atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīga iepirkšanās
Aivars
Iesūtīts: 2011.11.30 19:24:27
Uzdūros rakstiņam par interesantu apceri - http://www.christianitytoday.com/ct/2011/novemberweb-only/christianconsumer.html

Īpaši interesanta šķita doma, kā kristietim, kā patērētājam pievērst uzmanību četriem jautājumiem: 1) izvairīties no grēka 2) cienīt Dieva radību 3)mīlēt savu tuvāko 4)domāt par nākotni.

Vai pie tā piedomājat veikalā?

Diskusija kristiešiem, protams
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2011.12.01 10:36:09
Memekija
pie tam ,viņi jau bernus pieradina no mazotnes pie tam azartspēlem..butu mana teiksana..visus mīksto mantu automatus no lielveikaliem izvaktu.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.12.01 10:38:50
dafne
Parādi vienreiz bērnam, ka to mīksto mantu tur reāli nemaz nevar dabūt, otrreiz vairs tik ļoti neprasīs
Aivars protams, ka mūz instr. jāpasūta tieši no ražotāja. Tikai šaubos, vai Ķīnā ir tie labākie
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.01 10:52:51
Memekija
var reali dabut..tur jau ta nelaime,ja nevaretu..tad jau nevajadzetuatliek vienu reizi dabūt..un viss,ka automatos..atliek vienu reizi lielaku laimestu vinnet..tā aiziet
Memekija
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:00:01
dafne
Hmm, Mikromemekijas bērnībā ir daudzreiz mēģinājušas, bet vienmēr neveiksmīgi.
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:04:42
Memekija
labi ir ,ka neveiksmīgi

Aivars
..jautajums..humpaļos un komisjonkas iepirkties ir kristīgi vai nekristīgi?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:10:07
dafne
Kā tev šķiet? Manuprāt, grēks tas nav, drīzāk tāda nabagu solidaritāte un pieticība top praktizēta, arī vide, Dieva radība netiek lieki piegānīta, un arī par nākotni esi padomājusi tā kā pat ļoti kristīgi sanāk, ne?
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:14:04
Aivars
nez..ja vien tās drēbes nav domatas,tiem cilvēkiem,kuri nekadas nevar iegadāties...bet citi tas ņem un tirgo.Nu, un komisjonkās varētu būt daudz zagtu lietu..es pieļauju.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:25:00
dafne
nu zagtas lietas tas ir cits jautājums. Bet vispār bija interesanti kaut kur izlasīt par lombardu izcelsmi, kas sākotnēji bija pat kaut kāda garīdznieka projekts radīt `nabagu bankas`, kur iespējams saņemt bezprocenta aizdevumu grūtā brīdī. Diemžēl šobrīd tiešām tie asociējas ar kaut ko citu
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.01 11:28:05
Aivars
nu jā..visi grib pelnīt,bet doma laba tam garīdzniekam bijusi
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.01 12:15:00
Aivars Vai tiešām?
Tiešām.
Tur ir darba devējs, kurš acīmredzot zina par šo kaitīgumu un nereaģē, tur ir vesela liela organizācija tās uzdevums ir nodrošināt šos normālos darba apstākļus. Tā pat arī šeit LV ja esmu darba devējs, tad mana godīgā vai negodīgā pelnīšana ir mana atbildība, nevis Tava. Tas ka Tu nepirksi to aipodu neko neatrisinās, jo Tu viņu nopirksi šā vai tā, tik sagaidīsi, kad spēsi atļauties.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.01 14:31:03
Aivars
Ne vieglu, bet apdomāt vērtu tēmu pacēli!
Šodien portālos figurē tāds viedoklis, ka korupcija jeb precīzāk korupratīva domāšana ir mūsu sabiedrības kultūras sastāvdaļa. Ironija ir tajā, ka "Delnai" un Kristapam Petermanim un viņa vecākiem pārmet koruptatīvu rīcību. Un kurš var apgalvot, ka "Delna" nespēlē savu "spēli"!
Iespējams, ka liela daļa taisnības šajos novērojumos jau būs, jo bez ticības, bez atdzimšanas cilvēka dabai ir nosliece ātri samaitāties t.i.korumpēties. Attaisnojoties ar to, ka savādāk nevarēja, kaut kā taču jādzīvo, citi vēl sliktāk dara, ja nedarīšu - citi mani apčakarēs vai izmantos situāciju, muļķi un lūzeri noguļ iespēju utt.
Labo, sirsnīgo latviešu mentalitāte ir taču izpalīdzēt, nerunāt, piesegt, ja turpat notiek radu vai "bračiņu" negodīgas darbības. Laikam tajā ir jau kaut kas no Krievijas pārņemts, ka nozīme ir tikai savējo brālībai, "rodņai" - savējiem puikām un skuķiem. Nesen lasīju, vienā vārdnīcā, kas ir latviskās vērtības - "Latvijā dominējošās ir veselība, godīgums, laba ģimenes dzīve, pastāvīgi ienākumi, labs darbs, dzīvesprieks un latviešu valoda" . Var pasmaidīt, vērtības ta ir, bet kā pie tās brīžam iegūst un kā par tām cīnās ar visiem iespējamiem līdzekliem?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.01 14:45:46
Ja izvairās pirkt slikto piegādātāju preci, problēma, ko ar to nenovērš - ar to faktiski nekā nepalīdz tiem, kurus šis tirgotājs / piegādātājs čakarē vai apspiež. Tad ir risks uzrauties uz to, ka ravējam nezāles (sliktos tirgoņus), un pie reizes nošņikājam labību (apspiestos darbiniekus).

