atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vientieši mūsu vidū
vilks
Iesūtīts: 2008.11.25 13:19:36
No šī bloga uzzināju par kādu interesantu ideju citā lapā.

Ideja īsumā šāda.
Vientieši Harija Potera grāmatās ir cilvēki, kuriem nav maģisko spēju un kuri tādēļ noliedz maģijas esamību. Šai gadījumā gan vārds "vientieši" domāts kā līdzība - apzīmējot cilvēkus, kuri visu vēlas skaidrot tikai burtiski un nepieņem metaforas, alegorijas u.tml. Iespējams, ka viņiem mēdz būt grūtības saprast mākslu. Visādā ziņā teoloģijā viņi ir bieži sastopami - viņi uzskata, ka Bībelē visi teksti domāti tikai burtiskā nozīmē un tur nav nedz alegoriju, nedz metaforu. Piemēram, ja rakstīts, ka Jēzus tika pacelts debesīs, tad vienīgais pareizais skaidrojums ir pacelšanās uz augšu un pazušana mākoņos.

Ko domājat par šo? Vai tiešām visi stāsti Bībelē saprotami burtiski?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.26 16:20:27
Mulders
visu citus izpušķojumus un papildinājumus ignorēju un neiekļauju savā pestīšanas ikdienā
Lūdzu konsekvenci! Ja Tu neiekļauj, tad arī neiekļauj - neviens jau Tev nespiež! Bet tas, ar ko forumā nepārtraukti nodarbojies Tu pats, ir visu pārējo spiešana arī viņiem neiekļaut neko citu savā pestīšanas ikdienā, kā vien Tavu izpratni.

parādu tev uz nepareizu tavu lingvistikas pielietojumu
Aizrādījums nevietā, jo es taču lietoju vēl arī daudz ko citu, nevis tikai lingvistiku!

Meklēt alegorijas textā var tikai tad, ja pats texts vai atbilstoša autoritāte (tātad Dievs, Dieva Vārds) uz to nepārprotami norāda...
Citādi mēs iegūstam Dievu dislektiķi, Dievu kas šmaucās un mānās!

Eh, Mulder, Mulder... Ja Dievs ar aklu, kurlu un daļēji paralizētu cilvēku sarunājas tikai Braila rakstā, tas liecina par Viņa bezgalīgo Žēlsirdību, bet nedod šim cilvēkam tiesības pieprasīt no Dieva, lai arī ar citiem cilvēkiem Viņš komunicētu tikai šādā veidā.
Dievs patur tiesības ar citiem dziedāt, smieties, dejot, doties pārgājienā un spēlēt basketbolu.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.26 16:47:37
Khm...es izteikšu savu subjektīvo viedokli...es daļēji kaut kur piekrītu Papucim...kāpēc? Nu tāpēc, ka paskatoties uz vēsturi(pirms Kristus) bija Ēbrējiem tādi lieli reliģiskie grupējumi kā farizeji un saduceji, ka dažādi izprata rakstus. Tāpat arī mūsdienās...bez katoļiem un luteriem ir vēl n-tās konfesijas un sektas. Kas...raksti katram savādāki? Nikunānis...raksti tie paši, tik nezin ko uztvert burtiski un ko simboliski vai kā citādi. Tātad secinājums viens- mēs visi esam vientieši
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:14:30
Lūdzu konsekvenci! Ja Tu neiekļauj, tad arī neiekļauj - neviens jau Tev nespiež! Bet tas, ar ko forumā nepārtraukti nodarbojies Tu pats, ir visu pārējo spiešana arī viņiem neiekļaut neko citu savā pestīšanas ikdienā, kā vien Tavu izpratni.

Kad es runāju par Dieva Vārdu, tad es parasti cenšos to pamatot ar citātiem no Bībeles... tā kā mana interpetācija tur izpaliek... vismaz cenšos to minimizēt!

