atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Korupcija politikā
vilks
Iesūtīts: 2008.05.26 10:44:23
Man atkal ir jautājums par politiku. Atradu interesantu pētījumu un iedomājos - kā kristietim būtu jāreaģē uz šādu informāciju?

diskusija primāri kristiešiem, bet ja arī citiem ir kas nozīmīgs sakāms par tēmu, tad lūdzu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.26 13:30:16
Reducējam līdz absurdam?

Bet savādāk tak a_masiks neredz šī pētījuma bezjēdzību un korelācijas deklarēšanu. Deklarācijas nav pierādījumi! Es pats TICU ka korelācija ir, bet es neredzu kā šis pētījums šo korelāciju parāda!


Pētījums ir par ko PAVISAM citu, un imho LPP te ir tikai piemēra lomā, un ne vairāk. Pētījuma messidžs ir pavisam skaidrs - eksistē korelācija starp ziedošanu pozīcijas politiskajiem spēkiem un <biznesa veiksmi>.

Vo tam es piekrītu - tak es saku, pētījums pats šo korelāciju nedemonstrē! Varbūt pētījums par plānu, jo veikts selektīvi... Tā teikt, ir daudz lietas, kuras mēs zinām ka ir, bet kudī grūtāk tās ir demosntrēt un pierādī... un Šoreiz varbūt pētījums apgalvo to, ko visi zinām un kam ticam, bet pētījums feilo šo korelāciju pierādīt!

Tā kā pētījums feilo šai misijā, tad pētījumam vairs nav argumenta izteikt savus secinājumus un "pamācības"!

Redzi visi mēs gribam pamācīt citus kā pareizi dzīvot, bet segumu šai pamācībai ir daudz grūtāk atrast nekā vienkārši taisīt dūmu aizsegu spēlējot uz "visi jau to zin" argumentāciju!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 13:30:49
Gudri cilvēki ziedo varākām partijām vienlaicīgi. Piemērām, atnāk mafijas pārstāvji ASV pie prezidenta kanditāta no vienas partijas un apsola viņam izgādāt uzvaru Ohaio un Nebraskas štatos, tad aiziet pie otras partijas kandidāta un apsola viņam to pašu Indianas un Menas štatos. Abi solījumi tiek turēti. ... . Dievs arī neliekot abas savas olas vienā groziņā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:32:50
Mulders Ko tu tur cepies? A-hā... Atvainojos, sapratu! Vienkārši gribas padirsties. Jā, nekas cilvēcisks arī man nav svešs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:44:02
Tad varbūt vaina ticībā? Jeb spējā saredzēt? Te var sākt vilkt korelācijas, ka ticība nenodrošina spēju redzēt.... ja kas....

Nepareizi... ne šī pētījuma vai metodikas dēļ es ticu ka ir šāda korelācija. Es vēl pirms šī raksta lasīšanas ticēju, ka šāda korelācija ir... Norādīju, ka šis raksts mani nepārliecināja, ka Autoram izdevās šo korelāciju parādīt!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:45:07
Mulders
Kā arī... redzi, tu tikai tamdēļ, ka esmu Kristietis esi izdomājis ka es lobēju LPP partiju!
Už pārāk saasināti Tu reaģē uz pētījuma secinājumos minēto LPP kritiku

Es pats TICU ka korelācija ir, bet es neredzu kā šis pētījums šo korelāciju parāda!
Nu tad meklē pētījuma PILNO versiju.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 13:55:03
Vecs joks: kas ir statistiķis? Cilvēks, kas noslīkst brienot pāri upei, kuras vidējais dziļums ir 0.8m.

P.S. Es drusku iemetu acis tajos aprēķinātos koeficientos. Hmm.. personīgi mani tie nepārliecina. Var interpretēt gan tā, gan šitā, bet no statistiskā viedokļa korelācija ir apšaubāma. .... . Mūs varētu vairāk interesēt tās firmas, kas ir saņēmušas valsts pasūtījumu dažādu pakalpojumu sniegšanai vai preču piegādēm, t.i. tādas, kas "barojas" no valsts budžeta un mūs varētu interesēt veids, kā viņi ir pie šādiem līgumiem tikuši, vai šeit nepastāv kāda saistība starp šo firmu "ieguldījumu" kādas partijas priekšvēlēšanu aktivitātēs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 14:07:48
Už pārāk saasināti Tu reaģē uz pētījuma secinājumos minēto LPP kritiku

Un vienīgais iemesls, kamdēļ es varu reaģēt uz kādu rakstu ir šis? VOt tev tāpati loģika... Domāt jau tu vari, tak kāmēr tā domāsi, tikmēr tu kļūdīsies

Nu tad meklē pētījuma PILNO versiju.

Atradu! Pārskrēju pa diognāli... neteikšu ka daudz ko sapratu Daudz visādi cipari!

