atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atlaides, bonusi, privilēģijas...
Raimonds
Iesūtīts: 2011.09.05 11:19:03
Nesen iegāju veikalā pirku krāsu un pārdevēja pajautāja, vai jums ir atlaižu karte, mums tagad ir akcija! Nebija, maksāju visu, cik maksā. Blakusstāvošie un pārdevēja noskatījās uz mani ar līdzjūtību.

Cik bieži un pazīstami! Veikalos, uzņēmumos, valsts iestādēs u.c. ļoti bieži sastopamies ar atlaižu programmām. Iespējams iegādāties klientu vai atlaižu kartes vai piedalīties tajā vai citā programmā. (Piemēram, sākot no benzīntankiem, veikaliem, telefonoperātājiem un beidzot ar Valsts ieņēmumu dienestu un pensiju līmeņiem). Jo patiesībā vienkāršs godīgs pilsonis nevar visam izsekot līdzi un, galvenais, viss maksā cik maksā. Ja vienam atlaide, tad tā uz maksātāja rēķina.

Vai jūsuprāt tas ir kristīgi un taisnīgi? Vai tas slēptā veidā neveicina tik ierasto korupciju un šāda veida neveselīgu domāšanu, pieļaujot iespēju, ka visu var nokārtot, sarunāt vai nobīdīt ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2011.09.05 12:23:57
Raimonds Jaunajā derībā jau ar bija tas moments, ka nolīga strādniekus par vienu talentu, vai kādu nu tur naudas vienību, un par vienu summu, gan no rīta, gan pusdienā gan vakarā.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.09.05 12:51:59
Zive.
Jēzus to runā kontekstā ar pestīšanu. Lai gan šī doma ir interesanta, kā mēs šīs evaņģēlija atziņas iedzīvinām ikdienā. Bet tik vai tā: tirgū, darījumos, darba attiecībās nevar pilnībā atcelt bauslību un nerunāt par vispārēju taisnīgumu un godīgumu.
Jo tas būtu šausmīgi un ja tas būtu kļuvis par normu, piemēram, ja mēs nevarētu dabūt zāles priekš bērna, tikai tāpēc, ka kāds izdomājis un esam ierindoti kādā zemākā klientu grupā vai arī kādam papildus par to jāiemaksā. Ja tas kļūst par sistēmu no kuras kāds piepelnas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 13:00:39
Raimonds
mēs nevarētu dabūt zāles priekš bērna, tikai tāpēc, ka kāds izdomājis un esam ierindoti kādā zemākā klientu grupā vai arī kādam papildus par to jāiemaksā. Ja tas kļūst par sistēmu no kuras kāds piepelnas.
A tas jau ir noticis, starp citu
Vai tad neesi pamanījis?
Zive.
# Iesūtīts: 2011.09.05 13:01:25
Raimonds Labi, medicīnas sistēma ir atsevišķs stāsts. Bet, ja tā skatās uz papīra, nevis de fakto - kur Tu tur redzi tādu diskrimināciju?
Jo principā, tas, kas ir realitātē jau ir arī likumiski sodāms.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 13:10:00
Ir jau visādi gadījumi par amerikāniem dzirdēti, par to kā pilnīgi nenozīmīgas lietas var pārspīlēt un galu galā pārmērīgs likuma burts aizved pie pilnīgi pretēja efekta un brīžam līdz absurdam.

Nav varbūt mērķis uzreiz kādu sodīt, bet runājot par taisnīgumu un godīgumu, lielā mērā ir rasts domāt, ja tas mani personīgi neskar, tad nekas jau nav noticis. Kristieši un kristiešu viedoklis gribas domāt, ka joprojām var ietekmēt sabiedrību. Vai tā domāt ir navi?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 13:14:07
Zive.
Lielākoties cilvēki saskaroties kaut vai ar medicīnas sistēmas netaisnībām, būdami tā jau slimības nogurdināti, visbiežāk vai nu padodas vai arī ja ir ko maksāt maksā.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 13:29:02
Ctulhu
Arī tad, ja vari ietaupīt priekš salda batoniņa?
sica. [95.68.96.143]
# Iesūtīts: 2011.09.05 16:27:19
Ctulhu
nē ne visas firmas. ir firmas, kas dod karti tāpat, bez personas datu ievākšanas
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.09.05 17:56:37
Ctulhu, nu bet taa vinjiem nav korektas informaacijas... Cik vinju kurpes valkaa - Vaideloti, cik Vilibaldi cik Oljgjerti...

A taa var reklaamaa pasludinaat... muusu kurpes ir ljoti iecieniijushi cilveeki, kuru vaardaa ir 3 patskanji... Zin visaadu labu statistiku var ievaakt.

Teixim, ja Ctulhu iistais vaards ir Maigonis Kaapostinjsh, tad vinji uzzinaatu kurpju sadaliijumu pa maigonjiem un pa kaapostinjiem!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 17:59:37
Ctulhu
Nu bet varbūt viņi to arī pētītu? Lasītu nekrologus, vai tikai tu neesi gājis bojā ar nepareizām kurpēm no tilta iekrītot
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.05 18:00:03
Ctulhu... ha neko tu no maarketinga nesaproti...



