atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi neliela novirzīšanās - normāli vai ļoti slikti?
vilks
Iesūtīts: 2008.04.04 09:48:56
nupat a_masiks pameta interesantu domu - es teicu, ka, manuprāt, neliela novirzīšanās no tēmas ir tikai dabiska, kamēr tā neievelkas vairāku lappušu garumā, bet a_masiks oponēja, sakot, ka lai es pamēģinot to attiecināt uz grēku. Pamēģināsim.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:38:32
Sieviete, bet tas ir saprotams tad, ja pašu cilvēku ieraugām kā mūžīgu nemirstīgu dvēseli! To ir grūti redzēt no šodienas lokāla laicīga skatupunkta!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:38:34
vilks
Ja tu to darīji dusmās uz kādu - vai Tu labojot logu izdzēsi sevī arī dusmas uz cilvēku?
Tātad, es piestrādāju pei dusmām, un pamazām no tām atbrīvojos, vai iemācos kontrolēt, un vairāk logus nedauzu.
Kur šeit mūžīgs ļaunums? Es taču varu mainīties.

jebkurām novirzēm no labās rīcības mūs vajadzētu brīdināt, ka ar mums kaut kas nav labi
Piekrītu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:41:09
Mulders
OK, strādājam ar cēloņiem. Kādas problēmas?
Ja cilvēks ir radīts tā, ka laimīgs var justies tikai darot to, kam paredzēts, tad agri vai vēlu viņš izies uz pareizā ceļa. Kaut vai paša patikas dēļ.

"Stāvēt Aizliegts" faktiski ir savdabīga zīme, kas nozīme neko citu kā "Maxas stāvvieta ar būtiski palielinātu tarifu". Kas var maxāt, tam tas pa kāju!
Risinājums ir nevis maksa, bet tāds sods, kas ķer visus vienādi - piemēram, pāris stundas sabiedriskie darbi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:43:34
vilks
cilvēks, kurš bija klāt, kad tu dusmās izsiti logu, varbūt saņēma kādu dvēseles traumu, kuru tu nevari izlabot..
Nedomāju, ka pastāv mūžīgi nelabojamas traumas. Mēs taču par mūžību runājam.
Kaut kad bērnībā mani apbižoja, tagad satieku to cilvēku, bet viss taču ir mainījies. Es viņam piedodu, jo mana dzīves pieredze man saka, ka mēs bijām tikai bērni, bet tagad esam daudz attīstītāki.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:44:57
KarotesNav, tas nav pieņēmums, tas ir novērojums vēsturē. Tur kur likums ārēji neierobežo ļaunumu, tas plosās līdz iznīcina to iekš kā plosās!

Un ja labais/ļaunais pareizinās mūžībā, bet abi nevar pastāvēt vienlaicīgi, tad saproti, ka mūžībā šīs abas lietas tiek nodalītas absolūti!

Tas kāpēc jāreizina ar mūžību ir tāpēc, ak cilvēks ir mūžīga būtne by-design. Cilvēks ir nemirstīgs un viņa būtība arī ir nemirstīga un mūžīga... Grēks jau ir tas, kas ietiecas mūsu būtībā... kas to saindē... Tamdēļ tas ir tik bīstama slimība, jo tā ir slimība ar ko saslimst mūzīga dvēsele.
Un arī pat laicīgā dzīvē tu zini, ka veselība 100% tikai ļauj justies tev labi. Līdzko tev ir kaut 1% sāpoša zoba, tā viss organisms sāp. Nav tā, ka tu vari justies labi tikai tāpēc ka 1(!!!) zobs sāp... Šīs sāpes overraido visu pārējo veselīgo organismu!
Tāda ir grēka un ļaunuma daba, tas overraido labo, to saindējot! Un būtiskais tajā mūžībā kas esi TU, vai tu esi pēc būtības tas, ko definē šis grēks, vai tas otrs... ko definē Dievs.
Jo vienīgais, kas var absorbēt absolūtu ļaunumu ir absolūts Dievs... Ne tik daudz "absolūts labais` cik tieši "absolūts Dievs"

Un jā... Kristus šīs rētas sānos un rokās nesīs mūžīgi... kur mūsu jaunie ķermeņi būs nevainojami!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:52:56
Ja cilvēks ir radīts tā, ka laimīgs var justies tikai darot to, kam paredzēts, tad agri vai vēlu viņš izies uz pareizā ceļa. Kaut vai paša patikas dēļ.

