atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgas vērtības
Aivars
Iesūtīts: 2013.06.13 23:28:03
Kad tevi saņem aiz ausīm
Un izrēķina, cik tevī gaļas,
Kā jūties mana māsa?
Tu vari izlikties nepilngadīga.
Tikpat labi tu vari dziedāt itāliski
Vai uzdoties par speciālisti krustvārdu mīklās.
Tev ir ausis, aiz kurām saņemt,
Un gaļa, ko notaksēt.
2:0 pretinieku labā.
Kā jūties, mana māsa?

/no Knuta Skujenieka "Madrigāls Trusienei"/

Šodien bieži, daudz nedomājot un neatšifrējot, tiek lietots jēdziens "kristīgās vērtības," bet ko tas nozīmē. Kas ir šīs vērtības. Un vai pašā, šķiet, no Nīčes nākušā relativizējošā komercvalodā, kas runā par `vērtībām` nevis `patiesību`, `Dieva gribu`, `Kristus prātu" utt., nav iekodēti tie `trīsdesmit sudraba gabali` no Caharijas 11, vai Mateja 26:15. Kas ko vērtē? Kas par ko iestājas? Kurš ir tas, kas kādu saņem aiz ausīm un noteic taksi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2013.06.18 13:39:30
aivars.lapsans [83.187.153.75]

Viņi grib audzināt savus bērnus uz kristīgām vērtībām. ( paklausība Dievam). - Paklausība Dievam nav tikai "kristīgā vērtība". Tā ir arī jūdaisma un arī islāma vērtība. Ja "paklausība Dievam" ir kristiešu vērtība, tad ar ko tā atšķiras no islama un jūdaisma vērtības?
meistars Goda
# Iesūtīts: 2013.06.18 15:37:51
Hallo, klerikāļu planēta!

Kristīgas vērtības ir ticība, cerība, mīlestība.
aivars lapsans [83.187.152.64]
# Iesūtīts: 2013.06.18 17:26:02
dafne

parak reliģioza garā audzināti bērni vēlāk tieši saceļas pret šīm "kristīgām vērtībām"
Pārsvara jau bērniem nav problēmas kādas lietas saprast un ižšķirt,bet,samaitātiem pieaugušiem gan ir


Bērnus jāaudzina ticībā uz Dievu. Reliģiozitātē audzināti bērni ...bīstams pasākums.
aivars lapsans [83.187.152.64]
# Iesūtīts: 2013.06.18 17:39:28
Uldis

. Tā ir arī jūdaisma un arī islāma vērtība. Ja "paklausība Dievam" ir kristiešu vērtība, tad ar ko tā atšķiras no islama un jūdaisma vērtības??

Mani bērni lūdz Dievu Jēzus vārdā. Islamam un jūdaismam ir tomēr kas cits. Kristiešiem personiskais gars savienojas ar Svēto garu. Patiesībā uz islamu mums jāskatās ļoti uzmanīgi. Islams ir tomēr ,,sveša mācība,, par ko brīdina Jaunā derība,,. Tātad, līdzāspastāvēšana , bet ne viena mācība. "So milzīgo reliģiju neapstiprina ne Vecā , ne jaunā derība. Tad jau liekam arī klāt budismu utt. Islamam ir liela novirze no kristīgās mācības.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.06.18 21:27:43
aivars lapsans [83.187.152.64]

Ko lokies kā zutis uz pannas! Atbildi uz jautājumu!
dafne
# Labojis dafne: 2013.06.19 09:29:26
Confrater
Man jau šķiet,ka ticību tā nevienam nevar iemācīt.Ja vecāki-kristieši to praktizē savā ikdienā un bērni to redz,piedzīvo tad jau kaut kas "aizķeras"..tā jau nav.Un ir jau dažādi tie vecumposmi bērniem..ne katrā vecāki ir autoritāte Vini tacu kādā brīdī atklāj,ka pašiem ir galva uz pleciem..nu,un tad atliek lūgt,jā...un tas ir brīnišķīgi,ka tu spēj lūgt brīžos,kad savam bērnam savadak nespēj palidzēt.
Jā,un lūgšana arī varētu būt kristīga vērtība
Vispār rodas jautajums..kas tad ir nevērtīgs kristietībā?
dafne
# Iesūtīts: 2013.06.19 09:32:55
aivars lapsans [83.187.152.64]
atvaino,es sapratu savādāk tavu komentaru..tapec par to pārāk lielo reliģiozitāti ieminējos
Uldis
# Iesūtīts: 2013.06.19 16:30:45
aivars lapsans [83.187.152.64]

