atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kā absolūti mīlošs un visa esoša radītājs, var pieļaut pasaulē esošā ļaunuma eksistenci?
*Duksis
Iesūtīts: 2008.04.17 14:17:18
"Mums ir jānonāk pie atziņas, ka, vai nu [1] dievs grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē, bet nespēj panākt, lai tā nebūtu, [2] vai arī spēj to panākt, bet negrib, vai, [3] pēdējā varbūtība,- gan grib un gan arī spēj. Ja [1] viņš grib, bet nespēj, tad viņš nav visvarens, bet nevarība nevar būt dieva atribūts. Ja [2] viņš var, bet negrib, tad tas liecina par viņa ļaunumu, bet ļaunums nevar piemist dievam. Ja [3] viņš gan grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē un gan arī var to novērst,- šīs ir vienīgās īpašības, kuras mēs varam piedēvēt dievam,- tad kāpēc gan šajā pasaulē pastāv ļaunums?" /Epikūrs, (p.m.ē. 341-270), sengrieķu filozofs/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 11:51:37
Rausītis
bet es neko neatceros, tātad šajā dzīvē nevaru būt atbildīgs
Kāpēc? PIRMS tu sāki dzīvot šo kārtējo dzīvi, tu visu ļoti labi atcerējies.

ja 100 dzīvēs neko sakarīgu neesmu iemācījies, tas nozīmē, ka man dvēsele haltūrē satādot plānu.
Kā tu zini, ka neko neesi iemācījies? Rekur jau - šajā forumā tomēr sēdi un pamata jautājumus apceri, bet varēji taču pa to laiku pļāpāt draugos vai ložņāt pa internetu.

redz šādiem gadījumiem tevi nevajadzētu uztraukt, un secinājumus no tiem tu arī nevari izdarīt, jo tā ir tikai "kārtējā" ķermeņa fiziskā nāve, kas tai dvēselei neskādē līdz ar to nav vērā ņemams.
Dvēselei neskādē, bet attīstībai skādē, tāpēc ir vērā ņemams.

