atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi samierināties vai cīnīties?
vilks
Iesūtīts: 2008.04.06 23:54:39
sarunā ar kādu draugu sapratu, ka man nepieņemama šķiet doma samierināties ar sliktu pastāvošo iekārtu neatkarīgi no tā, vai tā būtu valstī vai Baznīcā, vai draudzē. Ja lietas tiek darītas negodīgi, ar meliem un krāpšanu, man šķiet, ka ar to ir jācīnās. Pat ja visas manas dzīves laikā nekas nemainīsies, tik un tā man dzīve šķiet vērtīgāk dzīvota, ja būšu iestājusies par labo.
pastāstiet, kā jūs to redzat? tas ir tikai jaunības ideālisms un muļķība vai arī savādāk?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:37:31
a_masiks
Disidents izejot uz atklātu saķeršanos ar varu, gribēdams darīt labu un taisnīgu lietu - izdara nelabojamu ļaunumu saviem tuviniekiem, saviem bērniem, piemēram. Nav tādas darbības, kas neradītu pretdarbību vai pretreakciju. Dialektika, zinies...
Ir situācijhas - kā Luteram, lai gan viņa, mūka, rīcībai nevarēja būt tik sāpīga ietekme uz ģimeni kā mūslaiku disidentiem. Bet - pienāk brīži, kad tev ir jāizšķiras - par gļēvulību un nodevību vai par patiesību. Tas nenotiek bez sāpēm, ciešanām un vajāšanām. Tā bija arī čekas taktika - censties iestāstīt disidentiem, ka viņi, lūk, ir vainīgi, ka viņu ģimenēm, kopš viņi ir ieslodzīti, klājas tik slikti. Ka vainīgi ir ne tie, (padomju aparāts), bet tie, kas ir uzdrošinājušies nostāties pret viņiem.
Šādu ačgārnu loģiku lieto arī teroristi, sagrābjot ķīlniekus.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:44:23
dzirdēju reiz tādu stāstu - ebreji, kad masveidā tika iznīcināti, neizrādīja nekādu pretestību - viņu bija daudz, esesieši maza saujiņa - viņi gāja uz gāzes kamerām kā kaujamie jēri.. klusējot, bez jebkādas pretestības... kāpēc?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:46:57
viena no versijām - vini to pieņēma kā Dieva sodu par savas tautas grēkiem... bet mēs? mēs esam taisni! mēs esam vistaisnākie!!!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:47:55
Balss Ir tāda taktika "ķīlnieku ņemšana." To čeka neizdomāja. Toties kristieši to piekopa itin ņipri. Piemērām, ja tētuks Daugavas lībiešu vecākais, sadumposies un nepiegādās Rīgai noteikto toverīšu skaitu ar nēģiem no Doles salas vai pat sadomās ko neķītrāku pret Dieva iedibināto varu Dieva radītajā pasaulē, tad viņa dēlam pirmajam galva noripos kā poga.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.07 15:49:54
S.Rrrr.... Pret tādiem stāstiem ir jāizturas stipri kritiski. Varšavas geto taču sacēlās. Negribēja pieņemt Dieva sodu par savas tautas grēkiem, vai?
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:51:13
S.Rrrr....
attiecībā uz ebrejiem es domāju, ka tā bieži vien varēja būt rīcība bezcerīgā situācijā. Tipa, tie, kuri pretojās, vēl tika pirms nāves arī mocīti. vai mocīti tika citi viņu vietā (kas gandrīz vēl ļaunāk). No otras puses - vienā filmā, kuru es reiz redzēju, viņiem netika pateikts, ka tā ir gāzes kamera, viņus veda kā uz dezinfekciju. Ej nu saproti.

