atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Korupcija politikā
vilks
Iesūtīts: 2008.05.26 10:44:23
Man atkal ir jautājums par politiku. Atradu interesantu pētījumu un iedomājos - kā kristietim būtu jāreaģē uz šādu informāciju?

diskusija primāri kristiešiem, bet ja arī citiem ir kas nozīmīgs sakāms par tēmu, tad lūdzu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 11:33:10
Labi, ka tā tas nav, jo tad visādi duriki pa tiešo tiktu klāt pie stūres. Tagad vismaz pusprofesionāļi, un cilvēki ar kādu nebūt pieredzi, bet tā - dajebkurš no tautas.

Pusprofesionāļi - kādās jomās - politikā, retorikā, ekonomikā, mēdijos - to sauc par oligarhiem! NU tad, ko jūs cepaties, ka jums ir tas, ko jūs gribat Jeb moš jāprot pašiem saprast KO gribat?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.26 11:33:30
vilks
un no kā tad Tu secināji, ka šis pētījums ir vērsts pret LPP?
vispirms - Tava diskusa uzstādītais jautājums - Īpaši šī pētījuma sakarā man bija jādomā par LPP, kura ar "kristīgiem" saukļiem devās politikā un, galu galā, ir gandrīz ļaunāka par pārējiem. - lika pētījumā meklēt pamatu tevis teiktajam. ko es atradu? nu šo.

Es atklāju, ka uz katriem 1000 latiem, kurus uzņēmums bija ziedojis LC, tas 2003.gadā zaudēja 2,9% no apgrozījuma. Tādējādi LC vidusmēra ziedotājs, kas bija ziedojis 6,8 tūkstošus latu, pēcvēlēšanu gadā zaudēja gandrīz 20% no apgrozījuma. Tā nav maza summa, ja ņem vērā, ka 2002.gadā LC ziedotāju vidējais apgrozījums bija gandrīz 1,4 miljoni latu. Salīdzinājumam, uzņēmums, kurš bija ziedojis LPP, 2003.gadā uz katriem ziedotajiem 1000 latiem ieguva 2,8% apgrozījuma pieaugumu. Tā kā vidējais ziedojums LPP bija lielāks (12,2 tūkstoši latu), tad apgrozījuma palielinājums 2003.gadā bija 34%. Informācijai — vidējais apgrozījums firmām, kuras bija ziedojušas LPP, 2002.gadā bija 803 tūkstoši latu. Tas ir spēcīgs apliecinājums tam, ka politiskajiem sakariem ir nozīme.[7] Ja uzņēmums, tā valdes locekļi vai līdzīpašnieki ziedoja tikai tādēļ, lai "atbalstītu" savus kandidātus, tad vēlēšanu iznākumam nevajadzētu tik jūtami atbalsoties apgrozījuma rādītājos.
piemēriņš met ēnu uz LPP godaprātu, jeb norāda, ka pirkt-pārdot darījums ir noritējis veiksmīgi. ko mums no tā jāsecina?
ka kāds vēlās, lai mēs tieši tā domātu.
mana kā kristietes un pilsones nostāja? es atvainojos - tādas nav. vienkārši nav un viss. vēlēt eju - tikai nezinu, kāpēc to daru. laikam pienākuma pēc.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 11:36:36
Korupcija ar demokrātiju iet roku rokā. Tā ir tās ēnas puse. Nevar vēlēties vienu, bet nevēlēties otru. Katram kukuklītim ir sava garoziņa. ... . Ķīnā ar korupciju cīnās ļoti vienkārši - korumpētus ierēdņus nošauj. Uz kādu laiku palīdzot. Itālijā mafiju pie sienas spēja piespiest tikai Musolīni, viņa valdīšana mafijai patiešām bija ļoti smagi laiki, pat tik, ka viņi sāka sadarboties ar Itālijas ienaidniekiem ASV, pat vēlējās panākt to, lai Sicīlija kļūtu par 51. brīvās un demokrātiskās ASV štatu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 11:47:09
Korupcija nav sveša arī garīgām struktūrām. Piemērām, korupcijas rezultātā satrunējušais Livonijas ordenis sagāzās kā veca sēta.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.26 11:55:31
Kad Platons salīdzināja dažādas pārvaldes formas, viņš katrā atrada labo un slikto izpausmi. Piemēram, monarhija ir laba, ja valsti vada saprātīgs, spējīgs monarhs, kas rūpējas par saviem padotajiem. Monarhija ir slikta, ja pie varas nāk tirāns.
Starp visām pārvaldes formām demokrātija bija vienīgā, kas bija pārstāvēta tikai un vienīgi sliktajā izpausmē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:06:28
Vēl bik piebilde!

