atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Humanā Soda Teorija
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.25 13:44:04
http://www.angelfire.com/pro/lewiscs/humanitarian.html

Iesaku izlasīt visiem... īpaši aicinājums būtu KN un a_masikam, jo viņi atklātā textā stumj tieši šo teoriju kā labu esam!

Texts ir angliski, būtībā visai pasmags, jo rakstījis Brits, pārtulkot man pagaidām nav laika, ja būs laiks, pārtulkošu!

Konspektu šeit nevaru uzrakstīt, jo texts ir gana koncentrēts un konspekts būs šis pats tulkojums!

Textā tiek pierādīts, kamdēļ KN un a_masika stumtā soda koncepcija ir nepareiza un ļauna savā būtībā, lai arī pirmajā mirklī šķiet ļoti laba! Šīs koncepcijas idejas jau var redzēt mūsdienu sabiedrībā šur tur, bet praksē to var novērot pie Eigēnikas prakses 20 gs sākumā Rietumu pasaulē!

Aicinājums visiem vēlreiz to lasīt un mēģināt saprast, lēnām un konceptuāli!

Mulders pats pilnīgi piekrīt autoram un viņa secinājumiem!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:44:04
Balss
kāda noziegumu nodarījušā liktenis pilnībā atrodas kādu t.s. speciālistu, smadzeņu skalotāju rokās, kuri tad voluntāri izlems, kad attiecīgais subjekts ir pārprogrammēts un drīkst tikt atlaists brīvābā.
Bet tagad tāpat ir noziedznieki, kas tiek atzīti par nepieskaitāmiem, un ielikti psihiatriskā slimnīcā. Ja viņi vairs nav bīstami, tad viņus izlaiž ārā. Tev pret to ir iebildumi?
Vai tad viņus vajadzēja sodīt?

Jānodala, par ko mēs runājam:
1) Patreizējā reālā situācija, reālā pasaule, zināšanu līmenis un cilvēki.
2) Nākotnes pasaule, zināšanu līmenis un cilvēki
3) Garīgā, Dieva pasaule, kas ietver paradīzi un elli.

Pie (1) es nesaku, ka noziedznieki jāārstē. Mēs vēl nezinām, kā to darīt, un kas ir visu to pastrādāto riebeklību dziļākie cēloņi.
Kāda pašlaik būtu soda jēga? Galvenokārt, izolēt tādus cilvēkus. Praktiski, recidīvistus vajadzētu izolēt uz visiem laikiem.
Otrs - par iebiedēšanu citiem? Šaubos, ka tas viemēr darbojas.

Tā būtībā nozīmē to, ka kāda noziegumu nodarījušā liktenis pilnībā atrodas kādu t.s. speciālistu, smadzeņu skalotāju rokās, kuri tad voluntāri izlems, kad attiecīgais subjekts ir pārprogrammēts un drīkst tikt atlaists brīvābā.
Šī ideja būtībā ļoti līdzinās padomju laika psihslimnīcām, kurās uz beztermiņu ieslodzīja disidentus un ārstēja viņus vai nu līdz nāvei vai līdz tam brīdim, kad viņi atzina savus maldus un bija gatavi padoties.

Padomju laikā tā rīkojās ar atšķirīgu ideju cilvēkiem.
Šeit ir kriminālnoziedznieki - zagļi, slepkavas, sadisti... Vai ir labāk uz laiku tos izolēt un tad palaist atkal brīvībā, zinot, ka liela daļa no viņiem savu dabu nemainīja?
Tā ir runga ar 2 galiem. Tu saki - žēlosim nabadziņus noziedzniekus. No otras puses - varbūt paprasīt padomu cilvēkiem, kas ir cietuši no tiem, kuri iznākuši no cietuma?

P.S. Es nezinu, vai esmu humānists ;-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:47:27
a_masiks, tas viss tur ir atrunāts!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 10:05:58
a_masiks, man prieks kā tu argumentē pret paša izdomātiem "bubuļiem"
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 10:11:58
Mulders
a_masiks, man prieks kā tu argumentē pret paša izdomātiem "bubuļiem"
Kas gan cits atliek, ja bubuļi neiek definēti? "Nāve kristiešu izpratnē" - undefined. Tad nākas meklēt definīcijas ...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 10:21:02
KN, nāves jēdziens šeit ir offtopiks pagaidām! Nepacietīgi jūs esat, a man darbs darāms... nevaru paspēt iztulkot tik ātri!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 11:36:23
KarotesNav
Es tikai daļēji atstāstīju, ko biju paguvusi izlasīt - galvenokārt faktoloģisko pusi, ne tik daudz filosofisko pamatojumu. Tāpēc ir par agru sākt diskutēt par ziloņa kāju vai ausi. Vai nu izlasi pats vai pacieties.
Piem. ir runa par to, ka kabatzaglis vai autozaglis (nerunāsim par maniakāliem slepkavām) šādā koncepcijā zaudē savas indivīda tiesības līdz brīdim, kamēr kāds cits, nezin kā kvalificēts vai nekvalificēts, pārprogrammēs viņu un izlems viņa likteni nevis saskaņā ar visā sabiedrībā pieņemtiem un akceptētiem priekšstatiem, bet kāda cilvēka vai grupas subjektīvu lēmumu par to, vai šim cilvēkam ir vai nav pietiekami izskalotas smadzenes.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 11:47:07
Balss
Pašlaik notiek līdzīgi - indivīds zaudē savu brīvību, un viņa likteni subjektīvi izlemj nez kā kvalificēti juristi.
Tā lēmuma objektivitāte / subjektivitāte abos gadījumos ir līdzīga.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.28 12:06:27
Balss, es drīz beigšu tulkot... Kur, Kam jāsūta lai šo rakstu ievietotu saitā? Un kad tas parādīsies?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.01.28 12:08:20
Mulders
Vari iemest kaut kur webā - ir pilns ar brīvajiem web lapu serveriem. Iedod tikai adresi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 14:52:43
Mulders
Domāju, ka jāsūta uz mājas lapu: lelb@inbox.lv
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 152