atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas var saukties par kristieti?
Slaviks
Iesūtīts: 2007.12.07 23:00:13
Daudzās diskusijās šeit un citur var viegli pamanīt, ka viedokli par šo jautājumu ir ļoti dažādi. Jūsu domas -- kas var (drīkst) saukties par kristieti, vai kurus jūs sauktu par kristiešiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:27:10
Tad priekš kam kristietim vispār būtu jāpēta Dabā, ja jau ir Raksti, kuros visas atbildes priekšā! Ko tādu kristietis var izpētīt Dabā par Dievu, kas nebūtu Rakstos?? Neko! Tad ko dod pētīšana? Neko! Vai kristietim Dabas pētīšana vajadzīga? Nē!

Ja es būtu tiesā, bet tu būtu prokurors, tad mans advokāts reizes 3 būtu lēcis augšā un bļāvis - protests, jo prokurors pats atbild uz saviem jautājumiem!

Tu tiešām domā, ka Kristiešiem bez Dieva nekas cic pasaulē neitneresē?

Nu, beidz! Dieva tev pēkšņi iepazīst ar loģikas un spriedumu palīdzību? Tad kāpēc tu nevari man, Ctulhu, Sheksnam, a_masikam u.c. loģikas un intelekta cienītājiem par Dievu pastāstīt loģiski saprotamā veidā?
Esmu to neskaitāmas reizes darījis, bet vēl labāk, esmu neskaitāmas reizes teicis - ejiet un lasiet Rakstus!
Nu es tak neesmu vainīgs, ka jūs vēl neesat spējīgi to saprast... Tamdēļ jau Sālamans saka - Dievbijība ir atziņas sākums. Kad nāksiet pie ticības, tad tu pats redzēsi, kā šī sapratne lavīnveidīgi gāžās pār tevīm! Tagad tu buxē... jo tas, ka kristiec top gudrs jau nenozīmē, ka gudrs taps ikviens, kam šis kaut ko pateiks! Par gudru Dievs dara, nevis tik daudz tie, kas no Dieva mācījušies. Neesmu es TIK tuvu Dievam, lai saruna ar manīm jums būtu ekvivalenta sarunai ar Dievu!

Vēlreiz, jautājums - kur Rakstos šitas viss ir redzams? Tieši - kaut kādā īpašā un lielākā mērā nekā citās reliģijās?
Sāc ar Sālamana Pamācībām! Pāvila Vēstules, Jēzus Kristus vārdos galu galā! Ja to nesaproti, nu sorry, tātad nedavelc... Kristus jau arī saka - nevari tu to saprast, ja Dievs nav devis! Bet tu jau pat TIK daudz nespēj, kā ņemt un pastudēt Rakstus mazliet vairāk kā pa diognāli pavirši lasīt meklējot kur piesieties!

Neloģiskas tuftas tad jau drīzāk būtu trīsvienība, sevis upurēšana sev, vainas pārnese pa n-tajām paaudzēm uz priekšu, utt.

Redzu ka neesi sapratis ko rakstīju, vai arī man nav izdevies pietiekami skaidri uzraxtīt!

Šobrīd domāju, ka šo tēmu var neturpināt, jo mēs runājam viens otram garām! Vari to uzskatīt kā gribi, bet ja sarunā viens otru nedzird, neredzu jēgu turpināt... mainām tēmu labāk par ko citu pagvelžam!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.11 13:28:00
Kāpēc Kristiešiem ir jāpēta Daba, ja jau Rakstos viss pateikts

Daba un Dievs ir divas dažādas lietas? Tu kuru vietu nesaprati!

