atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Palikt nomoda.
danar
Iesūtīts: 2010.11.29 13:34:05
"Tad nu esiet nomodā!Jo jūs nezināt,kad nama kungs nāk.vai vakarā,vai nakts vidū,vai gaiļos,vai no rīta agri,ka tas,piepeši nākdams,jūs neatrod guļam.Bet ko Es jums saku,to Es saku visiem.Esiet nomodā!"(Mk.13:35-37)
Ko tev nozimē"palikt nomodā"?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Labojis danar: 2010.11.29 13:34:38
"Tad nu esiet nomodā!Jo jūs nezināt,kad nama kungs nāk.vai vakarā,vai nakts vidū,vai gaiļos,vai no rīta agri,ka tas,piepeši nākdams,jūs neatrod guļam.Bet ko Es jums saku,to Es saku visiem.Esiet nomodā!"(Mk.13:35-37)
Ko tev nozimē"palikt nomodā"?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.11.29 13:54:52
Palikt ticiibaa...
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.11.29 14:38:32
danar
Palikt nodomā, šķiet nozīmē nesnauduļot, t.i., nedzīvot tikai savās iedomās, iegribās, bailēs, aizdomās utt (kā kādreiz gadās reālistiskā sapnī, kur viss ir `kā dzīvē`, bet tomēr tā nav īstā dzīve, kas nemanot paiet arī tad, kad tu guli), bet gan dzīvot realitātē Dieva priekšā šajā brīdī.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.11.29 14:47:10
Jošs Mulders

Kā lai paliek ticībā?
S.R...
# Iesūtīts: 2010.11.29 14:55:08
palikt žēlastības stāvoklī - tas ir,regulāri saņemt visus pieejamos Sakramentus.
Grēksūdzi, Komūniju.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.11.29 14:56:16
S.R...

Vai tikai? Vai tas nav pirmkārt - pavadīt laiku ar Dievu lūgšanā un bībeles studēšanā katru dienu, lai tu vai lūst vai plīst, konsekventi, disciplinēti un regulāri?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.11.29 15:01:51
Kā lai paliek ticībā?

Galvenais neveicinaat atkrishanu un nepretoties Dievam... Paareejais vinja darbs... Nu un Garam vajag savu bariibu... Dieva Vaardu

S.R. dreebi runaa
S.R...
# Labojis S.R...: 2010.11.29 15:02:43
Ingars
protams, ir svarīgi savu laiku pavadīt lūgšanās. cik iespējami vairāk, jo bieži vien laiks tiek izniekots visam citam, tikai ne sarunai ar Dievu. nu, sliktākajā gadījumā to var pavadīt sarunās par Dievu.

brauc ar mašīnu - lūdzies!
vāri zupu - atkal lūdzies!
esi priecīgs - lūdzies!
esi noskumis - atkal lūdzies! lai lūgšana kļūst par elpu.

atteikties no pārliekām pasaulīgām izpriecām, ieradumiem, kas iztukšo dvēseli un mūs ievaino, padara vājus.

iespējams, tad varam teikt - esam nomodā.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:16:04
Ingars Sakramenti jau arī ir laika pavadīšana ar Dievu. Un kur vēl lielāku vienotību ar Dievu kā Euharistijā. Manuprāt tieši caur šo Sakramentu Dievs dod spēku būt vienotam ar viņu lūgšanā, Bībeles lasīšanā utt.
Jo, ja cilvēks, kā Tu saki - vai tur lūzt, vai plīst, pa varītēm ar saviem spēkiem lūgsies, lasīs utt... Nu nezinu...
luterāņiem ir tāda, manai gaumei ļoti skaista grāmata "Par lūgšanu" (Hallesbijs, Ole). Riktīgi vērts izlasīt
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:17:38
S.R...
brauc ar mašīnu - lūdzies!
Vispirms jānoskaidro, ko kurš ar lūgšanu saprot. Vienam riktīga lūgšana būs tikai `mēlēs` un paceltām rokām, otram - uz ceļiem, sakļautām delnām un aizvērtām acīm, vai lotosa pozā mantru skandējot.
Katrā ziņā tam braucējam, kas ir šoferītis, tas nebūtu ieteicams
S.R...
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:22:52
Aivars
skaidrības labad varu aizrādīt - mīļie šoferīši, lūdzoties braucot mašīnā neceliet rokas pret debesīm, nekrītiet ceļos un neaizveriet acis.

un ko Tu saproti ar lūgšanu? vai mašīnā braucot to nevar praktizēt?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:29:53
S.R...
Kā nu ne! Reizēm pat tīri neviļus kāda pasprūk.
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:35:47
danar
"Ko tev nozimē"palikt nomodā"?"

Man tas nozīmē būt gatavam laicīgajai nāvei, un būt gatavam Kristus otrajai atnākšanai. Ko nozīmē būt "gatavam", jau Mulders atbildēja - palikt ticībā.
S.R...
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:37:36
Aivars
he,he - gribētos gan kādu no šīm "lūgšanām"dzirdēt. man arī reizēm pasprūk, bet tikai, ja izraisītājs ir šausmīgs auns!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.29 15:50:39
S.R...
Nē, nu gadās jau pa kādai vaimanu vai zūdīšanās lūgšanai arī, bet reizēm situācija uz ceļa pati liek lūgties vai pateikties, kā arī reizēm garākā ceļā sadomājies viskautko un atkal ir iemesls lūgšanai. Tiesa, tās ceļa lūgšanas gan tādas haotiskas miniatūras ir.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.11.29 15:55:05
Jūs te tā smuki sevi pa spalvai glaudāt. Es jau ar sāku murrāt, kad palasu...
danar
# Labojis danar: 2010.11.29 16:50:14
es palasiju atbildes...Paldies,lidzigi domaju ari es....tikai padomajot,ka si diena var pienakt peksni,negaidot...vai taja bridi es busu gatava,busu nomoda?es par to ta aizdomajos...
Vai ta varetu but..ja es tomert nedaudz baidos no sis dienas..tad ar ticibu nav kaut kas kartiba?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.29 17:06:20
danar
Nu, bet vai tad Tu arī kāzu dienā nenervozēji? Vai tādēļ uzreiz `kaut kas nebija kārtībā`?
danar
# Iesūtīts: 2010.11.29 17:58:58
Aivars
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.11.29 20:42:46
Man kā nekristietim izliekas, ka aicinājums palikt klātesamības stāvoklī, nenovēršoties uz visādu veidu sapņiem, ir visvērtīgākā interpretācija.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 1629