atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Diplomātiskais protokols
Juris Saivars
Iesūtīts: 2008.10.01 20:10:54
LELBA X Sinodē (notika 2002. gadā Toronto) LELB pārstāvēja Latvijas un Rīgas arhibīskaps Jānis Vanags.
LELBA XI Sinodē (2005. g. Milvokos) LELB pārstāvēja tās kanclere Helēna Andersone.
Nākošajā, LELBA XII Sinodē (š.g. Vašingtonā) LELB pārstāvēšot mācītājs Andris Krauliņš, pēc LELB štatu saraksta - LELB Garīgā personāla un draudžu lietu daļas vadītāja vietnieks.

Tātad - LELB ir pazeminājusi savu pārstāvniecību prominentākajā LELBāL forumā no savām pirmajām (garīgajām un laicīgajām) amatpersonām līdz 2. pakāpes institūciju (skat . LELB struktūras shēmu šai pašā mājas lapā) ierēdņiem ... diplomātiskā valodā tas nozīmētu: attiecību pasliktināšanos līdz to praktiskai iesaldēšanai.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Hermanis
# Labojis Mods-1: 2008.10.03 18:48:38
Balss Nu redz jau kļūst oriģinālāk Tas priecē manu sirdi.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.10.03 18:59:58
Olita Jāatzīstas bērnībā un jaunībā esmu no proletāriešu rajona nācis. Tāpēc tās diplomātiskās lietas tādas ne īpaši tuvas
Tas kas mani šai sakarā interesē, kur ir tā robeža, kad pieklājība, pārvēršas diplomātijā. Diplomātija- liekulībā. Pieklājība- melos.
Un ko mēs domājam ar vārdu diplomātija. tas par ko Juris uzdeva jautājumu ir par diplomātisko protokolu.
Tam visam iepretim Jūsu vārds lai ir jā un nē.
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.10.03 20:57:14
Uzskatu, ka šeit apspriežamie jautājumi principā ir svarīgi, tomēr lūdzu diskusijas dalībniekus izteikties ar cieņu citam pret citu un klāt neesošajiem diskusijas dalībniekiem, īpaši: izvairīties no savstarpējiem un klātneesošu cilvēku apvainojumiem un necienīgas izteikšanās. Jūs noteikti esat spējīgi izteikties arī par tēmu.
Moderators.
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.10.03 23:25:24
Ja robežu nosaka rezultāts , tad kā procesā zināt vai nekļūdos ja rezultāta vēl nav? Nodomi jau ļaužiem lielāko tiesu ir labi (ļaužuprāt)
Vai " labi audzināts " ko dod dvēseles glābšanai?
Diplomātija jau smagākos gadījumos - vai tad vieglākos gadījumos diplomātija nebūtu vajadzīga?
Liekulība ir tīrā veida manipulācija, lai gūtu sev labumu . Nū ir situācijas, kad labumu gūst citiem, vēl vairāk var būt arī bez labuma. Vai tāpēc tad liekulība vairs nebūtu liekulība.
Balss
# Labojis Balss: 2008.10.03 23:27:12
Hermanis
Kas jums liekas oriģinālāk? Ka iejaucas moderators?
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.10.04 00:01:52
Juris Saivars
Vai minētajos pamatdokumentos noteikts, kam no LELB jāpiedalās LELBāL sinodēs? Citādi nav īsti skaidrs, kādēļ tie te uzskaitīti.
Krievu paruna "Velniem rādās velni" gan nav no Bībeles vai Sv.Antonija, toties ir trāpīga un patiesīgi atspoguļo īstenību. Kā dabā ir visur saskatīt ļauno, tas to arī redzēs neatkarīgi no objektīvās ļaunuma klātbūtnes vai klāt neesamības.