A tad kad es te telpu un laiku loku un grozu, nu to toč drīxt uztvert tieši tāpat kā Babilonas Telepātus vai Atlantīdas Milžus...
Esmu jau n-kārtīgi teicis - neticiet nevienam manam vārdam, ja tas nav Dieva Vārdā pamatots vai apstiprināts ar kādu tiešām lielām autoritātēm, kas nemelo! Pasarg Dies, ja kāds MANI ņem par interpretācijas autoritāti bez personīgās pārliecības, ka tas ko es saku ir taisnība. Nav man vēlme būt atbildīgam par cilvēku expektācijām balstītām manās zajavās!

Aizrādījums nevietā, jo es taču lietoju vēl arī daudz ko citu, nevis tikai lingvistiku!
Tur jau tā nelaime, ka tu lieto visu izņemot vienīgo aparātu kas kaut cik ticamu rezultātu dod runājot par dajebkura texta nozīmi. Lingvistika ir tieši pirmais un bieži vien vienīgais instruments ar ko var pie texta iet! Tas jums tur RKB protams ir vēl Pāvests un Maģistrāts, tie var visu Lingivstikas likumus atcelt, ja pēkšņi Dieva Vārds saka ko pretēji tam, ko Pāvests māca!

Eh, Mulder, Mulder... Ja Dievs ar aklu, kurlu un daļēji paralizētu cilvēku sarunājas tikai Braila rakstā, tas liecina par Viņa bezgalīgo Žēlsirdību, bet nedod šim cilvēkam tiesības pieprasīt no Dieva, lai arī ar citiem cilvēkiem Viņš komunicētu tikai šādā veidā.
Dievs patur tiesības ar citiem dziedāt, smieties, dejot, doties pārgājienā un spēlēt basketbolu.


Nezinu... manējais Dievs savu Vārdu ir apstiprinājis Rakstos! Par citiem Dieva Patiesības avotiem man informācijas nav
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:16:33
Nikunānis...raksti tie paši, tik nezin ko uztvert burtiski un ko simboliski vai kā citādi. Tātad secinājums viens- mēs visi esam vientieši

Tāpēc jau ir tādas zinātne skā lingvistika un hermanētika, tieši tāpēc, lai neapmaldītos 3 priedēs un nesāktu kuģu būves industriju plānot pēc Raiņa "lauztajām priedēm" vai mūziku sarakstīt pēc matemātikas formulām!

Teoloģiskā izglītība mūsdienās ir ļoti zema cilvēkiem. Tā nu pasaule pilna ar Papučiem, kas visu vienā rosolā sagāž...
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:21:07
Mulders Teoloģisko izglītību var iegūt gan pie katoļiem, gan lukturiem , gan pareizi ticīgiem, gan pie baptistiem utt....
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.26 17:31:08
Mulders Teoloģisko izglītību var iegūt gan pie katoļiem, gan lukturiem , gan pareizi ticīgiem, gan pie baptistiem utt....

Jā, tikai lingvistiku augstā līmenī kuri no viņiem pasniedz? Kā arī lingvistiku var pamācīties arī sekulārās skolās!

Valoda visur ir vienādi strukturēta, ar to arī lingvistika nodarbojās... Jautājums ir vai mēs varam un gribam ļaut, lai Raksti mūs izmaina un salauž mūsu aizspriedumus un veido mūs, jeb mēs gribam iemācīties Rakstos atrast un pamatot savas predispozīcijas!

Pirmajam vajag lingvistiskās zināšanas, otrajam pietiek nedaudz loģikas, sofistikas un vēl šādi tādi "triki"!

Pirmais prasa disciplinētu mācīšanos un piespiešanos, otrais prasa "atvērtu prātu" un "gara lidojumu"


No Lingivstiskā viedokļa, dažādi Baptistu, Luterāņu, Katoļu interpetācijas rodās tāpēc, ka tiek lietotas dažādas atslēgas lingivstiskajām matricām!