Ja nesaproti jautājumu, varu pateikt to savādāk - kur JD mēs varam ieraudzīt tādu frāzi kā "kristīgās vērtības"?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.06.19 17:59:09
aivars lapsans [83.187.152.64]

Budismu pie frāzes "paklausība Dievam" nevar piešūt, jo budismā nepastāv jēdziens `dievs`.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.19 19:31:13
meistars Goda
Un tas ir viss, ko var pateikt?
aivars.lapsans [83.187.152.72]
# Iesūtīts: 2013.06.20 04:42:28
Uldis

Frāzes , Uldi , nav. to kāds cits izvirzīja.
Par budismu ... es gan savādāk rakstīju , pārlasi ...doma cita man bij.
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.06.20 21:53:27
Laiks pagājis, šeit esošie aktīvie kristieši ir izteikušies. Un kas mums ir?
Kristīgās vērtības tātad ir bauslības 10 populārākie baušļi. Laikam pusnātnu drēbju nenēsāšana un āzīša nevārīšana mātes pienā nav kristīgas vērtības, lai gan bauslībā kādreiz ietvertas.
Kristīgā vērtība ir tas, ko plašajā pasaulē dēvē par homofobiju. Neesmu pārliecināts vai tā ir vērtība, bet acīm redzot šeit ir daži kristieši kas to uzskata par vērtību. Un kapēc gan ne?
Vēl pavīdēja doma, ka baznīcas intereses ir tas, ko dēvēt par kristīgajām vērtībām.
Vēl bija zināmā mērā pieminēta bērnu kristīgā audzināšana, kristīgā izglītība.
Tas, laikam pagaidām viss. Atliek noskaidrot vai tas tiešām ir viss un vai kaut kas gadījumā nav lieks?
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.06.20 22:02:00
_Loki_ [87.99.74.216]
Vēl jau tika pieminēta `ticība, cerība un mīlestība`, gan īpaši neizvēršot, nepaskaidrojot un arī nekonkretizējot, vai tas attiecas uz gospožas ušakovas jaunāko tetovējumu, uz politiskām, ekonomiskām, vispārcilvēciskām vai specifiski personiskām idejām (varbūt pat tikai privātām) un mērķiem, vai tomēr uz ko citu.
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.06.21 01:39:27
Aivars
Tieši tapēc es to ignorēju. Nebija jau skaidrs par ko runa - par populāriem mākslinieciskajiem tēliem, sagramstītiem no kristietibas, vai par 30 septembra svētajām moceklēm. Ja runā par 30 septembri, tad tur bija jābūt vēl vienai: Gudrībai vai Sofijai. Takā kosmiskais kvēps vārdā Goda to nepieminēja, tad šo Sofiju mēs laikam svītrojam ārā no kristīgo vērtību saraksta.
Bet pats jau arī esi aicināts vismaz mēģināt iezīmēt jēdziena "kristīgās vērtības" aprises.
Es no savas puses vēl neesmu līdz galam noformulējis un izpratis ko es domāju un saprotu ar šo jēdzienu. Un man šķiet tas nav gluži tas, kas te tika nosaukts.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.06.21 09:52:56
Dr.N.Neuhaus un H.Langes grāmata "Kristīgās demokrātijas vērtības" Vai kāds ieskatījies? Kādi secinājumi?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.21 12:19:41
_Loki_ [87.99.74.216]
Ja par `kristīgo vērtību` aprišu iezīmēšanu no manas puses, tad jau dažu mājienu devu, ka man neliekas īsti pareizi Dieva nākšanai Kristū pieiet ar kaut kādu `vērtību` lekāli. Tāpat kā mani neapmierina ticības noreducēšana līdz kaut kādiem `principiem`. Nīčes lepnais naivums gan ir lipīgs, bet vai ir normāli, ka kristieši iesaistās defektīvā valodas spēlē? Teorētiski arī Kristus krustu varētu novērtēt uz kādiem pacmit latiem, ieskaitot kalēja kaltās naglas, cita lieta, ka grūti konvertēt tos trīsdesmit denārijus, jo par mēneša algu, vergu šodien tik viegli vairs nenopirksi. Vēl protams, varētu to notaksēt 33 gadīga vīrieša potenciālās nodokļu samaksas izteiksmē, un secināt, ka Roma zaudēja tik un tik naudiņas, bet Templis tik un tik. Savukārt naudas mīšanas un upurdzīvnieku bizness vairs netika traucēts, tāpat kā ietaupījās drošības dienestu darbinieku komandējuma nauda, kam vairs nebija jānovēro Jēzus aktivitātes, līdz ar to kopumā Roma un Templis bija finansiāli ieguvēji. Cik gan vēl veidos varētu notaksēt šo Krustu, ko tāds Pāvils sauc par galveno kristietībā?