Vēl man liekas, ka tāda cilvēku šķirošana pēc rangiem un tituliem ir būtībā neevaņģēliska. Cilvēkam, kas to dara, neklātos te pamācīt citus ar jaunderības nodaļām un pantiem.

vilks
# Iesūtīts: 2008.10.04 00:09:56
Merlins
Kas vēlas visur saskatīt ļauno, tas to arī redzēs neatkarīgi no objektīvās ļaunuma klātbūtnes vai klāt neesamības.
Tā var gadīties. Tomēr ar šo teicienu var labi aizvērt mutes visiem, kas mēģina norādīt uz kādiem trūkumiem.
Merlins
# Iesūtīts: 2008.10.04 00:12:14
vilks
Taisnība. Taču šai diskusijā ir runa par konkrētu personu konkrētiem secinājumiem, kur šī paruna ir atbilstoša un vietā.
vilks
# Iesūtīts: 2008.10.04 00:26:04
Merlins
Es par to tik droša neesmu. Tiesa, es nedomāju, ka pastāv kādas sazvērestības, bet, ka attiecības kļūst vēsākas un norobežotākas, man ir grūti apšaubīt (lai gan, protams, varu kļūdīties). Mani tas apbēdina. Bet, tā kā nezinu detaļas, man grūti sacīt ko vairāk.
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.04 00:51:29
vilks
Jā, arī man liekas, ka attiecības kļūst vēsākas. Tikai derētu objektīvi paskatīties un papētīt iemeslus - kur tam cēlonis?
Nedomāju, ka mūsu Baznīca kaut kādā veidā darītu pāri mūsu brāļiem un māsām ārpus Latvijas.
Drīzāk liekas, ka šī attīstība ir kādas - gan tīši, gan aiz pārpratumiem - neprecīzas UN reizēm arī sagrozītas informācijas izplatīšanas sekas.
Tas diemžēl, ir cilvēka dabā - uztvert un stāstīt tālāk stāstus arī tad, ja tie ir neskaidri un reizēm pat skan kā briesmu pasakas maziem bērniem.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2008.10.04 03:36:58
Merlins
Kad nākošreiz būsi Domā, un redzēsi dievkalpojumam sākoties procesiju nākam iekšā pa galveno eju – tad grāb pātagu un dzen tos muitiniekus ārā pa durvīm.
Kāpēc? – prasīsi. Nav īsti skaidrs! - teiksi.
Tāpēc, ka tai procesijā viņi kā reiz pēc rangiem un tituliem sastājušies. Tie švakākie priekšgalā, tie biezākie aizmugurē ... un nāk viņi kā reiz lai „pamācītu citus ar jaunderības nodaļām un pantiem”.

Par tavu „krievu parunu” ir cita krievu paruna: „Рожь в поле не околица, а пьяного речь не пословица”.
iemācies krievu valodu pareizi lietot kaut gramatiskā līmenī: явльяются = rupja kļūda; pareizi = являются
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.10.04 19:07:17
Man tā vien izskatās, ka šī diskusija aizsākta ar nolūku vēl tālāk pasliktināt LELB un LELBĀL attiecības. Dažādu iemeslu dēļ tās nav vislabākajā kārtībā, bet šāds diskusijas uzstādījums un veids ne mazākā mērā neveicina attiecību uzlabošanu, tieši otrādi - man tas izskatās pēc samērā neslēpta mēģinājuma graut vēl to, kas palicis nesagrauts.