hipnoze ir tāda lieta un kuru var paļauties, ka tas ko dzird ir tas, ko tu gribētu dzirdēt un nevis pavisam kas cits.
Tas atkarīgs, kā hipnozi pielieto. Vai uzdod jautājumus "vai jums blakus nav liels, pinkains, melns suns" un atbilde ir "Jā". Vai nu arī uzdod "vai jums kāds ir blakus? kas? kā tas izskatās?" un atbildes attiecīgi ir par lielu, melnu, pinkainu suni, un tās atbildes tev dod kādi 100 cilvēki, nevis tikai viens, tad, es domāju, ka pacienta murgi vai hipnotizētāja gribēšana dzirdēt te vairs nebūs.
indriķis
# Iesūtīts: 2008.04.18 18:00:18
Jā, kā es , mīlošs, protams, ne tik ļoti kā Viņš, labprāt redzētu visus savus ienaidniekus sev pa kāju pameslu. Un tad es augstsirdīgi par viņiem iežēlotos. Arī mani tas nebeidz izbrīnīt.
indriķis
# Iesūtīts: 2008.04.22 09:40:20
Nu kā, lai par tiem , satriektiem un nožēlojamiem, varētu apžēloties.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.17 22:15:26
Ctulhu Prieksj kam? kaada jeega?
Jā ja ienaidnieku traktējam kā cilvēku tad jēga paties nekāda.
Man domāt ka Dievs grib lai mēs visi(cilvēki) būtu paglābti .Te jāskatās uz ļaunuma sakni proti - nelabo ,kurš pieviļ.Mēs kā kristieši esam aicināti uz piedosanu cilvēkiem kuri ir ienaida , tos atbrīvojot .Tas ir iz Rakstiem tik izteikts maniemm vārdiem.
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.18 10:22:23
Spriežot pēc Ījaba grāmatas, bez ļaunuma Viņam būtu garlaicīgi.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.20 17:04:35
Nu gan te ateisti sarunājuši...
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.20 17:35:28
Tie kuri - dzīvo iluzorās realitātēs - tiem var ļaunums rēgoties - un kam rēgojas - tie kļūst par ļaunuma ģeneratoriem. Kad būtne atgriešas īstenībā - tad tāda būtne kļust svēta - un rāda ceļu uz īstenību - kāda tā ir un ir tā svēta ! Ļaunums ir realitāte iluzorās realitātēs - kad iluzorās realitātes tiek sasinhronizētas ar īstenību - tad būtne redz īstenību tādu kāda tā ir. Īstenības gars kas ir svēts jo Īstenība ir svēta un JHVH ir īstenība - tas atklāj īstenību tādu kāda tā ir - un zini - ko redzi tā ir īstenība ! Viss ko par JHVH var zināt tas cilvēcei ir atklāts - caur Jēzu !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.20 17:47:17
Ļaunums ir realitāte iluzorās realitātēs - kad iluzorās realitātes tiek sasinhronizētas ar īstenību - tad būtne redz īstenību tādu kāda tā ir un redz iluzorās realitātes - kā ļunuma ģeneratorus, jo būtne ir vēl neattīstījusies - lai spētu redzēt vairāk nekā ļaunumu. Kad civilizācija attīstīsies - tad daudzi redzēs vairāk nekā ļaunumu. Launuma `generatori ir vilki - kuriem rēgojas iluzorais ļaunums - kura nemaz nav. Tāpēc izeja ir Svētais gars - kas atklāj īstenību tāda kāda tā ir - tā var maldos un rēgos dzīvojošos - pievērst īstenībai - un tā ir viena un svēta !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.20 17:50:13
Tipisks piemērs - kamēr Mozus aizgāja lūgt JHVH - tikmēr tauta pievēršas neīstam JHVH - bet elkiem kas ir ilūzija. Tāpēc JHVH saka - Tev nebūs citus dievus elkus - turēt līdzās man - jo es vienīgi esmu - pārējie nav !
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.20 17:53:06
Aiko_Saule
kamēr Mozus aizgāja lūgt JHVH - tikmēr tauta pievēršas neīstam JHVH - bet elkiem kas ir ilūzija. Tāpēc JHVH saka - Tev nebūs citus dievus elkus - turēt līdzās man - jo es vienīgi esmu - pārējie nav !

Beidot arī es varu saprat un pat piekrist!!!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 09:18:48
Atgriežoties pie sākuma tēmas vēlreiz: Nu te Ctulhu tādas idejas pauž, ka ja Dievs eksistē, tad kāpēc Viņš neļauj mums būt līdzvērtīgiem, sadrabība attīstība utt.

Nu redz - līdzīgi domāja Ieva un Ādams savulaik, viņi gribēja būt kā Dievs. Dievs atļāva cilvēkiem patstāvību un neatkarību no DIeva, lai viņi vispirms redzētu, kā ir būt dzīvot bez Dieva tiešas ietekmes. Nu i tā arī dzīvojam. Paldies Dievam, ka viņš arī nepiešķīra cilvēkam Savu varu, jo kādas gan ziepes tad cilvēks būtu savārījis - kas to lai zina.

Bet skaidrs ir viens, kas pierādījies - cilvēks būdams neatkarīgs no Dieva spēj vienīgi visu sačakarēt un atbildot uz Epikūra jautājumu - tu cilvēk gan vēlies būt neatkarīgs no Dieva, tad kādēļ prasi lai Dievs iejauktos? Un tas nav viss - arī tu pats esi pielicis roku, lai ļaunums vairotos, tātad esi līdzatbildīgs. Dievs grib novērst ļaunumu, bet tad tie paši Epikūri sāk brēkt - mēs paši varam tikt galā, mēs gribam būt neatkarīgi un tad, kad Dievs ļauj Epikūram būt neatkarīgam, viņš sačakarē visu un tad vaino Deivu - kāpēc Tu to pieļāvi.

