atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas ir Luterisms.
Mulders
Iesūtīts: 2007.05.30 12:14:21
Izlasīju subj. Viena interesanta doma ienāca prātā. Par tēzi "Kristus svešais darbs".
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.30 12:20:12
Zasse postulē, ka Kristus primārais mērķis bij Evanģēlija sludināšana. Bet tādi darbi kā dziedināšana, pamācīšana, bauslības sludināšana bij viņa "svešais darbs".
Es labprāt piekrītu par bauslību, jo piekrītu Luteriskajai mācībai, ka Rakstos ir bauslība un evanģēlijs. Taču nepiekrītu, ka vienīgi fonētiski izrunāts vārds vai pierakstīts vārds uz papīra ir demarkācijas līnija Evanģēlijam. Man gribas sacīt ka "sludināt evanģēliju" aptver daudz vairāk no dzīves kā tikai runāt un rakstīt/lasīt. To var arī dators, magnetafons! Sludināt evanģēliju manuprāt ir "dzīvot evangēliju". Ļoti labi to parāda Kristus stāsts par parādnieku, kam Kungs atlaida parādu, bet šis saklupa krāgā savam parādniekam. Ir bezjēdzīgi stāstīt ka tev ir parādīta žēlastība, bet tu dzīvo tā it kā tev tā nebūtu parādīta. Bezjēdzīgi ir runāt par grēku piedošanu, ja tu pats ne par kapeiku nepiedod un nenāc pretīm savam parādniekam. Bet kas interesanti ir... Kristus veica VISU ceļu pretīm mums. Cik daudz mēs esam gatavi iet pretīm saviem parādniekiem? Mūsu baznīcā tas acīmrdzot ir tieši līdz Dieva altārim... tālāk ne... Bet krusts stāv mazliet tālāk... altāra iekšpusē...
Es šeit neproponēju to pārprasto "Davaitje žitj družno" bet gan to, kāda mums alga pienākās ja mēs mīlam tos, kas mīl mūs?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.30 16:15:49
Īsāk būtu sekojoši: Sludiniet evanģēliju, ja vajadzīgs arī ar vārdiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.30 17:19:20
kaut... chavo?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.30 17:28:49
Nee domu es kjeeru no seviim... a Zasse runaaja par Kristus "svešo darbu". Šis gan citā kontekstā, tā kā gluži nevajag šim krāgā krist... tik no Zasses maz varēja nojaust to, ka sludināšanai jābūt praktiskai nevis teorētiskai. Bet domājams, ka tas nebij Zasses mērķis... prosto es to pagriezu šitādā rakursā. Tb, ka dažkārt kristīgā pasaule iedomājas, ka "sludināt evanģēliju" ir nolasīt predefinētu lapiņu un pēc tam kaut zāle neaug...
A es saku, ka labo vēsti par pareizu diētu neviens nesadzirdēs, ja tu to sludināsi pilnu muti ēkleru.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.30 17:32:26
Ctulhu, nuja... es tik to attiecinu uz Kristietību pirmkārt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.31 21:34:07
Mirga, kūdzu, paskaidro, ko tu jautā... tā konkrētāk. Uz ko tad mums būtu jākoncentrējas - uz evaņģēliju vai uz svešajām lietām ?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.31 21:38:49
REDAKTORAM VAI VARAT PASKAIDROT, KĀPĒC IR SLĒGTA TĒMA KRISTIETIS ?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.31 23:09:16
Balss, saule, ikkatrs var savu iesākto tēmu slēgt! Es to slēdzu jo tur apmēram jau viss bij pateikts, tēma izbeigusies... un taa...
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.31 23:38:18
Pievienojos Mulderam- ir tik skaisti sekot redaktoram un būt maziem redaktoriem vismaz pār saviem tekstiem.
Balss
# Labojis Balss: 2007.06.01 07:19:05
Mulders Paldies par info! Atvainojos redaktoram, jo man likās, ka tēma slēgta bez iemesla.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 32937