atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Stilīgs raksts
vilks
Iesūtīts: 2008.04.22 18:45:30
Atradu interesantu rakstu par latviešiem (un kristietību)
http://www.politika.lv/index.php?id=15523

Manuprāt, ir vērts par to parunāties.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.22 18:46:09
Būtu jauki, ja runājoties diskutētāji arī turētos pie tēmas. Tas tā, atgādinājums profilaksei
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.22 19:21:23
Neatradu neko ievērības cienīgu.
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.22 20:02:49
nus...vai nu es kaut ko stipri nesapratu, vai nu raksts ir ..hmm..virspusējs un arī tendenciozs, teiksim tā..vai arī tur nav publicēts viss raksts..Iezīmē varbūt potenciāli interesantus jaut., bet sakarības neuzķēru Kā tās nosauktās latvietības iezīmes apstiprinās, kā saistās ar kristīgo, kas itkā piesaukts utt, manuprāt, tikai pieņēmumi
Kundali
# Iesūtīts: 2008.04.22 20:56:30
Smalks "vārds" vēl negarantē raksta kvalitāti jeb pareizāk sakot - lietderību sabiedrībai.
filologs [81.198.230.235]
# Iesūtīts: 2008.04.22 21:00:25
Man no visa tā raksta palika atmiņā tikai viena lieta - ka autora tēvs pirms 25 gadiem viņu esot brīdinājis, lai neuzticoties latviešiem. Neuzticējās, bet tomēr palika Latvijā un mocījās ar tiem briesmīgajiem latviešiem... nu ko lai saka, dažiem tiešām ir smags liktenis!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.22 21:06:57
filologs
[81.198.230.235]

Man no visa tā raksta palika atmiņā tikai viena lieta - ka autora tēvs pirms 25 gadiem viņu esot brīdinājis, lai neuzticoties latviešiem. Neuzticējās, bet tomēr palika Latvijā un mocījās ar tiem briesmīgajiem latviešiem
Vajadzēja jau nu to epizodi izlasīt līdz galam... jaunietis kā reiz esot NOIGNORĒJIS šo brīdinājumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.22 21:31:25
Izlasiiju un atziistu, ka tajaa ir kaads racionaalais grauds. Jautaajums par Latvieshu-Luteraanju attiexmi pret darbu neiztur kritiku... kaut vai tajaa faktaa, ka Latvietim tomeer darbs un chaklums ir bijis cienjaa, kaa arii Luterisms jau iisti nemaaca to ko raksta autors paģēr, lai arī tā tas var justies "no ārpuses", kas neattiecas uz viņa "apsūdzēto" Latvieti.

Latvietim gan ar to čaklumu ir tā, ka viss ir OK, kāmēr tas ir mans sēta. Bet pie manas sētas robežas pasaule beidzās un tur var būt kaut Osmaņu Impērija kaut Zelta Orda... gar to man nav nekādas daļas.
Un tas ir tas, no kā, manuprāt izaug tie simptomi un secinājumi, kas ir attēloti rakstā!

Kāpēc Latvietis dzīvo ar tādu attiexmi... es īsti nezinu!

Taču reflektējot te par citām tēmām, tas ir tas, ko tik viegli var izmantot ārzemnieki... un tas parādās arī šejienes cilvēku funktierī - kāmēr lieta neskar mani personīgi, vai kāds nebļauj neapmierinātībā tik skaļi, ka traucētu manu labsajūtu pie 18 Novembra svinību salūta tiešraides iekš TV, tikmēr kā jau teicu - tur ārā manis pēc var arī nekas neexistēt!

Skumji, bet taisnība... Latvietis ir egoistisks un merkantīli sīkumains... viskrutākās kaujas ar ko LV var lielīties ir kas... Saules Kauja... un tā pati ar Lietuviešiem brāļiem... Vai daudz jūs zināt LV vēsturē reālus Latviešu protesta gājienus, kas nebūtu vai nu balstīti ārzemēs, vai kūrēti ar svešu naudu?

