atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Teologjiskas dabas jautaajums par rakstu vietu
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.06.01 15:13:48
Rakstu vieta sekojosha:

1 Kor 5:9-13

Es saprotu, ka Paavils risina reaalpraktiskas probleemas draudzee un meegjina organizeet cilveekus. Tachu iisti shii rakstu vieta liidz galam man nav skaidra.

Vai tas attiecinaams uz to, ka, ja piemeeram valstisku uzdevumu deelj mums ir jaaiet pie cilveekiem, par kuriem zinaams, ka vinji ir greecinieki, mees to varaam dariit un tas muus neskars... jeb kaa...

Es te domaaju par to potenciaalo risku principaa, kad nav gruuti paarkaapt to robezhu kad tu staavi blakus netiklim, un kad tu jau ar vinju "kopojies"?
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.01 15:14:00
Aicinu paanalizeet sho rakstu vietu. Tas ir tas jautaajums, kad tad iisti mees "njemam daliibu bezdievju darbos"?
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.01 15:41:55
Jošs Mulders

Pāvila doma ir ka nav pieņemams kristiešiem dzīvot atklātā grēkā. Viņš nošķir pasaulīgo grēcinieku kas grēko nepazīdams Kristu, un kristiešus, kas grēko it kā nepazīdami Kristu. Pāvils ir sašutis konkrēti par netiklības gadījumiem draudzē:"1 Stāsta par netiklību jūsu starpā un vēl par tādu, kāda nav sastopama pat pagānu starpā. Tur kāds dzīvo ar sava tēva sievu. 2 Un jūs vēl esat uzpūtušies, kur vajadzēja būt noskumušiem, lai tas, kas to darījis, tiktu izmests no jūsu vidus. "
Šādā veidā, piemēram, no LELB vidus ir izmesti M.S., V.K., A.L. u.c.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.01 15:48:07
armilo, paldies... makes sense
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.06.01 18:42:13
armilo
Vai Tu, lūdzu, nepaskaidrotu turpat blakus 1.Kor 5:5? Kas ar to ir domāts; vai mūsdienās kristieši arī tā dara, teiksim, attiecībā uz M.S., V.K., A.L. u.c.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.01 21:28:44
παλαιό ανόητος
Cik zinu, tad neviens no šiem minētajiem formāli ekskomunicēts gan nav. Bet kas Tev par daļu? Tu taču Baznīcai tāpat nepiederi.
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:18:21
παλαιό ανόητος
"Vai Tu, lūdzu, nepaskaidrotu turpat blakus 1.Kor 5:5? Kas ar to ir domāts; vai mūsdienās kristieši arī tā dara, teiksim, attiecībā uz M.S., V.K., A.L. u.c."

Tas, kas tur rakstīts, tas arī ir domāts. Mūsdienu kristieši varbūt to nepasludina tādā formā, kā tas bija saprotams Pāvila laika jūdu kristiešiem. Taču lietas būtība, izslēdzot atklātu grēkotāju no baznīcas, nemainās. Grēcinieks var pastāvēt tikai divās realitātēs, Kristus baznīcā vai Sātana baznīcā. „... viņu nododam ar mūsu Kunga Jēzus spēku sātanam miesas samaitāšanai, lai gars tiktu izglābts Tā Kunga dienā.” Atslēgas vārds šajā rakstuvietā nav nodošana sātanam, bet gara izglābšana.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:38:31
Aivars
Man jau nav ne jausmas, kas slēpjas aiz tiem iniciāļiem. Nu labi, par V.K. ir aizdomas.

armilo
Man likās interesanti, ka ekskomunikācija (ja to Pāvils ir domājis) ir akts ekskomunicējamā miesas samaitāšanai, un gara izglābšanai. Visu laiku likās, ka tā ir metode kopienas vienotības uzturēšanai, par izraidāmo neko daudz nedomājot.
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.01 23:41:04
παλαιό ανόητος

Pāvila metode ir bijušā farizeja pārejas domāšana. VD miesas samaitāšana notika nomētājot ar akmeņiem. Pāvils nomētāšanu nomaina ar nodošanu sātanam. Ja ar ekskomunikāciju saprot izslēgšanu no Kristus baznīcas un žēlastības zaudēšanu, tad to šajā gadījumā Pāvils nav domājis. Jo seko cerības vēlējums par gara izglābšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.01 23:52:46
armilo
Bet, varbūt, ka tomēr ir runa par izslēgšanu, ar domu, ka šis maukuris kā nopērts suns atgriezīsies. Jo paskubinājums ir ar šo nebiedroties. Bija jau arī tāda qesasah/kezazah ceremonija.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.01 23:53:33
ne tikai nomētāšana ar akmeņiem
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.06.02 09:56:02
armilo un Aivars

Paldies par atbildēm. Pēc taisnības, man ar sāk likties, ka "miesas nodošana Sātanam" apzīmē kādu miesassodu. Qesasah ir izraidīšana, cik saprotu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.02 10:53:10
Aivars...

Paga paga... gribi teikt, ka mineetaas personas LELB tiek pielaistas pie vakareediena?

Un ja nee... tad vai tad taa nav exkomunikaacija de facto?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.02 11:06:17
Jošs Mulders
Teiksim par V.K. savulaik bija lēmums par suspendēšanu no amata, nevis izslēgšanu no Baznīcas, jo runa bija par vecākiem nedarbiem, kas principā bija nožēloti, bet tā kā ar brīvu kalpošanas praktizēšanu nebija savienojami. Tagad, kad klāt nākušas visādas citas herēzes, gan varētu ko atsevišķii vērtēt, bet nu pagaidām laikam nav aktuāli.
Par A.L. domāju arī nekas izņemot atstādināšanu uz izmeklēšanas laiku nav šai ziņā lemts pirms tiesas sprieduma, jo cilvēks uzstāj uz savu nevainību.
M.S. varētu paiet vienkārši zem vispārējiem noteikumiem par `atklātu dzīvošanu grēkā`, bet iespējams, ka tur arī kāds specifiskāks lēmums ir ticis pieņemts.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.06.02 11:29:57
Jošs Mulders
Forumā savā laikā ir izskanējis vārdiņš pašekskomunicējušies. Bet acīmredzot nav tik vienkārši, piemēram kā, ja brālis nošaujas, tad tas uz mani nekādi vairs neattiecas.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.04 00:41:51
Rakstu vieta (īpaši "..tad jau jums vajadzētu aiziet no šīs pasaules..") varētu liecināt arī par nedaudz šizofrēnisku ievirzi, t.i., šizofrēnisku tādā nozīmē, ka attiecināmu pašam uz sevi.
Resp., ko vienam parastam vidusmēra kristietim iesākt ar mantrausību, netiklību, laupīšanu, dzeršanu u.t.t. sevī pašā?
Acīmredzot ignorēt šo savu personības daļu, un nebiedroties ar to.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.06.04 08:38:02
Papucs
Man šķiet, Pāvils vairāk ir norūpējies par iespaidu, kādu atsevišķu draudzes locekļu morāles pārkāpumi atstāj uz kopienas dzīvi. Ko var darīt draudze, ja kāds nelietis turpina dzīvot vilinošajā grēkā un neliekas ne zinis par pamācībām? 1.Kor.5:5 or aprakstīts, ko ar tādiem cilvēkiem darīt.
Bet Pāvils arī saprot, ka tādas prasības var attiecināt tikai uz draudzes locekļiem, nevis uz neticīgajiem, kam nav nekādas saprašanas par to, kas labs vai ļauns.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 84 , pavisam kopa bijuši: 34076