atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi grēkā krišanas sekas
vilks
Iesūtīts: 2007.10.19 14:29:52
diskusijā par cilvēces savairošanos radās jautājums, kādā veidā tad konkrētas grēkā krišanas sekas (piemēram, sāpīgas dzemdības) uz cilvēkiem sāka iedarboties. Domāju, ka tā ir interesanta tēma, par kuru vērts padiskutēt atsevišķi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 13:50:50
Ctulhu, tb ja mēs nerīkosimies pēc jūsu uzskatiem par "attīstību un morāli" jūs mūs sitīsiet? Tad ko pārmet, kad mūsējie klopēja jūsējos tieši šādu pašu iemeslu dēļ?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 14:58:58
Ctulhu, tas kas jauns... par tiem jehovistiem. Ko tuvāk vari pastāstīt?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:06:24
Nezinu, kā ar medikamentiem pie Christian science , bet tā ir nejauka sekta pa pirmo! No kristietības tik tālu, ka...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:06:47
Ctulhu, to es zinu. Es referencējos uz to, no kurienes tev infa, ka Ārstiem ir tiesības overraidot vecāku lēmumu par bērna ārstēšanu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:10:42
Ctulhu, ar neoficālu lēmumu uz tiesu neaiziesi... ir kas stingrāk uzrakstīts, reāli incē! Var noderēt dzīvē!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:15:43
Ctulhu, žēl! Bet lēmums būtu reāli derīgs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:21:16
garāmejot, nepareizi! Jehovistu attiexme pret asinīm pamatojas ačgārnā un bezkontexta Ap.D. 15 nodaļas Jeruzālemes koncila lēmum interpretācijā. Ja skatās kontextā, ja skatās lēmuma pamatojumu un no kurienes tas nāk, ja skatās vēsturiskajā Bibliskajā kontextā, tad ir skaidrs, ka lēmums ir pret pagānisko paražu piekopšanu lai neapgrēkotu un nenovērstu no ticības jūdaiskos kristiešus.
Nu tas tā, piemēram, lēmums aizliegt gruzīniem atraugāties Latvijas restorānos. Gruzīniem tas var būt OK, tur pat tas ir kompliments pavāram, tak pie mums - necieņa, laigan pati atrauga būtībā ir neitrāla.
Tā dvēseles padarīšana ir aiz matiem pievilkta VD interpretācija par JD lietām. Kā arī ja pajautā pašiem ortodoxālajiem jūdiem, kuriem VD Mozus likumi ir saistoši, tad tomēr viņi paskaidros, ka šī pavēle atturēties no asinīm neattiecas uz pārliešanu.
Ir atšķirība, vai asinis tiek ēstas un līdz ar to vēderā tiek iznīcināta "dvēsele" kas Jehoviešu izpratnē ir sinonīms "dzīvībai" vai mēs savas asinis izlejam lai otram dotu dzīvību (pārlejam)? Pietam Jāņa 15:13 ir Kristus vārdi kas ir konkrēti pretrunā Jehoviešu interpretācijai.
Tamdēļ jau arī pat neticīgie Jehoviešus par pilnu neņem, jo viņi ir sagrozījuši Patiesību. Ticīgie vienkārši saprot, kas Rakstos rakstīts un tamdēļ noraida Jehoviešu funktieri.
Jehoviešu funktieris nebalstās Bībelē bet gan Sargtorņa organizācijas mācībā un Bībele ir tikai "reference guide" lai "pamatotu" savas idejas it kā ar Dieva autoritāti... tak metodoloģija ir sofistiska, negodīga un bieži vien infantīli anti-intelektuāla!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.24 15:41:47
garāmejot, a tu parunājies ar Jehovas Lieciniekiem kā viņi pamato šo asins nepārliešanu. Vai no VD vai no JD likumiem!

Tas ko tu raksti tas ir VD likums kura dēļ Jeruzālemes koncils nolēma aizliegt pagāniem kas atgriežas kristietībā kādus viņu pierastos rituālus.

Ap d 15

20 bet viņiem vajag pavēlēt, lai sargās no apgānīšanās ar elkiem, no netiklības un no nožņaugtu dzīvnieku un asins baudīšanas .
21 Jo Mozum no seniem laikiem ir visās pilsētās savi sludinātāji, un viņu katru sabatu lasa sinagogās."

Tur pat ezītim ir skaidrs, ka runa iet tieši par asins lietošanu savā puzdienu racionā, nevis par pārliešanu ar mērķi glābt cilvēka dzīvību!

Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:47:38
>Ne ar vienu burtinju nav mineets ka driiksteetu ar asintinjaam >bleenjoties un dveeseles sajaukt.

Vēlreiz, pats čitai ustav. Jehoviešiem jēdzieni "dvēsele" un "dzīvība" ir sinonīmi. Nekur neiet runa par dvēseļu sajaukšanu.

Lev 17:11 no Dieva puses māa, ka asinis ir salīdzinājuma upuris. Tieši tamdēļ arī ir pavēle, asinis atdod zemei, izliet tās, kā izlīdzinājuma upuri, jo slepkavot nedrīxt. Dievs ir dzīvības valdnieks, tamdēļ viņš pieprasa dzīvnieku asinis SEV. Savukārt ja cilvēks tās ēd, viņš nerespektē dzīvību, viņš paņem to, kas pieder tikai Dievam, tamdēļ tas ir nosodāms.

