atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi žēlastības līdzekļi
petros
Iesūtīts: 2008.04.14 18:02:14
"Garīgās disciplīnas Dievs mums ir devis kā līdzekļus Viņa žēlastības saņemšanai"
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
petros
# Iesūtīts: 2008.04.15 17:39:13
Piekrītu Mulders ka lai saņemtu debesu valstību nekas nav jādara. Lasot šo citātu no vienas puses autors sākumā apliecina, ka: " ... mūsu labie darbi pestīšanai ir nenozīmīgi", bet nedaudz tālāk " Lai sasniegtu debesu valstību, mūsu gars ir jāvingrina". Mani kā nabaga grēcinieku tas noved izmisumā, no kura es nezinu izeju. Ar vienu roku man dod, bet ar otru atņem. Uzskatu to par rupju bauslības un evaņģēlija sajaukšanu. Vai varbūt starp debesu valstības sasniegšanu un pestīšanu ir atšķirība par kuru es šobrīd nenojaušu? Varbūt debesu valstības sasniegšana ir kas cits nekā pestīšana???
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.15 17:42:25
petros, man ar tā izklausās pēc nekonsekvences!

Vārdsakot var jau sanākt tā, ka autors pasaka - viss kedās, mēs esam savējie. Un kad esi norijis vņa pirmo pīrādziņu, tā seko nākamais a tur iekšā podjobka iebāzta... ja nepamani, norīsi un dabūsi āķi lūpā

Jāuzmanās! Tamdēļ jau par Auksburgas Ticības 4 artikulu Luterāņi īpaši greizsirdīgi skatās... visu pārējo vēl var pieciest, bet ne šī artikula sagrozīšanu!
petros
# Iesūtīts: 2008.04.15 17:48:54
Patiesību sakot liekas ka autors gribēdams pasludināt evaņģēliju ir pasludinājis bauslību. Gribēdams labu - sanācis slitais. Pirms vienreiz nogriez, septiņas reizes nomēri.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.15 23:03:52
>Lai sasniegtu debesu valstību mums nekas nav jādara. To Kristus mūsu vietā ir izdarījis. Bet vot, kad esam TUR, tad gan gars ir jāvingrina un jāpakļauj miesīgās kārības, jo tāpat Debesu Valstība "atfiltrēs" nederīgo un tad skaties, kāds tu tai Debesu valstībā - vai plix vai tomēr ar kaut kādu kapitālu... Laigan pat ar neko tajā pasaulē būs vairāk nekā visbagātākais šaipasaulē!

Pag, kā Tu zini, vai esi TUR? Un kamdēļ, kad esi TUR, vēl jāvingrinās?
Man domāt, būt TUR nozīmē būt brīvam no grēka - kamdēļ gan vairs vingrināties. Un to, vai tiekam TUR, ka tik mums pirms nāves tā arī droši nezināt.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.04.15 23:34:44
Mulders 2008.04.15 17:17:20
Lai sasniegtu debesu valstību mums nekas nav jādara.
Tikpat labi var teikt, ka jādara viss, lai to iegūtu. Raksti saka, ja Dieva prātu nedarīsi, Debesu valstībā netiksi.. Tu konfrontē lietas, kas savā starpā nav konfliktā
Bet vot, kad esam TUR, tad gan gars ir jāvingrina un jāpakļauj miesīgās kārības
Kristus teica, ka par Debesu valstību nevar teikt - tur. Absolūti viss taču jau ir tajā.
Pie tā visa vēl katram ir savs aicinājums, sakaņā ar kuru arī jādzīvo
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.04.15 23:43:04
Mārtiņš 2008.04.15 23:03:52
Kur un kas tad ir Dieva valstība? Kas īsti ir tas, ko cilvēks zaudēja krītot grēkā un ko viņam jādabū atpakaļ, pēc kā jātiecas un jāvingrinās, lai to sasniegtu? Kas tas ir?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 00:11:06
Mārtiņš

Pag, kā Tu zini, vai esi TUR? Un kamdēļ, kad esi TUR, vēl jāvingrinās?