S.R. to izcēla! Šeit autors pielaiž sofistiksku kļūdu.

Tobiš... tiek korelēti divi notikumi - LC neiekļūšana saemā un kaut kādu uzņēmumu apgrozījuma kritums! Autors neparāda, KĀ tieši un VAI šie divi notikumi ir kazuāli saistīti!

Jo... sanāk mazliet dīvaini - lai būtu konsekventi, tad jāskatās kuriem VĒL uzņēmumiem šajā 2002 gadā kritās apgrozījums. Un tad mums ir jādeklarē, ka VISIEM uzņēmumiem, kam 2002 gadā kritās apgrozījums bij saistīti ar LC, tikai acīmredzot nebij atklāti to pauduši!

Tad vēl šis "Vidējais"... kas pilnīgi neko neparāda!

Nu kā... pieņemsim ka priekš LC bij ziedojuši 3 uzņēmumi! Tagad diviem no uzņēmumiem apgrozījums palielinājās par 1000Ls, bet vienam samazinājās pa 3000Ls, vidēji sanāk ka visiem uzņēmumiem apgrozījums kritās pa 333Ls...
Nu... kam der šāda sofistika? Atšifrēts jau pētījumā nekas nav... kā arī kā jau teicu - kazuālās saiknes nav pierādītas. Jo 2002 gadā bij daudz dažādi uzņēmumi kam palielinājās vai samazinājās apgrozījums! Nu un... moš cilvēkiem depresija bij ka LC vairs neiekļuva, patriotiskās jūtas kritās... šie sabēdājās un tik labi vairs nevarēja vadīt!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:08:15
Pārdomām, kāda Salamana gudrība (korupcijas sakarā?):

"Dāvanas atver cilvēkam durvis un vārtus; tās noved viņu
arī lielu kungu vaiga priekšā."


*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:12:23
Kas ir valsts lielākā ienaidniece? - Ģimene. Ģimeniskās vērtības.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:25:34
a_masiks, jā, bet tur netiek demonstrēta kroelācija, ka ziedojums partijai nozīmē izmaiņas ienākumos!

Jo kā jau teicu - vai tad VIENĪGAIS iemesls kāpēc jelkāds uzņēmums zaudē apgroījumu ir NEVEIXMĪGS balsojums partijai, kurai uzņēmuims ir ziedojis. Tas nozīmē, ka tad būtu jāuzrāda ka 2002 gadā nebij NEVIENS uzņēmums, kam kritās apgrožijums, un kas nebij ziedojis LC!

LĪDZKO ir kaut viens uzņēmums, kam 2002 gadā krītās apgrozījums, bet šamais nav saistīts ar partijām, tā tas nozīmē, ka bez ziedojumiem neveixmīgām loozeru partijām pasaulē pastāv CITI faktori, kas ietekmē uzņēmumu apgrozījumu, un tamdēļ pētījumam, lai tas parādītu ko gribēja parādīt, būtu jādemonstrē kā tiek izslēgti visi CITI faktori, kas ietkmē uzņēmuma apgrozījumu, lai beigās kā ienīgais paliktu šī saikne ar partiju!

Vot tā iet, kad humanitārus frīkus pie zinātnes un matemātikas pielaiž! Nejēdz tak šamie... bet vot populistiskus grafikus ģenerēt, to gan šie prot!

Vot ja pētījums parādītu, kā zaudējot ietekmi, partija zaudē kaut kādus vadošus amatus kau kādos citos uzņēmumos, tādējādi tiek lauzti līgumi ar kaut kādiem uzņēmumiem un tā... vot tad ir šī īstā saikne parādīta!
BET... tas atkal sanāks jocīgi.. vai tiešām mēs gribam balsot cilvēkus saemā ar domu, ka viņi aizstāvēs mūsu intereses, bet gribam aizliegt viņiem tiesības šīs intereses aizstāvēt? Tas tač loģiski, ka, ja es pārstāvu partiju "Interaktīvie Dīvaiņi" ticot, ka šie pārstāvēs manas intereses, un kad šie nonāk pie grožiem, viņi tiešām to dara... un tādējādi es tieku uz zaļa zara, jo manas intereses tiek aizstāvētas!