Šoreiz laikam es būšu iekāpis substancē tomēr... vismaz daļēji... jo pārlasīju metodoloģiju un tā ir mazliet pārliecinošāka oriģinālajā pētījumā nekā Politika.LV rakstā! Tur korelācija tiek meklēta viltīgāk, un ir daudz ticamāka! Kā arī LPP ir ņemta par piemēru, jo tās iekļūšana saemā bij negaidīta tāpat kā LC izlidošana no saemas... tas pats ar JL!

Datus vienalga es nesapratu...

Bet nu vot tā... arī Mulders mēdz iekāpt substancēs ar pārsteidzīgiem lēmumiem!

Sorry!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.26 14:50:57
a_masiks, a kā lai es to zinu... es vispār skeptiski attiecos pret "kristiešu partijām"... kas tieši mēģnia iet ar šo saukli - "Mēs kristiešus pārstāvām"... Tas ir tik izplūdis un nekonkrēts jēdziens, ka der tikai banānu republikās.
Man lūdz programmu ar reāliem darbiem un kā to izdarīs. Prioritātes... un TAD es skatīšos vai tie atbilst kristīgiem principiem... Un nosakumi partijā var būt un var nebūt!

LPP es atbalstu viņu politikā par ģimeni, citās jomās - tāda pati vien ir kā citas...

Nu un vēl jau ir mūsu LV situācija... ka partijas tiešām IR nelielas elitāras grupiņas, kur Rietumos partijā ir vairākums iedzīvotāju!

Es personīgi šobrīd neredzu politisko spēku, kas pārstāvētu visas manas intereses, vai pat lielāko daļu...

It kā jā LPP ir šādos tādos jautājumos man atbilstoša, bet saku jau Ļedājevs pilnīgi pārvelk strīpu pāri manai vēlmei par LPP balsot tuvākā laikā!
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.26 14:51:42
a_masiks
tas nav vienīgais mans jautājums. mans pamatjautājums bija - kā kristiešiem attiekties pret to, ka valstī pastāv šāda sistēma?

Viena atbildes versija jau bija - S.R. uzskata, ka nekā nav jāatiecas un par to nav jādomā.
Citas versijas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 14:54:50
vilks, kristiešiem kā visiem citiem savas valsts pilsoņiem tomēr vajadzētu kaut kā nebūt iesaistīties pārvaldē... VISMAZ piedaloties vēlēšanās bet manuprāt labāk - būt partijā!

Es šobrīd pats šīs prasīabs neizpildu aiz iemesla, ka nav parijas, kas kaut cik baudītu manu uzticību! Tā kā es savu balsi vērtēju augstu, es to neatdošu kuram katram!

VAR BŪT... pat kaut kā metīšos jaunu spēku dibināšanā, moš pēc gadiem 10... vai jūs mani atbalstītu?
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.26 15:00:28
Mulders
Pilnīgi piekrītu. Īstenībā es domāju, ka kristiešiem ne vien vajadzētu kaut kā piedalīties, bet aktīvi piedalīties. Ja ne politiskā partijā, tad vismaz pilsoniskās aktivitātēs, un aktīvi protestēt pret amorālām lietām - ne tikai seksualitātes jautājumos, bet arī pret valsts nozagšanu un citām lietām - drošību uz ceļiem, vardarbību pret bērniem un citiem cilvēkiem u.tml.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.26 15:02:14
vilks
tas nav vienīgais mans jautājums. mans pamatjautājums bija - kā kristiešiem attiekties pret to, ka valstī pastāv šāda sistēma?
Teorētiski pastāv 4 ceļi:
1) Aktīvais likumīgais: stāties tajā vai citā partijā un cīnīties pret nelikumībām un šmuci sistēmā, aktīvi vākt parakstus/organizēt referendumus, organizēt protesta akcijas.
2) Aktīvais nelikumīgais: gāzt sistēmu ar spēku, t.i. ar revolūcijas palīdzību.
3) Pasīvais ideālistiskais: aizlūgt par sistēmu, lai tā pašsakārtojas.
4) Pasīvais pofigistiskais: nedarīt neko, jo tāpat jau nekas nemainīsies (vienu zagļu/šeftmaņu vietā nāks citi, no jauna ievēlēto vai no pašu revolucionāru vidus).

