atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi grēkā krišanas sekas
vilks
Iesūtīts: 2007.10.19 14:29:52
diskusijā par cilvēces savairošanos radās jautājums, kādā veidā tad konkrētas grēkā krišanas sekas (piemēram, sāpīgas dzemdības) uz cilvēkiem sāka iedarboties. Domāju, ka tā ir interesanta tēma, par kuru vērts padiskutēt atsevišķi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:31:14
A pār Velnu ir skaidri pateitks spriedums, viņam ir sagatavota Elle!
Un? Tas nozīmē, ka bausli `mīli savus ienaidniekus` pret viņu drīkst nepiemērot?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:32:25
Ctulhu, nu man prieks, šajā jautājumā tad mēs varam kopā sadarboties. Jautājums, vai šos argumentus pieņem pasaulē un liberālajā Eiropā tie, kas sevi tā augsti nosauc par pro-choice adeptiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:34:14
>Un? Tas nozīmē, ka bausli `mīli savus ienaidniekus` pret viņu drīkst
>nepiemērot?

Izlasi vēlreiz manu komentu. Dievs savu spriedumu pār Luci ir pateicis, Dievs viņu ir izslēdzis no savas mīlestības, tad lēkt pāri pakaļai būs tikai uzraušanās uz nepatikšanām.
Kā jau teicu, pavēle mīlēt ienaidniekus attiecas uz cilvēku, to rāda kontexts kurā šī pavēle dota! Nepatīk kontexts, tava problēma... ja grib saprast, var, ja negrib saprast... tur nu neko darīt, pret stūrgalvību un muļķību dievi ir bezspēcīgi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:35:07
a_masiks, tu atkal gribi attaisnot vispārīgu principu ar partikulāru scenāriju!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:43:10
a_masiks, tiek nogalināts tieši šāds simpatjaga, tikai neattīstījies. Bet tā attīstība ir predefinēta jau aktuāli. Tā ir aktuāla. Tas ka tu par realitāti uzsver tikai šo brīdi, tas tevi neattaisno. Apzināti abortēt to, kas noteikti būs cilvēks ir apzināti abortēt cilvēku. Nedot viņam pat iespēju būt.
To tu nevari apgalvot par BR (brīnuma rokdarbiem), jo par tiem tu nevari teikt, ka noteikti būs cilvēks tur!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:45:52
Ctulhu, tieši tamdēļ, ka esmu saistīts ar priekšnieka mīlestību, nevaru mīlēt to, ko Priekšnieks pats nemīl un ellē nolād!
Savukārt cilvēkus arī nemīlu tamdēļ, ka pats gribētu mīlēt, bet tamdēļ, ka Priekšnieks mīl. Mana mīlestība ir Priekšnieka mīlestība... tik, protams, atšķaidīta ar manu personīgo grēku, tamdēļ es varu arī nemīlēt cilvēkus, kurus Priekšnieks tomēr mīl.
Tā teikt, mana mīlestība nāk no Dieva, tamdēļ nevar man būt cits mīlestības objekts kā Dievam. Tak mans naids nenāk no Dieva, bet no manis paša, tamdēļ es varu ienīst arī to, ko Dievs neienīst!

Tava mīlestība gan pārsvarā (spriežot pēc taviem jautājumiem) ir kaut kāda racionāla bartera diktēta. Tu mīli dēļ kaut kādiem kritērijiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:46:19
>pavēle, kura izprotama tikai iedziļinoties kontekstā - nav nekāda
>pavēle....

