atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ko palasiit...
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.02.24 12:54:09
Principaa gribeeju taisiit teemu tikai kristieshiem, bet kaapeec ierobezhoties, raujam valjaa visi...

Bet pirmkaart jautaajums kristieshiem (nu un ateistiem, kas lasa krisitigu literatuuru).

Ko labu palasiit? Kas jauns iznaacis lasaams par kristietiibu, religjiju un tamliidziigaam paardomaam. Biibeli - tas skaidrs Bet sen neesmu neko lasiijis.

Un otrs jautaajums... kas vispaar labs jauns lasaams, ko vareetu ieteikt viens otram... jo shobriid nauda ierobezhota, nevar pirkt kas pagadaas, bet lasiit gribaas... bet negribaas kakji maisaa...

Paldies.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.24 12:54:36
Protams, man personiigi interesee taadi apologjeetiski darbi, peetnieciskie darbi... analiitiskie. Harizmaatiska juusmoshana - nea.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.24 13:01:25
Ctulhu
Piedāvā!
Es kāreiz atkal salādēju sev lasīšanai visādas fantastikas.
Vai Gorjkavijam 3 daļa ir pieejama elektroniski?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.24 13:03:03
Ctulhu, nuja... rakstaam visu ko uizskataam, ka tas buutu interesants citiem! Sci-fi, religjiju (primaaraa teemas doma), prozu, dzeju, burbuljatoru uzbuuves sheemas
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.02.24 13:05:41
Pats pēdējā laikā fanoju par Knuta Skujenieka dzejoļu izlasi "Nekā personīga". Skujeniieks uz vecumu kļuvis vieds.
Paulus
# Iesūtīts: 2011.02.24 13:07:08
Jošs Mulders
Nesen lasīju vienu no baznīctēviem - Sv.Kirilu no Jeruzalemes. Jaudīgas ir viņa katehēzes, pieejamas arī angliski. Īpaši būtiski šķita redzēt, cik skaidra jau tajā laikā bija mācība par Kristus Miesas un Asins izšķiršanu Vissvētākajā sakramentā. Kā arī daudzas citas lietas.
Tiešām rekomendēju
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.24 13:23:17
Paulus - kaa saucaas?
dafne
# Labojis dafne: 2011.02.24 13:34:37
Nu man interesi piesaistija Morissa Vendena iz 7.dienas adventistiem gramata "95 tezes par taisnosanu"Ja jau tik ljoti atvainojas Luteram tad gribetos ieskatities sajas jaunajas tezees.Pagaidam vel gan neesmu iegadajusies so gramatu,meginasu atrast tapat..kada biblenee.
Ta vel joprojam lasu Feldmana "Latvijas baznicas vesture"..sito gan varu ieteikt(tiem,kas nav lasijusi un priekss berniem var nolikt ari
Paulus
# Iesūtīts: 2011.02.24 15:11:11
Jošs Mulders
Tā arī saucas - Katehēzes. 12 katehēzes, ko viņš 4.gs devis katehumeniem pirms kristībām un jaunkristītajiem uzreiz pēc kristībām. Ir vēl arī citi darbi
Lasīju netā angliski šeit: http://www.crossroadsinitiative.com/library_article/494/Jerusalem_Catech.. eses_1_12__Cyril_of_Jerusalem.html
biča
# Iesūtīts: 2011.02.24 16:42:25
Es pēdējā laikā laikā jūsmoju par divām grāmatu sērijām: Tumšās senatnes stāsti (Vilkabrālis, Dvēseļēdājs utt.) un Pēdējais elfs + Pēdējais orks. Bet tās derēs tiem, kam tīk fantāzija
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2011.02.24 18:28:28
pēdējos 5 gadus atzīstu literatūru, ko var uzņemt pa mazam gabaliņam. es nezinu kā kuram, bet man no ķieģeļu (biezu grāmatu) lasīšanas nekas galvā nepaliek, ja nu kādam...
un pa gabaliņam var lasīt tikpat labi datorā kā papīrā...
pēdējā laikā pieveicu Dzīvnieku fermu, "Moskva - petuški"... Jāatzīst audiogrāmata - lepoties var mazāk kā ar paša lasīto...
grāmata [80.233.216.75]
# Iesūtīts: 2011.02.24 22:01:35
Pie viena, vai kāds nevar ieteikt arī kādu iedvesmojošu, aizkustinošu liecības vai dzīvesstāsta tipa grāmatu? (kristīga tipa)
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.24 22:06:58
grāmata [80.233.216.75]
"The Gift of Pain" Philip Yancey, Dr. Paul Brand
iksens [213.102.157.65]
# Iesūtīts: 2011.02.24 23:23:41
NEW. Kirkegora ,,Bailes un trīsas,, latviski, cik ieskatījos, labs tulkojums! Tiem, kam patīk filozofija/teoloģija, un kam nav nesvarīga arī raksta stils un forma, tad šī ir grāmata, kas veicina domāšanu, varētu iet pie sirds
Eshkola
# Iesūtīts: 2011.02.24 23:34:27
Stefans Lungu & Anna Kūmsa Stefans - brīvības cīnītājs
Telma Sengstere Pārrautais priekškars jeb Stāsts par Gulšanu Esteri
Viljams P.Jangs Būda (nav īsti stāsts par dzīvi, bet aizkustinoši ļoti...)
vēl pilna grāmata ar neskaitāmām liecībām un stāstiem ir M.Velss Nedzirdēti stāsti un nezināmi svētie
diletants
# Labojis diletants: 2011.02.25 09:17:17
Jau minēto Feldmaņa "Latvijas baznīcas vēsturi" ir visai labi lasīt aptuveni vienā laikā ar Normana Deivisa "Eiropas vēsture"- plašākam kontekstam ar notikumiem visā Eiropā, Jouko Talonena "Baznīca staļinisma žņaugos" - par LELB pēckara gados un vēl var arī - "Baltijas jūras valstu un tautu vēsturi"-Alans Palmers- brita skatījums uz Baltijas jūras reģionu visai plašā laika periodā. Ja nu ar to nav pietiekami, tad pēc ieskatiem var papildināt ar visu citu iespējamo, kaut vai piemēram, Tonijs Džads - "Pēc kara".
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.02.25 11:31:39
Jošs Mulders
Tās visas ir labas grāmatas! Bet tikko kā Luterisma Mantojums izdeva Lutera komentāru vēstulei galatiešiem. Grāmata, ko katram luterānim noteikti vajag izlasīt! Tā ir viena no Lutera opus magnum. Labu grāmtu ir daudz: par vēsturi, teoloģiskas apceres, bet šeit Luters raksta par mums, - ļoti tieši, ļoti eksistenciāli. Tāpat grāmatā var atrast jau it kā kaut kur agrāk dzirdētus Lutera citātus.