Tu neesi sapratis! Grēks saindē pašu tavu būtību... tava spēja strādāt ar sevi, analizēt rezultātus, novērtēt apkārtni un redzēt pasauli ir šī grēka skarta. Tev vienkārši nav atspēriena punkta un metodes pašam sevī, kas nebūtu šī grēka skarta.
JA tu vari dusmoties, TAD tu vairs nevari sevi salabot... jo grēks ir tevi pārņēmis, pat ja tu to nejūti, jo arī šī jušana ir tevi pārņēmusi!

Ja tu par atskaites puntku ņem to vai tu "jūties laimīgs" un tā teikt, ja jūtos laimīgs, znač vis ok, bet ja nē, tātad kaut kas nav... tad tu atskārtīsi, ka šāda laimes sajūta labākā gadījumā ilgst neilgu laicīņu, bet īstenībā ir vispār ilūzija!

Mēs Kristieši zinām, ka Dievs faktiski atņem mums mūsu elkus. Mēs nevaram gūt vairs prieku un laimi grēkā... PAT ja uz vienu brīdi tas ir patīkams un varbūt pat netiek nosodīts no likuma puses... taču pēc tam nāk `atsitiens` agri vai vēlu, jeb tukšums. Pēc laika no tā prieka, ko deva grēks, nekas nepaliek, tas atstāj tikai tukšumu par kuru Kristus saka - tajā var iemājot jaunu dēmoni!

Cilvēkam kā mūžīgai būtnei ir jābūt piepildītam ar mūžīgu labumu, bet mūžīgs un labs ir tikai Dievs...

Tamdēļ tas ir šis "tēls"... Cilvēks ir kā Dieva rokas nospiedums mālā... Un laimīgs tas var būt tikai tad ja šo nospiedumu ar oriģinālu piepilda, nevis ar kaut ko, kas varbūt pat līdzīgs, bet vienmēr atstāj nepiepildītu tukšumu!

Un tad ir tā sauktā "slēpju sajūta" - kaut ko gribās, kaut ko negribās, pac nezini ko - bet izrādās, ak prosto slēpes traucē gulēt.

Un grēks ir tā netveramā garīgā slimība kas sajauc visu spēli!

Tieši tamdēļ Kristietība (vismaz Luterisms) māca šo paradoxu - es ticu, ka pac no sevis ticēt nevaru! Tikai Dievs no ārpuses var iedot šo pareizo "mēru" un arī faktiski viņs vienīgais, kas var mūs saremontēt, jo viņš Grēka neskarts var ar grēka neskartu aci un roku mūs salabot... un tikai TAD mēs spējam ieraudzīt to grēku sevī!

Tas ir šis kristiešu paradox... ka Kristietis skatoties uz sevi NEKO LABU neredz... Jo viņš ir kļuvis par šo otru ES, kas tagad no malas var ieraudzīt veco ES, kas ir grēka saēsts... bet pats sevi neredz... tb Acs Sevi Neredz. Tamdēļ Kristieši dzīvo ticībā, jo tikai Dievs spēj no malas mums pateikt, ka mēs esam izpestīti. Jo viss ko mēs paši redzam ir tas bardaks, kas mēs bijām pirms Dievs mūs no jauna dzemdināja!

Un kristietis visu mūžu dzīvos kapitālā remonta apstākļos, kad armatūras stieņi no sienas lien ārā. Tas ko tu piedāvā ir pa brīdim tapetes pārlīmēt, kad sienā plaisa...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 10:55:48
Mulders
Tur kur likums ārēji neierobežo ļaunumu, tas plosās līdz iznīcina to iekš kā plosās!
Pretpiemērs - ģimene. Vai tu domā, ka normālā ģimenē valda saskaņa un harmonija tāpēc, ka to regulē kaut kādi kriminālkodeksi? Ka vīrs nesit sievu tikai tāpēc, ka baidās no soda?

