atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Agresīvā tēma
Gnostiķis
Iesūtīts: 2009.02.10 16:42:41
Ko jūs par to domājat?
Kādēļ cilvēks meklē sev mācību,kurai viņš vēlas pieslieties un kādēļ tiek izplatīta informācija par mācības-vienalga,sektas,baznīcas,budisma vai kā cita ``vienīgo un patieso`` būtību?
Vai tas nenorāda uz to,ka cilvēks savā būtībā ir vājš?Un ka pats par sevi nav pārliecināts un viņam vajag kāda izdomāta spēka palīdzību?
Kādēļ cilvēki,kuri ir pieslējušies vienai no mācībām to vairs nelaiž vaļā un pat ir spiesti pieņemt to,kas viņiem nepatīk,lai tikai paliktu šīs mācības kodolā un sastāvā?
Piemēram klasiskais piemērs par dieva trīsvienību vai svēto vakarēdienu,kas būtība ir parasts vīns un maizītes?
Vai cilvēks nav kļuvis par parasti bezsmadzeņu lellīti?
Un vai reliģijas,sektas un mācības mums neliek noniecināt dzīvi,sludinot (daudzos gadījumos)-askēzi,sevis noniecināšanu,pasaules kā ilūzijas uztveršanu?
Kā arī sevis apspiešanu,savu dabisko tieksmju apspiešanu,savu patieso emociju apspiešanu un ``visa labā iemiesojuma ``maskas valkāšanu?
Kas tad tur īsti ir?

Man i
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Labojis vilks: 2009.02.10 16:43:40
Man interesē jūsu domas.
Par piemēru ņemsim bībeli un tās tekstus.
Jaunā derība ,kā zināms,sarakstīta pēc Jēzus nāves ,to sarakstījuši cilvēki,kuri Jēzu pat nav redzējuši,tās ir kopiju kopijas,saražotas no vairākiem ar roku rakstītiem manuskriptiem-1800 gadu laikā nebija pieejama parastiem cilvēkiem(Bībele),baznīca varēja brīvi pārrakstīt tekstus kā vien vēlas.
Vai jums neliekas,ka
1kārt-Bībelē patiesību meklēt ir tas pats ,kas Tomā Sojerā?
2kārt-Vai dievs vispār ir jāmeklē grāmatās?
3kārt-Kur tad īsti meklēt augstāku spēku palīdzību(ja tāda pastāv)
4kārt-kā var noteikt īsto ceļu?
5kārt-vai tad vispār pastāv tāda objektīva patiesība?
6kārt-vai nav tā,ka dzīve ir īstenā patiesība un vienīgais,ko dzīvē var darīt-ir viņu baudīt?

Kristietības gadījumā runa ir par grēka jēdzienu-kāds jūda sieva reiz norāva ``paradīzes dārzā abolu``
tgd mēs visi esam grēcīgi un labais Jēziņš mūs visus ,savukārt,atpestī.

Bet tikai visu dzīvi uzticīgi kalpojot labajam dieviņam mēs tiksim pestīti,savukārt,ja kaut iedomāsimies ko sliktu un ne tā padomāsim vai paskatīsimies uz kādu-mūžīgs elles katls.

Vai dievs ir mazs un atriebīgs bērnelis?
kurš visus mīl,tomēr liekas,ka tie cilvēki(kuri piesleejushies kaadai no augstaakmineetajaam organozaacijaam) ir nospiestāki par jebkuru depresijas un melanholijas pārņemtu cilvēku,visu laiku tikai atkārto,ai ,tas nekas,ka man ir bēdas un problēmas -dieviņš mani mīl un gan jau būs labāk(un tā visu mūžu).
Vai varbūt dievs ir Dievs un
Dievs nav sameklējams kādā bībelē vai gredzenu paveelniekaa.Varam vēl aspaktīt kristības sakramentu-vai ūdens uzliešana uz galvas vai krustu uzzīmēšana mūs atpestīs no nāves?
Zināms,ka jau izsenis daudzās maģiskās mācībās ir pastāvējis rituāls-iniciācija,šajā gadījumā-kristietība.

Kādēļ,tad cilvēks nevar pats sev no krāna uzliet no krūzītes ūdeni?Un kļūt kristītu vai iniciētu kādas``grupas``locekli?Jeb tikai kāds cits ,kuram ir uzliets ūdens var uzliet ūdeni uz cita cilvēciņa galvas?
Kā arī
cik daudz,pēc jūsu domām,reliģija no cilvēka izsūc viņa personību?
dieviņš priekšā ,dieviņš pakaļā,pats cilvēks kā dārzenītis.
Tad kāda jēga pastāvēt?