Piemēram, "...nav jāiepazīst nevienu citu Dievu, kā vien - Dievu, kas tapis cilvēks un kļuvis cilvēcīgs... steidzies pie silītes, satver šo Bērnu, Jaunavas Dēliņu, un raugies uz Viņu - kā Viņš zīž mātes krūti, kā izaug un dzīvo cilvēku vidū... " (15.lpp.)
sabio
# Iesūtīts: 2011.02.26 12:10:11
vai runa ir par veikalā pērkamajām grāmatām vai elektroniskajām, t.i. tām, ko netā var dabūt?
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.02.26 12:47:09
Ctulhu
Palasīju to Иар Эльтеррус "Отзвуки серебряного ветра". Man liekas, vienkārši draņķīgi uzrakstīts. Vienīgi idejas varbūt interesantas, lai arī tāda fanošana par monarhiju un diktatūrām nav īsti manā gaumē..
Ja tik švaka ir fantastika, tad jau labāk lasīt pāriet uz teoloģisko fantasy un lasīt Sārnivāru.
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.02.28 11:19:24
tikko izlasīju kāda amerikāņu teologa daiļdarbu "Jēzus". patika.
kad dabūšu, ķeršos klāt jaunākajai grāmatai par Māti Terēzi. arī esot laba. tā kā patreiz ciešu `ticības krīzi"tad labākais, ko ieguvu no šīs lasāmvielas bija atziņa, pat ja Jēzus (ne) bija Dieva Dēls, tomēr vienīgais veids kā dzīvot pilnvērtīgi ir noticēt Viņa mācībai un to pēc iespējas praktizēt savā dzīvē.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.02.28 11:30:34
Sāku lasīt Alberta Nolena "Jēzus vērtības mūsdienās".Man patīk. Nākošā ,iespējams būs Deivida Merova "Kāpēc vīrieši neiet baznīcā". Cik palasījos fragmentiņus- amerikāniska, bet daudz labu domu.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 2521