atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Dazhaadi Kristietiibas aspekti
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.07.14 12:10:51
Es te gaaju, nevienu neaiztiku un domaaju...

Kristietiiba principaa runaa par ljoti ljoti daudz dazhaadaam teemaam... saakot no moraales un beidzot ar metafiziskiem apsveerumiem par pasaules uzbuuvi... pa vidam neizlaizhot nedz cilveeku un gjimenes attieciibu jautaajumus, nedz likumus etc.

Mana paardoma ir saistiita ar to, ka cilveeks peec buutiibas ir "mazietilpiiga" buutne, speej fokuseeties un koncentreeties uz vienu vai (krutaakie) paaris aktuaalaam teemaam... Cilveeks ikdienaa paarsvaraa dziivo "sekvenciaali" tas ir, izdara vien, tad otru, tad tresho... Arii visa muusdienu modernaa cilveek management maaciiba ir orienteeta uz meerkju uzstaadiishanu, to sasniegshanu etc. Plaanoshana kaa likums ir sekvenciaala... Tas viss atteelo un paraada cilveek dabu.

Tad nu manupraat viens aspekts attieciibaa uz dazhaadaam konfesijaam ir kaareiz shiis "sekvencialitaates" un "mono-uzmaniibas" manifestaacija.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:15:22
Ar to es domaaju to, ka dazhaadas konfesijas "eed" dazhaadus Kristeitiibas izklaastiitos jautaajumus un apzinoties, ka Kristietiiba ir plashaaka, nekaa normaali cilveeks speej vienlaiciigi "gremot", meegjina atkal sekvenciaali sakaartot jautaajumus un teemas no svariigs uz ne tik svariigs skalas.

Rezultaats ir taads, ka dazhaadi cilveeki paarstaavot vienu un to pashu Kristietiibu tomeer var buut taali viens no otra, jo katram ir aktuaals un svariigs konkreetaa laikaa dazhaadi Kristeitiibas aspekti... Un nevar no cilveeka ikviena prasiit, lai vinjsh redzeetu Kristeitiibu un Cilveekus un Sabiedriibu un Pasauli no putna lidojuma...

Taa ir tas par ko Merlins runaaja - prasme Integreet...

Un tikai tad, kad var pa iistam redzeet bildi no augshas, var arii izshkjirt, kas tajaa neiederaas...

Paardomas izrasiiijaas arii daljeeji no adonikas jautaajuma par Dieva Maati... jo reaali tikai Pareizticiigie, Luteraanji un Katolji pieveershas shim jautaajumam nopietnaak par virtuves sarunu.

Un iespeejams ir labi, ka dazhaadas konfesijas un grupas koncentreejas uz dazhaadiem jautaajumiem, jo tad ik pa briidim viens otru varam iebaxtiit un atgaadinaat, ka Kristietiiba nav tikai moraaleetiska dziivoshana, vai atgaadinaat... ka Kristietiibaa bez spiredeleejumiem par Ekleziologjiju ir daudzi citi jautaajumi etc.

Proziit.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:20:31
Jā, un līdzīgā veidā pastāv dažādas ticības.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:25:38
Atrasta jauna krāsaina oliņa - svešvārdiņš sequential. Vajag paspēlēties.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:37:01
incognito, vispaar nevar gan Bet var, ja klausiitaajs mulkjis
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:37:29
EM, kaareiz paareejaas religjijas kljuust liekas, kad ierauga Kristietiibas pilniibu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:45:22
Jošs Mulders
Tā arī daudzi kristieši domā, ka pārējās kristiešu konfesijas ir liekas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:46:29
EM, nu... domaat driixt... briiva valsts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 13:55:04
Gnid, ja es nosaukshu kaut vienu taadu religjiju... njemsi savus vaardus atpakalj?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.14 14:10:30
Jošs Mulders
Es kristietību redzu ekskluzīvi kā uz kopību ar Dievu (Debesu valstību) mērķētu mācību un praksi (caur Jēzū dāvāto pestīšanu). Viss pārējais - tā saucamā metafizika utt. - ir tikai analītiska vai subjektīva interpretācija un "garnējums" pec katra gaumes, pieredzes un zināšanām.
Integrēt tādā ziņā kā minēji caur spēju redzēt visus kristietības plašumus kopainā, man šķiet, mums vispār nav iespējams. Vienīgais veids kā šādam skatījumam pietuvoties ir Kristus teiktais Jāņa 13:34 "Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu." Ar prātu neaptvert to, kas aptverams "ar sirdi".
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 14:21:21
Gnidrologs
Atšķirībā no kristietības, vairums citu reliģiju nedomā, ka kristietība ir lieka, jo nav uzpūtīgas.