Arī to kāpēc vieniem sanāk viens interpretējums, bet citiem cits, izskaidro un demonstrē uzskatāmi lingvistika! Tad kad zin kā šie mehānismi darbojas vismaz pamatos, tad ir viegli gan atklāt visādas kļūdas, gan pielabot pašam savu interpetējumu un pamatojumu, gan izprast vispār pašu procesu kā notiek "interpertācija"!
lamby
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:41:23
Mulders piemēram, Pontifical Biblical Institute Romā. būtībā situācija ir šāda:visi, kuri nopietni nodarbojas ar biblisko lingvistiku - gan katoļi, gan luterāņi, baptisti u.c. (arī e-breji) sēž pie viena galda un kopīgi risina jautājumus.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:44:57
lamby un pie kāda kopsaucēja ir nonākuši?
lamby
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:48:38
Mazliet domīgais Jony es par to, ka tās lietas sen jau izgājušas ārpus konfesionaliem rāmjiem. pietiek apskatīties kaut vai katoļu izdoto žurčiku biblica (var palasīt arī internetā, ja pagoglē) - starp autoriem noteikti atradīsiet arī luterāņu un jūdaisma pārstāvjus. tāpat ir ar nopietniem starptautiskiem kongresiem - tie sen vairs netiek rīkoti šauri konfesionāli.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.26 18:13:56
Mulders
Laikam esmu sapratis.
Visi ir vienlīdzīgi, bet daži ir vienlīdzīgāki par citiem

Pirmais prasa disciplinētu mācīšanos un piespiešanos, otrais prasa "atvērtu prātu" un "gara lidojumu"
Tu laikam tiešām domā, ka pirmā pieeja noteikti ir pārāka par otro?

Jā, tikai lingvistiku augstā līmenī kuri no viņiem pasniedz?
Raksti visiem vieni, bet izrādās, Raksti vēl nav nekas bez lingvistikas!
(līdz šim domāju, ka bez Svētā Gara)

Mulder, runā vēl, lai Tavi elki top visiem redzami
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:07:45
Raksti visiem vieni, bet izrādās, Raksti vēl nav nekas bez lingvistikas!
(līdz šim domāju, ka bez Svētā Gara)


Bez Lingvistikas tu nesapratīsi vienkārši kas ir rakstīts. Bez Svētā Gara tu nesapratīsi Visu!

Tb nav vajadzīgs Sv. Gars īpaši, lai saparstu otrā galdiņa baušļus, tos saprot pat neticīgie! Bet bez Lingvistikas tu nespēsi tos ķeburiņus izlasīt!

Un... nevajag jaukg Svēto Garu ar savām iedomām! Tikai tāpēc, ka tev rēgojas Telepātija, vēl nenozīmē, ka tas ir no Svētā Gara. Dievs savas zajavas vismaz prot pamatot... Kristus cik reizes vienmēr teica "Tā stāv rakstīts... " jeb jautāja "Kā tu to lasi, kā stāv rakstīts... "

A te atnāk Papucs un atzīst, ka pats no sevis un vēl salasījies kaut kur ārpus Dieva Vārda ir secinājis ka vot Bābeles Torņa interpetācija ir tāda un šitāda!
A vot pajautā tur tam savam Svētajam Garam... kur tas tā stāv rakstīts?

Mani elki - Dieva Vārds un Svētais Gars, kas runā ar šiem Dieva Vārdiem... Citus "elkus" neatzīstu Nedz Pāvestu, nedz Maģistrātus nedz visus pasules Svētos kopā ņemtus, ja viņi runā ko pretēji tam, ko runā Svētais Gars Rakstos! Tu tam drīxti ticēt... es nē... lai Dievs pēc tam mani tiesā, ka es tāds stūrgalvīgs un neesmu ticējis ārpusbibliskām alegorijām!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.27 15:08:26
Mulders piemēram, Pontifical Biblical Institute Romā. būtībā situācija ir šāda:visi, kuri nopietni nodarbojas ar biblisko lingvistiku - gan katoļi, gan luterāņi, baptisti u.c. (arī e-breji) sēž pie viena galda un kopīgi risina jautājumus.

Tas labi! Tik ko šie darīja pēdējos 2000 gadus?

A to rodas jocīga sajūta, ka beidzot šie izdomājuši ka derētu noskaidrot kas tad īsti Rakstos ir rakstīts!
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 35186