Nav tā, ka tu vari justies labi tikai tāpēc ka 1(!!!) zobs sāp...
Taču, ja esmu nedaudz iegriezis pirkstā, nu tad pirkstu pārsējis, es pat avru azimirst par šo kaiti. Tikai tad, ja es ar pirkstu nejauši kur pieduros, es atceros, ka kaut kas nav OK.

Kristus šīs rētas sānos un rokās nesīs mūžīgi
Un visi varēs jutsties priecīgi? Kaut kas neklapē.

Tas viss, ko tu saki, nav vienīgais iespējamais.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 11:03:32
Pretpiemērs - ģimene. Vai tu domā, ka normālā ģimenē valda saskaņa un harmonija tāpēc, ka to regulē kaut kādi kriminālkodeksi? Ka vīrs nesit sievu tikai tāpēc, ka baidās no soda?


Bet kur tu esi redzējis "maugļu ģimenes"?
Kā arī tur... ir savi likumi, tradīcijas, kuras jāievēro visiem... kaut vai tas, ka katrs savus traukus nomazgā!

Taču, ja esmu nedaudz iegriezis pirkstā, nu tad pirkstu pārsējis, es pat avru azimirst par šo kaiti. Tikai tad, ja es ar pirkstu nejauši kur pieduros, es atceros, ka kaut kas nav OK.

Bet kad tu iegriez pirkstā, tad visticamāk šis notikums pievērš tavu uzmanību 100% un kas interesanti, iegriezums pirxtā faktiski padara tevi daudz vājāku daudz lielākas nelaimes priekšā. Teorētiski kāda infekcija tevi var apdraudēt līdz pat visai bēdīgām sekām... Tātad šāds iegriezums varbūt tevi uzreiz nenogalina, bet tas padara tevi "nogalināmāku"...

Tu apelēsi pie dabīgās aizsargspējas... A ko tad, ja tu iegriez pirxtā tad, kad slimo ar AIDS?

Tas ir perfekts piemērs... ja tavs sagrieztais pirksts netiek tīrīts un salabots... tad šis SĪKUMS neapčubināts pats no sevis var arī nepazust, bet pāraugt augonī un tad pavisam bēdīgi...

Es biju reiz ceļojumā, tur viekalā iepērās viens vāciešu tūrists un kaut ko pārdevējam prasīja pār ārstiem etc. etc. etc... UN es paskatījos... šis bij kaut kur stipri roku sasitis vai sadūris bet tagad tā izskatījās pavisam bēdīga. Pārdevējs pēc tam paskaidroja, ka šis jau 3o dienu tur vazājas... kaut kur roku savainoja dzērumā un negāja uzreiz pie ārsta... bet cerēja ka sadzīs... MAN šķiet, ka beidzās viņam tas ar pirxta via pat plaukstas amputāciju!

Un saremontēt pats sevi tu proti tamdēļ, ka faktiski esi pagrābis kādas zināšanas no ārstiem, kuras tu nezinātu, ja tās tev nebūtu no ārpuses dotas. Taču visu tu nezini par sevīm.
Un garīgā mūsu daļa nav vienkāršāka par visai primitīvo materiālo organismu... un pat to, lai iemācītos remontēt cilvēkam ir 10 gadi jāstudē... un pat tad tikai sanāk šauri specializēts... A te runa ir par kaut ko, ko vispār reti kurš var prast un nav no kurienes pagrābt infu!

Tamdēļ mēs uzticamies vienīgajam Ārstam, kas ir šai pozīcijā mūsu dvēseles un garu ārstēt - pašu Radītāju!

Es uzskatu, ka viss, ko cilvēks pats var darīt - aplīmēt tapetes uz saplaisājušām sienām... un bēdīgi ir, kad viņš pats NOTIC, ka tagad dzīvoklis ir pasargāts un māja turēsies vienmēr kopā... aicina pie sevis draugus, tie apbrīno skaistās sienas, bet ja uzgriezīsi skaļu mūziku... jumts var iebrukt, un tu nemaz to nezināsi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:04:06
Mulders
tu atskārtīsi, ka šāda laimes sajūta labākā gadījumā ilgst neilgu laicīņu, bet īstenībā ir vispār ilūzija!
Tieši tā, un šī atziņa liks man kā mūžīgai būtnei meklēt citus ceļus, kā justies laimīgam.
Neaizmirsti, es jau neesmu viens. Ir arī citas būtnes, kas saka, ka esot laimīgas. Tad nu arī es varu pamēģināt viņu ieteiktās metodes.