Savā pirmskristīgajā ērā pamanīju slēptu agresiju visās reliģiskajās disciplīnās, kuras provēju saprast (budisms, it īpaši Tibetas novirziens, latviešu dievturība, dažādi modernie reliģiskie darinājumi, ateisms), izņemot kristietību. Tāpat arī konstatēju, ka tieši pret kristietību ir vērsta agresija no visiem pārējiem, un šīs agresijas pamatojumiem neguvu aktuālu apstiprinājumu, t.i., tie balstījās vai nu pagātnē, vai apvainojumos nodarījumos, kuriem neguvu apstiprinājumu. Vēl interesanti atzīmēt, ka arī es pats kristietību apsūdzēju visādos pāridarījumos, bet pamazām man atklājās, ka tās ir tukšas melīgas apsūdzības un ka reāli cilvēki - kristieši - absolūti neatbilst manām toreizējām iedomām.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 14:30:10
Mana paardoma ir saistiita ar to, ka cilveeks peec buutiibas ir "mazietilpiiga" buutne, speej fokuseeties un koncentreeties uz vienu vai (krutaakie) paaris aktuaalaam teemaam... Cilveeks ikdienaa paarsvaraa dziivo "sekvenciaali" tas ir, izdara vien, tad otru, tad tresho... Arii visa muusdienu modernaa cilveek management maaciiba ir orienteeta uz meerkju uzstaadiishanu, to sasniegshanu etc. Plaanoshana kaa likums ir sekvenciaala... Tas viss atteelo un paraada cilveek dabu.
aha - kad kādam norāda ka visa Bībeles vēsts ir aktuāla un tajā ietvertas norādes visdažādākajām dzīves situācijām, tad sākas kaut kāda ebreju kultūras nodalīšana kā neaktuālas.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 16:09:43
Ctulhu
Zinātniek, mācies lasīt teikumus. Tu oponē manis teiktajam " es pats kristietību apsūdzēju visādos pāridarījumos".
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 16:10:26
Gnidrologs
vairums citu reliģiju nedomā, ka kristietība ir lieka
Kristietība domā, ka citas reliģijas ir ne tikai liekas, bet pat kaitīgas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 16:11:49
Ctulhu
Sito pasju var dzirdeet no jebkuras religijas adepta par visaam paareejaam
Tas ir normāli. Cilvēkam, kas iet pa vienu ceļu, kas ved uz mērķi, pārējie ceļi ir lieki. Cilvēks redz sava ceļa pilnību un iet pa to.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 16:15:19
Mārtiņš
pamanīju slēptu agresiju visās reliģiskajās disciplīnās, kuras provēju saprast

ja grib, agresiju var visur saskatīt.

tieši pret kristietību ir vērsta agresija no visiem pārējiem
Nē, visas viņas vairāk vai mazāk cīnās viena pret otru. Tāpēc katrai liekās, ka visas viņai uzbrūk.
Tieši par kristietību kā visvairāk vajāto nebūs taisnība, jo musulmaņi pret to izturās labāk nekā pret, piem, hinduismu. Kristieši musulmaņiem ir "Grāmatas cilvēki", kā nekā VD un JD daļēji pārklājas ar Korānu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.14 16:40:16
EzītisMiglā
ja grib, agresiju var visur saskatīt.

Jā, es to gribēju saskatīt kristietībā, un ilgu laiku saskatīju arī. Paralēli man ļoti simpatizēja budisms, bet, tuvāk iepazīstoties ar viņu doktrīnu un praksi, ar Dalailamas pasākumiem, pamazām tā bilde mainījās. Es arvien vairāk saskatīju atšķirību tajā, ko gribēju redzēt, salīdzinājumā ar to, ko reāli redzēju.

