atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Nepilnības kalpošanā
vilks
Iesūtīts: 2008.02.06 13:41:41
Pāvils 1.Kor.13 raksta-`nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu mācība.` Vienas citas diskusijas ietvaros man radās jautājums-kā rīkoties,kad sastopamies ar kļūdām. Te,LELB.lv forumā,mēs nekautrējamies palaikam vairāk vai mazāk asi norādīt uz to,ko,mūsuprāt,kādi dara nepareizi. Bet kā vajadzētu darīt,ja es redzu lietas,kas man šķiet aplamas? Zinu gan tekstus par runāšanu ar brāli personīgi un draudzes priekšā,gan to,ka draudzē par visu atbild mācītājs un Baznīcā attiecīgi prāvesti,bīskapi u.tml. Bet kā tas ir praktiski? Vai kristīgajā pazemībā vajadzētu klusēt par lietām,kuras atbildīgajiem cilvēkiem nešķiet būtiskas vai risināmas,vai arī vajag kaut kādā veidā runāt? Un,ja jā,tad kā?
Ateistus lūdzu atturēties no viszinīgu padomu došanas un komentāriem,izņemot gadījumus,ja jums tiešām sakāms kas tāds,ko Baznīcā būtu adekvāti pielietot.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Teofans
# Iesūtīts: 2008.02.18 20:37:53
Indriķis saka:
" Tāpēc jau luterisms ir bikti dikti iegrožojis, protams, neatceļot to pavisam. "
Luters gan saka: "T ādēļ, kad es pamudinu uz grēksūdzi, es nedaru neko citu kā -mudinu būt kristietim. Kad būsi kristietis, nāksi arī uz grēksūdzi . Jo, kas vēlas būt dievbijīgi kristieši, kļūt brīvi no saviem grēkiem un iemantot mierīgu sirdsapziņu, tiem jau ir īsts izsalkums un slāpes. " Un pirms tam tos, kas uz bikti neiet, nodēvē par cūkām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 21:21:30
Teofans
Vai Luters bij tas nodēvētājs? Viņš jau necentās būt smalks un vārdus neizmeklēja, bet runāja tautai, kaut prasti, toties saprotami.
rainars
Tie Valtera augšas jau ar varēja brāli stiprināt un nosūtīt darbā uz citu reģionu un nekladzināt
Tie Valtera augšas gan runāja, gan centās stiprināt. Bet kladzināt sāka un turpināja vienīgi Valters pats. Paseko mēdijiem, pirms runā!!!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.19 09:55:27
Teofan , Lutera teksts neizslēdz ( tieši otrādi - pieprasa), lai otra puse - biktstēvs , būtu uzticams. Un grēksūdze ir katrā dievkalpojumā ( vismaz KLB), grēksūdzi divatā ( penitents un biktstēvs) atstājot nepieciešamības gadījumiem.
Balss , un tu domā, ka Valerītim ir pienākums kāda priekšā norīt krupi un klusēt, kad augšas šo ir disciplinējušas un ne pa jokam? Izmetot šo no mācītājiem, viņa mute jau vairs nav saistīta ar kādu māc. korporatīvo ētiku. Kā jau es teicu, acīmredzot viņš dabūja pa lietu, problēma , varbūt bija formā, kā tas notika.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 21:38:10
indriķis
Vai tu domā, ko runā? Viņa izmešanas forma bija max saudzīga. Korālis pats atgāza vaļā savas nešķīstības Augija staļļus! Viņš tika atlaists maximāli diskrēti, lai viņa kauns neizietu vēl tālāk pasaulē. Viņš bija tik dumjš, ka neapjēdza, ka viņa ļaunie darbi viņu pavada...
vilks
# Labojis vilks: 2008.02.19 23:03:01
Balss
nezinu,vai ir vajadzīgs cilvēku,kurš jau ir sodīts,katrā iespējamā vietā nokritizēt vēl vairāk.

