atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par ticīgā laulības šķiršanu.
dafne
Iesūtīts: 2013.11.14 10:08:25
"...kas šķirtu prec,tas pārkāpj laulību"(Mt.5:32)
..un katrs,kas prec šķirtu no cita vīra,arī parkāpj laulību"(Lk.16:18)
"Ja nu neticīgais šķiras,lai šķiras,šādā gadījumā ticīgais vīrs vai sieva nav saistīti,jo Dievs jūs aicinajis mieram."(1.Kor.7:13)

Jautājums.
Ko nozīmē "ja neticīgais šķiras,ticīgais vīrs vai sieva nav saistīti "?
Vai ticīgais var precēties otro reizi,ja viņu atstājis neticīgais?Vai arī tadā gadījumā otra puse pārkāpj laulību,ja prec šķirteni.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2013.12.27 08:45:34
sabio
izklausās pēc jautājuma..vai grēcinieks spēj pamācīt otru grēcinieku?Man jau šķiet,ka Dieva Vārda kalpam nav par visu varu jarisina divu pieaugušu cilvēku attiecību problēmas.Ja abi laulātie gribēs,viņi atradīs variantu kā glābt laulību.Ja kāds no tiem negribēs,tad arī mācītaja padomi tur nelīdzēs...tas būs tikai laika jautājums.Mācītājs var aizlūgt un stiprinat ar Dieva Vārdu..norādīt
uz Kristu ka Glābēju,ticības stiprinatāju un palīgu.

Jā, ir mulsinoši uzzināt, ka ir mācītāji, ko par šķiršanos no sievas izmet no baznīcas, bet citus, kas šķiras, ne. Varbūt pārāk noslēpumaini tas notiek, pasakaot publiski- atstādināja ģimenes apstākļu dēļ. Tā dodot pamatu 101 baumai un šaubām par to, vai viss notiek taisnīgi.
varbūt tomēr neķidāsim šeit to mācītaju dzīves un tie kas pieņem lēmumus,lai tad paši arī uzņemas atbildību
sabio
# Iesūtīts: 2013.12.28 11:53:58
drīzāk nevis, vai grēcinieks spēj pamācīt otru grēcinieku, bet vai cilvēks var palīdzēt citam tieši tajā jomā, kurā pašam neveicas...
dafne
# Iesūtīts: 2013.12.28 16:16:21
sabio
nezinu,dzīvojot saja pasaule man kaut ka zūd ilūzijas par brīnisķīgiem kristiešu pāriem,kuriem nekad nav problemu,kuriem vienmer veicas un viss ir ok..tāpat arī citās jomas kristieši klūp un krīt..Svarīgi ir tas,ka var piecelties un dzīvot tālāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.12.29 20:19:39
sabio
Godīgi sakot, nesaprotu, no kāda augstuma man uz galvas būtu jānokrīt, lai ietu pie kāda un prasītu: "Viedais, stāsti,kā man sievu mīlēt!" Bet nu ir cilvēki, kam patīk bārstīties padomiem, un ir tādi, kas sajūsminās par tekstiem, ko rakstījuši vēl dzīves neapbružāti jaunlaulātie vai pat (teorētiski) laulību vispār neiepazinuši teorētiķi (ta attiecas uz dažu katoļu autoru, kam principā vienīgajai dzimumattiecību pieredzei vajadzētu būt bijušai, kad tētis ar mammu piestrādāja pie konkrētā indivīda tapšanas)
Es gan saprotu, ka dažas aprindas nespēj atzīt, ka Bībelē ir aprakstīts vairāk `defektīvo" ģimeņu, nekā "pareizo". Un tomēr .. vai nu patriarhiem un cienīgtēvam vajadzētu uz gultas malas sēdēt ar sveci rokā (kā dažs te rakstījis)?
