest - vairums saprot, ka tā ir JP sekta!
Jā un nē - izkārnījumu maisiņi IR un vienlaicīgi arī NAV kristietību reprezentējoši. Ibo kristietība nemaz nav tik monolīta, un kaut arī VISI sakās uz bībeles balstāmies, kristietības praktiskās izpausmes ir bijušas visai plašās amplitūdās. Sākot ar raganu sārtiem un izkārnījumu maisiņiem, un beidzot ar sociālo darbu, zupas virtuvēm, alkoholiķu un narkomānu reabilitāciju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:18:21
Nevis Valsts atrodas Baznīcā, bet gan Baznīca Valstī. Vot tā! Ehh... nebūtu mums kristiešiem jādanco pēc laicīgās varas stabules, tad mēs tiem pagāniem parādītu... .

Baznīca un Valsts pastāv paralēli garīgā pasaulē. Materiālā pasaulē jā... pārsvarā ir tā kā tu saki!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:19:53
Mulders
Fīča jau tāda, ka tu neatradīsi Sārtus Kristietībā!
`Burvi neactāj dzīvu` © - tā ir BĪBELE, nevis pāvests. Jēzus arī runā par dzirnakmeņiem kaklā un visādām tādām lietām.

A Muldear izpratne nāk no Jēzus Kristus mācības... Viduslaikos šī izpratne nāca no Pāvesta bullām... un ja tu uzskati ka Pāvesta Zajavas un Kristus Zajavas ir ekvivalējamas, nu tad atvaino, bet saukšu tevi par stulbu...
Neatvainoju, ibo pāvesta bullas balstījās uz bībeles. Kurā teksts `burvi neatstāj dzīvu` ir atrodams.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:21:42
Šexna, lūk... beidzot saprati ka "praktiskā izpausme" ir dažāda. Taču iesākot šo tēmu es jau pasakidroju - tiek domāta Kristietība kā tā tiek definēta - Jēzus Kristus mācība kā to parāda Jaunā Derība! Lūk šis texs paģēr apziņas brīvību manuprāt tās pareizākajā izpratnē!

Kā šī mācība tiek realizēta PRAKTISKI... tā ir cita lieta un tad mums jāaplūko vai konkrēti JP prakse, RKB prakse, Luterāņu prakse u.c. prakses paģēr apziņas brīvību - tā ir CITA tēma! Jau sašaurināts manas tēmas apskats. Un TAD es labprāt tev piekritīšu, ka RKB prakse viduslaikos ir stipri līdzīga mūsdienu Islāmam, ka JP prakse ir pilnīgs "čau" un tad tiešām, labi vien ir ka Vaslts no Baznīcas dalīta un ka tas ZOBENS ir Valstij nevis JP Baznīcai... dots... Bet šo tēmu es runāju ja tā var teikt no "ideālistiskā" skatupunkta... no tā, kas man kā Luterānim ir vistuvākais - Raksti Raksti Raksti - mēs Luterāņi stulbenīši - kā stāv rakst`tis, tā saprot kontextā!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:29:00
Mulders Kāda vēl tur "garīgā pasaule"? Nev ne debess, nav ne elle. Ir tikai tas, ko tver tavs skats. ... . Pasaule nav nekāda rosola bļoda!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 11:29:24
`Burvi neactāj dzīvu` © - tā ir BĪBELE, nevis pāvests. Jēzus arī runā par dzirnakmeņiem kaklā un visādām tādām lietām.


Atkārtošu jau kādu 5o reizi. Es šeit runāju par Kristietību kā tā stāv definēta PAT Wikiopēdijā Jēzus Nācarieša mācība kā tā tiek parādīta Jaunajā Derībā
Tev tiešām ir pilnīga nespēja runāt par lietām pieņemot oponenta vārdu definīcijas... Jo citādi man radīsies iespaids, ka tu nespēj argumentēt un oponēt tēzēm, tās nepadarot par Straw Man, vai poisoning well, vai pārdefinējot oponenta vārdu nozīmi!
Kurā Vietā tu pie Kristus atrodi aicinājumu dedzināt uz sārtiem tos, kas Dievu nepieņem... kurā vietā tur redzi Kristu pilnvarojot viņa mācekļus izveikt JEBKĀDAS zobena varas funkcijas?

Neatvainoju, ibo pāvesta bullas balstījās uz bībeles. Kurā teksts `burvi neatstāj dzīvu` ir atrodams.