Tas ko es domāju ir apmēram šis:

1 Jānis 3:
1 Redziet, kādu mīlestību Tēvs mums ir parādījis, ka tiekam saukti Dieva bērni, un mēs tādi arī esam. Pasaule mūs tāpēc neatzīst, ka tā Viņu nav atzinusi.
2 Mīļie, tagad mēs esam Dieva bērni, un vēl nav atklājies, kas mēs būsim. Mēs zinām, ka, kad tas atklāsies, mēs būsim Viņam līdzīgi, jo mēs redzēsim Viņu, kāds Viņš ir.
3 Katrs, kam ir šī cerība uz Viņu, šķīsta sevi pašu, kā Viņš ir šķīsts.

1 Jānis 4:
17 Ar to mīlestība ir pie mums kļuvusi pilnīga, ka mums ir droša paļāvība tiesas dienā, jo, kāds Viņš ir, tādi arī mēs esam šinī pasaulē.


Efez 2:8 Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.

2 Kor 5:
6 Tāpēc mēs arvien turam drošu prātu un zinām: kamēr mājojam miesā, mēs esam svešumā, tālu no Tā Kunga.
7 Jo mēs dzīvojam ticībā, ne skatīšanā.

Rom 8:
24 Jo cerībā mēs esam pestīti. Bet tas, kas jau redzams, nav vairs cerība. Jo, ja kāds jau ko redz, vai tam uz to vēl jācer?
25 Bet, ja ceram uz to, ko neredzam, tad to ar pacietību sagaidām.
26 Bez tam arī Gars nāk palīgā mūsu nespēkam; jo mēs nezinām, ko mums būs lūgt un kā; bet pats Gars aizlūdz par mums ar bezvārdu nopūtām.

Piekrītu Bērziņu Ēvaldam!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.16 00:26:02
Ēvalds Bērziņš
>Kur un kas tad ir Dieva valstība? Kas īsti ir tas, ko cilvēks zaudēja krītot grēkā un ko viņam jādabū atpakaļ, pēc kā jātiecas un jāvingrinās, lai to sasniegtu? Kas tas ir?

Kur? Līdzās Dievam. Bet vai es jau tur esmu?
"Kungs, es neesmu cienīgs, ka Tu nāc zem mana jumta, bet saki tikai vārdu, un mans kalps kļūs vesels." --> no šī gan var izsecināt abejādi (gan, ka esam, gan neesam Debesu valstībā".
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.04.16 00:38:33
Mārtiņš 2008.04.16 00:26:02
Kur tas ir `līdzās Dievam`??
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.16 08:59:03
petros
attiecībā uz to bauslības un evaņģēlija gadījumu. Mēs jau, redz, tiekam gan pestīti ticībā, tomēr tas taču nenozīmē, ka mums ikdienas dzīvē nav jācīnās pret grēku. Un bauslībai taču ir ak kā viens pielieotojums, ja pareizi atceros. domāju, ka šīs disciplīnas ir vajadzīgas, lai cīnītos pet grēku ikdienā. Pāvils arī saka Rom. vēstulē - tāpēc ka esam žēlastību saņēmuši, tas nenozīmē, ka tagad varam grēkot uz nebēdu (tātad ar kārdinājumiem jācīnās - secinājums mans). Un ebreju vēstule teikts līdz asinīm cīnīties pret grēku. Šī arī ir garīgo disciplīnu vieta. Un neviens, tev, nabaga grēciniekam, pestīšanu negrasās atņemt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 09:49:59
vilks, bet tur jau tas prikols, ka Debesu Valstība nav bezdarbība. Tieši otrādi... Debesu Valstība ir aktīva dzīve un aktīva darbošanās nevis... eeee... stagnējoša beznotikumu existence (tā drīzāk elle varētu būt).

Tamdēļ es uzskatu, ka darbošanās un darbi ir patiesas Debesu Valstības elementārs saturs...

Kad Dievs Radīja pasauli un cilvēkus (un man ir pa kāju vai pirms 6000 gadiem vai 14 miljardiem) tas ir tikai šī nebeidzamā stāsta pirmā nodaļa...

Tamdēļ, tā es ticu, labie darbi un darbi vispār ir tas, kas ir pestīta cilvēka dabā... Un jā... šajā pasaulē tā ir arī cīņa ar veco Ādamu! Jo tikai tad, kad esam pieņēmuši (jeb pareizāk sakot mūs ir pieņēmis) Kristu, mēs iegūstam šīs uzvarētājarmijas - Dieva Karapulka īstenos ieročus, kas darbojas pret grēku, kurš ir jau uzvarēts... Garīgās Pasaules Normandijas kauja ir izcīnīta un uzvarēta, Kara liktens ir lemts...