šodien tāda agresīva tēma.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.02.10 16:50:02
Gnostiķis, Jēzus glābj no šī izmisuma, kuru Tu esi te izlicis. Pārbaudīts.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.02.10 17:00:54
Mārtiņš,tas nav mans izmisums,tā ir kritiska domāšana.
No kā tad glābj?
No tā,ka Tu piedzimi grēcīgs?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.02.10 17:13:43
Gnostiķis Vienīgi JHVH ir ! Kosmoss ir daļa no JHVH - vairums zinātnieki pēta kosmosu - jo neapzinās ka kosmoss ir daļa no JHVH. Šis JHVH atklājās Mozum - un iedava 10 likumus kā dzīvot lai nebūtu ciešanas ! Mozus veica eksperimentu ar tautu un pēc tam rezultātus apkopoja 10 baušļos. JHVH ir viss kas kas ir - precīzāk kas ir. JHVH Mozum iedeva savu izredzēto tautu vadīt - lai notiktu eksperiments un Mozus varētu saņemt atklāsmi - un 10 baušļus.

JHVH likumi veido likumu kopu - programmu vai mācību !
Mācībām piekrīt - jo tās satur likumus - ja tos pieņem - tad dzīve mainās, jo mainījusies ir pati programma - dzīves veids.

Jo eksperimentālāka ir programma - jo patiesāka.
Kristietības pamatā ir Vecā derība - kurai noslēdzoties kā loģiskas sekas ir Jaunā derība. Uz eksperimentiem pamatota mācība - nes īstenībā labklājību un laimi un svētlaimi !

Viens ir JHVH un viena ir īstenība un viena ir Saule un planēta Zeme - kam ausis tas, lai dzird un prāts - tas, lai saprot.

JHVH radīja Zemi un redzēja to labu esam - kad būtne arī redzēs Zemi labu esam - tad būtne būs JHVH !
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.02.10 17:25:51
Gnostiķis
Mārtiņš,tas nav mans izmisums,tā ir kritiska domāšana.
No kā tad glābj?
No tā,ka Tu piedzimi grēcīgs?


Beidz ākstīties. Ja Tevi tiešām tas interesē, tad ir neskaitāmas iespējas, kā saņemt atbildes par kristietības pamata jautājumiem. Tajā skaitā šeit, jautājot pēc padoma.

Savukārt foruma modiem es ieteiktu šādas tēmas, kas klaji apstrīd un noraida mūsu ticību, vienkārši dzēst. Nemaz nerunājot, ka nav kauna to likt zem sadaļas "Par ticību".
Solveiga neielog. [89.254.131.192]
# Iesūtīts: 2009.02.10 17:40:10
Mārtiņš
Nu, ja arī grēka nav, par kādu kaunu var būt runa?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.02.10 17:50:10
Mārtiņš Ja Tev ir taisnība - ko Tev bīties - ka iesaki dzēst - varbūt nebīsties - bet negribi citiem atkārtoti izskaidrot - savas ticības mācības pamatus, kad jautā svešinieks ? Svešinieks - jautā - kā māk - mūsu uzdevums ir sludināt evanģēliju - ik reiz kad tiek uzdots jautājums ! No kā glābj - glābj no ilūzijas, kas glābj - JHVH dēls Jēzus. Kā glābj - apliecinādams īstenību tādu kāda tā ir. Un ir šāda: Dievs Tēvs - sūtīja savu dēlu Jēzu.
Lūk atklāsme: Viens Dievs - JHVH - trīsvienīgs : Dievs Tēvs - Dievs Dēls un Dievs Svētais gars. Vienmēr vajag censties apliecināt savu ticību - kad uzdod jautājumus svešinieki Tavā realitātē no savas realitātes īstenībā un iekš JHVH !
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.02.10 18:14:18
Aiko_Saule
Ja Tev ir taisnība - ko Tev bīties - ka iesaki dzēst - varbūt nebīsties - bet negribi citiem atkārtoti izskaidrot - savas ticības mācības pamatus, kad jautā svešinieks ? Svešinieks - jautā - kā māk - mūsu uzdevums ir sludināt evanģēliju - ik reiz kad tiek uzdots jautājums !

Kas klauvē, tam taps atvērts.

Šis Gnostiķis neklauvē, viņš spārdās. Sen jau viņam ir skaidrots, bet jo vēlāk, jo agresīvāks paliek pret kristīgo ticību. Mācītājs man ieteica necensties šādiem ļaudīm par varītēm pierādīt, jo to forumā nemaz nevar izdarīt, un ļaut Dievam pie viņiem darboties.

