atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Korupcija politikā
vilks
Iesūtīts: 2008.05.26 10:44:23
Man atkal ir jautājums par politiku. Atradu interesantu pētījumu un iedomājos - kā kristietim būtu jāreaģē uz šādu informāciju?

diskusija primāri kristiešiem, bet ja arī citiem ir kas nozīmīgs sakāms par tēmu, tad lūdzu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 16:05:41
Mulders Aristotelis savulaik ir tā dīvaini izteicies: "Kāda priesteriene aizliedza savam dēlam uzstāties ar politiskām runām, sakot: "Ja runāsi taisnību,- tevi sāks neieredzēt cilvēki, ja nerunāsi taisnību - dievi." Iespējams to pateikt arī šādi, ja tu teiksi taisnību,- tevi iemīlēs dievi, ja neteiksi taisnību,- cilvēki." Nu i vot, kristietim, ja viņš ir nodomājis iesaistīties politikā, ir jāizlemj, no kurām dusmām viņam vairāk ir jābīstas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:06:47
Duksis, tu pareizi runā... jeb vismaz Aristotelis!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:10:39
*Duksis Tad jau tu saproti vairāk, nekā es, es personīgi šo domu vēl neesmu izpratis. Starp citu, ar cilvēkiem es nemāku apieties. Un dievi arī ir pie kājas. Tātad - pilnīgs bezceris, lai izprastu šo domu.
S.Rrrrrr... [84.237.179.67]
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:19:06
Mulders
ātri gan tev tas ideālisms saplaka! zobus apvārdoja. un kurš tautai nesīs brīvību un taisnību? a?
*Duksis runā ar *Duksi - nu ja, ar ko tad vēl parunāsi, kā tikai ar gudriem cilvēkiem tas ir izdevies.
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:22:16
Sheksna
Redz, jautājums ir, vai likuma ietvaros maz ir iespējams panākt tik lielu apgrozījuma pieauguma starpību ar līdzīgām firmām, bet neziedojušām valdošajām partijām. Manuprāt - nē.

Jo lobēšana pēc būtības ir nozares lobēšana, nevis konkrētu uzņēmumu lobēšana. Ja lobēšana notiktu likumīgi, tad visām nozarē pārstāvētajām firmām pie līdzīgiem nosacījumiem vajadzētu panākt +/- līdzīgu apgrozījuma pieaugumu. Bet pieaugums ir tikai dažām firmām nozarē.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:23:55
*Duksis Kas atttiecas uz korupciju (burtiski - "samaitāšanu", tad tā pašreiz Latvijā tā tiek traktēta pārāk vienpusīgi: kā nelikumīga "valsts amatpersonas rīcība, kas vērsta uz to, lai, izmantojot dienesta stāvokli, savas pilnvaras vai pārsniedzot tās, iegūtu nepelnītu labumu sev vai citām personām." Vārdkopai "korupcija politikā" nav nekāda juridiska seguma. Tikpat labi varētu būt arī "korupcija mīlestībā" jeb "korupcija agro dārzeņu audzēšanas tehnoloģijā." Latvijas apstākļos, ja nav amatpersonas - nav arī korupcijas. Politiķis nav sinonīms amatpersonai. Politika tā ir cīņa par varu, kaut gan mulķa Aristotelis kaut ko čiepstēja par darbību, kas vērsta uz sabiedrības dzīves saprātīgu organizēšanu, un tātad, lai karotu, ir nepieciešamas 3 lietas: nauda, nauda un vēlreiz nauda.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:32:56
vilks
Redz, jautājums ir, vai likuma ietvaros maz ir iespējams panākt tik lielu apgrozījuma pieauguma starpību ar līdzīgām firmām, bet neziedojušām valdošajām partijām. Manuprāt - nē.
TEORĒTISKI ir iespējams, nu tur - veiksmīgāks mārketings, kvalitatīvāks pakalpojums/prece, zemākas cenas utt. Tas tāpat kā ar veikaliem... Maxima, Nelda, RIMI un SKY teorētiski pārstāv vienu un to pašu nozari, bet praksē šīs bodes ir pilnīgi atšķirīgas (domātas dažādas pirkstpējas klientiem), kā rezultātā IR IESPĒJAMS, ka tīri nejauši kāda no tām apgrozījumā pārspēj pārējās BEZ politiķu iejaukšanās. Tomēr, ja korelācijas starp apgrozījuma dinamiku un ziedošanu/neziedošanu politiķiem, it īpaši pozīcijā esošiem, pastāv - tas par kaut ko liecina.