Tāpēc es cenšos izvēlēties pēc savas iespējas un zināšanas pareizo preci, ražotāju, tirgotāju.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:05:35
Mārtiņš
Redzi, teiksim savā laikā kveikeri, kas protestējot pret verdzību, atteicās lietot vergu ražotas preces, noteikti arī taču varēja tikt apsūdzēti, ka vergu dzīvi vieglāku ar to nepadara, bet nu kaut kā ne tik daudz ekonomiska šantāža, cik pārliecība, ka nav tā, ka nav taču vērts, ka tāpat nekas jau nav grozāms, kaut kā lika ieklausīties sabiedrībai.
Skaidrs, ka ja kristietes nepirks sejas krēmus ar cilmes šūnām, kas iegūtas no samaltiem ķīniešu embrijiem, dzīvāki no tā viņi nekļūs, bet vismaz pašu bērni saņems kādu liecību par cieņu un attieksmi

Nedomāju, ka to jāsalīdzina ar nezāļu ravēšanu, drīzāk ar nepiedalīšanos tumsības darbos, par ko runā apustulis
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:16:19
Aivars Nju tad Tev pēdējais laiks atteikties no banku pakalpojumiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:24:01
skolniekss [195.8.115.229]
Vispār es arī izvairos, cik nu iespējams. Un uz procentiem principa pēc naudu nekad nelieku
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:24:03
Mārtiņš
Vidējais šejienes konsumers šobrīd diezvai pārāk tālu aizdomājas par ražotāja morāli - godīgumu/ negodīgumu, jo tomēr izvēli uzspiež lielais mārketings un reklāma. t.sk. ko tā visiem iedalbījusi, ka visu mēs paši izvēlamies. Un kas notiek, ja nopērkam lētu un nekvalitatīvu preci? Vainotu vien paši sevi, ko muļķi iegrābāmies! Līdzīgi kā, cik šie smieklīgie gadījumi, tirgū/veikalā kāds "iesmērējis" viltotu banknoti, neviens vien, vispirms, pamēģina iesmērēt to citam. A, varbūt izdosies!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.12.01 15:27:40
Aivars
Laikam neuzrakstīju pietiekami skaidri - ir jānodala prece/manta (kvalitāte, labums, ētiskums utt.) un tās piegādē iesaistīto cilvēku vērtēšana (godīgums, netaisnība utt.).

Runājot par plaša patēriņa precēm, to ražošanas un piegādes ciklā piedalās ļoti daudz cilvēku, no kuriem mēs redzam tikai atsevišķus posmus. Izslēdzot vienu, tiek izslēgti arī citi. Ja lielveikalu tīklā ir negodīgi menedžeri x, kas apspiež kasieres, tad dēļ viņiem boikotējot pirmkārt cietīs šīs kasieres.

Un vēl - izvairoties no viena sliktā, jautājums, vai rezultējošā izvēle tiek izdarīta uz ko labāku. Cik dzīvē ir sanācis par līdzīgu tēmu padiskutēt, cilvēki bieži vēlas redzēt vienus kā sliktos un iedomātos oponentus glorificēt.

Savukārt prece ir cits stāsts. Atklāts mēsls nav jāpērk pat no normāliem ļaudīm.


Un tomēr galvenais - ja cilvēks vispār par šādu lietu domā, ka līdztekus cenai un ērtībām būtiski ir arī ētiski morālie faktori - tad jau tiešām labi
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:35:08
Un kas notiek, ja nopērkam lētu un nekvalitatīvu preci? Vainotu vien paši sevi, ko muļķi iegrābāmies!

Ja tevi apchakaree vienu reizi, tad nosodiijums ir tam, kas apchakareeja tevi.
Ja tevi apchakaree otru reizi, tad mulkjis esi tu pats.

Mulders visai konsekventi riikojas... ja kaads tirgotaajs (plashaa noziimee) notirgo Mulderam crapu, tad Mulders 2x vairs pie konkreetaa paardeveeja nedodas. Tik vienkaarshi...
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.12.01 15:43:28
Mārtiņš
nu un ja ir nejauki suteneri, kas naivām ārzemniecēm nosper pases?
Es, protams, sabiezinu šajā gadījumā krāsas, bet nu teiksim iepērkoties kaut kādā nomales bodītē, kur aiz letes stāv meitene, kas izmisusi, ka nav alternatīvu darbu, nekad nesūdzēsies, ka šefs šo dažādi pazemo, bet krietnajiem ļaudīm ir ērti, ka bodīte tuvu, cenas ciešamas... nu zināms, ka saimnieks ir mūdzis, bet ko tad var pierādīt, ja iesniegumu skuķis nerakstīs.. un beigu beigās kur skuķis citu darbu atrastu... māte viena audzināja, nekāda perspektīvā nebija, studēt taču tāpat nestudēs.. par māti jāgādā, nauda jāpelna... un beigu beigās kaimiņu bodē ir draņķīgāki kūpinājumi..
It kā jau racionāli, vai ne? Bet vai šitādā ainā viss ciems to skuķi nepazemo? Un kādā brīdī skuķim piedzimst skuķis, kas reiz stāvēs aiz letes nomaļā ciemā, mazā bodītē...

P.S. Nu es jau arī par to, ka nav slikti par to padomāt arī tur, kur klasiski strādā tikai vērtējums cena v.s. preces kvalitāte un kvantitāte
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.01 15:52:36
Aivars
Šādiem ekstrēmiem gadījumiem man nav receptes. Man šķiet, ka tie ir jārisina citādi, bet nepirkšana pie šīs apspiestās meitenes vien glaimos sirdsapziņai, ka ir mēģināts ko darīt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 4727