atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:45:00
Ir liels prieks, ka dalāties ar savu pieredzi. Šo darbu uzsāku veidot, jo kādu mēnesi atpakaļ nonācu neveiklā situācijā. Bija svētdienas rīts, kad apmeklēju dievkalpojumu. Šajā dievkalpojumā īpaši tik aicināti Alfas kursa dalībnieki. Es esmu Alfas kursa grupiņas vadītāja un sanāca tā, ka no manas grupiņas ieradās tikai divi puiši. Sēžot baznīcas solā viens no puišiem man jautāja, kāpēc šeit ir tik maz vīrieši? Es apmulsu, jo nespēju atbildēt. Tas arī mani mudināja veikt šādu pētījumu, kura ietvaros es vēlos izprast to kāpēc situācija ir tāda kāda tā ir. Un iespējams, ka situācija nemaz nav tik dramatiska.
Ja es Jums jautātu, vai Jūs esat saskārušies ar šādu problēmu, ka draudzē vīrieši ir daudz mazāk nekā sievietes? Ko Jūs atbildētu - esat vai neesat?
Un ja esat kā Jums šķiet, kāds tam ir iemesls/cēlonis/sakne?

-Nav zināšanas par to, kas baznīcā notiek. (nav bijusi iespēja būt baznīcas vidē)
-Ir lietas vai darbības, kuras ir neizprotamas baznīcas darbībā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:46:36
Tā amerikāņu grāmata - isāku lasīt, bet nespēju vairāk par pāris lappusēm, tas tiešām tādā hamburgeru stilā un visai atrauti no mūsu realitātes.

Lai mazliet objektīvāk atrastu abildi, tad katra sociālā grupa jāanalizē atsevišķi:
1) sieviešu vispār ir vairāk nekā vīriešu sākot jau ar pusaudžu vecumu un šis īpatsvars pieaug līdz ar vecumu, jo vīriešu vidējais dzīves ilgums ir par 10% mazāks nekā sievietēm. Līdz ar to
2) pensionāri - kā Aivars pareizi norādīja, loģiski, ka te ir ievērojams sieviešu pārsvars pār vīriešiem.
3) jaunieši - vismaz mūsu draudzē nav būtisku atšķirību dzimumu sadalījumā
4) aktīvā vecuma grupā, kur pārsvarā ir ģimenes - nu tur vispār nāk gan vīri, gan sievas.

Un vēl kāda lieta - nav jau tā, ka tikai baznīcā to vīriešu ir mazākumā - paskatieties koros un arī citos pašdarbnieku kolektīvos (izņemot dejotājus )! Vīrieši vienkārši ir slinkāki par sievietēm, tas ir arī viss.
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:48:55
-Jo ir uzskats, ka baznīca ir domāta nespēcīgajiem, neveiksminiekiem un pārlieku emocionāliem cilvēkiem.
-To ietekmē mirstība (vīrieši ir pārgalvīgāki, strādā bīstamās darba vietās).
Vīriešiem bieži vien pietiek ar to, kas viņiem jau ir.

Darba ietvaros vēlos konstatē vai šāda problēma eksistē un ja eksistē, tikt skaidrībā ar to kādi ir cēloņi un apzinoties cēloņus, tos var mēģināt novērst. Protams, nesaku, ka Jūsu vai citās dzīvēs, kaut vai savā, tas jau būs daudz.

Paldies Jums jau iepriekš par Jūsu atsaucību.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:49:13
Agucis
redzi, tu patiesībā ar savu piemēru uzrādi vairāk nevis disbalansa problēmu, bet to, ka vīrietim drīzāk ir lielāks izaicinājums ieiet draudzē, jo acīmredzot viņš ir zem kaut kāda psiholoģiska spiediena, vai viņa atrašanās tajā vai citā kompānijā saskan ar vīrišķības tēlu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:51:27
Ctulhu
Iespējams, ka [pašcenzūra].

No tā, ka večiem alus un hoķis tīk vairāk kā sievietēm, nevar izdarīt nevienu secinājumu par veču domām par mūžību un kur nu vēl salīdzināt.
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:55:36
Agucis
kādu baznīcu apmeklē pati?
ravenx
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:59:29
Harizmātu draudzēs (konfesijās / kā nu to sauc) gadījumā nav radīts tāds "vairāk pēc mačo" imidžs?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 14:59:43
Agucis
Darba ietvaros vēlos konstatē vai šāda problēma eksistē un ja eksistē, tikt skaidrībā ar to kādi ir cēloņi un apzinoties cēloņus, tos var mēģināt novērst.

Viens cēlonis atspoguļojas pašas ieliktajā tēmas pieteikumā.
Proti, atsevišķs novērojums tiek vispārināts, un meklēts risinājums pirms noskaidrot, vai tā vispār ir problēma.

Vīriešus (nezinu, vai visus, bet daudzus noteikti) tracina, atvainojos, histēriski sieviešu kolektīvi. Un elementāri, viņi no tā izvairās - jo ko gan tur meklēt? Ja baznīcā pirmais kontakts gadās ar tādu pārstāvi, plus vēl kādi blakusapstākļi, tad iespaids radīts.

