atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir nāves grēks?
svētais
Iesūtīts: 2011.12.13 11:53:16
Vai kāds zina?


1. Jāņa 5:16 Ja kāds redz savu brāli darām grēku, kas nav nāves grēks, tas lai lūdz Dievu, un Viņš tam dos dzīvību, proti, tādiem, kas nedara nāves grēku. Ir nāves grēks, par to es nesaku, lai lūdz.

1. Jāņa 5:17 Katra netaisnība ir grēks, bet ir grēks, kas nav nāves grēks.

Diskusija tikai kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:04:41
Varbut herēzes?Ja Sv.Gars mums tiek dots caur Vārdu..tad pieliksana klāt..vai atņemsana nost no Tā..varētu būt Sv.Gara zaimosana.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:08:48
Šķiet, Jūda Iskariots ir šī nāves grēka piemērs - viņš apzinājās savu nodarījumu, bet neticēja, ka Dievs piedos. Un neticēšanu piepildīja ar visu savu būtību un darbību.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.12.13 14:13:15
dafne
Līdzīgi jau farizeji izrīkojās, pēc būtības nodarbodamies ar Dieva vārda staipīšanu, lai rīkotos pretēji tā gribai, t.i., Sv.garam - viņi skaidri apzinājās, ka Jēzus nedara neko ļaunu pēc būtības, tamdēļ meklēja, kā savu nepatiku noformulēt Dieva vārdā.
Apzinātās herēzes, kas Rakstus padara par instrumentu citu, ne dieva, mēŗķu sasniegšanai, varētu būt nāves grēks. Stulbuma dēļ pielaistās ir no citas sērijas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:39:49
Maartinjsh, piedoshanas noraidiishana nav piedodama. Tas ir kaa pasham sev uzmest cilpu kaklaa un kaarties nost... tikai gariigaa muuzhiibas kontextaa.

Tas ir kaut kaa taa... esmu gatavs ellee nonaakt, bet Dievu noraidiisu. Tas ir aadama greeka peedeejaa faaze... kad vairs atgriezties nevar, jo esi sev pats nogriezis sho atgrieshanaas celju.
biča
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:46:50
Tātad, ja es apzināti netaisos pieskaņot savu uzvedību un domāšanas veidu bauslībai un evaņģēlijam, rēķinoties, ka es tādējādi visticamāk nonākšu ellē (kur es tieši tāpat nonāktu, ja tam visam piekristu tikai aiz bailēm no elles), es esmu izdarījusi nāves grēku? Lai tā būtu, bet es gribu, lai vismaz šī dzīve man ir baudāma, ja arī nākamā tāda nebūs.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:54:48
Jošs Mulders
Nu ja, to arī saku.

biča
Tas, ka tu raksti muļķības, vēl nav nāves grēks.
svētais
# Labojis svētais : 2011.12.13 15:04:51
Mat. 24 Bet farizeji, to dzirdēdami, sacīja: "Šis izdzen ļaunus garus ne citādi kā ar Belcebula, ļauno garu virsnieka, palīdzību."
25 Bet Jēzus, viņu domas nomanīdams, tiem sacīja: "Ikviena valsts, kurā iekšējs naids, aiziet bojā; un neviena pilsēta vai nams, kurā iekšējs naids, nevar pastāvēt.
26 Ja nu sātans izdzen sātanu, tad viņš ir naidā pats ar sevi. Kā tad viņa valsts var pastāvēt?
27 Un, ja Es izdzenu ļaunos garus ar Belcebula palīdzību, ar ko tad jūsu bērni tos izdzen? Tāpēc viņi būs jūsu tiesātāji.
28 Bet, ja Es izdzenu ļaunos garus ar Dieva Garu, tad Dieva valstība ir jau pie jums atnākusi.
29 Jeb vai var kāds ieiet stiprā namā un paņemt viņa mantas, ja tas nav stipro papriekšu saistījis? Tikai tad tas varēs viņa namu izlaupīt.
30 Kas nav ar Mani, tas ir pret Mani, un, kas ar Mani nesakrāj, tas izkaisa.
31 Tāpēc Es jums saku: ikkatru grēku un ikkatru zaimošanu cilvēkiem piedos, bet Gara zaimošanu nepiedos. 12:32 Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.

Lūk. 12:10 Un katram, kas teiks ko pret Cilvēka Dēlu, tam to piedos. Bet tam, kas zaimos Svēto Garu, to nepiedos.

Labi, ja šajā konkrētajā piemērā Jēzus ar Svēto Garu izdzina ļauno garu, un Jēzum pierakstīja velna darbus, pēc kā Viņš izteicās, ka nav piedošanas tiem, kas Svētā Gara darbību nosauc par veln gara darbību.

Tad kā ir ar to, ka Svētā Gara izpausmes mēdz būt arī citādākas, ne tikai ļauno garu izdzīšana, bet arīdzan citas 9 Gara dāvanu izpausmes. tad ja kāds saka, ka šīs dāvanas ir no velna, tas arī tiek zem šīs kategorijas, kuriem nav piedošanas?

