atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir nāves grēks?
svētais
Iesūtīts: 2011.12.13 11:53:16
Vai kāds zina?


1. Jāņa 5:16 Ja kāds redz savu brāli darām grēku, kas nav nāves grēks, tas lai lūdz Dievu, un Viņš tam dos dzīvību, proti, tādiem, kas nedara nāves grēku. Ir nāves grēks, par to es nesaku, lai lūdz.

1. Jāņa 5:17 Katra netaisnība ir grēks, bet ir grēks, kas nav nāves grēks.

Diskusija tikai kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:14:51
svētais Es zinu, ka nekad nespēšu izdarīt tā, kā Jēzus ir teicis. Ceru, ka tas tiks piedots...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:15:10
Man ir aizdomas, ka sākas parastā apgrēcināšanās. Tas gan nav nāves grēks, bet sirdi nocietina, un tā jau arī nāves grēks pa solītim vien tuvojas.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:16:11
skolniekss [195.8.115.229]
mēs neviens nespēsim. bet tas nenozīmē to, ka mēs varam spekulēt ar Dieva žēlastību savās dzīvēs un kļūt par slinkajiem un kūtrajiem kalpiem, kas aprok savus talantus, nepiepelnās un pāri dara apkārtējiem.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:18:00
svētais mēs neviens nespēsim. bet tas nenozīmē to, ka mēs varam spekulēt ar Dieva žēlastību savās dzīvēs un kļūt par slinkajiem un kūtrajiem kalpiem, kas aprok savus talantus, nepiepelnās un pāri dara apkārtējiem.

ko tad Tu spekulē?
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:19:11
skolniekss [195.8.115.229]
es nespekulēju. Tie ir Jēzus vārdi. tu un es mēs abi nevaram ļaunprātīgi izmantot Diev žēlastību savās dzīvēs. tas attiecinās vienlīdz vienādi uz katru no Dieva bērniem. Tai skaitā uz mani!!!
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:20:07
svētais Lai tā būtu. es par sevi tik drošs neesmu.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:20:50
skolniekss [195.8.115.229]
kas tev teica, ka es esmu drošs? nemaz neesmu!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:39:19
Grēks pret Svēto Garu ir neticība. Jēzus sludinādams par Svēto Garu skaidri pasaka, ka tas pārliecinās pasauli par gŗeku, taisnību un tiesu. Grēku - jo tie netic man...
Ikviens, kas tic, iemantos mūžīgo dzīvību, kas netic, ir jau miris...

Tātad vienīgais grēks, kurš nevar tikt piedots, ir neticība, jo no ticības taisnais dzīvos.

Piedodiet mīļie, bet tā nu ir katehētiska ābece.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:41:49
Jānis Kalniņš
tam es varu piekrist, ka neticība ir grēks. Bet kā lai saprot to, kas ir nāves grēks un par ko nevajag lūgt? Jo ja tas būtu neticības grēks, tad jau mēs nevarētu lūgt par neticīgajiem, bet mēs varam un tas mums jādara un to mēs arī darām.
No Jonas par tēmu: [213.229.83.205]
# Iesūtīts: 2011.12.13 17:02:02
http://www.tlig.lv/content/view/106/82/
Protestants
# Iesūtīts: 2011.12.13 17:48:09
Jānis Kalniņš

"Tātad vienīgais grēks, kurš nevar tikt piedots, ir neticība, jo no ticības taisnais dzīvos"

Nu un kā tad ar šo........

1.Tim.4:10 jo tālab mēs pūlamies un cīnāmies, jo esam likuši savu cerību uz dzīvo Dievu, kas ir visu cilvēku, visvairāk ticīgo Pestītājs.

Jāparok dziļāk...jo visi ir nomaldījušies. Kā cilvēks var ticēt, ja tas nav viņam dots...

ApD13:48 Pagāni, to dzirdēdami, priecājās un slavēja Tā Kunga vārdu un ticēja, cik mūžīgajai dzīvībai bija izredzēti.

Varētu jau padomāt, ka kādam paprāvam cilvēku pulkam ceļš uz elli ir labi nobruģēts:

ApD18:6 Bet, kad tie pretojās un zaimoja, viņš, drēbes izkratījis, tiem sacīja: "Jūsu asinis lai nāk pār jums, es esmu bez vainas; no šī brīža es iešu pie pagāniem."