redzat kā nu sanāk
1.mēs prasam - kāpēc Dievs pieļauj ļaunumu pasaulē un ka pēdējā laikā ļaunums iet vairumā
2.kad Ingars saka, ka pasaulē ir ļaunums, vajag lai Dievs to novērš, tad tādi Ctulhu saka, ka nav jau nemaz tik traki, ļaunums iet mazumā, Dievs mums nav vajadzīgs, paši tīri labi tiekam galā

Nu tad izvēlatis ateisti, ko gribat teikt, bet kaut kā pretrunās nonākat, ne tā?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 10:16:02
Olita
Duālisms ir apgāžams. Dzīvības būtība ir eksistēt un visi tiecas uz labumu, pareizu vai nepareizu, tas ir cits jautājums, bet uz labumu. Tas nozīmē, ka ļaunums nav patstāvīgi eksistējošs, ļaunums nav mūžīgs, ļaunums nav visuvarens
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.03.21 12:18:44
Olita

Iesākumā bij tā, ka cilvēks prata atšķirt patieso labumu no nepatiesā, bet pēc grēkā krišanas visi cilvēka centieni lemti neveiksmei. Ļaunums nevar būt mūžīgs, jo Dievā nav ļaunuma. Ļaunums ir parazīts, kurš nevar iztikt bez labā, bet labais spēj pastāvēt bez ļaunā. Tu spried jo neesi neko labāku redzējusi par šop pasauli, taču tici man - ir un kā vēl ir iespējama pasaule bez ļaunuma

Ir pienācis laiks tev reiz izšķirties. tagad ir pestīšanas diena, tev ir vajadzīgs Jēzus
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 13:20:34
Olita
Es nerunāju par harmoniju, bet par mūžīgo dzīvību. Mēs varam sasniegt zināmu harmoniju un labklājības līmeni šeit uz zemes, taču pirmkārt - mēs visi kaut kad mirsim (netici tām ctulhu muļķībām par immortalistiku), otrkārt, ja mirsim neticībā, tad iesim pazušanā ar visu savu harmoniju
Balss
# Labojis Balss: 2009.03.21 15:01:47
Olita, resp. Evolūcijs
ir ta ka esmu teicis, lai gan tapat ir ta ka saku es!

PĒRLE, PĒRLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

varat droshi mani saukt par satanu-tas man tikai bus ka salds kompliments

Evolūcijs mums bārsta PĒRLES, PĒRLES, PĒRLES!!!!!!!!!!!!!!!!! URĀ!!!!

Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 15:51:35
Olita
a kas ir Evolūcijs???
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 16:06:56
Olita
A kapē viš neraksta caur savu nickname, bet caur tavējo?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 16:59:29
Olita
Zini, es vienkārši nesaprotu - viens čalis ar pleķi pierē un čalmu ap galvu pagrūda tevi nost no datora un uzdrukāja visu to sviestu un tad aizgāja pastaigāties?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.21 18:18:18
Olita

Vai apzinies, ko tu dari? Tev ir vajadzīgs Jēzus, pievienojies kristiešiem un kļūsti par Dieva bērnu, tev nav ne jausmas, cik lieli apsolījumi tevi gaida Debesīs, bet kad tu tos ieraudzītu, raudātu, kā mazs bērns vairākas stundas no vietas. Dievs negrib tevi apsūdzēt, Viņš grib tevi izglābt, Viņš tevi mīl vairāk pat par eņģeļiem, Viņš grib dalīties ar tevi, Viņš grib pavadīt mūžību kopā ar tevi, Viņš tevi gaida, Debesu Tēvs gaida savu mīļo bērnu Olitu atplestām rokām - vai tu skriesi Tēva apskāvienos?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.22 20:24:00
Olita

Dievam tu esi ļoti dārga, Viņš dos tev arī sapratni un gudrību, Viņš tev atklās visas šīs lietas, Viņš arī palīdzēs tev būt atvērtai, bet galvenais - neapstājies, turpini meklēt, turpini jautāt, ja vajag pieliec pilnu forumu ar jautājumiem, nerimsties, kamēr nebūsi saņēmusi visas atbildes un lai Dievs tevi svētī
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 4882