JA tu vari dusmoties, TAD tu vairs nevari sevi salabot
Kāpēc ne? Man tikai vajag instrukcijas, kā to darīt. Dusmu savaldīšanā vispār tādas ir. Un/Vai zinātāja palīdzību no malas.

Mēs nevaram gūt vairs prieku un laimi grēkā...
Mūžīga būtne to nevar ilgākā laikā. Agri vai vēlu apnīk visas laimes ilūzijas, jo tās neatbilst būtnes patiesajai dabai. Būtne turpina meklēt.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 11:05:52
KarotesNav [Online] # Iesūtīts: 2008.04.04 11:04:06

Šis koments man vieš visai labu pārliecību, ka neizbēgsi tu no Kristus, jo viss, ko tu uzrakstīji liecina, ka tavs Gars un Dvēsele sen jau ir gatava Kristus dāvanām un apsolījumiem...

Tu JAU esi pie tā ūdens... ēzeli Es pat varu teikt, ka šajā vietā kristiešu darbs pie tevis ir beidzies... DZER!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:10:33
Mulders
ir savi likumi, tradīcijas, kuras jāievēro visiem.
Normālā ģimenē viss notiek no brīva prāta un patikas, nevis aiz bailēm no sodiem. Tradīcijas ievēro brīvprātīgi.

iegriezums pirxtā faktiski padara tevi daudz vājāku daudz lielākas nelaimes priekšā.
Padara, bet nenozīmē, ka obligāti pēc pirksta griezuma sekos visa tā nelaimju ķēde. Parasti neseko.
Vēl - daudzi mierīgi dzīvo, piemēram, ar herpes vīrusu organismā. To ārā dabūt mēs nemākam, bet tikai uzsist viņam pa galvu, ja izlien. Tāda sīka neērtība kā aukstuma pumpa uz lūpas un viss. Ar herpes vīrusu var dzīvot tiešām mūžīgi! :-)
Vēl - tu nez kāpēc pieņem, ka apkārtējā vide ir ļauna un veicina tālāku ļaunuma izplatīšanos.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:12:51
Ko jūs sakāt par likumu un administratīvo noteikumu neievērošanu? Jūs tos pildāt vienmēr vai kādreiz tomēr ne? Tas ir normāli vai ļoti slikti?
Kādreiz arī ne, un principā tas ir slikti. Vai ĻOTI SLIKTI, nezinu, bet slikti - noteikti.

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:13:17
Mulders
Šis koments man vieš visai labu pārliecību, ka neizbēgsi tu no Kristus, jo viss, ko tu uzrakstīji liecina, ka tavs Gars un Dvēsele sen jau ir gatava Kristus dāvanām un apsolījumiem...
Šo gan es uzrakstīju pēc atmiņas no krišnaītu (? vai vēl kādu citu) mācībām.
Tavas mācības nelaime ir tā, ka pastāv laika ierobežojumi.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:37:17
un kāpēc slikti? Tā saka iekšējā balss, Kanta imperatīvs vai kas cits?
Nu redzi, visi tie likumi, noteikumi un pročās regulācijas jau nav uzrakstītas tikai tāpēc, ka kāds sirga ar grafomāniju un viņam <ļoti gribējās rakstīt>. Tam visam IR lielāks vai mazāks racionāls pamats, ar domu attiecīgās problēmas vai nu atrisināt, vai, vēl labāk, novērst jau iedīglī, lai būtu kārtība un nebūtu pārpratumu.