Bet mani pie kalpošanas jautājumiem interesē vēl kas-vai kristieša pienākums ir informēt savus vadītājus par savām idejām,kā lietas uzlabot? Un vai kristīgie vadītāji vispār grib,lai pie viņiem nāk ar ieteikumiem? Atturēsimies no minējumiem,ko viens vai otrs bīskaps u.c. darītu,bet vairāk priecātos par to,ko paši domājat.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.20 07:59:35
Balss
Māšuk liekas ka kādu Tiu lobē .
vilks
Domāt ka ir jāsaka gan un ja arī kas geizi tad vismaz dabū izskaidrojumu kāpēc .Ja jau mēs esam kristieši tad mums tak ir jāpilnveidojas pašiem un jāpalīdz citiem.Tas ir jāstiprinās un jāstiprina.Var jau ar "ieskaidrot" bet te(forumā) jau jūtams kas valda par gaisotni.
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.20 09:11:09
Balss
Vai ir kāds cilvēks, kuŗa ļaunie darbi viņu nepavada?
Un - kopš kuŗa laika luterisms ir tas pats, kas donātisms? Resp. kopš kuŗa laika pie altāŗa kalpo un evaņģēliju sludina tikai tie, kas bez grēka?
No otras puses, ja noticis bikts noslēpuma izpaudums, tad vajadzētu nosaukt vārdu, tur Zaurs piekrīt Balsij. Ja vārdu nenosauc, nav ko vārīties pa tukšo un sēt šaubas jau tāpat sajauktā ūdenī.

Vilks
Par pienākumu nezinu. Ja mēģina, tad atraujas pa degunu. Kas, iespējams, arī ir atbilde.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.20 12:32:05
Zaurs
Vai tu tā regulāri esi atrāvies pa degunu? Man patīk šī pasaulīgā gudrība: ja tevi izmet pa durvīm, lien iekšā pa logu! Īpaši, ja mērķis ir labs.
Nevis apvainotībā ieraujies savā bruņurupuča čaulā - sak, ja nevienam nevajag... Bet varbūt ka daudziem vajag? Un tas viens, kam tu to piedāvāji, tevi nesaprata, pārprata, negribēja krāmēties, u.t.t? Tad kāp iekšā pa logu!
Nezinu, kas ir donātisms, bet zinu, ka cilvēkam, kurš atklāti grēko un savus grēkus attaisno, nebūtu jākalpo pie altāra.
vilks
Es šeit neko netiražēju, tikai oponēju indriķim.
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.20 14:21:45
Līst pa logu nepalīdz neatrauties pa degunu.
Strīds par Valmieru ir iegājis fāzē, kur tiek pievesti tikai emo argumenti, tāpēc izbeidzams. Lai Dievs stāv klāt visiem iesaistītajiem.
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.02.20 14:42:25
Balss , no Korāļa puses tā bija pilnīgi iepriekšparedzama un pat normāla ( es nesaku- ētiski laba) reakcija, iegūt kādu kapitāliņu no savas izmešanas. Priekš tam jau birokrāti sēž, lai šo to prognozētu. Un sagaidāmo žēlīgā latvieša dāsni dāvāto līdzjūtību viņš ir dabūjis pietiekami. typa - kam negadās u.c. Birokrāti, kā vienmēr , gribēja pa kluso, bet sanāca vēl skaļāk. Bez maz seriāls ar pikantām piedevām un minēšanas elementiem. Starp, citu , tu jau man oponē a priori, pat īsti neiedziļinoties.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.20 14:57:32
Zaurs
Gaidu turpinājumu - par lietu! Darīsi vai nedarīsi? Jeb deguns joprojām sāp?
Mirga
# Iesūtīts: 2008.02.21 12:13:51
Viņa izmešanas forma bija max saudzīga. - Balss.