Tamdēļ arī Atklāsmes grāmata runā par Armagedona kauju... tas ir simbols kaujai, kur uzvarētājs jau ir zināms pirms kaujas... un uzvarētājs vienmēr ir tas, kas stāv kalna augšā!

Tamdēļ - Debesu Valstīb pirmkārt ir aktīva dzīve Dieva sagatavotajos darbos (skat Filipiešu 2 nodaļu)
vilks
# Labojis vilks: 2008.04.16 09:51:19
Mulders
nu ko tad tu piebalso petros, ka viņa minētajā citātā ir bauslības aplama lietošana? Tu seko arī līdzi, par ko diskusija vai reaģē tikai uz atsevišķiem tekstiem?

tipa, petros saka - ir tā, tu viņam piekrīti, es saku petros , ka viņam nav taisnība un tu piekrīti arī man. a? kam tieši tu piekrīti?
petros
# Iesūtīts: 2008.04.16 13:12:55
Mārtiņš Pag, kā Tu zini, vai esi TUR? ( ar TUR es saprotou Debesu valstību un pestīšanu)

Es ticu, ka Kristus par mani ir miris un augšāmcēlis. Es esmu kristīts un ticu, ka kristībā līdz ar Kristu esmu augšāmcēlies arī es. Par to es esmu drošs, jo nebalstos uz saviem darbiem, bet uz Kristu. Dievs savā žēlastībā man ir ļāvis izbaudīt to kā ir dzīvot neesot drošam par savu pestīšanu. Tā ir elle jau šeit virs zemes. Tās ir briesmīgas dvēseles mokas. Pat naktī gulēt nevari aiziet no bailēm ka no rīta vari nepamosties blakus sievai, bet ellē.

vilks>>petros [195.189.142.198]
# Iesūtīts: 2008.04.16 16:41:35
Nu Tavas bailes jau arī norāda,ka Tu esi ticībā un Sv. Gars strādā Tavā sirdī. Paļaujies uz Kristu un guli. Bet atceries šīs bailes un to,ka uz debesu valstību jātiecas visiem spēkiem, brīdī,kad gribēsi klausīt kārdinājumam. Vienkārši taču..vai arī? Cilvēks,kuram pestīšanas nav,arī par tās trūkumu parasti nenervozē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:27:19
vilx, droši vien es durax... un kā bullis uz keywordiem reaģēju... mācos pazemību un lēnprātību vēl... vēroju sliekas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:30:48
Ctulhu, ne obligāti, bet no viņām lēnprātību gan var mācīties
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:42:50
Ctulhu, līkumus labāk izņemt ar divriteni nekā ar ferrari 200km/h ātrumā... tad nu ja visu mūžu esi braucis tikai uz 200km/h tad mācēt ar divriteni ir jāmāk! Noder...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.16 17:44:06
Ctulhu
Slieka - kristiesa ideaals?
Ne slieka. Aita.
petros
# Labojis petros: 2008.04.16 20:33:16
vilks Es saprotu kā mēs tiekam pestīti un par savu pestīšanu nešaubos. Un tagad arī naktīs mierīgi guļu. Bet gribu norādīt pie kā noved šāda sludināšana un mācīšana.
Gribēju tikai pateikt ka bailes un bijība ir divas dažādas lietas. Bailes ir verdziskas. Tās tev nedod mieru u.t.t. bailēm arī ir sava vieta. Luters saka, ka tiklīdz cilvēka dvēsele ir izbiedēta par saviem grēkiem, tādam vairs nav jāsludina bauslība, bet evaņģēlijs. Tad kad bauslība ir izbiedējusi tevi tad jānorāda uz Kristu. Bet ja nav kas uz Kristu norāda? Viens LELB mācītājs tā arī pateica priekš pestīšanas ir nepieciešami arī darbi.
Luters [87.110.133.31]
# Iesūtīts: 2008.10.23 22:42:06

Vai nu tikai žēlastība vai arī jūsu žēlastība +....
Vai nu tikai rakstu vai raksti +....
Dzirdēju par Luterāņu klosteri un pagriezos uz otru pusi. Kas man jādzird...!!!

Luters
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 7785