Ieteikums dzēst nāk no manis, pamatots tajā, ka kristiešiem savā forumā sadaļās, kur smelties padomu vai dalīties ar citiem par savu ticību, nav papildus jāškiro tas, kas ir klaji naidīgs.
9K116
# Iesūtīts: 2009.02.10 20:20:44
Es esmu pārāk slinks, lai lasītu visus šos burtus un iedziļinātos palagos.

Gnostiķis
Ja negribi ticēt - netici, un miers. Nav ko cepties. Vienā tēmā tāpat Tu visu bībeli neatspēkosi.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.02.10 20:33:44
nu redz,man vnk interesē kā cilvēki notic pasakām,tas arī viss.
neņemot vērā vēsturiskus faktus,kultūrvidi un cilvēka domāšanu.
Aiko_Saule
es evangeeliju paarzinu,jo studeeju teoloģiju.

labi likšu jūs beidzot mierā.
adios.
4 ever.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.10 21:10:31
Gnostiķi, Tevis aktualizētā fetiša, jeb elkdievības un sava šķietamā pārākuma izcelšanas problēma ir gana plaši apskatīta arī Bībelē.

Daži citāti.

Korintiešiem 1.10.
12 Tādēļ, kas šķietas stāvam, lai pielūko, ka nekrīt.
13 Jūs piemeklējis vēl tikai cilvēcīgs pārbaudījums; Dievs ir uzticīgs, Viņš neļaus jūs pārbaudīt pāri par jūsu spējām, bet darīs pārbaudījumam tādu galu, ka varat panest.
14 Tādēļ, mani mīļie, bēdziet no elku dievu kalpošanas!
15 Es runāju kā ar sapratīgiem cilvēkiem. Spriediet paši par maniem vārdiem.
16 Svētības biķeris, ko mēs svētījam, vai tas nav savienošanās ar Kristus asinīm? Maize, ko laužam, vai tā nav savienošanās ar Kristus miesu?
17 Jo, kā ir viena maize, tā mēs daudzi esam viena miesa, jo mēs visi esam šīs vienas maizes dalībnieki.
18 Uzlūkojiet pēc miesas Israēlu! Vai tie, kas piedalās upura ēšanā, nestāv kopībā ar altāri?
19 Bet ko es saku? Vai ka elku upuris ir kas? Jeb ka elks ir kas?
20 Bet, ko tie upurē, tie upurē ļauniem gariem un ne Dievam. Bet es negribu, ka jums būtu kopība ar ļauniem gariem.
21 Jūs nevarat dzert Tā Kunga biķeri un ļauno garu biķeri. Jūs nevarat būt Tā Kunga galda un ļauno garu galda dalībnieki.

Korintiešiem 1.5.
"9 Es jums rakstīju savā vēstulē, lai nebiedrojaties ar netikļiem.
10 Es nedomāju - vispār ar šīs pasaules netiklajiem vai mantraušiem, vai laupītājiem, vai elku kalpiem; tad jau jums vajadzētu aiziet no šīs pasaules.
11 Bet es rakstīju jums nebiedroties ar tādu brāli, kas gan saucas par brāli, bet patiesībā ir netikls vai mantrausis, vai elku pielūdzējs, vai zaimotājs, vai dzērājs, vai laupītājs; ar tādu jums nebūs kopā pat ne ēst. "
Galatiešiem 5
18 Bet, ja Gars jūs vada, tad jūs vairs neesat padoti bauslībai.
19 Bet zināmi ir miesas darbi: tie ir netiklība, nešķīstība, izlaidība,
20 elku kalpība, buršana, ienaids, strīdi, nenovīdība, dusmas, ķildas, šķelšanās, ķecerība,
21 skaudība, dzeršana, dzīrošana un tamlīdzīgas lietas, par kurām es iepriekš saku, kā jau esmu senāk sacījis: tie, kas tādas lietas dara, nemantos Dieva valstību.