Tad tu vienkārši esi pilnīgi neinformēts par RKB mācību. Tās avots NAV tikai Bībele... par to arī RKB adepti Luterāņus tik ļoti ienīst, ka Luterāņi neatzīst otru RKB mācības avotu - Tradīciju - kas NAV pēc definīcijas Svēto Rakstu mācība - palasi RKB katehismu kā tiek definēta Tradīcija un kā tā tiek "paralelizēta" Rakstiem, un no tās arī nāk pārsvarā visas tās huiņas, ko tu rezdi Viduslaikos un ko tu kaut kā neapzināti ekvivalē ar Jēzus Kristus mācību!

Un saproti PAT Bībeli Lasot, var sabraukt auzās, ja ignorē secību un to, ka Kristus Mācība OVERRAIDO VD pavēles konkrēti jūdiem pietam etniskajiem asins jūdiem, nevis "garīgajam Izraēlim" kā to dažkārt Sektas izrīkojas... tobiš izmanto JD, lai sevi pārdefinētu par "Izraēli" un tad atticina uz SEVI VD pilnvaras Izraēlim pārneost to 1:1 uz JD laiku... tā arī varbūt tiešām kāds *****s rīkojās un leģitimizē JD laikā tiesības sev nogalināt burvjus!

Bet, ja kāds ir tankā, varu pasakidrot, ka tas, kas VD ir konkrētā tautā un fiziski izpildāms, tad JD tas ir attiecināts uz Kristiešiem un garīgi!

Jā arī JD "burvi neactāj dzīvu" bet jau pavisam citā līmenī - tas ir burvja mācību neactāj dzīvu - un kā ieroci lieto Dieva Vārda zobenu - tātad kļin kļinom višibajut, JD mācība ir Vārds, nevis Zobens, Uguns, Asins Upuri... bet Vārds.... ar kuru iznīcina konkurentus... lūk šis zobens gan mums ir dots un mēs to lietojam, pat tagad, rakstot šo postu, es lietoju šo man doto Zobenu - Dieva Vārdu - ikreiz kad atsaucos uz Jēzus Kristus mācību kā tā stāv Jaunajā Derībā!

Jaunās Derības Kristietis var nogalināt Garus, bet viņam nav pilvnaras nogalināt Miesu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:31:05
Kāda vēl tur "garīgā pasaule"? Nev ne debess, nav ne elle. Ir tikai tas, ko tver tavs skats. ... . Pasaule nav nekāda rosola bļoda!

Un kā tu zini ko tver mans skats? Neputro ka savu skatu ar visas pasaules skatu? Kā arī tavs skats nav nekāda realitāte, tas ir tikai tavs skats... ierobežots ar baļķiem un skabargām tavā acī! Nav diez cik gudri par īstenību saukt to, ko rāda tavs skats... tas var būt un var nebūt... Un ko darīt ar to, ko tu neredzi? Vai tas sāks existēt tad kad tu to ieraudzīsi? Vai pasaule sāk existēt kad tu no rīta atver acis, bet pārstāj existēt, kad tu aizmiedz?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:40:56
Mulders

Neputro ka savu skatu ar visas pasaules skatu? Es taču tev varu pārmest to pašu. Bet es to nedaru. Katram ir tiesības uz savu pasaules redzējumu. Es atzīstu tavas tiesības. Bet, kapēc gan tu neatzīsti manējās?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 11:43:54
Duksis, okey, tu par reālu uzskati to ko tu empīriski redzi. Es par reālu uzskatu to ko es redzu empīriski un ko citi ir redzējuši empīriski un man to ir pastāstījuši... Kā arī, to ko, var izdomāt loģiski no empīriski redzamā! Kā arī es pieļauju, ka existē lietas, ko vēl neviens nav redzējis, bet tomēr tās ir un ietekmē mūsu pasauli... kā viduslaikos, daudzas planētas tika atklātas pēc to iedarbības uz blakus planētām un debesu ķermeņiem, lai arī pašas neredzēja. Tāpat arī mēs Kristietībā spriežam par lietām un to existenci ne tamdēļ ka tieši tās novērojam, bet pēc to atstātajām pēdām šajā materiālajā pasaulē un mūsos pašos!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:47:15
Mulders
Kurā Vietā tu pie Kristus atrodi aicinājumu dedzināt uz sārtiem tos, kas Dievu nepieņem... kurā vietā tur redzi Kristu pilnvarojot viņa mācekļus izveikt JEBKĀDAS zobena varas funkcijas?
1) Norādījums par burvi un dzīvību nekur NETIEK atcelts.
2) Jēzus saka vārdus - es neesmu nācis nest mieru, bet gan zobenu. Interpretācijas iespējas - plašu plašās.
3) Jēzus runā par dzirnakmeņiem kaklā tiem, kas apgrēcina <mazos brāļus>.

