atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Luterānis par katoli?
ifigeenija
Iesūtīts: 2007.07.04 01:11:43
Būtisks jautājums.
Ko darīt luterānim - kristītam un iesvētītam šajā ticībā - ja ir vēlme stāties likumīgā laulībā ar cilvēku, kurš ir katolis un savu ticību mainīt nevēlas? Katoliskā baznīca, atšķirībā no Luteriskās, nepieņem dažādu konfesiju pārstāvju laulības. Tas nozīmē - mainīt ticību? Taču mācītājs Uldis Rožkalns, savulaik diskutējot par šādu tēmu, paudis kategorisku nostāju: ticību nevar/ nav iespējams mainīt; var vienoties par kopīgu laulību norises vietu, pēcāk izvēloties apmeklēt vienu vai katrs savu baznīcu.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
ifigeenija
# Iesūtīts: 2007.07.04 10:29:22
Kāds ir citu luterāņu viedoklis šajā sakarībā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.04 10:39:38
Ja jau ir atšķirība uzskatos, tad laulībā tas eskalēsies. Labāk vienoties abiem pirms laulības, jo citādi būs ziepes.
Katolis
# Labojis Katolis: 2007.07.04 10:48:27
Mana sieva pārgajusi no luterāņiem uz katoļiem...Katoļiem nepiemit mainīt savu konfesiju, tāpēc ja citas konfesijas cilvēks laulas ar katoli, tad agri vai vēli pāriet katolicizmā.....Vai vienkārši laulība ilgi nepastāves
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.04 10:59:10
Katoli!
Varbūt nevajag lietas krāsot sev tīkamās krāsās? Es zinu ne vienu vien romieti, kas ir kļuvis par luterāni. Lielākā daļa no šiem cilvēkiem jūtas ļoti labi. Ir pat tādi bijušie pāvestieši, kas iestājoties luteriskajā baznīcā teica: "Beidzot esam mājās - patiesajā katoliskajā baznīcā". Un vēl, Tu laikam neko neesi dzirdējis par kopējām - luterāņu un romiešu laulībām. Man gan arī tās liekas tāds dīvains veidojums, bet tādas notiek.
Par laulībām un konvertācijas jautājumu.
Mulderam taisnība, šos jautājumus vajag atrisināt pirms laulībām.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 11:16:02
Mūsu draudzē iesvētījās viens riktīgs katolis, kurš bija izlēmis pāriet ,luterismā izlasot Konkordijas grāmatu un saprotot, ka tā ir patiesa Evaņģēlija mācība. Pēc brīža to izdarīja arī viņa sieva. Viņš ir godīgs un objektīvs pret savu iepriekšējo konfesiju, tomēr Kristus Evaņģēlijs viņam ir svarīgāks par RKB reliģiozitāti.
Katolis
# Labojis Katolis: 2007.07.04 11:26:18
Sakiet lūdzu cienīgie luterāņi, ja man pēkšņi sagribēsies (kas gandrīz nereāli) kļut par luterāņi, pie ka man griezties? Pie KLB vai LELBā?
Nezinu, ka citur pasaulē, bet Latvijas luterāņu pasaulē valda vieni pārpratumi....
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.04 11:31:16
Mūsu katolis sākumā bija domājis par LELB, bet tad sapratis, ka tur būtu turpat kur bijis, tikai bez pāvesta Romā. Un viņš jau nebēga no pāvesta, bet alka skaidru Kristus Evaņģēliju ar norobežošanos no maldiem. Tā nu viņš nonāca pie mums...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.04 11:38:30
vai nu tiešām ir tā, ka tikai luterāņi ir pulkiem?
arī romieši ir vairāki - īstie/neīstie, veckatoļi, visādas atšķēlušās romiešu liberāļu grupas. arī neromieti var pārsteigt dažādie katoļvārda valkātāji
ifigeenija
# Iesūtīts: 2007.07.04 11:53:34
Mazliet skumīgs apstāklis gan, ka luterāņi u.tml. ticību pārstāvji katoļu un Katoliskās baznīcas kā tādas acīs ir un paliek tādā kā zemākā līmenī .. Protams, katoļi - senākā un izplatītākā ticība. Bet tamdēļ jau citas ticības nebūtu mazāk cienījamas.. :/
Katolis
# Labojis Katolis: 2007.07.04 12:02:00
Sakiet lūdzu KLB - tā ir sekta LELB sastāvā, vai otrādi?
Visai nesen uzzināju par šādu dalīšanu.Varbūt kāds paskaidros....
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 12:40:09
Katoli, lūgums nelietot vārdu sekta, kas latvijas apstākļos nozīmē ko kultisku t.i reliģiju, kas neseko vēsturiskām Baznīcas TA. Brīvbaznīca - agrāk, kad bija valsts baznīcas, bija tāds termins, bet nu visi esam brīvbaznīcās.
Pretējā gadījumā man nav sirdsapziņas problēmu RKB definēt kā kultu, protams, ar kristietības pazīmēm.
ifigenija , nav mūsdienu Romas katoļi senākā ticība. Vien no 16.gs otrajā pusē notikušā Tridentas koncila. Tad jau drīzāk Austrumu pareizticīgie tādi ir. Atcerēsimies, ka gan luterisms (Augsburgas konfesija), gan RKB (pāvestieši), arī kalvinisti un anabaptisti - visi radās uz reiz organizatoriski vienotās Rietumu baznīcas pamata un drupām. Bet vai kāda senums ir nozīmīgs un atbilstīgs vārdam - patiesīgums?
ifigeenija
# Labojis ifigeenija: 2007.07.04 12:51:55
Indriķim - domāju, ka nē. Taču man pašai pazīstami vairāki katoļi, kas uzskata tieši tā.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.04 12:57:52
Lai tokš viņi uzskata. Vārda brīvība, kā nekā
ifigeenija
# Iesūtīts: 2007.07.04 13:01:44
Protams, protams - neiebilstu itin nemaz. Taču līdz brīdim, kad tas sāk skart personīgās intereses. Un tad paliek mazliet bēdīgāk ..
ifigeenija
# Iesūtīts: 2007.07.04 13:02:51
Bet gan jau - ceru, ka visam būs lemts atrisināties tā, kā vajadzīgs.

Lai visiem jauka diena!

Katolis
# Iesūtīts: 2007.07.04 14:23:54
Svilpaste

Netikai ir jāapsola, bet arī ir jāpilda
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 14:24:45
Bet ir jāpadomā, kas ir labāk - audzināt bērnus RKB mācībā vai pēc laulībām no solījuma atteikties un audzināt tos par luterāņiem. Kā tai dziesmiņā - "solīt sola , bet nedeva..."
Katolis
# Iesūtīts: 2007.07.04 14:32:31
RKB ir stingra mācība un bērni izaug labi audzināti un pret cilvēku grēkiem notūrēti...
Luterāņu visatļautība bojā cilvēkus.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 14:49:20
Stāsti manim Daugaviņa...Katoļu dzeives virtuve ir visiem labi zināma. Katoļi tādi paši grēka gabali kā luterāņi, vien luterāņi mazāk liekuļo...
hubsis [85.115.112.141]
# Iesūtīts: 2007.07.04 14:52:47
Pie tam romiešu priesteru vidū daudz pedofilu un geju, daudz vairāk kā luterāņiem... Te tev nu noturība pret grēku....

Šajās ģimenēs iemāca vienu - pamest šo pasaules lielāko kultu ar kristietības pazīmem ir lielākais grēks...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 178 , pavisam kopa bijuši: 2920