atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Dodiet latviešiem zemi
Ingars
Iesūtīts: 2011.03.18 12:54:31
Katrs droši vien būs ievērojis reklāmas ar šādiem tekstiem - tev tā ir tikai baranka, citiem glābšanas riņķis, tev tie ir makaroni, citiem pēdējais salmiņš. Tātad fakts - nemaz nav jāskatās uz Āfriku, tepat Latvijā ir daudz cilvēku, kuri cieš badu

No otras puses - mums ir kaut kādi stulbi ierobežojumi pārtikas ražošanai, kaut kādas mistiskas kvotas, brīvais tirgus utt. Pavērojiet, cik lielas zemes platības Latvijā netiek vispār izmantotas vai arī tiek izmantotas nejau Latvijas vietējo iedzīvotāju labā

Tak lūk - dodiet mums, tautai, zemi un mēs paši sevi pabarosim, da nevajag mums lielveikalus, mēs to varam paši izaudzēt. Veikalos lai tirgo tos pārtikas produktus, kurus Latvijā izaudzēt nav iespējams.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
a-masiks [74.63.112.145]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:44:29
sica. [78.84.124.103]

es jau te minēju vienu onku.. šis dzīvo Latgalē un krīzei uzspļauj.
1. viņam krīze ir bijusi vienmēr ... tb kopš 90 sākuma
2 viņš sev izaudz;e visu.... valsts viņam vajadzīga, jo maksā šim pensiju, par kuru šis pērk špickas, sāli un maksā elektrību. viss..., pats audzē sev gaļu, dārzeņus, graudus un pats dzen sev kandžu... viņu pašreizējās globālās ķibeles neuztrauc


vai tik te nesanāk "krievu bizness"? par 90Ls pensiju iestāda kartupeļus, izaudzē, novāc, izdzen no tiem 50l kandžu, pārdod un par iegūto naudu nopērk 5 pudeles šnabja, ko pēc tam ar draugiem nodzer?
tb - cilvēkam maksā pensiju, lai viņš svaigā gaisā varētu apmaksāt savu izklaidi "naturālo fermu".
a-masiks [74.63.112.139]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:47:09
dafne
Cth domāja tā - kā tu garā ziemas vakarā izglītosies? sēdēsi pie interneta skalu gaismā, ibo elektrību ta govs pakaļa neražo?
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:47:33
a-masiks [74.63.112.145]
nezinu.... bet domāju, ka ar savu pensiju viņš tai pašā Rēzeknē nomirtu badā + sajuktu prātā
es dopmāju, ka krievu bizness tur nav, jo onka dzīvo vientuļā vietā un lopi šim toč ir.... viņam tas ir dzīvesveids un norma.