Zinu, ka 19-20 gs. sākumā bija mācītāji, kas uzskatīja, ka jārāda priekšzīmi ne vien tajā, kā Kristum sekot, bet arī kā augu seku ievērot un ganāmpulkus apsēklot, bet vai tiešām 21. g.s. kristieši jūtas tik infantīli, ka grib, lai kāds viņu vietā izdomā, kā laulāto draugu godāt, apskaut un iekvēlināt?
sabio
# Iesūtīts: 2013.12.29 22:54:33
droši vien padomu došana ir viens no variantiem, ir jau vēl visādas pieredzes apmaiņas, rekolekcijas utt. Katoļi rīko laulāto tikšanās, bet sīkāk par to nezinu. Cik atceros arī luterāņiem, vismaz Rīgas Sv. Jāņa draudzē kaut kas tāds laikam bija, vai arī daži bija piedalījušies. Sen atpakaļ.
dafnei- jā, man arī agrāk nedaudz vairāk likās, ka tādi praktizējošie kristieši laulība dzīvo saticīgāk, mazāk šķiras utt. Bet nu, jo tālāk dzīvo, jo vairāk, pat gribot negribot, var visu ko uzzināt...
g.....s t.....s [87.110.163.90]
# Iesūtīts: 2013.12.29 23:35:03
sabio
Redzi, nav jau vajadzīgs padoms, bet būt par tulku tad, kad laulātie runā katrs savā valodā. Un tas parasti notiek laulības pirmajos gados. Aivars laikam iedomājas, ka palīdzēšana ir padomi un mētāšanās Bībeles citātiem, taču tas ne tuvu tā nav. Un nekāda priekšzīme arī nav jārāda, tāpat nav jāuzbāžās, runa taču iet par tuviem cilvēkiem, draudzes locekļiem, brāļiem un māsām. Vienkārši jārada atvērta, pieņemoša vide, cilvēkiem jāzin, ka nebūs moralizēšanas un mācīšanas. Un viņi PAŠI grib runāt! Pie tam vīrieši biežāk! Es iepriekš minēju par uzaicināšanu uz pusdienām. Ne jau, lai līstu ģimenes dzīvē, bet, lai parādītu, ka man un draudzei viņi ir svarīgi. Tad arī ģimenes labprāt apmeklē draudzi.
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.12.30 11:39:18
g.....s t.....s [87.110.163.90]
Tu droši drīksti neiedomāties, ko es esot iedomājies. Tev kaut kā tāpat neizdodas uzminēt. Es nezinu, kā šai sakarā tev izdodas, ko `iztulkot`, bet stāsts ir par `laimes lāčiem` mācītāju (vai kādu citu ekspertu) veidolā.
Ja katra puse laulībā gribēs meklēt kopīgu valodu, tad tā tiks atrasta bez visiem laimes lāčiem, vecāku un draudzeņu viedokļiem. Un otrādi. Bet var jau būt, ka ir tik neattapīgi cilvēki, kuriem ir īpaši jāpaskaidro, ka ja otrs sūta bekot, tad nav jāmeklē nazis un groziņš sēnēm, bet, ja otrs sola mīlēt, līdz nāve šķirs, nav obligāti rakstīt iesniegumu policijai par dzīvības draudiem.
Vienkārši man ir bijusi tā "laime" redzēt tādas situācijas, kur neredzu ne mazākās morālās tiesības vēl īpaši veicināt vainas apziņu, ka laulība jāglābj par katru cenu, un bez laulības tu vairs neesi nekas. Varbūt, ka tā rakstīts kādā mormoņu grāmatā, bet Bībelē laikam gan tā nebūs teikts.
sabio
# Iesūtīts: 2013.12.30 19:34:07
par to neķidāšanu- neviens jau neaicina apspriest konkrētus uzvārdus. Iedomājos ticīga cilvēka apmulsumu, sastopties ar publiski izskanējušu informāciju, ka kāds mācītājs atstādināts šķiršanās, laulības pārkāpšanas dēļ, bet par citu lasot, ka tas strādā, ar otro vai pat trešo sieva, neesot atraitnim. Varbūt ir kādas slepenas valdīnijas baznīcai šajā jautājumā, nezinu, bet ja ir- arī tā būtu kā atbilde uz šīs konkrētās diskusijas pamatjautājumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.12.30 20:25:09
sabio
Un, ja nu publiski tiktu izklāstīti visi tie apsvērumi vienā un otrā situācijā, tas nebūtu par mulsināšanu un apgrēcību?