Starp citu, K. Skujenieka dzejoļa otrā daļa skan :
"Bet, kad tu savus bērneļus glābdama,
Meties virsū sunim un cilvēkam,
Tad visiem ir baigais brīnums.

Kas gan ir cilvēka civilizācija,
Salīdzinot ar trusienes dvēseli? "


Pārsteiguma, brīnuma, satricinājuma, ikonoklasma, katarses moments - vai tā arī ir `vērtība` kristietībā, vai arī tas ir kaut kas margināls un bezvērtīgs?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2013.06.21 12:35:40
Aivars
Tas ir tas jautājums, vai kristīgās vērtības var nodalīt no kristīgās draudzes, Evaņģēlija un galu galā - pestīšanas vēsts?

Tāpat otra lieta, bet tur laikam jābūt lielam garīgam "trenniņam", lai kristietis "saglabātu jēgu" kristīgām vērtībām un vienlaikus būtu "elastīgs" pret nekristīgām vērtībām.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.21 12:44:50
Raimonds
Bet kas būtu tas veids, kā pestīšanas vēsti ierakstīt Latvijas Satversmē?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2013.06.21 13:18:27
Aivars
Nezinu, vai izmaiņas darīs Latviju kristīgāku? Bet kristiešiem vajag par sevi atgādināt gan.
Drīzāk tas, ko no Sinodes varētu turpināt, vai nav jāmēģina turpināt runāt par piedošanu, piedošanas iespējamību, ticību piedošanai (neatrisinātas attiecības tikai vairo vilšanos, rūgtumu), jā, kā līdz tam veselīgā veidā nonākt? Piedošana ir mazākā, vājākā spēks, mūsu katra - to navajadzētu ļaut nevienam mums atņemt. Jā, kā piedošanu kā kristīgu vērtību ierakstīt Satversmē?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.06.21 13:30:29
Tas ir mazliet smieklīgi, ka kristieši lieto jēdzienus, kurus paši nesaprot. Kas ir kristīgās vērtības? Kas tās tādas par vērtībām? Vai kāds var to atbildēt? Baušļi nevar būt vērtība, jo baušļi apsūdz. Viens te definēja - ticība, cerība un mīlestība. Labi! lai tad paskaidro, ko tās nozīmē, un, ja tās ir vērtības, kāpēc tad tās netiek vērtētas? Viens te izteicās, ka "paklausība Dievam". Bet tāda pati vērtība ir arī islamam un jūdaismam. Vai tad jāsecina, ka paklausība Dievam ir tas, kas vieno kristiešus ar islamticīgajiem un jūdaismu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 34876