atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir nāves grēks?
svētais
Iesūtīts: 2011.12.13 11:53:16
Vai kāds zina?


1. Jāņa 5:16 Ja kāds redz savu brāli darām grēku, kas nav nāves grēks, tas lai lūdz Dievu, un Viņš tam dos dzīvību, proti, tādiem, kas nedara nāves grēku. Ir nāves grēks, par to es nesaku, lai lūdz.

1. Jāņa 5:17 Katra netaisnība ir grēks, bet ir grēks, kas nav nāves grēks.

Diskusija tikai kristiešiem
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 11:53:43
Kāds var paskaidrot?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.13 12:02:03
Greeks no kura nevar atgriezties, kursh noved naavee... tb muuzhiigajaa naavee.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:05:15
Jošs Mulders
bet kas tas tāds konkrēti ir?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:07:22
svētais
Grēks pret Svēto garu. Pameklē Rakstos.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:08:11
Mārtiņš
Ok. Bet kā var sagrēkot pret Svēto Garu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:16:22
svētais
To noraidot.
svētais
# Labojis svētais : 2011.12.13 12:19:06
Mārtiņš
Kā to var izdarīt? Un vai tikai tā? Jeb kaut kādā veidā pret viņu var sagrēkot?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:32:48
svētais
Piem., mīlestības darbu noraidīšana un piedēvēšana ļaunumam.
Skat. Rakstos (JD), kur ir teikts kā Sv.gars darbojas jeb ko Dievs vēlas no cilvēkiem. Piem., Mateja ev. noslēdzošā līdzība par avīm un āžiem.
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:40:17
Tā praktiski es tā arī neesmu sapratusi, kas tas ir - tikai, cik esmu sapratusi, neapzināti šo grēku izdarīt nevar, līdz ar to pieskaitu to pie Dieva vārda noslēpumainajām daļām. Un atstāju Dieva ziņā izšķirt, kāds grēks kurš ir.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.12.13 12:49:58
vilks
Es saprotu, ka tieši apzinātībā ir tas nāvīgums. Un tamdēļ, tieši mēs kā kristieši, kas pazīstam Kristu (pieņemot, ka pazīstam), esam īpaši pakļauti šai atbildībai.
Praktiski saprotu to, ka apzināta rīcība vai bezdarbība, par kuru apzinamies, ka tā ir nepārprotami pretēja Svētā gara aicinājumam, var pretendēt uz nāves grēku. Svētā gara aicinājums atpazīstams ir caur Kristu un, ja pavisam praktiski, Cilvēku Jēzu.
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.12.13 12:54:12
Apzinaata Sv. Gara noraidiishana. Apzinaata atkaartota greekoshana.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:02:15
Rosalie
Man šķiet, ka nav tik vienkārši, kā tikai mehāniska atkārtota grēkošana, kaut apzināta. Jo runa ir par grēku, kurš nav piedodams - un tas ir Dieva žēlastības noraidījums.
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:03:53
Vel var Mat.12palasit..kur Jēzus izdzen ļaunos garus..tad tur farizeji saka,ka Vins to darot ar ļauno garu palidzibu..un tad ko Jēzus viniem atbild.

Bet nu ka tas ir iespējams..un ka praktiski notiek..es ar lidz galam neesmu sapratusi.jo tur ir tads pants:"Un kas ko runa pret Cilvēka Dēlu,tam tas tiks piedots;bet kas ko runā pret Svēto Garu,tam tas netiks piedots ne sinī,nedz nakošā mūžā"
tur pat nav runa par kaut kādiem darbiem,bet vārdiem,runāsanu,ka tālāk tur apstiprina 36.37 pants.
Bet nu noteikti ir japēta dziļak par ko īsti iet runa
Vispar diezgan drūmi
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:06:19
Maartinj - to arii biju domaajusi. Vienkaarshi mehaaniski atkaartoti - sanaak visiem, kam vairaak, kam mazaak.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:15:31
dafne
Paldies, Mat.12 ir tieši īstā rakstvieta, kas atklāj šo grēku.
Ja kāds dara acīmredzami labu (respektīvi, neviens par to nešaubās,ka tas ir labi), bet cits to nosauc par ļaunumu un piemeklē argumentus kā nopamatot - tad tas trāpa uz nāves grēku.

24 Bet farizeji, to dzirdēdami, sacīja: "Šis izdzen ļaunus garus ne citādi kā ar Belcebula, ļauno garu virsnieka, palīdzību."

Šeit ir skaidrs, ka farizeji redz un apliecina, ka Jēzus izdzen ļaunos garus, t.i. izdara ko absolūti labu. Bet nē, tas neštim ar viņējo pārliecību kā tās lietas pareizi darāmas, un piedēvē sadarbību ar Belcebulu. Iepriekšējie panti atklāj farizeju nodomus.

32 Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.

Perfekts Dieva žēlastības piemērs. Viņš neļaunojas, ka Viņu apsaukā, bet Viņš nepieņem tos, kas apzināti (mērķtiecīgi, sistemātiski) dara ļaunu.
dafne
# Labojis dafne: 2011.12.13 13:21:32
Mārtiņš
nu es saja sakarībā..esmu domajusi par dziednieku tantinam,kuras it ka dara arī labu..dziedina un varbūt pat izdzen kadus ļaunos garus,nu..vismaz no malas to ta varetu padomaat...ka dara labu.Var jau but,ka pa to starpu trāpas arī kristigs tantuks,kurss atzist Sv.Trīsvienību
Ka tur tas ir?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:30:11
Apzinaata Sv. Gara noraidiishana. Apzinaata atkaartota greekoshana.

Mulders, piemeeram, nekad neapzinaati negreeko... Taakaa... baidos ka "apzinaata atkaartota greekoshana" ir nepiecieshams bet ne pietiekams nosaciijums, lai izpelniitos naaves greeka statusu.

Bet... mosh esmu neglaabjams greecinieks... un elles iemiitnieks.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:47:23
Kamēr vien cilvēks ir neticīgs, viņš ir šī nāves grēka varā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:55:52
skolnieks, slideni... vai tieshaam Jaanis aicina muus neaizluugt par neticiigajiem... vai tad taa nav tieshi pirmaa kristieshu luugshana, lai neticiigais braalis atgriezhas ticiibaa?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:04:00
skolniekss [195.8.115.229]
Par neticīgiem (tādiem, kas vēl nav iepazinuši Dievu nākušu Jēzū) - Bībele saka ko citu.

dafne
Nez vai tantiņas izdzen ļaunos garus. Mums pietiek, ka uzmanamies no bīstamas un šaubīgas prakses, un savus apsvērumus varam paust arī citiem. Var iztikt bez tiesāšanas, lai izteiktu šaubas vai nosodījumu ačgārnām lietām. Bez tam (iespējams, pat labi domātiem) pesteļotājiem parasti nav šī nešaubīgā labuma spožums.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 1397