Kāpēc tas tā... nezinu!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.04.22 21:48:27
Mani atkal vienmēr ir izbrīnījuši vācieši. Sadalīja tautu divās daļās, un še tev - pēkšņi līda viena puse gandrīz uz vēdera, it kā būtu pilnīgi cita nācija... ?
dorinda
# Iesūtīts: 2008.04.22 21:59:59
tajos uzstādījumos latvieši ir tādi, angļi šitādi nav man skaidrs - tas ir vispār vai salīdzinot? Vispār sīkumains vai sīkumaināks par spāni? Nu un tas vienmēr ir tā slīdoši...jā, ir iezīmes, kas raksturīgas vairāk vai mazāk tautai..bet es nez kā to visu savilkt kopā un vēl analizēt..par maz faktu un zināšanu man un citiem ar. Vai latvieši ir atturīgi kā ziemeļnieki vai paši par sevi? vai varbūt salīdzinot ar somiem esam baigie pļāpas Vai latvieši ir skopāki par skotiem? Vai vācietis ir kārtīgāks par latvieti? utt utt
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.22 22:29:16
a_masiks, es jau nesaku ka nav bijis vispār... nu gadsimtā 2i gb... Pietam... es jau nesaku ka obligāti "kaujas", bet tādas aktīvas LV sačupošanās... 20 gadsimtā tik divas... LV kaujas kas noved pie LV valsts izveides un attiecīgi 91 gada notikumi, kad atguvām savu valsti...

Bet kur ir tās reālās aktivitātes ikdienā... Nu paskaties... Šķēle tautu drāza 3 gadus (caur Kalvīša valdību) kāmēr nu beidzot šie pāris dienas "izlādējās"... Šķēle pierāvās, atzīmēja sev kladītē to "robežu" un kas notiek tālāk - turpina drāzt... tik ar lēnākām frikcijām!

Tobiš Latviets protestē nevis par to ka šo draž, bet par to, ka drāž neertā pozā vai pārāk ātri vai ar pārāk lielu mietu! A pats drāšanas fakts Latvietim ir... hmmm... pierasta lieta?

Nu vot tagad tās milzīgās cenas... uz pienu, sviestu... Pietiktos ar vien div nedēļu piena nepirkšanu... un visi piensaimnieki kā mīlīši cenas nolaistu. Nu jā jāpaciešas, neertības, tak Latvieša funktiers... ok, lai tie tur "aiz sētas" paprotestē, kazi man labums atlēks, bet nekas jau nebūs, ja es viens pirkšu to pienu...

Vai cic variants, tās pašas divas nedēļas, nu sarunāt ar lauku tantiņām, pirkt pieniņu pa taisno, jā neertības, papildus RIMI jāiztaisa viens līkums caur lauku sētu... Vai Latviets to darīs? Nu tā... idejas vārdā... Nē nedarīs, jo PERSONĪGI tas ir neertības!

Rezultātā - Latviets protestēs un cīnīsies tikai tad, ja pašas cīņas neertības ir mazākas nekā esošās neertības tagadnē šodien. A rītdien... rītdiena var nepienākt, dzīvo šodien, pelni miljonu šodien, a rīt kaut zāle neaug, a bērnu savus tāpat ne Latvijā izglītošu un ne Latvijā viņiem jādzīvo būs!
filologs [81.198.230.235]
# Iesūtīts: 2008.04.22 22:29:40
Šeksna, es jau tieši domāju to autora tēvu.. Viņš tak droši vien palika Latvijā, ar visu dēlu (varbūt tieši šeit viņu arī laida pasaulē), neskatoties uz to, ka tik daudz briesmīgu, neuzticamu latviešu ir visapkārt...
Kristofers
# Iesūtīts: 2008.04.22 22:54:20
Autora zināšanas par luterismu izskatās,ka laikam būs pasmeltas sekundāriem padomju laika avotiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:04:08
p.s. un lai nerastos aizdomas, ka es pac runāju no kaut kādas Īrijas ērtā dzīvokļa pozas, es pasaku, ka rakstu to visu kā tieši šāds tipisks Latvietis - jēla ola!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:04:37
Kris, nē izsakās no malā stāvētāja viedokļa par to, kur pac klāt nav bijis!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:12:58
Mulders
a_masiks, es jau nesaku ka nav bijis vispār... nu gadsimtā 2i gb... Pietam... es jau nesaku ka obligāti "kaujas", bet tādas aktīvas LV sačupošanās... 20 gadsimtā tik divas... LV kaujas kas noved pie LV valsts izveides un attiecīgi 91 gada notikumi, kad atguvām savu valsti...
Gan 1919., gan 1991. gadu notikumus diriģēja pārsvarā ĀRPUS Latvijas robežām un latvieši kā vienā, tā otrā gadījumā diemžēl vairāk bija vadāms pūlis, nekā paši savas gribas lēmēji.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:33:14
Šexna, nu re... atkal nekā!

