atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību dvēsele, nee - atvainojiet, gars.
S.R...
Iesūtīts: 2008.04.30 10:31:24
text tātad jautājums sekojošs -
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:33:36
kurā brīdī cilvēka dvēsele sāk savu eksistenci? kur viņa mājo pirms iemiesošanās cilvēka miesā? vai dvēsele(gars) piedzimst kopā ar cilvēku - tas ir, veidojās brīdī kad bērns tiek ieņemts mātes miesās?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.30 10:36:02
Dievs rakstos uz cilvēku referencējas jau mātes miesā, tātad Dvēsele ir jau tur... kad bērniņš rodās puncī! Un par tādu jau Dievs var teikt - "Es tevi jau pazinu pirms tu biji dzimis"

Dvēseles dzimst... Kristietībā tās neexistē "pirms tam"!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:38:59
jāpaskatās tajā psalmā (kurš?)- manuprāt tur bija rakstīts savādāk - pirms Tev bija miesa - tātad pirms mammas vēdera.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:41:28
Bībelē ir teikts - vienreiz dzimst, dzīvo , mirst - un tad tiesa. bet nekur nav teikts - dvēsele dzimst kopā ar miesu - Dievs veidoja Ādamu un iepūta viņa nāsīs dvašu - tātad miesa un gars nāk no viena avota, bet ir šķirti.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:42:10
S.R. Sameklē to psalmu...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:42:39
S.R. pag tu tagad par dvēseli vai par garu runā? Jeb tos uzskati par vienu un to pašu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:46:31
dvēsele ir cilvēka griba, emocijas, prāts. bet tas nav gars. gars ir - dzīvības nesējs - kutkātā. es gribētu patiesībā parunāt par garu - tas, ka dvēsele top brīdī, kad rodās miesa manuprāt ir skaidrs.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:47:09
Artos
dvēsele=gars? nedomāju gan.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:50:47
Artos
labi - tad kad un kurā brīdī savu eksistenci sāk cilvēka gars? kur tas ir līdz iemiesošanās brīdim? vai garam ir apziņa?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:53:52
Mulders
"Es tevi jau pazinu pirms tu biji dzimis"
Cik tas "pirms" tālu aiziet? Kāpēc tikai 9 mēnešu garumā? Un ko te pazīt, vai zigotu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:55:38
KarotesNav
kas ir zigots?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:56:30
KarotesNav, skat to pašu 139 psalmu, toč slinkums visas rakstu vietas meklēt!
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:57:58
zigota ir apaugļotā olšūna, kas dalās.

Vai nevarētu būt tā, ka ar to pirms domāts vēl pirms pat apaugļošanas?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.30 10:59:01
Artos
Ps 139. ir teikts, ka "Tavas acis mani redzēja kā bezmiesas iedīgli,"
Kas tas - bezmiesas?

"Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās."
Piešķīri man ķermeni - tātad es neesmu ķermenis, jo ķermenis ir tas, kas man tiek piešķirts.

"Manas būtnes veidojums Tev nebija apslēpts, kad es slepenībā tapu radīts, zemes dziļumos veidots."
Ko tas nozīmē, kas ir slepenība un zemes dziļumi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:01:19
dorinda
Vai nevarētu būt tā, ka ar to pirms domāts vēl pirms pat apaugļošanas?
Varētu.
Šeit gan der arī skaidrojums, ka Dievam "pirms" nozīmē, ka Dievs zin nākotni.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:02:29
Artos
vai dvēsele ir dzīvība? hmmm - nezkapēc es gribētu teikt - dvēsele ir konkrēta cilvēka personība - prāts, emocijas, griba. gars - tas ir dzīvības nesējs. dzīvniekiem ir dzīvība, bet nav gara. mja - kaut kas neštimmē.
nu labi - bet gars dzimst ieņemšanas brīdī? tam nu nemaz nevaru piekrist - vai tad Ādamam bija naba?
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:03:06
vo man šķiet, ka šis `bezmiesas auglis` ir veel pirms `kjermenja maates miesaas`...kaa? nezinu. nu taas taadas dikten subjektiivas izjuutas un paardomas. mosh mees esam kaa ideja, plaans pie Dieva veel pirms mums ir miesa.... Tas, kas ir maatee, neabshaubaami jau ir ne tikai dveesele bet arii miesa, tikai veel augosha..bet tur jau viss ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:05:30
KarotesNav, acīmredzot te ir tā robeža ko mēs varam zināt! Un zin kas svarīgi, no šī izriet, ka tad, kad mums jau ir "miesas iedīglis" mēs JAU esam pilnvērtīgs Dieva mīlestības objekts - cilvēks!

Taču vēl ir svarīgi atcerēties, ka Psalmi ir dzeja, tamdēļ "bezmiesas iedīglis" ir oximorons, ja dzeju ņem par medicīnas enciklopēdiju strikti, taču, ja skatās un lasa reālo bildi, tad te var pavērties apslēptās zināšanas par mikroskopisko cilvēka šūnu sistēmu, kura patiešām ir neredama tā laika cilvēciskām metodēm!

Tamdēļ teicu, slinkums pārrakt krustām šķēršam rakstus, kur arī ārpus dzejas ir par šo runāts.
Un jā, protams, cilvēka ego nav viņa miesa... Dvēsle un Miesa ir divas dažādas lietas! Tamdēļ rakstos ir svarīgi saprast no kontexta vai ar "es" tiek runāts tikai par šo neredamo cilvēka daļu, vai par cilvēku kopā ar miesu... jo abos gadījumos (kā normālā dzīvē) mēs sakām "es"
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:10:33
Dvēsele ir asinis un tjipa dvēsele sastāv no prāta ,emocijām un gara.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:11:03
dorinda
vot man arī ir tāds "čujs" - gars ir jau pirms ieņemšanas. bet tas laikam nav kristīgi

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 4693