Vai atkal... ja šķiršanās automātiski nozīmē atstādināšanu, vai iestāsies automātiska skaidrība un sirdsmiers, un nebūs spriešana par to, ka lūk - tur viens briesmonis kalpo, jo sieva lēnprātīga, bet lūk tur tas otrs jēriņš tika atstādināts, tikai tādēļ, ka palaidnīgai sievai viņa kalpošana nešķita svarīga un cits štuceris likās perspektīvāks?
Varbūt tiešām labāk lieki neķidāt un neeksponēt lietas, kas pašus jau nebūt ticībā neceļ?
sabio
# Iesūtīts: 2013.12.31 10:31:43
tad jau pēc šādas loģikas sanāk, ka labāk vispār slēpt tādus faktus, kas liecina par šķiršanos, jebkādu laulības pārkāpšanu mācītāju dzīvē... Ja pareizi sapratu...
Aivars
# Iesūtīts: 2013.12.31 14:21:42
sabio
Vislabāk ir katram pašam sevi izmeklēt un savus grēkus nožēlot Dieva priekšā.
Bet.. nu ir kādi, kam patīk lasīt evaņģēlijus, un kādi, kas priekšroku dos "Privātajai Dzīvei" vai kādi nu vēl ir tie patiesu un izdomātu svešu cilvēku grēkus `atmaskojošie` izdevumi.
Ja Tavu grēksūdzi publicētu, pasaule labāka kļūtu?
sabio
# Iesūtīts: 2013.12.31 16:23:28
nemaz nav jālasa privātā dzīve... Nesen bērns pa māju staipīja, laikam uz tā zīmēt gribēja, kautkādas lapas no kādas luter. banzīcas iezdevuma, kur bija par kādu kristīgu ģimeni. Par to, kā abi laulībā ļoti to ticību praktizē utt. Atcerējos, ka toreiz, lasot rakstu (pirms pāris gadiem laikam) nodomāju- uh, kur nu man līdz tādam līmenim...Tāds foršs pamācošs raksts jaunizveidotām ģimenēm. Un pēctam pavisam nejaušu izdūros kasjauns.lv un diena.lv šī gada rakstam, kas lika secināt, ka ar šo laulību nemaz tik labi nav, maigi izsakoties. Nu, jā, labāk varbūt ir, ka šo otro rakstu es nejauši neatrastu un dzīvotu ilūzijās, ka šim pārim viss ir tikpat lieliski.
Protams, pilnībā piekrītu Aivaram, ka speciāli rakņānotie un interesēties par citu, t.sk. mācītāju privātajām džīvēm ir nevajadzīgi. Taču tāds laikmets- - informācija bieži pie mums atnāk pati, gribot , negribot. Labi, ka tv mājās ieslēdzu pareti...
Viena [80.233.132.139]
# Iesūtīts: 2014.01.01 11:16:10
Nu vai ta Rakstos vairs patiesību nemaz nemeklējam?!No Mateja 19 un Marka 10- ko,lapas izplēsīsim?! Jēzus teica un viss. Kas te ko apspriest.Mēs te neesam, lai izmeklētu sev vīrus un sievas pēc savas patikšanas, bet dzīvotu pēc Vārda. Staigājiet taču garā, tad miesas kārības tiks noliktas pie vietas. Saku no pieredzes, ka Dieva tuvums liek aizmirst to, ka gulstos un mostos viena jau gadiem ilgi pēc šķiršanās.Stulbus seriālus neskatos, lubenes un žurnālus nelasu.Esmu visiem visu piedevusi un tiešām laimīga un brīva, paldies Dievam.
dafne
# Labojis dafne: 2014.01.01 14:28:40
Viena [80.233.132.139]
ko Tev nozīmē dzīvot pēc Vārda un staigāt garā?Kā tu to saproti?Tad,ja tomēr pie puišiem velk..Dievs būtu novērsies?