Jehovas Liecinieki nesaprot šo rakstu vietu, viņi redz tikai "dvesele mīt asinīs" bet nesaprot ko nozīmē "tamdēļ es tās esmu jums devis par salīdzināšanu"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:51:37
Tālāk salīdzini

1 Sam 14:31-34 un 3 Moz 14

Un tad izpīpē, vai Samuēls rīkojās pretēji Dieva pavēlei, vai tu nepareizi interpretē Dieva Vārdu! Es savu likmi lieku uz Samuēlu un viņa pareizu izpratni par Dieva pavēlēm un Mozus bauslību.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:52:23
garāmejot, redz mēs labāk saprotam kas Rakstos rakstīts, nekā kāds vējgrābslis, kam no teoloģijas izpratnes un Rakstu pazīšanas ne tik cik melns aiz naga!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:54:26
1 Kor 10
25 Visu, ko pārdod skārņos, ēdiet, nekā nepētīdami sirdsapziņas dēļ!
26 Jo: Tam Kungam pieder zeme un viss, kas to pilda. -
27 Ja kāds no neticīgajiem jūs aicina viesos un jūs gribat iet, tad ēdiet visu, ko jums ceļ priekšā, nekā nepētīdami sirdsapziņas dēļ.

Un atkal, kurš gudrāks Pāvils vai garāmejot
Tā teikt, labāk tomēr klusēt un tēlot muļķi nekā sākt runāt un ļaut apkārtējiem par to pārliecināties.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 15:56:26
1 Sam 14:
31 Taču tanī dienā tie kāva filistiešus no Mikmašas līdz Ajalonai, kaut arī karotāji bija ļoti noguruši.
32 Bet pret vakaru tauta metās laupīt, un tie ņēma sīklopus, vēršus un teļus, kāva tos turpat nost un ēda tos ar visām asinīm.
33 Kad tas tika pateikts Saulam, paziņojot: redzi, tauta apgrēkojas pret To Kungu, ēzdama gaļu kopā ar asinīm, - tad viņš sacīja: "Jūs esat noziegušies! Atveliet man tagad šurp lielu akmeni!"
34 Un Sauls sacīja: " Iejaucieties ļaužu vidū un sakiet tiem: atvediet pie manis ikviens savu vērsi un ikviens savu avi un nokaujiet tos šinī te vietā un ēdiet, bet neapgrēkojieties pret To Kungu, ka jūs ēdat gaļu kopā ar asinīm!" Un tā ikviens no viņiem naktī atveda savu vērsi, kas bija viņa īpašums, un tos tur nokāva.


3 Moz 17:
14 Jo tā ir ar ikvienas miesas dvēseli - viņas asinis ir viņas dvēsele, tāpēc Es arī esmu sacījis Israēla bērniem: jebkuras dzīvas būtnes asinis ir aizliegts ēst, jo ikvienas miesas dvēsele ir viņas asinīs; ikviens, kas tās ēd, tiks iznīcināts.


Prozīt! Samuēls pārkāpa Dieva likumu, vai nepārkāpa?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:00:14
garāmejot,

>Nuka Mulder, ko tur onkuls Jeezus bij teicis par sliktu vaardu
>lietoshanu
>attieciiba uz tuvaakajiem?

Tuvākais?

2 Kor 6:15 Kā Kristus savienojams ar Beliaru, vai ir kāda daļa ticīgajam ar neticīgo?

Jūs čūsku un odžu dzimums, kā jūs izbēgsit no elles sodības? (Mat 23:33)

Jūs odžu dzimums, kā jūs varat labu runāt, paši ļauni būdami? Jo no sirds pilnības mute runā. (Mat 12:34)

Mat 15:
13 Bet Viņš atbildēja un sacīja: "Visi dēsti, ko Mans Debesu Tēvs nav dēstījis, tiks izrauti ar saknēm.
14 Atstājiet tos! Tie ir akli akliem ceļa rādītāji; bet, ja akls aklam ceļu rāda, tad abi divi iekritīs bedrē."

Mat 7:6 Nedodiet svētumu suņiem un nemetiet savas pērles cūkām priekšā, ka tās ar savām kājām viņas nesamin un atgriezdamās jūs pašus nesaplosa.

Lūk ko Kristus man mācīja, kā attiekties pret "garāmgājējiem" un nevis "Pie Kristus palicējiem"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:18:47
garāmejot, a kāda šķirba... šo Mozus šo Pāvils.
Pāvils ir tikai advancētāks, jo viņam bij skaidra Kristus mācība. Tā kā... Pāvila teiktais mani saista vairāk nekā Mozus teiktais. Jeruizālemes koncila teiktais, kur sprieda Apustuļi ir man saistošāks par Mozu, kura texti attiecās uz VD Izraēlu!
Tā kā teicu jau, neturpini runāt, tev nesanāk un tu parādi tikai savu nekompetenci un muļķību!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:19:11
garāmejot, prozīt! Vesels ēdis!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:22:23
sorry, Sauls!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:43:59
garāmejot, nuja, un kāds sakars dzīvu dzīvnieku ēšanas aizliegumam ar asins pārliešanu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:45:19
garāmejot, man patīk, ka tu labi zini ko dieviņš bij ieplānojis vēlāk
Nevaru iebilst pret tādu varenu prāvieti kā tu!

Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 16:57:46
garāmejot, a tev ko asiņu pārliešana un asiņu ēšana tavuprāt ir viens un tas pats? A vedj vēl stulbāks izrādies, kā sākumā likās!

Jā, kā teica kāds gudrais, ko Dievs aptaurējis, to citiem vairs nebūs aptaurēt...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 33585