S.Rrrr., manuprāt, protams, ir situācijas, kurās ir pazemīgi jāpieņem notiekošais. Bet ir reizes, kad to nedrīkst pieņemt (izmantojot Tavu piemēru - kā, piemēram, daudzi ebreju draugi centās viņus slēpt, apzinoties, kas viņiem draud pašiem šīs rīcības dēļ. Kamēr citi nolaida rokas un teica - ko nu mēs, mums ir ģimenes un tikpat jau neko nevaram mainīt. Iespējams, tur tā atšķirība.)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:56:28
Ctulhu
Taadu nav. Ja kljuudos - ilustree ar piemeeru.
Pie milzīga ienaidnieka pārspēka, pie sasasitītām rokām.
Kā piemērs - senprūši. Tik ilgi cīnījās pret milzi, kamēr paši izčibēja.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:56:34
vilks Klau, ja reiz tu te sprauc savu purniņu iekšā, tad esi tik laipna - zem rubrikas "es domāju" neizplati dezinformāciju un nepatiesas (nepārbaudītas) ziņas. Vai tad tev nepietiek citu jautājumu par kuriem tev nav nekādas sajēgas, bet niez mēle parunāt?
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:58:32
*Duksis
Tu arī izplati nepārbaudītas ziņas (skat., disusiju par gaiļiem). Un vispār - nelien mani mācīt manis pašas veidotā diskusijā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 15:58:45
KarotesNav Senprūši izzuda nevis tamdēļ, ka cīnījās, bet gan tamdēļ, ka vācieši Prūsijā ieplūdināja un nometināja lielas vācu zemnieku masas un faktiski kolonizēja to.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:00:04
vilks
Piekrītu tev. Kāda mana tuva radiniece vācu laikā slēpa kopā ar savu ģimeni un bērniem savu žīdu draudzeni ar meitiņu, bet, kad LV bija armiju maiņa, palīdzēja kādam krievu virsniekam un ar kājām izveda viņu cauri frontes līnijai pie krieviem.
Viņai tai laikā bija mazi bērni... Vai tad tiešām ir jādomā TIKAI par sevi un savējiem, lai gan primārā atbildība mums, protams, ir par mūsu tiešo ģimeni.
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:00:42
tāpat vien, pie sevis burkšķ zem deguna...
Dieva sods... viss, kas notiek manā dzīvē... laikam jau ir jāpieņem viena mierā - ko var mainīt , jāmaina, ko nevar - to nevar... nu, kaut kā tā.
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:01:14
Ctulhu
piekrītu KN piemēram.

un cits piemērs varētu būt - ja es atrodos teritorijā, kur cits nosaka noteikumus. Piemēram, ciemos. Es taču nevaru tur aiziet un sākt uzstāties, ka jums pankūkas jāēd ar zemeņu, nevis jāņogu ievārijumu. Vai trauki jāmazgā ar fairy, nevis ziepēm. Ja es tur gribu atrasties, pieņemu turienes noteikumus un paražas.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:02:12
vilks *Duksis ir suns ar kvalitātes zīmi. Viņš pieturas pie principa, ja kādreiz gribēsi samelot tā, lai tev notic, tad biežāk vajag runāt patiesību. To viņš arī dara. Arī jautājumā par gaiļiem.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:02:34
vilks
Ctulhu sāktu pierādīt, ka viņa ievārījums ir labāks :-)
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:03:27
vilks
Un vispār - nelien mani mācīt manis pašas veidotā diskusijā.

>>>
kas būtu tava veidotā diskusija bez diskutētājiem?
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:03:50
S.Rrrr....
a es vispār nedomāju, ka Dievs kādu soda. Drīzāk pārmāca un audzina, bet vienmēr mīlestībā un ar labu nolūku. Un varbūt šīs grūtības tieši ir jāpārvar un jānovērš, nevis jālaižas dibenā. (Protams, ir grūtības, kuras pilnībā novērst nevar, ar kurām jāčinās vienmēr no jauna. Un jāpieņem situācija, ka tā tas ir jādara.)
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:05:38
Ctulhu
man tas šķiet absurdi. Tā nav nekāda maskēšanās, es pieņemu lietas, kā ir. Kad Tev citā valstī ir jārunā citā valodā, tad tā arī ir maskēšanās no Tavas puses?

KarotesNav


S.Rrrr....
tikpat briesmīga kā tāda, kurā daži diskutētāji aizrunājas nezin kur.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.07 16:09:42
*Duksis
ja kādreiz gribēsi samelot tā, lai tev notic, tad biežāk vajag runāt patiesību.
Tur jums ar biedru Ņikitu Sergejeviču Hruščovu ir atšķirīgi viedokļi. Viņs reiz esot citējis kādu, varbūt pat tautas sakāmvārdu: Ja tu cilvēku 100 x nosauksi par cūku, tad viņš 101. reizē ierukšķēsies.
Bet padomju un tās mantinieces valsts taktika demagoģijas jomā ir šāda: Vajag melot tik traki, ka neviens nevarētu iedomāties, lai tie ir meli. Tātad tā ir patiesība . Tā tika un pat vēl tagad reizēm tiek uzsildīti stāstiņi par to, kā LV tiek vajāti krievvalodīgie. Un vienkāršā, ar šo dezinformācijas kokteili barotā Krievijas tauta tam tic...
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.07 16:10:27
vilks Nu, un ko tu pati tagad dari? Taisi lielo ļer-ļer-ļer!!! Tagad tēmu noturēt grožos pat nenāk prātā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 33518