Kas ir nāves grēks? Tas ir vairāk nekā neticība - tas ir tad, kad cilvēks ir kļuvis Jaunās derības dalībnieks (ir ticīgs pa īsto) tad vēlāk....apzināti atsakas no augšāmceltā Jēzus Kristus un noliedz viņa krusta nāvi un augšāmcelšanos.
Tādi cilvēki jau ir divreiz miruši.

Jūdas 12 Viņi ir kauna traipi jūsu mīlestības mielastos, bez bijības mielodamies līdz ar jums, sevis pašu ganītāji, vēja dzenāti bezūdens mākoņi, koki, kas rudenī bez augļiem, divkārt miruši, izrauti ar saknēm,

Tādiem cilēkiem nekas neatliek, kā gaidīt briezmīgo tiesu:

Ebr6:3 Arī to mēs darīsim, ja Dievs atļaus.
4 Jo ir neiespējami tos, kas reiz apgaismoti un baudījuši Dieva dāvanas, un kļuvuši Svētā Gara dalībnieki,
5 un baudījuši labo Dieva vārdu un nākamā laika spēkus,
6 un krituši, atkal vest pie atgriešanās, jo tie sev Dieva Dēlu sit krustā un liek smieklā.
7 Jo zeme, kas uzsūkusi bieži līstošo lietu un audzē stādus, derīgus tiem, kuru dēļ tā arī tiek apstrādāta, saņem svētību no Dieva,
8 bet, kas ērkšķus un dadžus audzē, ir nederīga un lāstam tuvu, tās gals ir ugunī.

Eb10:26 Jo, ja mēs pēc patiesības atziņas saņemšanas tīši grēkojam, tad neatliek vairs upuris par grēkiem,
27 bet gan briesmīga tiesas gaidīšana un uguns karstums, kas aprīs pretiniekus.
st.Roks [212.93.105.65]
# Iesūtīts: 2011.12.13 18:44:08
Nãves grêks ir ietiepîga neticîba lîdz nãves slieksnim.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 18:48:31
Protestants
nu un ko gan citu, kā apzinātu neticību Tevis minētie panti raksturo?
st.Roks [212.93.105.65]
# Iesūtīts: 2011.12.13 18:51:14
Kas attiecas uz atkâpêjiem no ticîbas, vini ir neticîgie un vinu liktenis ir atbilstošs.
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.13 21:05:58
Tad naves grēks ir neticība?ou
Bet ja tas nāves grēks ir tas pats grēks pret Sv.Garu..tad par ko Jēzus īsti runā Mat.12.nod.22-37..
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 21:11:17
dafne
par sirds pilnību ir runa, ne?
Par to pašu ticību vai neticību, kas nu kuru sirsniņu valda
st.Roks [212.93.105.97]
# Iesūtīts: 2011.12.13 22:21:42
dafne, protams, jo neticîbas grêks ir grêks pret Sv. Garu, kas ar Vârda starpniecîbu dâvâ ticîbu. Neticigais grêko to noraidot un paliekot lîdz galam sirds apcietinâtîbâ.
Protestants
# Labojis Protestants: 2011.12.14 01:28:27
dafne
Tad nāves grēks ir neticība? Bet ja tas nāves grēks ir tas pats grēks pret Sv.Garu..tad par ko Jēzus īsti runā Mat.12.nod.22-37..


Pēc kārtas:
-neticīga cilvēka neticība ir grēks, ….bet tas nav nāves grēks…tas ir piedodams grēks. Cilvēks var nožēlot grēkus un kļūt ticīgs;
-pavisam cita lieta ar apzināti atkritušiem kristiešiem pilnā tā nozīmē, t. i. jaunpiedzimušiem, jeb otrreiz piedzimušiem no augšienes cilvēkiem. Ar cilvēka jaunpiedzimšanu Sv.Gars mājo viņā un te parādās Sv.Gara zaimošanas riski. Tādēļ ja šādi kristieši apzināti atsakās no Jaunās derības ticības – t.i. atsakās un noliedz Jēzus upuri un augšāmcelšanos sevis dēļ, tad tāds cilvēks ir neatgriezeniski zaudējis pestīšanu, jo viņš zaimo Sv.Garu kas ir viņā. Tāds cilvēks ir juridiski jau divreiz miris a)nomirs garantēti fiziski, bet tas sagaida visus cilvēkus, b)nomiris arī garīgi – t.i. pats, apzināti nomērdējis arī jaunpiedzimšanā iegūto dzīvību ( savu jauno cilvēku).

No tā gudrību varam izvilkt tādu: labāk būt neticīgam, nekā jaunpiedzimušam kristietim, kas vēlāk apzināti atsakās no ticības.