Lai Dievs mūs pasargā no iekrišanas šādās provokācijās! Attiecības samaitāt ir viegli, bet tās atkal atjaunot savstarpējā uzticībā un cieņā ir ilgs un pacietīgs daudzu gadu darbs. Lai Dievs svētī mūsu brāļus un māsas ārpus Latvijas un LELBA Sinodi! Es ticu un ceru, ka LELB pārstāvis Krauliņš nesīs tur labu un mīlestības pilnu vēsti no mums visiem, kuru sapratīs un ar mīlestību pieņems mūsu tautieši svešumā. Gan jau tam ir kādi nopietni praktiskas dabas iemesli, kāpēc šoreiz uz Sinodi nebrauc neviena pēc ranga augstāka persona.
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.10.04 22:23:27
o , jā , l ēnprātīgajam gan ir interesanta domāšana - viena interneta diskusija ir provokācija un pasliktinās attiecības . Vai viņš partijas skolu nav beidzis gadījumā?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.10.05 23:25:21
Balss. Nu ko Jūs vēl no manis gribat? Izsaku Jums komplimentu, bet nē vēl nav labi
Merlins. Ziniet godātais, man reiz ar Juri Saivaru bija tas gods satikt Ričardu Vurmbrandu, brāli kurš diezgan ilgi pavadījis Rumānijas cietumos. Viena lieta, kas iespiedās prātā, bija liecība, par to ka viņš ir redzējis sātanu. Ieteiktu palasīt viņa grāmatas. Tā ka pirms mētājies ar apvainojumiem, padomā par konsekvencēm.
Mods-1 . Ja reiz uzskatījāt ka Sievietes teksti ir jāizdzēš, un attiecīgi pārējie jārevidē, vai Jums neškiet ka divu cilvēku nosaukšana par velniem, arī tā kā būtu jāizdzēš?

Par attiecībām. Ko tur ko liekuļot visiem ir skaidrs, ka iekš LELB (uz)ticības stūrakmens ir sieviešu ordinācijas neatzīšana. Kam apliecinājums bija bīskapu vēlēšanas kur visiem kandidātiem vajadzēja dot atbildes uz šo jautājumu.
LELBAL patiesībā bez šīm LV "izbrāķētajām" ne nu gluži sabruktu, bet tuvu katastrofai būtu, jo trūkst kalpotāju. ja līdz šim viena un otra puse, tā kā izlikās ka šī atšķirība viņus neskar, tad tagad, kad LELBĀL ir gandrīz pilnībā piegriezusi finansiālas dotācijas LELB, bet tā savukārt, sākot ar LA remontu ir dabūjusi paprāvas finanses no misūriešiem un nu ir paši savu biznesa plānu izbīdījuši cauri sinodēm (GASN). Tā nu LELB var pamazām beigt izlikties neredzam pretrunas mācības izpratnē un, pilnīgi iespējams, tās izpausme ir Andra sūtīšana kāda veiskupa vietā uz LELBĀL zinodi.

Lēnprātīgais. Vai var kaut ko samaitāt, kā faktiski nav?

Indriķim. Nezinu ko ir beidzis lēnprātīgais, vai partijas skolu, nav ne jausmas. Bet kādas veiskupu kolēgijas sekretārs, gan ir pabijis Cēsīs komjaunatnes sekretāra amatā
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.10.05 23:48:52
Hermanis Kas ta man, lai dzēš! Man ir gadījies lasīt pa kādai Vurmbranda grāmatiņai. Zinot realitāti par kādiem viņa minētajiem faktiem varu tik piebilst, ka pārspīlējumu un krāsas sabiezinājumu tur netrūka.
Ja tu sakāmvārdus saproti burtiski un attiecini vārds vārdā uz sevi tad atliek tik piebilst kas vainīgs, tas bailīgs!

Tavi tālejošie secinājumi izriet no tavām paša fantāzijām, ko tu pasniedz kā faktus. Saredzi dziļas nozīmes un smalkas diplomātijas tur kur nekā īpaša nav.

Bet tādas smalkas pilināšanas - baumiņas? - par tev netīkamiem cilvēkiem man liek atminēties Baumu āriju no Figaro kāzām (ja esi operas pazinējs, sapratīsi - virtuoza ārija!)
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.06 10:23:28
Hermanis
Nesapratu Jūsu komentāru attiecībā uz sevi.
Ja nemaldos, Jūs par sevi sakāt, ka esat vienkāršs cilvēks, no proletāriešiem. Tai pat laikā pastāvat uz to, ka Jūs ir jāuzrunā uz JŪS. Vai tā nav pretruna Jūsu apgalvojumam par vienkāršību (pazemību?), ka atšķirībā no netā pieņemtā nerakstītā likuma, kur sarunas risinās uz TU, Jums nepieciešams īpašs satuss?