1) un 2) tag že neizslēdz aizlūgšanu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.26 15:09:03
vilks, jā... Varbūt pat vajadzētu izlobēt pa kādam likumam!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 15:14:13
Ko kristieši var piedāvāt politikai? Viņi paši uzskata, ka stabilas ētiskas vērtības. Bet, lai arī arī cik tas nebūtu bijis dīvaini, "ētiskās vērtības" par savu politiskās cīņas stūrakmeni vienmēr ir izvēlējušies sabiedrības konservatīvie spēki. Tātad, kristieši vienmēr būs konservatīvo flangā un pēc būtības nav nekādu lielu cerību, ka tie politiskā dzīvē varētu ienest kādas pozitīvas izmaiņas. Būs tikai lielais ļer-ļer-ļer, kam nekādas konstruktīvas izmaiņas nesekos. Kā savulaik izteicās kāds angļu politiķis: "Konservatīva valdība ir organizēta liekulība." /Dizraeli/ Balsojiet pat kristiešu bīdītiem politiķiem un jūs tādu arī dabūsiet! Nu ko, Dievam visādi esot vajadzīgi - laikam jau arī tādi... . Bet, lai putniņš lidotu, viņam ir vajadzīgi divi spārni: ne tikai konservatīvais,- sabiedrības stabilitātes garants, kas ir norūpējies, kā saglabāt sabiedrisko stabilitāti un drošību, bet arī radikālais,- sabiedrības attīstības garants, kas vēlas veikt kādas viņuprāt pozitīvas izmaiņas. Kādu gan nākotnē vērstu pievilcīgu sociālo ideālu spēj piedāvt kristieši? Vai nu viņi nespēj ko piedāvāt, vai nevēlas to darīt, bet šī sabiedrībai vitāli svarīgā niša ir jāaizpilda ar ne-kristīgiem spēkiem
vilks
# Iesūtīts: 2008.05.26 15:14:56
Sheksna
nu jā. jautājums ir, kurš no šiem 4 atbilst kristīgajai ētikai

bet vispār man Tev ir cits jautājums. Ko nozīmē šis? (neredzu jēgu šim teikumam, tur trūkst kāds darbības vārds)
Iesūtīts: 2008.05.26 11:27Nu redz, ja tā, tad sanāk, ka apgrozījuma pieaugums, investējot politiskajās partijās un par to nav vērts cepties
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.26 15:19:21
Duksis, Kristiešu piedāvājums būtu
1) Tevis nosauktās morālās vērtības
2) Ģimenes kā institūta atbalsts, kas nozīmē visai aktīvu pretdarbību visādām deviācijām - homosexuālisma propoganda tiktu ierobežota!
3) Pro-Life politiku, tātad abortu aizliegumi!
4) Nāvessoda atjaunošana atsevišķiem ļoti smagiem gadījumiem
5) Paliatīvās aprūpes attīstība un medicīna vispār!
6) Bagātais maxā par nabago! Tas būtu ndokļu politika! Vidējā slāņa stiprināšana
7) Nežēlīga korupcijas apkarošana visos līmeņos!

utt utjp

Nekādus ģeniālas vērtības jau nebūtu! Visticamāk tā būtu centriski konservatīva partija!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2008.05.26 15:21:03
vilks
bet vispār man Tev ir cits jautājums. Ko nozīmē šis? (neredzu jēgu šim teikumam, tur trūkst kāds darbības vārds)
Iesūtīts: 2008.05.26 11:27Nu redz, ja tā, tad sanāk, ka apgrozījuma pieaugums, investējot politiskajās partijās un par to nav vērts cepties

Piedošanu... reizēm domāju ātrāk, nekā rakstu un kaut kas pa vidu aizmirstas/pazūd... pareizā teikuma versija bija domāta šāda:

_Nu redz, ja tā, tad sanāk, ka apgrozījuma pieaugums, investējot politiskajās partijās, ir likumīga un normāla parādība un par to nav vērts cepties._

Respektīvi... ja notiek TIKAI lobēšana (t.i., uzņēmēji sponsorē politiķus, kuri pieņem šiem uzņēmējiem izdevīgus lēmumus), bet nenotiek valsts naudas izsaimniekošana vai apšaubāmi iepirkumi, tad viss ir ok...(?)
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.26 15:27:55
a_masiks
strīdīgs jautājums.
Protams, teikums bija atvasināts no tā, ka problēmas sākas tikai iepirkuma procedūrām un valsts naudas izšeftēšanu.

Es jau pats saku, ka robeža starp lobēšanu un korupciju ir ĻOOOOTI izplūdusi.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 15:45:55
Mulders Nu, ja nav nekādas saprašanas no politikas, tad labāk pamēģini savā dzīvē kļūt par svēto. Nu tādu, kādu paraujot debesīs! Kļūt par svēto esot pat vieglāk nekā prasmīgi pārvaldīt viesnīcu. Politiķim, lai viņš gūtu panākumus, ir jābūt arī pietiekoši lielam draņķim. Bez tā nekādi... .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 16:03:01
Duksis, nu tad moš kāreiz pēc 10 gadiem izslimošu ideālismu un secināšu, ka nav ko man tai politikā maisīties un taisīt kompromisus ar sirdsapziņu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 156 , pavisam kopa bijuši: 11499