Cilvēki, piemēram, nesaprot, ka šodien ne jau kliegšana vai brēkšana un pat ne akmeņu mešana ko risina... Risina reāls damage tieši $$$ ziņā... Tātad vienīgā balss ko dzird kapitālismā un uz ko reaģē un ar ko rēķinās savos plānos ir šis $$$
Nu pavērojat... notiek dabas katastrofa, tā tiek konvertēta iekš $$$, notiek avārija - atkal cik tas $$$ maxās, notiek grautiņi - cik $$$ izmaxās...
Tātad... ja $$$ ir tāda balss, tad ar to arī vajag balsot!

Un zin... ja mūsu Zemnieki ņemtu un visi kā viens vienu nedēļu vienkārši nepārdotu savu produkciju pilsētām... Da ko dos banķierim tā zemnieka zemīte? Ja tas banķieris nedēļu maizi nevarēs pilsētā nopirkt... un mēnesi? Un divus? Un kad pie banķiera durvīm satrakojies pūlis ar nūjām atnāks, ka šis viņu maizes devēja zemi ūtrupē ir izpārdevis?

Bet šodien manta un nauda visu valda, cilvēciņi ir tikai prusaki apmācīti, kas šo naudiņu pārliek no vienas kastītes uz otru...
filologs [81.198.230.235]
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:43:09

" Un zin... ja mūsu Zemnieki ņemtu un visi kā viens vienu nedēļu vienkārši nepārdotu savu produkciju pilsētām... Da ko dos banķierim tā zemnieka zemīte? Ja tas banķieris nedēļu maizi nevarēs pilsētā nopirkt... un mēnesi? Un divus? "

Baņķieris ar mersedesu aizšausies uz citu pilsētu vai valsti nopirkt maizi un jau pēcpusdienā būs atpakaļ mājās... Bet es un mana ģimene - pilsētnieki daudzās paaudzēs, bet ne baņķieri - gan sēdēsim bez maizes.
Ko es ar to gribu teikt - domāju, ka 19.gs. nacionālromantisms ir sen garām, un tā pilsētas demonizēšana un zemniecības glorificēšana tā kā būtu jābeidz...


Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.23 09:07:39
Mulders
Un zin... ja mūsu Zemnieki ņemtu un visi kā viens vienu nedēļu vienkārši nepārdotu savu produkciju pilsētām... Da ko dos banķierim tā zemnieka zemīte? Ja tas banķieris nedēļu maizi nevarēs pilsētā nopirkt...
Cilvēk, nolaidieties uz zemes un pastāstiet mums, no kā šo nedēļu pārtiks zemnieks? Ok, ēdīs viņš kartošus, bet par kādu naudu pirks bencīnu, soļāru, visādus hoztovarus, sūtīs bērnus skolā un maksās līzingu par traktoru un kombainu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.23 09:41:24
Mulders
Ja tas banķieris nedēļu maizi nevarēs pilsētā nopirkt... un mēnesi? Un divus?
Ievedīs maizi no Lietuvas, Polijas, utt. No zemēm, kur labība aug raženāk.
Zemnieki varēs palikt savā sētā nu vicināties ar dakšām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.23 09:51:30
filologs, Šexna, KN, nu lūk, jūs labi parādāt to problēmu... Latviets tik forši visu izdomā un sakobinē un tad secina, nav jēga iebilst, tāpat mani drāzīs... un dzīvo tālāk!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 41 , pavisam kopa bijuši: 10725