22 Un tie rakstu mācītāji, kas bija nākuši no Jeruzālemes, sacīja: "Viņam ir Belcebuls, un Viņš izdzen ļaunos garus ar ļauno garu virsnieka palīdzību."
23 Un, tos pieaicinājis, Viņš tiem sacīja līdzībās: "Kā var sātans sātanu izdzīt?
24 Un, ja kāda valsts savā starpā sanāk naidā, tad tāda valsts nevar pastāvēt.
25 Un, ja kāds nams pats ar sevi sanāk naidā, tad tāds nams nevar pastāvēt.
26 Ja nu sātans cēlies pret sevi un ar sevi sanīdies, tad viņš nevar pastāvēt, bet viņa gals ir klāt.
27 Bet neviens nevar, stipra vīra namā iegājis, viņa rīkus laupīt, ja tas papriekš stipro nesaista, tik tad viņš tā namu izlaupīs.
28 Patiesi Es jums saku: visi grēki cilvēku bērniem taps piedoti, arī zaimi, ar ko tie Dievu zaimo.
29 Bet, kas Svēto Garu zaimo, tas nemūžam nedabū piedošanu, bet ir sodāms ar mūžīgu sodību."
30 Jo tie sacīja: "Viņam ir nešķīsts gars."


Biča pareizi pamanīja, ka šeit ir tie, kas RUNĀ un ZAIMO SG, nevis kaut ko nepaklausa un nedara utt..
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:07:47
svētais
Ak vai, tūlīt sāksies...
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:08:27
Mārtiņš
Bet kā īsti ir?
dafne
# Labojis dafne: 2011.12.13 15:21:07
svētais
ka tu saproti?
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:25:35
ir 7 nāves grēki. maktub. :-)
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:28:58
dafne
es saprotu tā, ja es skaļi izsakos un aizvainoju kādu kas dara brīnumus, pravieto, dziedina, dzen ārā ļaunos garus, runā mēlēs un darbojas citās Gara dāvanās, un piedēvēju to velna darbiem, tad es esmu noziedzies pret Svēto Garu. Jo tieši to Kungs arī norāda, kas RUNĀ un kas ZAIMO, tam nebūs piedošanas nedz šinī, nedz nākamajā dzīvē. Un šajā piemērā nav nedz kaut kādas apzinātas vai neapzinātas rīcības vai izpratnes par Svētā gara darbību. Ka nevajag noraidīt utt. utml. un ka vajag apzināties saprast kas tas tāds ir utt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:30:27
Vilis Maldonis
paga, paga, nejauc te tagad iekšā romas viduslaiku teoloģiju.
Sķiet presbiteris Jānis tur nerunā gluži par slinkumu, rijību vai pārlieku melanholiju.
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.12.13 15:31:32
svētais
beidz tu ar to savu `mēļošanu` lūdzu!
Ir skaidrs, ka Jānis par to te nerunā
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:34:29
Aivars
kāpēc mēļošanu? es runāju par nāves grēku un par principu uz kuru norāda Raksti. Kāds te sakars ar mēļošanu?
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:35:51
Aivars
to var attiecināt uz dziedināšanu, brīnumu darīšanu un ļauno garu izdzīšanu. Tas viss notiek Svētā gara spēkā, tieši tāpat kā mēļošana. Ko tu piesienies mēļošanai?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:41:38
svētais
Piesienos tādēļ, ka tu apšaubāmu praksi uzdod par biblisku, un tās kritiku pasludini par nāves grēku. Šai ziņā bija ļaudis, kas pašizdomātā dievkalpošanā gāja arī ķecerus iznīdēt, un pēc Tavas loģikas sanāk, ka arī tur nāves grēkā ir tie, kas to nosoda, bet ne tie, kas to dara.
Paskaties labāk, vai ir kaut kas pie paša Jāņa, kas varētu norādīt uz to, ko konkrēti viņš ir domājis ar šo vārdu. Bet ja neatrodi, nu aizlūdz par visiem un neuzskati to par nāves grēku, ja būsi aizlūdzis par kādu bezcerīgo
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:44:04
Aivars
es runāju par Jēzus vārdiem, kad nav piedošanas. Vai tas nav nāves grēks kuram nav piedošanas? Un mēģinu saprast kopā ar ticīgajiem kas ar to ir domāts. Un labprāt dzirdētu no tevis ko tu domā kas ir nāves grēks par ko nav jālūdz?
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:47:03
Aivars
un nekādu apšaubāmu praksi es neanalizēju. par biblisku uzdodu to, ko darīja Jēzus dziedināja un dzina ļaunos garus ar Svētā gara darbību. Tāpat to, ko Pāvils min kā Svētā Gara dāvanas un to izpausmes, kur ir dziedināšanas u.c.Tieši tas, ko darīja Jēzus ar Svētā Gara palīdzību, ko viņam pārmeta farizeji, ka tas ir no velna. par ko viņš izteicās , ka tiem nebūs piedošanas, kas svēto garu zaimo un runā ko pret SG.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 15:48:24
svētais
nu par sātanu nav vērts lūgt
Par cilvēkiem mēģini lūgt un nenodarboties ar tiesāšanu, kurš ir un kurš nav nāves grēkā apsūdzams

Kas attiecas uz grēku pret Sv. Garu, tas gan laikam ir sen runāts, un tiešām vairāk būtu uztverams, kā brīdinājums nejokot ar ticības dāvanu utt, bet katram, ko uztrauc šis jautājums, varam atgādināt, ka acīmredzot, ja Viņam ir svarīgas šīs attiecības ar Dievu, tad atcīmredzot Sv. Gars tomēr viņu skubina ticībā un sevi nolādējis viņš nav
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 35858