Ko tad jūs gribat... Es balsoju lai aizstāv manas intereses, bet manas intereses netiek aizstāvētas... Es nebalsoju par partijām, kas neaizstāv manas intereses! Bet ja es balsoju un tās nonāk pozīcijā manas intereses aizstāvēt, tad ir loģiski, ka mans apgrozījums un labklājība uzlabojas, jo es visu savu dzīvi plānoju saskaņā ar šīm interesēm!

Ja es gribu audzēt banānus, tad es balsoju par partiju, kas sola, radīt Latvijā labus apstākļus banāniem, un ja šie tiek pie grožiem un to dara, tad loģiski, ka mani apgrozījumi palielināsies, jo es varēšu audzēt banānus!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:27:32
*Duksis
Kas ir valsts lielākā ienaidniece? - Ģimene. Ģimeniskās vērtības.
Ups! Tad jau iznaak, ka, jo vairak homo valstii, jo valsts tuvaaka ideaalai
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:27:35
*Duksis
Kas ir valsts lielākā ienaidniece? - Ģimene. Ģimeniskās vērtības.
a vot es pa televizoru nesen dzirdēju kā visādi valsts ministri slavināja ģimeni. tā esot valsts mugurkauls u.tt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:29:28
Kas ir valsts lielākā ienaidniece? - Ģimene. Ģimeniskās vērtības.

Kuras Valsts? Itālijā... Soprano Ģimene... varbūt
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:38:22
atliek gaidīt Dukša izskaidrojumu tam, ko teicis.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:52:04
Kas ir valsts lielākā ienaidniece? - Ģimene. Ģimeniskās vērtības.


Nu, bija kāds valstiski domājošs cilvēks vārdā Pavļiks Morozovs, kas ignorējot ģimeniskās tradīcijas un vērtības, izdarīja tā, ka viņa tēvam par izdarītajiem pārkāpumiem (labības slēpšana t.i. izvairīšanās no nodokļu maksāšanas!) bija jāatbild likuma priekšā. Valsts viņa rīcību uzskatīja par slavējamu un atdarināšanas vērtu, bet vectēvs - ģimenisko vērtību bastions - ņema un nomauca viņaprāt nelietīgajam mazdēlām ādu pār acīm.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 12:57:49
Paga! Tādus pierādījumus ko tu prasi - tādi pierādījumi automātiski iniciētu krimināllietu. Tu tiešām domā, ka tādi pierādījumi mētāsies lursoftā un partiju oficiālajās bilancēs???? TU KO? Aptracis?

Kas nozīmē, ka pētījums ir tukšs... Un acīmredzot neizveicams pētījums! Bet, gribās tak savilkt mistiskus tīklus un Masonu sazvērestības, lai tikai pac gudrs uzzīmētos ij konkurentus pie vietas noliktu... A kur garantija, ka pats autors nav uzpirkts, pietam tā, ka neviens Lursofts to neparāda?

Te vienkārši uzzīmēja korelāciju starp "veiksmīgs bizness" - "neveiksmīgs bizness" un ziedojumu PAREIZAJAI /tb - pozīcijas/ partijai.
Tur jau tas prikols, ka šo korelāciju neuzzīmēja. Man uzzīmēja divus notikumus - LC neiekļūšana saema un LC ziedotājfirmu vidējais (tātad dažiem + dažiem - bet kopējais -) apgrozījuma kritums. Un korelācija tiek deklarēta nevis parādīta. Un tu kā tāds duraks, TICI šai deklarācijai be zjebkāda reāla seguma! Es jau teicu, no Lursoft varēja iegūt arī datus par to, vai bij kādas firmas, kam kritās apgrozījums tai gadā, bet kas nebij ziedojušas LC... Esmu pārliecināts, ka tādas firmas bija... un tad jautājums, a kāpēc ŠIEM uzņēmumiem kritās apgrozījums... tu teixi, moš šiem vadītāji duraki, un tad es tev jautāšu, a moš tie LC ziedotāju vadītāji ARĪ duraki! Faktori kamdēļ krītās apgrozījums, ir simts un viens... Bet to, ka šis apgrozījums krītās, jo Partija netiek Saemā ir JĀPIERĀDA nevis jādeklarē!