Nē, visas viņas vairāk vai mazāk cīnās viena pret otru. Tāpēc katrai liekās, ka visas viņai uzbrūk.
Tieši par kristietību kā visvairāk vajāto nebūs taisnība, jo musulmaņi pret to izturās labāk nekā pret, piem, hinduismu. Kristieši musulmaņiem ir "Grāmatas cilvēki", kā nekā VD un JD daļēji pārklājas ar Korānu.


Es par to agresiju rakstīju no savas personīgas pieredzes, tā ir mana liecība un nav korekti to vispārināt. Pirms padsmit gadiem man pazīstamie kristieši nekādu agresiju pret mani neizrādīja, savukārt dažs neticīgais gan apsūdzēja konkrētus cilvēkus, ka "persona X ar savu Jēzuliņu ir izdarījusi to, to un to, un tu izvairies no personas X tāpēc un tāpēc." Izklausījās ļoti pārliecinoši, pie kam sakrita ar manis iedomāto kristīgo agresiju, tomēr pāris gadu laikā no personas X neko tādu neredzēju, pat otrādi. Un tas nav vienīgais gadījums.

P.S. Musulmaņi (tie, no kuriem ir jābaidās) pret kristiešiem attiecas labāk tikai tad, ja tie atsakās no saviem "maldiem pielūgt Jēzus elku un zaimot Dievu". Citādi, man šķiet, tas ir politkorekts mīts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 16:49:33
Abrahāmisko kultu agresija pret citām mācībām visos laikos izpaudusies ļoti eksplicīti kā vārdos, tā darbos. Ja tev atklājies, ka tās ir ``melīgas apsūdzības``, tas nozīmē tikai vienu - veiksmīgi izskaloji sev smadzenes. Chairman Mao approves.

Ir otrs variants, tu esi taads, kaads Maarinjsh kaadreiz biji... tici un redzi to kam gribi ticeet un redzeet... Kristietiibaa saskati agresiju... tas tikai par tevi kaut ko lieicna, nevis par Kristietiibu

Bet, protams, mees zinaam, ka ateists nekad neapshauba to, ko redz, jo tas ko subjektiivi redz ir arii objektiivaa patiesiiba Taakaa... velti es tevi te maacu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:05:51
Ctulhu, Gnidrologs
Es negribu ar jums kašķēties par tēmu "reliģijas saistība vai atšķirtība no tās sekotājiem".

Der padomāt par, piemēram, tādu tēmu: vai BMW tiešām ir ļauni auto kā tos nereti iztēlo?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:17:53
Ctulhu
Nē, nav ļauna.

Gnidrologs
Pārlasi pats sevis rakstīto.

Bet vispār es nevēlos turpināt neviena pārliecināšanu. Vienkārši tā bija mana liecība un nevajag tur ielasīt to, kā tur nav.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.15 10:31:37
Gnid,

Points vienkaarshss... tu Kristeitiibaa redzi to ko gribi redzeet, jo Izraeela agresija nav vieniigais un ne buut ne centraalais kas ir Kristietiibaa
Jemot veraa, ka vispaar tu putro jeedzienu Kristeitiiba ar Juudaisms... liecina tikai to, ka tu Maarinjam paarmet to, ko pac dari - redzi ko gribi redzeet, tici tam, kam gribi ticeet, selektiivs un predisponeets skatiijums uz lietaam... ar izveeli ignoreet to, kas neiederas tevis izteelotajaa bildee... Taa teikt... nafig tev faktus, ja tev ir fantaazija un izteele? Katrs pats sev interpertators...

Tad nu taa teikt... kaa tu izveelies ignoreet un nepienjemt Maartinja lieciibu, tieshi taapat mees izveelamies ignoreet un nepienjemt tavu skatiijumu uz Kristietiibu, Veesturi un pasauli...

Saac beidzot iekaapt 21ajaa gadsimtaa... Postmodernismaa... kuru var arii pret tevi pagriezt... un tavs pasaules "staasts" nav nevienam nedz saistoshss nedz kaads arbitrs...

Veesture gan liecina vienkaarshu lietu, ka tie, kas visur apkaart saskata tikai ljaunumu un agresiju visdriizaak vienkaarshi projicee pashi savu ljaunumu un agresiju... jo tu pats atspoguljojies savos uzskatos

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 147 , pavisam kopa bijuši: 36851