Īstais risinājums - vilks jau iepriekš deva piemēru - iesaistīt vīrus draudzes dzīvē.
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:00:48
Aivars, Pavasara Briinums

Šis novērojums ir nācis no manas pieredzes. Varu būt atklāta un es cenšos tāda vienmēr būt, ka draudzē esmu vairāk kā gadu. Tas nav daudz, bet kopš esmu draudzē, cenšos pēc iespējas aktīvāk iesaistīties tās darbībā. Un jā, ir grūti nepamanīt to, ka sievietes ir daudz vairāk un tāpēc vēlos izprast kāds tam ir iemesls. Esmu no Rīgas Ģertrūdes draudzes.
eglīte
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:01:31
Mārtiņš
Par cilvēku (vīriešu vai sieviešu) domām spriest, protams ir alošanās - tās zina tikai Dievs.
Taču runāt vai aktīvi izrādīt savu attieksmi - tur vīrieši ir atturīgāki. Kā zināms no psihologu pētījumiem, sievietes pēc sava psiholoģiskā tipa principā ir vairāk tendētas uz attiecībām, to kopšanu. Baznīca, mūžība = tās ir attiecības, šoreiz ar Dievu.
Vīrieši bieži ir darītāji - praktiķi. Šādās attiecībās nav jāatver savs iekšējais es. Tā arī draudzē vīriešu aktivitāte biežāk izpaužas viņu praktisko iemaņu jomā. Bet varbūt netiek izmantots viss vīriešu potenciāls, tikai tā daļa?
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:21:39
Mārtiņš

Labi, tad jāiesaista vīrus draudzes dzīvē, bet sāksim ar to kā, lai vīrus piesaista atnākt līdz draudzei?
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:23:29
Jānis Kalniņš

Paldies par Jūsu atbildi. Tad Jūs saskata to, ka šī nav problēma, kuru vajadzētu risināt?
eglīte
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:42:40
Agucis
Principā jau nu ir gan - pie kam, visā pasaulē.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:43:34
Agucis
Ja Tava darba tēma/saturs ir pietiekami elastīgi, varbūt vari papētīt dievkalpojumu apmeklējuma biežumu pa dzimumiem vai citām grupām.
Ja cilvēks tikai nāk uz dievkalpojumu (nepiedalās citās aktivitātēs vai kalpošanā), bet dara to pēc retāka grafika, par tādu vairs nav pamata teikt, ka nenāk. Vai tas ir labi vai ne ļoti, tas jau ir cits jautājums.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:53:16
eglīte
Psihologu pētītie cilvēku savstarpējo attiecību jautājumi un attiecības ar Dievu nav gluži viens un tas pats, pat ņemot vērā ka, ja tā drīkst izteikties, Dieva klātbūtne ir klātesoša caur mūsu savstarpējām attiecībām.
Tomēr sievietes tiešām ir vairāk atklātas attiecību jautājumos, kurpretī vīrieši mēdz būt spītīgāki un vairāk tendēti risināt problēmas paši, pat kad ūdens smeļas mutē.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:53:37
No tā, ka večiem alus un hoķis tīk vairāk kā sievietēm, nevar izdarīt nevienu secinājumu par veču domām par mūžību un kur nu vēl salīdzināt.

jaa jo uzskats, ka Muuzhiibaa nebuus hokjis vai alus ir teologjiski nepamatots... it iipashi ja paveero, ka shad tad uz debesiim tiek parautas veselas komandspeelju komandas... un peecaka arii rezervisti tiek iesaukti...
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:54:50
Mārtiņš
Tāpēc skaitliski novērojumi var būt visai nepilnīgi. Jo tējas vai kafijas dzeršana vai kārtējais talkšovs vien nav iemesls, kāpēc vīri tur neatnāk un teikt, ka tāpēc viņi nav vispār arī baznīcā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:56:53
Jošs Mulders
Vai uz debesīm, vai citurieni tiek parauti - tas jau ir šo attiecību jautājums.
Bet dažu reizēm kāds alus varbūt arī paskubina drusku atvērt savu "es visu pats" pārdomām.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.12 15:58:38
Citiem vaardiem, iisteniibaa shiis teemas uzstaadiijums ir "Loaded Question". Tas ir jautaajums, kas sevii ietver apgalvojumu par kuru iisti paarlieciibas nav.

No seerijas "Kaapeec tu sit savu sievu"
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:07:15
Jošs Mulders
jautājumam nav ne vainas, tikai kādus secinājumus mēs no tā izdarām? Cik var noprast šobrīd arī rietumos šie dzimumjautājumi sevi kaut kur ir izsmēluši un nonākuši strupceļā. Ironija, ka daudzas izteiktas rietumnieces ar n-tām psiholoģiskām, emocionālām utt. pretenzijām pret saviem bāleliņiem, vairāk met aci uz tautiešiem - virišķigajiem austrumniekiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 34770