atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Labestība
S.Rrrr....
Iesūtīts: 2008.04.14 08:31:34
sv. Antonijs.
Neklausieties daudzās sarunās, bet tikai tādās, kas dvēseli skaidro, paceļ, dara skaistu un mīlestības pilnu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 08:32:57
cik daudz no tā, ko ikdienā sakām,dzirdam tiešām mūs bagātina un dara labākus?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 08:46:41
Dvēsele iet bojā no grēka ļaunuma, kas ir dadzveidīgs un ietver sevī netiklību, lepnību, rijību, dusmas, nekaunību, niknumu, slepkavošanu, kurnēšanu, skaudību, kukuļņemšanu, laupīšanu, neiecietību, melus, saldkāri, slinkumu, noskumšanu, neuzticību, nosodīšanu, maldīšanos un maldināšanu, dezdievību un beigās visa nolādēšanu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 08:57:11
cik daudz tiešām mūs bagātina un dara labākus?

ne pārāk daudz, droši vien. ir kāda daļa no tā visa, kas izklaidē, bet droši vien tā pēdējā daļa varētu būt mazāka.
Man parasti ir tā - ja laiks ir pavadīts vērtīgi, pēc tam ir gandarījums, ja ne - tad īsti nav, pat īpaši to visu nepārdomājot.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:11:57
laikam mēs pārāk daudz uzmanības veltām nevajadzīgām aktivitātēm....
-" vienīgais, kā nav par daudz un no kā nav jābīstas, - tā ir dvēseles tieksme uz labu."tas pats Antonijs.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:15:22
a_masiks
ir,ir - tā ir dievišķā dzirksts - viņa zin patieso labumu!
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:20:13
S.Rrrr....
jā, bet dvēseles tieksmi uz labu no citām vēlmēm var atšķirt vienīgi, dzīvojot Kristū un ar Kristu. Vienkārši labais gan ir labs, bet viegli var rezultēties arī kādā līdzatkarībā vai tās prestatā - pārsvarā sava labuma meklēšanā.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:22:37
vilks
nedomāju viss- dvēseles tieksme uz labu jau ir tā, kas cilvēku noved pie Kristus - tad tā bilde kļūst pavisam skaidra.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:25:27
S.Rrrr....
he he, te luterāņiem un katoļiem pārliecības atšķiras - es domāju, ka Svētais Gars ir tas, kas cilvēku noved pie Kristus.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:26:15
a_masiks
nekur Bībelē nav rakstīts, ka dvēsele nekad nemirtu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:27:43
a_masiks
a tas nav par šīs diskusijas tēmu. un kristiešiem tas netraucē, kāpēc lieki pūlēties?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 09:53:29
a_masiks
vai būt kristiešiem beidzot nevajadzēja sarīkot refendumu un nobalsot?
>>>
kristieši savas ticības būtiskākajos jautājumos ir vienoti.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:05:17
a_masiks
par dvēseles nemirstību nav konkrētu datu. bet būtiskajos jautājumos tam nav lielas nozīmes.
ir arī citas jomas, kurās par dažiem jautājumiem šo to konkrēti nevar pateikt, tomēr lielos vilcienos tas neko nemaina. Gribi zināt vairāk - pašķir atpakaļ diskusijas, kurās dvēsele pieminēta.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:23:30
a_masiks
Kristiešiem nav pat īsti skaidrs, kas tā tāda dvēsele.
Rodas pat iespaids, ka tas ir kaut kāds nesaprotama, atsevišķi no cilvēka eksistējoša būtne. No teicieniem "pārdot savu dvēseli", "glābt dvēseli", utml, jāsecina, ka dvēsele ir kaut kas cilvēkam piederošs, bet nav pats cilvēks.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:28:17
a_masiks
Kristiešiem nav pat īsti skaidrs, kas tā tāda dvēsele.
Rodas pat iespaids, ka tas ir kaut kāds nesaprotama, atsevišķi no cilvēka eksistējoša būtne. No teicieniem "pārdot savu dvēseli", "glābt dvēseli", utml, jāsecina, ka dvēsele ir kaut kas cilvēkam piederošs, bet nav pats cilvēks.
>>>
miesas tieksmes ir pretrunā ar dvēseles labumu - nereti. nu lūk, tāda šizofrēnija sanāk - ko miesa(cilvēks?) grib, tas patiesībā viņam nav vēlams - vēlvairāk - tas noved viņu pie bojāejas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:31:05
S.Rrrr....
ko miesa(cilvēks?)
Nu, lūk! Kas tas visā šajā miesa, gars, dvēsele sajaukumā ir "Es", tas kurš apzinās?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:48:39
a_masiks
Miesa. Tas ir ES, kas kontrolē visu un kuram ir pirkšanas-pārdošanas tiesības. Dvēsele sēž kaktā un saldkairi gaida, kad tiks pārdota.
>>>
labs.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:50:27
a_masiks
Tātad, miesa mirst, būtne pazūd, un pēc laika - kad mirušie augšāmceļas, tad miesas kopija saņem melno vai balto algu?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.14 10:59:43
Pieci cilvēka miesas prāti - redze, dzirde, oža, garša un tauste noved cilvēku pie četrām viņa dvēseles kārdināšanām: godkāres, izpriecu kārws, dusmām un bailem. Pret visām tām cilvēks ir spējīgs cīnīties, ja atceras, ka Dievs viņu ir radījis pēc Savas līdzības: gudru,taisnu,skaidras mīlestības un iecietības pilnu. Un, tā kā mēs esam tikai radījumi, mums jābūt pazemīgiem, jo pret šo tikumu ļaunajam visgrūtāk cīnīties: tās ir durvis, kas pasargā visus citus tikumus.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.14 11:01:07
a_masiks
Nu bet ja Es ir miris, tad kāda starpība, kas notiek ar to mistisko dvēseli? Es taču to nekādi nejūt.

Ja nu pieņem, ka dvēsele arī ir tas "Es", kas pašlaik izmanto miesu kā instrumentu, tad neskaidrības pazūd.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.14 11:02:58
S.Rrrr....
redze, dzirde, oža, garša un tauste nav prāti, bet tikai ievades iekārtas, kā klaviatūra, mikrofoni vai videokameras.
Kas ir dvēsele?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 11462