Ctulhu
Ak dievs, nu visiem tas nav jādara, bet tu esi bijis laukos? esi? esi redzējis, kas tur notiek?
+ kāpēc laukos cilvēkam jāmaksā pabalsts un jādod pārtikas pakas, ja viņš visu gadu nedara NEKO..... viņam dārzs ar nātrēm līdz viduklim, a šis tik kačā no valsts pabalstus un pārtikas pakas. tas tavuprāt normālI?????
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:50:53
a-masiks [74.63.112.139]
bet nu nevajag aiziet galejibaas,ja jau mes laukus redzam tikai tadus..tad sorii ar mums pasiem nav kaut kas kartibaa...Vai nu tiesam cilveks uz laukiem nav bijis un redzejis,ka tur ir gan elektriba,gan internets(es to ne par tevi
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:50:53
Ctulhu
+ šie cilveki neizglītojās, nemācās, nestrada, neko neražo... viņi eksistē. Un kāpēc lai tāds slīmests nepaceltu savu pakaļu un ja reiz nav darba un nekā cita, neizaudzētu sev tos dārzeņus un lopus, ja iespēja? kas traucē? slinkums? tas, ka dzert vai lūrēt Tv ir vieglāk? nea nu ir jau vieglāk
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:53:54
sica. [78.84.124.103]
nea..ir vieglak aiziet un aptirit pa nakti daarzinus,kapec pasam jaaudze?Ta ar paslaik viena no problemam laukos..nakosogad toc kada darzeni kas nelabs bus jaieliek
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:56:05
dafne
aaa to;cna,. man viena tante stāstīja. viņai šitā bija.... šamā rukā audzē, marinē utt. visu nes uz pagrabu, a pa nakti šamai nosper. bet viņa detektīve.... izskaitļoja aizgāja un nodeva policijai...... šamā gan baigi pārdzīvoja un ņēmās, bet teica, ka piedot nevar - ja lūgtu kāds, kas badā iedotu. bet slinkam alkānam pērienu vajagot... nevis viņas dārzeņus
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:00:51
sica. [78.84.124.103]
tante ašā
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:04:46
Ingars
bet par pamatjautājumu - ko nozīmē dodiet zemi latviešiem?
es savu dārzeņu lauku īrēju no pašvaldības. tāpat dara mani kaimiņi. pašvaldība šādu iespēju piedāvā un es to izmantoju. tā nav privāta zeme, bet valsts īpašums un es to iznomāju, maksājot katru gadu naudiņu
vasara
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:14:58
Jā, man gribētos mazu zemes pleķīti ~ 1000m2, kur varētu izaudzēt dārzeni un augli, kas pēc tiem arī garšo. Vienīgā problēma - blakus vajadzētu namiņu, kurā dzīvot vai norobežojošu sētu vai kaut ko tml, lai manis sastrādāto rudenī nenolasa visādi liekēži. Kamēr šo nevaru atrisināt, jāpērk veikalā gumijas tomāts.
a-masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:15:07
dafne
vienkārši nevaram visi sēdēt natsaimniecībā. kādam jāražo elektrība, lai lampiņas degtu un internets strādātu.

sanāk tāds kā neonaturālistiskais agrārais jūsmīgais naivums. Vot nāk pavasaaris - cik skaisti un jauki būtu tagad pie dabas krūts, da vēl ja palasa vecmeistaru dabas aprakstus par kūpošo aramzemi...
sabiedrsikās dzīves infromatīvā telpa šobrīd kā nekad argrāk uzdzen stressu, tāpēc izvirzam lozungu "Visi uz laukiem! strādasim paši, ēdīsim paši!!"
IMHO īstais cēonis ir nevis alkas pēc zemītes, bet tieši dabiskā mukšana no šī stressa... a kur ta aizmuksi? problēmas ir sabiedriska rakstura - vai pilsētā, vai laukos tās nepazūd, aktuālas būs visur...
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:37:43
Ctulhu

vairaak darba laika, vairaak piepuules, attieciigi - zemaaks dziives liimenis. Mazaak laika izgliitiibai utt.

kādai izglītībai? Kā pelnīt uz valūtu svārstību rēķina? Kā taisīt naudas izkrāpšanas piramīdas?
Bet ja nopietni - darbus iespējams organizēt tā, lai atliek laika gan izglītībai, gan izklaidēm, gan radoši mākslinieciskai darbībai, attiecībām utt. Tāpēc jāapvienojas kooperatīvos, jo viens cilvēks nespēj sev nodrošināt visas vajadzības.
Toties tieši tagad ir tāda situācija, ka izglītībai nav īsti līdzekļu, nedz arī laika, jo katrs biznesmenis grib izspiest no strādnieka pēdējo sulu. Protams, darbinieki arī nav nekādi zelta ļautiņi, taču par to jau ir runa - ja cilvēki sadarbojas, nevis konkurē savstarpēji vai vergo kādam priekšniekam, tad tīri psiholoģiski rodas lielāka motivācija produktīvi strādāt un efektīvi organizēt darbus.

Par dzīves līmeni runājot - tagad, brīvā tirgus apstākļos radusies situācija, ka mazākā sabiedrības daļa koncentrējusi resursus un ekonomikas jaudas savās rokās un bauda labklājību, bet reālas vērtības ražojošie lielākā daļa saņem neadekvāti maz no sava darba augļiem. Kooperācijas apstākļos tiktu nodarbināti maksimāli daudz cilvēku un resursi tiktu sadalīti vienlīdzīgi pēc REĀLI ieguldītā darba, nevis pēc tā, kurš viltīgāks shēmotājs un krāpnieks. Nu kur tad ir tas solītais līmenis šodien, ko solīja, ja klausīsim Rietumeiropas gudro padomus?