Jo lobēšana pēc būtības ir nozares lobēšana, nevis konkrētu uzņēmumu lobēšana.
Un kā tas būtu monopola gadījumā?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:38:03
*Duksis Pētījuma autors godbijīgi nekur nepiemin Tautas partiju. Tā bija piesaistījusi vieslielāko ziedojumu summu 1.1 milj. LVL, jeb trīsreiz lielāku summu nekā JP ziedotāji. Tiesa, gadiņu viņi pēc vēlēšanām nosēdēja opozīcijā, kāmēr Repše visiem piegriezās. Toties viņu sponsoru pats sponsorēšanas fakts un to firmu apgrozījuma pieaugums nekādu pozitīvu korelāciju nezrāda. Varbūt tapēc, ka šis kopums ir būtiski lielāks un tātad - statistiski reprezentatīvāks.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:58:31
*Duksis Štokenbergs kādā intervijā izteicās, ka viņa bizness, atšķirībā no Šķēles k-ga biznesa, nekad nav bijis saistīts ar valsts struktūrām un tajā pieņemtajiem lēmumiem. Nu i ko tad viņš lien politikā? Laikam ne jau tapēc, lai ieraustu sev kārtējo miljonu. Gadās arī tādi.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 17:05:09
*Duksis Izteikšu vārgu cerību, ka kādreiz mēs kļūsim tik bagāti, ka varēsim sev atļauties arī dzīvot tikumiski. Tad arī korupcijas problēmas atkritīs. Pagaidām ētiska tieksme pret dzīvi, šķiet, mums nav pa kabatai.
Brokolis [87.110.169.208]
# Iesūtīts: 2008.05.26 23:53:18
Neticiet šitādiem pētījumiem un nelasiet tos! Politika.lv ir Sorosītu vietne, no kurienes nevar nākt nekas labs. Viss, ko saka Sorosīti pēc definīcijas ir antikrīstīgs. Viss, ko dara LPP pēc definīcijas ir labs, jo kristīgs. Ja korumpējas kristieši, tas ir labi! Kā reiz teica Tālis Tālbergs - ja viņi arī ko nozog, tad atdos vienalga Dievam!!! Demokrātija nav laba, jo ir liberālsekulārs pasākums. Visu varu LPP!!! Kristiešiem vajadzētu sākt vākt parakstus referendumam par visu nekristīgo partiju aizliegšanu. Un, kā teica www.newgeneration.lv - svētīts ir Dima Bilans, jo ieticēja!!!
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.27 01:10:02
Mod, vai tev nekas nav sakāms par Brokoļa muldēšanu?
Vai viņam netuvojas izbanošanas laiks? Vai vismaz karantīna?
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:04:42
Balss
Nezin, Brokolis vismaz runā par tēmu atšķirībā no vairākiem citiem jauniešiem. Pat ja es 100% nepiekrītu Brokolim - acīmredzot ir kristieši, kam ir šāds viedoklis. Man gan kļūst neomulīgi, iedomājoties, ka daudziem cilvēkiem varētu būt tādas domas..
Brokolis [87.110.169.208]
# Iesūtīts: 2008.05.27 18:33:32
kāpēc lai man tuvotos izbanošanas laiks? Es pārstāvu ļoti izplatītus uzskatus, vai tad neesat tādus sastapuši?
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.27 21:08:00
Brokolis [87.110.169.208]
Esam. Un domāju, ka tie ir kaitīgi un nekristīgi.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.27 22:05:32
vilks
Es teiktu, ka Brokolis lieto negantu iŗŗŗoniju...
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.27 22:30:22
Sheksna
Nu ja, nu ja, ka sarkasmu lieto! Tikai dažam nejaušam lasītājam varētu izlikties, ka tie kristieši tak ir pavisam aptaurēti, ja reiz klusējam.
Tikai kāda jēga strīdēties pretī muļķībām?...
vilks
# Labojis vilks: 2008.05.27 23:11:22
Sheksna
tas būtu smieklīgi, ja, piemēram, Mulders brīžiem nerunātu līdzīgi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:39:08
a_masiks
Uz komplimentu uzprasies?
Tu te tas viens no NB pagudrīšiem! Un reizēm ierunājies gandrīz vai kristīgi!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 11375