Par vēlmi pateikt kaut ko sliktu par kādu citu cilvēku. Protams, nezinu, kādas funkcijas esat pildījis Jūs pats savā oktobrēnu, pionieru vai komjauniešu pulciņā. Pat, ja ko teiksiet, tie būs tikai jūsu vārdi, ne pierādījumi par jūsu šķīstību.
Daudzās iestādēs padomju laikos par komjaunatnes sekretāru izbīdīja savējo, normālo, kurš neliks taisīs stulbas sapulces, bet formāli atrakstīsies visām komitejām par pasākumu ķeksīšiem. Jūs to gribat izcelt kā lielu traipu un gaismā ceļamu noziegumu?

Ceru, ka MODS būs pietiekami objektīvs, lai nedzēstu manas atbildes uz anonīmiem uzbraucieniem citam cilvēkam.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:03:16
Balss Vai tad no proletāriešiem nākušiem prastiem un vienkāršiem ļaužiem nav tiesības būt pieklājīgiem? Vai tad tādiem padibenēm kā es, nav tiesības uzrunāt augsto Balsi uz Jūs? Šo uzrunas formu lietojo speciāli Jums, aiz lielās cieņas madam, tikai aiz cieņas. Biju cerējis ka kaut tādēļ arī varētu izpelnīties kaut mazliet Jūsu pretcieņu. Ek laikam garām, ja Jums tas tik ļoti kremt, un nedod sirdij mieru, ak tu žē, sauciet mani kā gribat Man nevajag īpašu stausu, gribējās tikai izpelnīties mazliet goda Augstajā Balsī. Ka, nu ne, ne.
Ko mana necilā personība ir darījusi padumjajos laikos, varat pajautāt exķīmijas skolotājam
Kāpēc traipu? Drīzāk sasniegumu un erudīciju!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:14:56
Atvainojos, ka iejaucos svešās sarunās (lasīt - kašķos).
Hermanis, tā kā Tu esi palīgmācītājs, atļaušos publiski aizrādīt, ka derētu ievērot kaut kripatiņu pieklājības un cieņas pašam. Kā gan Tu sludini Dieva vārdu?
neielogojies [78.84.158.75]
# Iesūtīts: 2008.10.06 11:16:11
Viena lieta ir laba, ja arī te ieklīst kāds mācītājs, tad ātri saprot, ka jāiet darīt kas prātīgāks
labu veiksmi jums
P.S. Par tēmu runājot, jo jūs jau sen visās diskusijās nodarbojaties tik ar sev intereantām lietām, tajā skaitā apkarodami viens otru (nu redz, es ar turpat) - uz Sinodi, kas notiek tik reti un ir kā ceļa stabiņi, kas iezīmē attīstību, tomēr ir labi braukt bīskapam un tad vēl klāt var kāds pavadītājs, kas var sniegt sīkāku informāciju, piedalīties sarunās par liturģiju, gadagrāmatu vai tml.
Šajā gadā sevišķi labi būtu bijis braukt kādam no bīskapiem. Tādēļ, ja nevienam tas nav ienācis prātā, būtu vietā paskaidrot un tomēr labot, kas vēl labojams. Nav tās aizokeāna draudzes tik necienīgas, tik nedomājošas par Latviju, lai viņām visām kopā nepateiktu paldies arī ar savu klātbūtni bīskaps. Cita lieta, ka varbūt viņam nemaz vārdu nedos, kā pie mums...
cits neielogojies [159.148.21.169]
# Iesūtīts: 2008.10.06 12:15:21
Bet ja nu ielūgums ir atnācis pēdējā brīdī? Ja bīskapi nevar? Ja nu Andris par aktuālajiem jautājumiem un detaļām zin pat vairāk nekā bīskapi? Ja vēl jāgādā ASV vīza? Diviem braukt? Vai tā nebūtu LELB līdzekļu liela tērēšana? Jo biļete uz ASV maksā dārgi...
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 778