Pareizi. Un ne vairaak. Sanaak izdziivosjana nosleegtaa ciklaa ar ljoti lielaam puuleem.

Kā jau minēju - iesaistot maksimāli daudz cilvēkus un efektīvi organizējot darbus, iesjējams saražot pietiekami, lai katram kooperatīva dalībniekam un viņa ģimenei tiktu nodrošināta PILNVĒRTĪGA dzīve, nevis eksistence uz izdzīvošanas robežas vieniem un extraluksus pārpilnība otriem. Galu galā - kas tad ir cilvēka labklājības rādītājs? Tas, cik viņam mašīnu pieder, vai cik liela māja viņam ir, vai tas, cik pilnvērtīgi cilvēks kā personība var izpausties?

sica. [78.84.124.103]
bet par pamatjautājumu - ko nozīmē dodiet zemi latviešiem?
es savu dārzeņu lauku īrēju no pašvaldības. tāpat dara mani kaimiņi. pašvaldība šādu iespēju piedāvā un es to izmantoju. tā nav privāta zeme, bet valsts īpašums un es to iznomāju, maksājot katru gadu naudiņu


Ok, tad es bikiņ esmu kļūdījies, taču pa daļai man ir taisnība - es runāju par tām zemes platībām, kuras pieder kaut kādiem mākleriem, firmām vai bankām, kurām ir uzlikta neadekvāti augsta cena, zeme, kas tiek pārdota ārzemniekiem. Sāpīgs jautājums šeit ir arī meži un derīgo izrakteņu ieguves vietas jeb karjeri - tādā pat veidā starptautiskās koorporācijas izkrāpj, piemēram, naftas atradnes tuvo austrumu valstīm.
vasara
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:39:49
Ingars, tak biznesmenis, politiķis uc tml nekad nav domājuši par latviešu cilvēku. Katrs pats sev vilks.
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:40:11
Bāc, tikko pamanīju, ka ieliku tēmu ne tajā sadaļā, kur vajadzēja
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:41:43
vasara

Par to jau ir runa - kooperatīvs atšķirībā no SIA ir priekš visiem ražošanā iesaistītajiem cilvēkiem visos aspektos.
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:42:45
Ctulhu
kas notiks, ja tu saindēsies ar kādu poļu, vācu leišu vai sazin kā audzēto saražoto utt? brīžam es domāju, ka tu pat nezini ko ēd un no kurienes tas nācis (ar tavu izpratni es pieļauju, ka tu nepērc pie konkrētā zemnieka)

Ingars
ai nezinu man viena;lga. vispār savu vienu zemes gabalu es arī pārdevu ārzemniekiem un domāju kā vēl kādus 5 tur pat notirgot......
bet pašlaik daudzas pašvaldības nāk pretī un piedāvā nomāt zemes gabalus vai pat dod pa velti nomā, lai cilvēki audzē un nenāk pēc pabalstiem tikai k`;a jau vilks minēja sākumā lielākoties visi atsakās
a-masiks [74.63.112.140]
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:47:10
Ingars
Par to jau ir runa - kooperatīvs atšķirībā no SIA ir priekš visiem ražošanā iesaistītajiem cilvēkiem visos aspektos.

nope. SIA no kooperatīva maz atšķiras. galvenokārt ar dalībnieku īpašumtiesībām uz sabiedrības mantu, kā arī ar peļņas sadali.
es pašlaik atrodos un dzīvoju kooperatīvā. nevarētu teikt, ka tas ir īpaši progresīvs saimniekošanas modelis, it sevišķi zemkopībā.
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:55:41
Ctulhu

Nuja un tie kooperatiivi efektiivaakas saimniekosajanas deelj apvienosies agrofirmaas un tas izveidos trnsnacionaalas korporaacijas un mees buusim tieji turpat, kur esam.