Un, kā saka armijā - reglaments ir ar asinīm rakstīts...
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2008.04.04 11:45:58
bet vai dzīve tikai saskaņā ar priekšrakstiem nav visai garlaicīga? Nu, es zinu, ka jāiet ir pa ietvi un nevis pa zālāju vai kur citur, bet, man piemēram, gribas arī reizēm iet pa zemiem mūra žodziņiem un apmalītēm..
Pa žodziņiem vai apmalītēm jau gan it kā nav aizliegts staigāt... ja vien tas nav žodziņš ap Jauko Cilvēku Zemes (ASV) vēstniecību

vai uzrāpties kādā parka kokā.. vai vēl ko tādu.
Nu, a par parku ira tā - ja parkā VISI sāks staigāt pa zālājiem un kāpt kokos, tad zālājus nomīdīs un šamējie nomainīs krāsu no zaļas uz melnu, a kokus salauzīs, apskādēs utml.. Nu un lai pilsētu parkos nesāktos <masveida mērkaķizācija>, pa zālājiem staigāt un kokos (it īpaši ginka kokos) kāpelēt aizliedz VISIEM bez razboru...


Aja ļoti gribās - do it on yout own risk... :P
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.04 11:54:10
Sheksna
Aja ļoti gribās
Tā gribēšana var celties no negribēšanas pakļauties ierobežojumiem. Nu, pastaigāšu mazliet pa zālīti, nekas taču nenotiks.

Vienalga, nepareizi un slikti.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 11:55:50
KN, laika ierobežojumi... tas tā "Ļauj vēl bik pagrēkot"... Tik mīļš tas greks, ka gribās jau gan tajā vēl "veldzēties" gan arī nezaudēt čanci, kad apnīk, uz citu pirti doties? Tavuprāt tas tā godīgi un taisnīgi!

Esi vai nu karsts vai aukts, ja būsi remdens... drīz auksts paliksi! Kamdēļ māžoties... mūžīgi?

Nu tas līdzīgi, kā ir "laika ierobežojums" tam cik ilgi vari pīpēt un neatmest... ir brīdis, kad iestājas plaušu vēzis un ir sekir-baška!

Taču PRAKSE liecina, ka pie pareiza sitiena pa pakausi (motivācijas) cilvēks var atmest vienas dienas laikā...

Tātad OBJEKTĪVI laiks, lai atmestu smēķēšanu, ir viena diena... A tev gadi 20-30 doti... Par ko šņuxtam? A te mums ir darīšana ar "brīnum-plāxteri", kas overteiko nikotīnu un patiesi gan lēnām, ne vienas dienas laikā, tevī izdzen vēlmi pīpēt!

BTW vai esmu teicis, ka PIRMAIS kas notiek ar kristiešiem pēc kristībām... ir it kā dabīgi no viņu lexikas pazūd teiciens "velns viņu zin"... esmu to ievērojis pie sevis un citiem, un tas šķiet maķenīt jautri
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:04:00
BTW vai esmu teicis, ka PIRMAIS kas notiek ar kristiešiem pēc kristībām... ir it kā dabīgi no viņu lexikas pazūd teiciens "velns viņu zin"... esmu to ievērojis pie sevis un citiem, un tas šķiet maķenīt jautri
Ugu... aizstājas ar abreviatūru <hvz>...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:08:39
Mulders
Tik mīļš tas greks, ka gribās jau gan tajā vēl "veldzēties" gan arī nezaudēt čanci, kad apnīk, uz citu pirti doties? Tavuprāt tas tā godīgi un taisnīgi!
Kādas problēmas? Par visu sastrādāto saņem, ko esi pelnījis. Nevar jau tā aiziet "kad apnīk", sastrādātā alga ir jāsaņem.
Ir divi "apnīk".
Viens ir "apnika man visu laiku zaudēt kazino, meklēšu ceļus un sistēmas, kā vinnēt".
Otrs ir "apnika kazino kā tāds, negribu te piedalīties".
Pirmais bieži maskējas ka otrais.

Kamdēļ māžoties... mūžīgi?
Mūžīgi māžoties nesanāks, nebūsi laimīgs, un agri vai vēlu izbrauksi uz pareizā kursa.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:10:35
Mulders
tas līdzīgi, kā ir "laika ierobežojums" tam cik ilgi vari pīpēt un neatmest...
Nepavisam nav līdzīgi, jo būtne ir mūžīga. Piemērs tāpēc neder.
Mums šeit dzīve ir ierobežota ar fiziskā ķermeņa dzīves laiku, taču mūžīgai būtnei tāda ierobežojuma nav.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 8617