Lai paliek konkrētais gadījums, par to jau ir sarunāts pārāk daudz.
Es tagad domāju vispārīgi par paragrāfiem un vārdu nozīmi un ‘spēku’ kā tādu. Ir taču tā, ja reiz kaut kādi paragrāfi ir, tad pēc tiem arī jārīkojas? Un daudzas citas iespējas var palikt neizmantotas, runājot par baznīcu, varbūt pat būtiskas?
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.21 17:37:52
Balss

Jeb deguns joprojām sāp?
Vai tad ,mās ,tas ir kristīgi ?Vai var būt jūs domājat ka tas ir luteriski ?Re nu kašķis par kalpošanu vai ap to ?Cik noprotu Luteram nebij viegli atdalīties no kaut kā .Liekas uzreiz ar visu atmest (lieko,nepareizo)ar nebij iespējams jo pie kaut kā tak vajadzeja pieturēties.man domāt viņš priecātos ka kristieši turpinātu pilnveidoties un iet tuvāk Bībeles patiesībai.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.21 21:43:09
rainars
Es domāju, ka zaurs saprot arī jokus... Tas nav ne kašķis, ne izsmiešana.
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.23 21:50:16
Balss,
Zaurs vietām un reizēm jokus ne visai saprot. Un tāpēc atkārtosies, sacīdams, ka labāk rūpīgi kopt uzticētos ļaužus nekā mēģināt kaut ko pierādīt augstajām priekšniecībām. Lai ar to nodarbojas tie, kam tāds aicinājums. pax.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.23 21:56:50
Zaurs
Es tak tevi neaicinu doties karaa!!!! Aicinu tevi dalities savaa pieredzee ljauzhu kopshanaa! Lai ari citi varetu to darit tikpat labi - tev acimredzot ir pieredze, kuras trukst daudziem jaunjiem... 2 x pax.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.28 10:17:16
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=374&sta.. rt=Iepaatikās rakstu vieta un tā varētu kalpot mums par piemēru atceroties Pāvila vēstuli Romiešiem: Sākumā mēs, iepazīstinot ar sevi, sacījām, ka esam luterāņi, bet vēlāk pamanījām, ka tas nevienu neinteresē. Svarīgākais, ka mēs visi esam kristieši. Baznīcas ir daudzas, bet visas ir viena miesa – viņi jūtas kā viena miesa un tā arī dzīvo.
ieteikšu izlasīt šo diskusiju pilnībā.lai Dieva Svētais gars lai jums vada.
Jolanta [89.242.83.199]
# Iesūtīts: 2008.03.29 00:25:40
Pirmais solis ir paarbaudiit sevi - kas nosoda, (kritizee - "nesodiet un netiksiet sodiiti" - vai muusu veeleshanaas buut labaakam, paireizajam, zinoshajam, gudraakam, vai veeleeshanaas paliidzeet ... (viss atkariigs no muusu motiiva)!
vilks
# Labojis vilks: 2008.03.29 11:29:02
Jolanta [89.242.83.199]
ak, motīvu jau vienmēr var piedomāt... :/ bet ierosinājums labs, tas tikai prasa lielu godīgumu pret sevi.
lēnprātīgais
# Labojis lēnprātīgais: 2008.03.29 23:23:55
Bet kā vajadzētu darīt,ja es redzu lietas,kas man šķiet aplamas? Zinu gan tekstus par runāšanu ar brāli personīgi un draudzes priekšā,gan to,ka draudzē par visu atbild mācītājs un Baznīcā attiecīgi prāvesti,bīskapi u.tml. Bet kā tas ir praktiski? Vai kristīgajā pazemībā vajadzētu klusēt par lietām,kuras atbildīgajiem cilvēkiem nešķiet būtiskas vai risināmas,vai arī vajag kaut kādā veidā runāt? Un,ja jā,tad kā?

Es domāju, ka ieraugot lietas, kas tev škiet aplamas, vispirms ir jācenšas noskaidrot, kāpēc tās tiek darītas tā, kā tev šķiet nepareizi. Jautā, ievāc visu nepieciešamo informāciju un tikai tad kad esi pārliecinājusies, ka patiesi lietas netiek darītas pareizi, runā. Pazemīga klusēšana tādā gadījumā būtu pārkāpums no tavas puses, tāpat kā tukša runāšana pirms lietas noskaidrošanas...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 5308