Par Mat 12 nod un Sv.Gara zaimošanu.
Lai tu dabūtu atrisinājumu tavam jautājumam, tev jāskatās uz Jēzus nāvi un augšāmcelšanos. Jēzus, kad runāja ar farizejiem, nebija vēl ne miris ne augšāmcēlies, tādēļ nebija ne vienam Sv.gars dots, lai to varētu zaimot. Tādēļ farizeji, neskatoties uz to ka ārēji viņi bija baigie gudrinieki un mētāja no sevīm baigos profesorus, bet īstenībā iekšēji viņi bija tādi paši neticīgie kā visi pārējie. Viņiem nebija ne jausmas ne par Jēzus misiju, ne par to kas tāds Sv.gars ir. Jēzus ar Mar12:31-32 runā nākotnes formā…ar to sakot apmēra tā „nu savaldieties, bīstaties Dievu… jums jāsaprot ka tādi brīnumi jūsu acu priekšā ko Es daru nevar notikt bez Dieva ziņas un iejaukšanās…to tak jums būtu jāspēj saprast…" Bet Sv.gara zaimošanu Jēzus pieminēja 31-32p mācekļu un visu kristiešu dēļ (t.i. tādu cilvēku dēļ kas nākotnē, pēc Jēzus augšāmcelšanas kļūs par kristiešiem), lai mēs apzinātos Sv.Gara zaimošanas riskus.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2011.12.14 08:24:32
mani 2 centi.

Nāves grēku Jēzus min:
Mt. 12:31,32 Tāpēc Es jums saku: ikkatru grēku un ikkatru zaimošanu cilvēkiem piedos, bet Gara zaimošanu nepiedos. Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.
Mk 3:28,29 Patiesi Es jums saku: visi grēki cilvēku bērniem taps piedoti, arī zaimi, ar ko tie Dievu zaimo. Bet, kas Svēto Garu zaimo, tas nemūžam nedabū piedošanu, bet ir sodāms ar mūžīgu sodību.
Lk. 12:10 Un katram, kas teiks ko pret Cilvēka Dēlu, tam to piedos. Bet tam, kas zaimos Svēto Garu, to nepiedos.

Visās trīs reizēs tas tiek pieminēts kādas diskusijas ietvaros: Matejs piemin strīdu ar farizejiem, Marks min no Jeruzālemes atnākušus rakstu mācītājus, Lūka stāsta par gadījumu, kad ļaužu pulka ielenkumā Jēzus brīdināja savus mācekļus no farizeju rauga. Secinājums – Jēzus oponē kādai farizeju un rakstu mācītāju vidē izplatītai teorijai, bet kādai?

Norādi dod Matejs atstāstot Jēzus sacīto: tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā – respektīvi, norādot uz nepiedošanu, kas sniedzas pāri cilvēka dzīvei šai pasaulē.

Jāņem vērā, ka gan pēc Jēzus laika farizeju, gan pēc mūsdienu ticīgo ž.īdu uzskata, nāve atbrīvo no atbildības par visiem grēkiem. (vai esat kādreiz padomājuši – kādēļ ž.īdi tik neatlaidīgi medī kara noziedzniekus un negrib tiem ļaut nomirt dabīgā nāvē? Jo viņi uzskata, ka tad ļaunums paliek nesodīts)
Pamatojumu tam viņi rod 4. Moz. 15:30-31 Bet tai dvēselei, kas to dara ar paceltu roku, vai tas ir jūsu vidū dzimušais vai svešinieks, tāds ir zaimotājs Tā Kunga priekšā, - un tai dvēselei ir jātop izdeldētai no savas tautas, jo tā ir nicinājusi Tā Kunga vārdu un pulgojusi Viņa bauslību; ar izdeldēšanu tā dvēsele lai pavisam top izdeldēta, un viņas noziegums paliek uz tās!

Interesanti, ka šī diskusija ir minēta arī Talmudā – Jeruzālemes Gemarā esot sacīts aptuveni sekojošais: jūsu nekrietnība netiks piedota līdz pat nāvei. Redzi, esam mācīti, ka nāve nomazgā. Ievēro: Kristus pret to iebilst attiecībā uz svēto garu. Viņš teica, ka tā zaimošana netiks piedota ne pirms, ne – kā jūs sapņojat – caur nāvi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.14 09:48:52
Juris Saivars, un atkal klasiskais jautaajums... ko noziimee "Zaimot Sveeto Garu"... imo atkal buus leerums teoriju un katrai tai pretiim kaada rakstu vieta, kas it kaa neiedereesies...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 33067