Viena [80.233.132.139]
# Iesūtīts: 2014.01.02 19:17:04
Iekārošana rodas domās, ja atļauj tām vaļu, tad velk visur kur... Lūgt lai Kristus kontrolē manas domas un uzvedību,nedarīt to, ko Viņš neļauj,- tas ir staigāt garā.Ja nododies popkultūrai un izklaidēm (baļluki ar alkoholu, TV, pasaulīgi žurnāli un grāmatas utt.), tad protams sāc domāt-kā būtu, ja būtu, sāc sevi žēlot un kārtējo reizi liecies uz tā paša grābekļa virsū.
Dievs nenovēršas no mums, mēs no Viņa gan.
Rūķis
# Iesūtīts: 2014.01.02 20:20:55
Viena [80.233.132.139]
Vai gan tas Kungs un Pestītājs smādēja baļļukus ar alkoholu?
Jāņa 2:7 Jēzus saka viņiem: "Piepildait traukus ar ūdeni!" Un tie tos piepildīja līdz malai.
8 Tad Viņš saka tiem: "Tagad smeliet un nesiet galda uzraugam!" Un tie to aiznesa.
9 Kad nu galda uzraugs bija nobaudījis ūdeni, kas bija kļuvis par vīnu, nezinādams, no kurienes tas ir, kamēr sulaiņi, kas ūdeni bija smēluši, to zināja, - tad galda uzraugs aicina līgavaini
10 un viņam saka: "Ikviens cilvēks papriekš ceļ priekšā labo vīnu, un, kad viesi ieskurbuši, mazāk vērtīgo, bet tu labo vīnu esi pataupījis līdz šim."
11 Šī ir pirmā zīme, ko Jēzus darīja Kānā Galilejā, atklādams Savu godību, un Viņa mācekļi sāka Viņam ticēt.


Lūkas 7:34 Nāca Cilvēka Dēls, ēda un dzēra, un jūs sakāt: redzi, šis cilvēks ir negausis un vīna dzērājs, muitnieku un grēcinieku draugs.
Raimonds
# Iesūtīts: 2014.01.02 23:15:05
sabio
Nesen dzirdēts jociņš par iepretcēto radiņu attiecībām – lai sievasmātei būtu pretīgi uz jauno znotu skatīties, viņš izdūra sev aci!

Bet vispābā – svētīgu jauno gadu un nepadoties pie pirmajām grūtībām!
sabio
# Iesūtīts: 2014.01.04 00:08:44
kas un kad vispār izdomāja to solījumu, kas satur "līdz nāve mūs šķirs"?
dafne
# Labojis dafne: 2014.01.04 11:02:45
Viena [80.233.132.139]
Var jau piekrist,nevajag nodarboties ar "pasaulīgām" izklaidēm,ja tas noved pie sevis žēlošanas un kāpšanas uz grābekļiem.No otras puses, neredzu nekādu dižo apdraudējumu pasēdēt ar draugiem kādā krogā,aiziet uz konci vai teātri,palasīt kādu grāmatu vai žurnālu.Nedomāju,ka tad cilvēks ir novērsies no Dieva.Mums katram,protams, ir savas vājās vietas..un ir jāzin kaut kādas robežas.Tāpat,reizēm atklāj,ka daudz lietas nemaz neinteresē,ir garlaicīgas,bet par tām fano ļautiņi kas uz baznīcu neiet.Mums jau ir dots kas vairāk un tā apziņa ļauj piedalīties pasaules dzīvē,bet jau ar kaut kādu citu nolūku..mērķi.
sabio
# Iesūtīts: 2014.02.16 22:30:00
nu jā... zinu es pāris konkrētas gimenes, kur vīri, fanojot par tām Sv.Rakstu vietām, kur sieviete radīta no cilvēka un kur sievai jāklausa vīrs, to ne tikai vārdos atgādina, bet arī visādi citādi liek manīt, kurš ir galvenais. Izturoties ar necieņu, visā vainojot sievas utt. Un, ja viņas uzdrošinās ko iebilst, kur nu vēl par šķiršanos iedomāsies, tad viņas būs tās, kuras, lūk (vīruprāt)pret Dieva likumu nostāsies...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 33368