*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.26 13:01:06
Muldersm Korelācijas koeficients (no -1 >= līdz <=+1) tiek aprēķināts ar matemātiskām metodēm. Tam i komar nosa ņe podtočit..., ja nu vienīgi Mulders.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.26 13:08:00
a_masiks, tātad VIENĪGIE faktori pēc tavas loģikas šajā valstī, kas ietekmē uzņēmuma apgrozījumu ir tas, vai uzņēmuma ziedojumu partija ir saemā vai nav?

A kas ar tiem, kas neziedo? Tiem ko apgrozījum 0 un nemainīgs?

Un... kur pētījums par VISĀM Saemas partijām!

Tātad... lai varētu deklarēt korelāciju jāpier`da, ak VISĀM partijām ziedojušie uzņēmumi 2002 palielinājās apgrozījums un VISĀM partijām, kas neiekļuva saemā atteicīgajiem uzņēmumiem kritās šis apgrozījums!

Jo citādi... sanāk tā... ka autors vienkārši selektīvi piemeklē tās partijas un uzņēmumus kas it kā attēlo viņa vēlamo korelāciju!

Sorry, šķiet ka tev ir slikti ar statistiku tomēr!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:14:06
*Duksis Mums tepat nesenā ASV vēstniece Latvijā, kas te pa Rīgu grozījās, nemaz nebija "karjeras. t.i. štata, vēstniece", bet gan kaut kāda necila skolotāja (?), bet kuras vīrs bija ziedojis ievērojamu summu republikāņu partijas vēlēšanu kampaņas vajadzībām. Tā viņa arī tika pie latviešu tautas pamācīšanas iespējām. ... . Vecītis atpogāja maciņu un visiem kļuva labi. Šamais uz laiku tika valā no savas sievas pamācošiem sprediķiem un modrās acs, sieva iespējams beidzot varēja apmierināt savu godkāri un arī republikāņi varēja par kādu izklaidi saviem vēlētājiem vairāk sarīkot. Korupcija?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:19:18
Mulders
a_masiks, tātad VIENĪGIE faktori pēc tavas loģikas šajā valstī, kas ietekmē uzņēmuma apgrozījumu ir tas, vai uzņēmuma ziedojumu partija ir saemā vai nav?
Reducējam līdz absurdam?

Pētījums ir par ko PAVISAM citu, un imho LPP te ir tikai piemēra lomā, un ne vairāk. Pētījuma messidžs ir pavisam skaidrs - eksistē korelācija starp ziedošanu pozīcijas politiskajiem spēkiem un <biznesa veiksmi>.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.26 13:28:05
a_masiks, to es netiecu!

Viss ko es teicu, ka šis pētījums to neparāda!

Kā arī... redzi, tu tikai tamdēļ, ka esmu Kristietis esi izdomājis ka es lobēju LPP partiju! Pierādīt to nevari - jo tā nav taisnība - bet tev pietiek ar sakritību manā ticībā un LPP partijas šādās tādās deklarācijās un tās memberu ticībā, lai tu saskatītu šo korelāciju!

Tev tā šķiet dzelžaini pierādīta un esoša, tā kā es zinu, ka nekad neesmu balsois par LPP un ne santīma tai ziedojis, es zinu, ka tava, šķeitami dzelžainā loģika, ir falša. Bet tā kā tu labāk tici falšam, nekā atzīsti, ka kļūdies savos spriedumos, tad es tev nevaru pierādīt to, ka man LPP ir dziļi vienaldzīga partija, jeb kā jau teicu - nepatīk man LPP jo ar Ļēdājeviešiem pinās!

Nu un, ja tomēr tu atzītu, ka kļūdies savos spriedumos un korelāciju meklējumos, tad tev jāatzīst, ka varbūt kļūdies vēl kaut kādos jautājumos... un tas tevi iedzen faktiski stresā, jo tad jācaurskata pašam visi savi uzskati, bet tā kā mēs zinām, ka neticīgajiem patiesības jēdziens ir visai vienaldzīgs... tad neticīgais savus uzskatus pārskatīs tikai tad, ja reāli apstākļi spiedīs un ja nepārskatīšana apdraudēs viņu uzņēmumu apgrozījumu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 176 , pavisam kopa bijuši: 2767