Kāpēc jāpēta Daba, da lai naftu mācētu izpumpēt un benzīnu iegūt lai auto neapstājas. Tas viss Rakstos nav, jo Raksti ir par Dievu nevis par Dabu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:36:16
Mulders
mainām tēmu labāk par ko citu pagvelžam!
Labāk jau mēģinam no jauna.
Savelkot visu kopā, kā tas izskatās no mana gala:
1) Tu saki, ka kristietība un tikai kristietība rada unikālos apstākļus zinātnisko metožu attīstībai. Tu tam par pamatojumu uzdod to, ka tieši kristīgajā vidē radās krutākās zinātnes metodikas.
2) Es prasu parādīt, kurā vietā pašā kristiešu filozofijā, mācībā, Rakstos ir skaidri pateikts "ejiet un pētiet, un izgudrojiet pētīšanas metodes".
3) Tu saki, ka Dievs atklājas Dabā un Rakstos, tāpēc tie abi ir jāpēta
4) Es prasu, ko Kristietis, kuram jau IR Raksti, uzzinās vairāk par Dievu, ja pētīs Dabu? Es vēl saprotu, ka neticīgais, pētot darbu, varētu nonākt līdz atzinumam, ka Kāds to visu ir uztaisījis. Taču - ko var iegūt Kristietis? Visādas tur naftas un mehānismi neskaitās, jo tas ir zems materiālisms un nepalīdz palikt ticīgākam.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 13:41:04
KN, nu tad pagaidām tev nāksies palikt ar šiem uzskatiem, jo manas atbildes tu burtiski esi noignorējis un neņēmis vērā! Tad kā tu vari man prasīt kur rakstos gudrība slēpjās, ja tu to vienkārši atmet un ignorē un neklausies tajā!
Neticu ka Sālamana Pamācības izlasīji un varbut sev uz desktopa labākās atziņa izrakstīji?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.11 14:48:26
Mulders
Sālamana pamācības nav nekas unikāls, tās var atrast ļoti daudz pat kur.
Esmu tās lasījis. Tu gribi teikt, ka izlasot tās visas, pēkšņi kļūst skaidrs, ka VD ir zinātnes radoša un veicinoša grāmata?
Pie kam, tad jautājums par ebreju zinātni paliek.

Kur es tavas atbildes ignorēju? Tādas vienkārši nebija! Nebija nekā tāda, kas nebūtu citur jau dzirdēts.

Tobiš, tava tēze par kristietības unikalitāti kā zinātnes radošu vidi, ir no zila gaisa pagrābta!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 15:07:05
KarotesNav, drīxti tā domāt!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.11 16:14:36
KN, nu palasi varbūt šo apkopojumu
Conclusion and the Contribution of Christianity
Christianity had an important impact on every step of the road to modern science. Let me now summarise exactly what they were:
The preservation of literacy in the Dark Ages
This meant not only that the Latin classics were preserved but also that their were sufficient men of learning to take Greek thought forward when it was rediscovered.
The doctrine of the lawfulness of of nature
As they believed in a law abiding creator God, even before the rediscovery of Greek thought, twelfth century Christians felt they could investigate the natural world for secondary causes rather than put everything down to fate (like the ancients) or the will of Allah (like Moslems). Although we see a respect for the powers of reason by Arab scholars they did not seem to make the step of looking for universal laws of nature.
The need to examine the real world rather than rely on pure reason
Christians insisted that God could have created the world any way he like and so Aristotle`s insistence that the world was the way it was because it had to be was successfully challenged. This meant that his ideas started to be tested and abandoned if they did not measure up.
The belief that science was a sacred duty
This is not so much covered in this essay, but features again and again in scientific writing. The early modern scientists were inspired by their faith to make their discoveries and saw studying the creation of God as a form of worship. This led to a respect for nature and the attempt to find simple, economical solutions to problems.
Not all these factors were unique to Christianity but they all came together in Western Europe to give the world its only case of scientific take off which has since seen its ideas spread to the rest of the world. An learned examination of why other civilisations failed to make the leap forward can be found here.
For the anti Christians desperate not to give credit for their own faith of scientism to the religion they hate, two questions must be answered. First, if the dominant world view of medieval Europe was as hostile to reason as they would like to suppose, why was it here rather than anywhere else that science arose? And secondly, given that nearly every one of the founders and pre founders of science were unusually devout (although not always entirely orthodox) even by the standards of their own time, why did they make the scientific breakthroughs rather than their less religiously minded contemporaries?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 16:19:50
Rausītīs LINKU... LINKU... LINKU dajoš!
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.11 21:47:17
Vai esat atraduši atbildi uz oriģinālo jautājumu?

Jūsu domas -- kas var (drīkst) saukties par kristieti, vai kurus jūs sauktu par kristiešiem?
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.04.15 12:31:30
LINKS
http://www.bede.org.uk/sciencehistory.htm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 5498