Taapeec, ka taa ir eertaak un efektiivaak.


Tu nesaprati lietas būtību - kooperatīvs nav kādam vai kādiem piederošs uzņēmums, tas ir kaut kas līdzīgs pirmatnējai kopienai, tikai modernāk un efektīvāk. Uzņēmēj darbība, lai nu kādi labi cilvēki to arī neveiktu, tā tomēr koncentrēta uz peļņas gūšanu uzņēmējam, bet pārējie savu labumu saņem pēc uzņēmēja ieskatiem, nevis adekvāti pēc ieguldītā laika un darba. Uzņēmējdarbībā resursi reāli pieder vienam vai dažiem, bet kooperatīvā darba augļi un resursi pieder visiem, bet tie tiek sadalīti taisnīgi un katram pēc nopelniem.

Sitas ir pamatots ar apreekiniem? Jeb tev tikai taa liekas?

Un kas buus ``pilnveertiiga dziive``?


Uztaisīšu atsevišķu tēmu par kooperāciju, ielikšu saites uz rakstiem, kur gudrāki cilvēki par mani pratuši to izskaidrot un pamatot. Viens nu ir skaidrs - nekādi aprēķini vairs nav vajadzīgi, lai pierādītu, ka kapitālisms, brīvā tirgus ekonomika, lielu uzņēmumu sistēma nenodrošina pilnvērtīgu dzīvi visiem, kas godīgi strādā

Iespeeja izgliitoties un celjot. Paarejais- mazsvariigi un gaumes lieta.

Nu lūk - godīgiem cilvēkiem šodien šīs iespējas ir ierobežotas.

sica. [78.84.124.103]

ai nezinu man viena;lga. vispār savu vienu zemes gabalu es arī pārdevu ārzemniekiem un domāju kā vēl kādus 5 tur pat notirgot......
bet pašlaik daudzas pašvaldības nāk pretī un piedāvā nomāt zemes gabalus vai pat dod pa velti nomā, lai cilvēki audzē un nenāk pēc pabalstiem tikai k`;a jau vilks minēja sākumā lielākoties visi atsakās


Bankas histēriski visā pasaulē iepērk reālas vērtības - zemi, derīgo izrakteņu ieguves vietas, rūpnīcas utt., jo naudai pašai par sevi nav nekādas vērtības, vērtība ir reālām, taustāmām lietām, piemēram zemei.

a-masiks [74.63.112.140]

nope. SIA no kooperatīva maz atšķiras. galvenokārt ar dalībnieku īpašumtiesībām uz sabiedrības mantu, kā arī ar peļņas sadali.
es pašlaik atrodos un dzīvoju kooperatīvā. nevarētu teikt, ka tas ir īpaši progresīvs saimniekošanas modelis, it sevišķi zemkopībā.


Nezinu, kas tas par kooperatīvu, taču, spriežot pēc tavas izpratnes, tas nav kooperatīvas šā vārda patiesajā nozīmē, jo reāli kooperatīvas nav gluži tas pats, kas bizness jeb uzņēmējdarbība
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 15:57:10
Ctulhu

Jā, tikai kooperatīvos resursi pieder visiem, kamēr pašreizējā sistēmā resursi reāli pieder tikai dažiem cilvēkiem. Kaut vai - kā var par taisnīgu nosaukt situāciju, ka ASV federālā banka pieder privātpersonām? Taču no tās ir atkarīga teju vai visas pasaules ekonomika
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 16:00:40
Ctulhu
un kāpēc tu domā, ka ja no amīšu produkcijas kāds saindēsies nebūs liels tantararan un ar viņiem kā ar ražotājiem - tirgotājiem nebūs cauri?
un tik pat labi, cik nav gadījumu ar bojātu produkciju, tārpiem produkcijā un ražotāji/ tirgotāji dzīvo un ražo un tirgo.... mūsu valstī tas visiem kaut kā... vienaldzīgs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 1 , pavisam kopa bijuši: 34228