Ar visu to PILNĪBĀ PIETIEK lai uzkreacionētu teorētisko pamatu inkvizīcijai citādi domājošo vajāšanai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:47:23
Mulders Apsveicu! Bet tas, ko es uzskatu par reālu, tā ir mana darīšana. Ko tu - tava darīšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:59:00
> 1) Norādījums par burvi un dzīvību nekur NETIEK atcelts.
Tiek atcelts!

>2) Jēzus saka vārdus - es neesmu nācis nest mieru, bet gan zobenu.
>Interpretācijas iespējas - plašu plašās.
Un Raksti paskaidro par kādu Zobenu iet runa... Dieva Vārda Zobens... Tas ir nepārprotami!

>3) Jēzus runā par dzirnakmeņiem kaklā tiem, kas apgrēcina <mazos
>brāļus>.

Tu Melo!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:02:08
Duksis, Apsveicu! Bet tas, ko es uzskatu par reālu, tā ir mana darīšana. Ko tu - tava darīšana.

Tik atšķirība ir tāda, ka tu savu "realitāti" neuzskati par patiesību un iestājies par ierobežojumiem jebkurai cilvēku grupai zināt/pazīt patiesību! Līdz ar to vien tu sev atņem morālās tiesības citiem mācīt dzīvot, bet Kristietība pastāv uz patiesību līdz ar to no šādas pozīcijas arī runā!

Tā teikt, tu man neari atņemt tiesības kritizēt tavus uzskatus. Un tu, drīxti, kritizēt manējos, un es atkal tavu kritiku atspēkot un tu manu... tā ir apziņas brīvība, ideju selekcija, ideju evolūcija - izdzīvo labākās un tās, kas dara cilvēkus laimīgus un dod viņiem piepildījumu un dzīves jēgu! Tas, ja tev nepatīk, ka tevi kritizē... sorry... tad tev jābrauc uz Islāma valsti, tur valdošā ideoloģija un reliģija tiek ar likumu aizstāvēts... šeit, tavi uzskati tiek aizstāvēti par tik par cik tu tos spēj pats aizstāvēt!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:08:46
Mulders

Līdz ar to vien tu sev atņem morālās tiesības citiem mācīt dzīvot... Bet, kas tev dod "morālās tiesības" citiem mācīt dzīvot? Un kādas ir tavas tiesības citiem, piemērām man, liegt kādas tiesības?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:19:23
Bet, kas tev dod "morālās tiesības" citiem mācīt dzīvot?
Dievs, Patiesība!

Un kādas ir tavas tiesības citiem, piemērām man, liegt kādas tiesības?
Es jau tev neliedzu. Tu pats Liedz, jo neuzskati, ka tava mācība ir absolūta patiesība. Bet to, ka maldiem nav tiesības mācīt dzīvot, tas jau ir skaidrs. Tb tā ir tautoloģija, ja tev nav patiesības, tev nav tiesību patiesību mācīt!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:31:15
Mulders Diemžēl tev, "dievs" un "patiesība" komplektā ar mandātu, kas apliecina tavas tiesības citiem mācīt dzīvot, nav tev iedevuši krustnešu armiju vai vismaz mauzeri. Tavas "dieva dotās un patiesības apgaismotās" tiesības stipri ierobežo tavs kuslais spēks. Tātad, tev ir tik daudz tiesību, cik tev ir spēka tās īstenot. Ne vairāk un ne mazāk. ... . Ko es uzskatīšu par patiesību, tomēr būs mana darīšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:43:25
Duksis, redzi, tu uzskati, ka patiesība ir atkarīga no armijas, kas stāv aiz tās "patiesības". Es uzskatu, ka patiesība ir neatkarīga no tā, cik daudzi tai tic, to pasludina vai ar kādām metodēm to pasludina! Tieši otrādi, tas, ka mana patiesība var pastāvēt bez armijas, nozīmē, ka tai ir daudz lielāks spēks, nekā Muslimu terrorsitam, kura vienīgais argumetns ir vardarbība - bet vardarbība nav nekāds patiesības mērs!

Tas, ka tu neatzīsti Kristietības mandātu, tā jau ir tava problēma, ne Kristietības! Tas tāpat, kā, ja tu neatzīsti Gravitācijas likumu, tas nu nekādīgi neuzliek nekādus pienākumus vai saistības Fiziķiem! Tu tikai pats ar šādu attiexmi vari sev sagādāt neertības agri vai vēlu... tur pat nevienam Fiziķim nav klāt jāstāv, kad tu ej pret Patiesību vai to Noraidi, pati Patiesība tev pārbrauc pāri kā Tanks!
Protams ir ir cilvēki, kas iedomājas kāreiz, ka ar savu armiju var patiesību koriģēt... un tomēr Vēsture liecina, ka nevar viss!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 6330