Labi ampeleejos...
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.05 20:15:10
Raimonds
Nu un?
Kur jautājuma būtība?
Vai vispārzināmajā faktā, ka pasaule ir gŗēka samaitāta?
Vai tas ir kas neparasts?
Vai naivi vientieši pasaulei būtu kā īpaši jāieredz?
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.05 20:22:39
Raimonds
nav nacies padomat cik taisnigi vai netaisnigi tas ir..
Bet nu es ipassi neiespringstu,ja vajag eju un perku...iedod kads atlaizzu karti..labi..nedod...ari labi,tas mani vismaz nepiessaista pie konkreta veikala,varu iepirkties kur gribu
Trakakais ir tas,kad cilveki ir ta pieradussi pie tam atlaidem daudzos veikalos,ka nak ar tadu nostaju.."man pienakas"ta ir problema ar kuru es sava darba saskaros..diezgan biezzi."Kapec nav atlaides,kas tie par brinumiem"..apmeram taa,ta ir otra tada galejiba..man skiet.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 21:04:00
Papucs
Jautājuma būtība skar pirmkārt domāšanas veidu, uzsverot to, ka daudz ko var panākt ejot dažādus aplinkus ceļos: ar kartēm, kuponiem, īpašām privilēgijām, slepenām vienošanām, atbalsta iemaksām, t.sk. kukuļiem, dienesta stāvokļa izmantošanu utt. Tas ir domāšanas veids. Vienā brīdī var teikt, ja tas skar tikai mani - kas gan citam gar to daļas, bet ja tā domā cilvēks no kuru lēmumiem ir atkarīgas citu cilvēku dzīves?
Jo kristīgā ticība, taisnīguma un godīguma izpratne aprobežojas ne tikai ar svētdienu un atsevišku obligāto pienākumu izpildi.

Varbūt par to nav jāsatraucas, katrs dara to kā uzskata par labu esam un miers? Tikai tad nevajadzētu uztraukties, kad kāds mūs pagrūž malā kā vientiesi un lūzeri .
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 21:09:29
dafne
Redz, te arī tas, ko runājam, jau ar to domu, - ka mums šīs atlaides, privilēģijas pienākas, ka citi pat ir parādā. Dodiet, dodiet!
Manuprāt, šajos jautājumos var saskatīt problēmas sakni, domājot, kas ir taisnīgi un godīgi un t.sk. kāpēc taisnīguma un godīguma izpratne ir katram pēc savas izpratnes.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.05 21:12:50
Raimonds
Neskumsti!
Ja neesi sapratis, tad atlaižu kartes jēga ir tajā, ka Tu regulāri iepērcies vienā un tajā pašā vietā. Kaut ko Tu iegūsti, kaut ko zaudē.
Mērķis ir nevis tieši apčakarēt, bet pieradināt.
Individuāli meklējot izdevīgākās cenas vienām un tām pašām precēm Tu vari iegūt, bet vari arī zaudēt benzīnā un laikā.
Izvēle, kā saka, tavās rokās.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.05 21:18:14
Papucs
Drusku doma paslīd garām. Tver dziļāk!
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.09.05 21:24:52
Raimonds
Mērķis ir piesaistīt klientu.
Nevis neprognozējamu garāmgājēju, kurš katru dienu iepērkas citā veikalā, bet regulāru viesi - atlaižu kartes īpašnieku.
Tas pats, kas ilgtermiņa līgumi par TV vai internetu.
Visos veikalos ir kaut kādas akcijas un atlaides - parasti dažādām precēm vai preču grupām dažādās vietās.
Ja Tu visu sev vajadzīgo (teiksim, 10 priekšmetus) pirksi vienā vai otrā vietā, tad kopsumma būs aptuveni vienāda. Taču, ja Tu izvēlēsies katru priekšmetu citā vietā ar īpašo atlaidi, tad kopsumma būs 20% mazāka (toties benzīns un laiks aizies vairāk). Ja pirksi haotiski, kā pagadās, tad kopsumma tiem pašiem 10 priekšmetiem būs par 20% lielāka, nekā iepērkoties vienuviet.
Apmēram tā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.06 12:26:57
Raimonds
Man ir cita veida pārdomas.
Vai tā saucamais "absolūtais godīgums" kā to parasti saprot, piemēram, valsts iestāžu iepirkumos, patiešām ir taisnīgs, un cik lielā mērā?

Situācija gauži vienkārša.
Piemēram, es uztaisu sava produkta vai pakalpojuma prezentāciju, pats par sevi vai kāda lielāka pasākuma ietvaros. Uz to starp klausītājiem ir arī kāds šefs, kuram mana ideja iepatīkas un redz to noderīgu.
Ja šefs pārstāv komercsektoru, viņš pa taisno var nākt pie manis.
Ja publisko - jātaisa atbilstoši iepirkuma procedūrai (cenu aptauja, konkurss, ...).

Un tagad jautājums. Ja šādā konkursā manu piedāvājumu ar minimālu cenas starpību uzvar konkurents, cik tas ir taisnīgi, ņemot vērā, ka es esmu ieguldījis laiku un līdzekļus informatīvā mārketingā, bet viņš - nē?
vasara
# Iesūtīts: 2011.09.06 13:08:21
Raimonds, nu atlaižu kartes, manuprāt, ir tikai viens no tirgū pastāvošajām cenu politikām. T.i., es zinu, ka tajā un tajā veikalā darbojas atlaižu karte, gluži tāpat kā es zinu, ka citā veikalā var kādu lietu iegādāt lētāk, nekā blakus manai mājai.
Parasts tirgus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 33243