25 Ja dzīvojam Garā, tad arī staigāsim Garā.
26 Nedzīsimies pēc tukša goda, cits citu izaicinādami, cits citu apskauzdami.
Vilks. [195.189.142.54]
# Iesūtīts: 2009.02.10 22:18:34
Es atkal brīnos, ka cilvēki tik bieži izvēlas ticēt meliem. Un ka neredz Kristus patiesību pat tad, kad tā viņiem atrodas tieši acu priekšā. Par to jābrīnās, nevis par to,ka cilvēki Kristū ierauga Patiesību. Jo Viņš ir Ceļš, Patiesība un Dzīvība.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.02.10 22:38:23
Gnostiķis Vai Tu atzīsti Mozus eksperimentu ar Jūdu tautu ?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.02.11 09:18:49
kādēļ tiek izplatīta informācija par mācības ... ``vienīgo un patieso`` būtību?
Stabilitātes dēļ. Lai cilvēks nesvārstītos un nešaudītos no vienas mācības pie citas. Tas ir kā maziem bērniem, kad ir tikai viena taisnība, "mūsējie paši labākie". Reti kurš cilvēks pieļauj, ka citiem tāpat varētu būt taisnība, kāds cits ceļš, kas ved uz to pašu.
Taču, ja paskatās, tad daudzās mācībās ir doma, ka tās citas arī nav nemaz sliktas. Tā teikt, paši krutākie no dažādām mācībām mierīgi dzer tēju vienā namiņā, kamēr mazākie kaujās savā starpā.

Vai tas nenorāda uz to,ka cilvēks savā būtībā ir vājš?
Jā, bet tas ir skolēna vājums, nevis kropļa.

Un ka pats par sevi nav pārliecināts un viņam vajag kāda izdomāta spēka palīdzību?
Tas gan nav obligāti. Redzam tak, ka daudzi iztiek bez tā "izdomātā spēka", piem, ateisti. Taču nez vai viņi ir tāpēc stiprāki.

Un vai reliģijas,sektas un mācības mums neliek noniecināt dzīvi
Pārsvarā viņiem pašiem tā dzīvot patīk. Nu, kā nesmēķētājam patīk nesmēķēt.

tās ir kopiju kopijas,saražotas no vairākiem ar roku rakstītiem manuskriptiem
Bija tak atrasti arī oriģināli, ap 1 un 2 gs. Vai nebija, bet bija tikai fragmenti?
incognito
# Labojis incognito: 2009.02.11 19:40:41
Gnostiķi, tu man patīc. Tie ir labi jautājumi.
Tātad, pēc kārtas:

1kārt-Bībelē patiesību meklēt ir tas pats ,kas Tomā Sojerā?
Ir cilvēki, kas kļuvuši par atzītiem svētajiem, sekojot Bībelei un citām garīgām mācībām. Par Tomu Sojeru tas nav dzirdēts.

2kārt-Vai dievs vispār ir jāmeklē grāmatās?
Man liekas, dievības grāmatās neatrodas, bet cilvēks var gūt impulsus un iedvesmu, grāmatas lasot.

3kārt-Kur tad īsti meklēt augstāku spēku palīdzību(ja tāda pastāv)
Metode kā komunicēt ar augstākiem spēkiem ir lūgšana. Man liekas, ka cilvēks nav atstāts viens un garīgajiem ceļiniekiem palīdz.

4kārt-kā var noteikt īsto ceļu?
Domāju, jāskatās, kas konkrētam cilvēkam der. Man liekas, galu galā ceļš ir tikai viens, bet dažādas mācības uzsver dažādus tā aspektus.

5kārt-vai tad vispār pastāv tāda objektīva patiesība?
Domāju, ka nē. Patiesība vai meli ir loģiska sprieduma vai premisas atribūts. Ārpus loģikas tam nav nozīmes.
Vai zīlīte aiz loga ir patiesa vai nepatiesa?

6kārt-vai nav tā,ka dzīve ir īstenā patiesība un vienīgais,ko dzīvē var darīt-ir viņu baudīt?
Pilnīga taisnība. Bet jāpiezīmē, ka cilvēki, kas to ir izmēģinājuši, atzīst, ka bauda ir būt kopā ar Dievu (lietosim te kristietisko izteiksmes veidu) ir nesalīdzināmi lielāka par jebko citu, ko dzīvē varētu darīt. Tā ka tas ir to vērts.

Dieviņš priekšā, dieviņš pakaļā,pats cilvēks kā dārzenītis.
Tad kāda jēga pastāvēt?

Huh. Tu laikam esi lasījis kaut kādus reformācijas laika apcerējumus par cilvēka grēcīgumu, kaut ko no Kalvina piemēram.
Man liekas, šis izteiciens demonstrē nepareizu uzskatu par veidu kā eksistē "es", it kā gan Dievs gan cilvēks būtu divi betona kluči, viens mazs, bet otrs liels un tam mazajam noteikti tam lielajam jāpakļaujas.
Kaut gan šī ir interesanta analoģija - abi kluči taču būtībā ir līdzīgi, abi tie sastāv no betona.
incognito
# Iesūtīts: 2009.02.15 11:52:22
Bet vispār, Gnostiķi - izskatās, ka tu cīnies ar dēmoniem, kurus pats radi. Vai tas ir to vērts?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 23033