Sez Who?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:47:28
Ctulhu, ēeeeee a tu esi pa priekšpuzdienām beidzis konjaku dzert?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 16:57:34
a_masiks, redz atbildību nevar prasīt par to, ko tu nekontrolē. Tā kā tev būs grūti pierādīt ka BR rezultātā rodās cilvēks, tad ir bezjēdzīgi te veidot kādus aizliegumus.
Savukārt, kad process ir sācies, tad cilvēks jau IR spējīgs kontrolēt šo procesu un līdz ar to spēja nāk kopā ar atbildību!
Un es tieši runāju par POTENCIĀLO.
Taču BR nav viennozīmīgi potenciāls cilvēks. Taču jau apaugļota olšūna IR! Protams, neviens nevainos nedz māti nedz tēvu nedz sabiedrību par cilvēka nekontrolētiem apstākļiem, kas šo potenciālu iznīcina.
Bet krimināllikumā IR atbildība par nerīkošanos vai rīkošanos potenciālu gadījumos. Ja briest potenciāls noziegums, tu ESI atbildīgs, ja ir izrādījies, ka tev bij aktuālas iespējas to novērst.
Analoģiski, tu ESI atbildīgs par ptoenciālu darbību/bezdarbību kādā konstruktīvā procesā, ja ir pierādāms, ka tavas apzinātas rīcības rezultātā šis potenciālais konstruktīvais darbs tiek nobremzēts.
Tu BŪSI atbildīgs, ja traucēsi celtniecību, lai arī Māja vēl nav gatava un novērojami ir tikai bezjēdzīgi mūri!
Tikai atsķirībā no mūriem, cilvēks jau ir predefinēts pilnībā pēc apaugļosānās...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.23 16:58:39
a_masiks, nuja, tamdēļ arī pavēle ir dota kontextā ar visu Kalna sprediķi, kur pat ezītim skaidrs, ka pavēļu objekts ir cilvēks. Šoreiz "tev būs ienaidnieku mīlēt" ir tikai asociatīvais enkurs uz pavēļu reglamentu, kas ir pāris nodaļu garumā! Vēl vairāk, tas ir konspektīvs tags visai Kristus mācībai par cilvēku attiexmi vienam pret otru. Loģiski, izraujot to no Kristus mācības kontexta mēs iegūstam to sviestu, ko novēro šodien Rietumu civilizācijā, ka tiek putrots "mīli ienaidnieku" ar nodevību. Ka "mīlēt ienaidnieku" tiek pacelts pāri "mīli savu tuvāko"
Nesaprotot Kristus mācību, arī izrauti labi padomi tiek degradēti!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.10.23 17:09:43
> Mulders
"Mīlēt" nav "izdabāt", "pielīst", "pienest kaifu".
Mīlēt, tas ir darīt labu tam, ko mīli. Tā, lai labums būtu ilglaicīgs.
Var mīlēt pat lielāko un ļaunāko ienaidnieku, cenšoties viņu pāraudzināt.
Ja tas nav iespējams, tad var mīlēt tikai jūtot līdzi. Diemžēl.
Ienīst nevajag nevienu, naids ir sliktas emocijas.

Ideāli ir mīlēt visus, visu radību kāda tik ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 17:14:42
>Vispirms apaugljota olsuuna var nepievienoties dzemdes sieninjai, tad >var nojukt kjimiskaa signalizaacija, tad veel taa var malignizeeties, tad >var notikt veel visaadas kjezas daliisanaas procesaa, vari neiestaaties >diferenciaacija, utt.

Un tās visas rezutlējas ar "pašabortizāciju".

Tātad par to arī neviens neprasa morālu atbildību!

Taču ja cilvēks apzināti pats šo procesu likvidē, tā ir apzināta destruktīva darbība, pret kuru, cik saprotu, pat Ctulhu iebilst! Un lūdz netaisi to pašu sofistiku, ko a_masiks, ka tikai tamdēļ, ka pastāv iespēja, ka mūs notriec mašīna, izdalīt visiem bazukas, kas dod tiesības pēc personīgajiem ieskatiem likvidēt jebkuru transportlīdzekli uz ceļa!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 17:19:13
a_masiks, un atkal tu no viena grāvja otrā, es piemēram uzskatu, ka ja ir situācija, kad runa iet par mātes dzīvības apdraudējumu, tad pieņemu, ka māte var pieņemt šādu morālu lēmumu.
Taču atmazkas no sērijas "Ko teiks mani vecāki" ir bullšits, kas ir dominējošais abortu iemesls.
Tādējādi, nevis runa ir par kāpu zonu, bet gan par normālu celtniecību! Pietam jau teicu, celtniecība ir tikai attāla līdzība, svarīgais bij tas, ka apzinātu destruktīvu iejaukšanos var saukt pie morālas atbildības. Savukārt "vējš sagāza" tā nebūs!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.23 17:20:03
KarotesNav, pieņemu ka Dievam ir kudī redzamāk mīlestības jautājums attiecībā uz Dēmoniem un Velnu! Kā jau teicu... ja tu sevi uzskati par mīlošāku un morālāku par pašu Dievu, nu lai tev galdauts ceļā, neprasi no manis tādu pašu funktieri.
Kā jau teicu, cietumi ir pilni ar "nevainīgajiem" kuri ir morālāki un taisnīgāki par visiem tiesnešiem un policistiem, kas viņus ietupināja!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 17:25:02
a_masiks, sorry problēmas definēšana par "ne-problēmu" dēļ savas nekompetences un nespējas un nevēlēšanās tikt galā ar šo problēmu, nekādīgi problēmu neatrisina. Te atkal kārtējais risinājums izmainīt apziņu un attiexmi - pārdefinējam cilvēku un varam likvidēt žīdus. Pasakām, ka aborta problēma, nav problēma, bet kontracepcija, un viss rullē.
Vienmēr būs mūdži un noziedznieki, kam likums nav saistošs. A ko, tagad tikai tamdēļ, ka nespējam kontrolēt slepkavības, padarīsim tās legālas un "kontrolējamas"
Es lieku priekšā alternatīvu abortiem arī... ieviest likumu, kas leģitimizē un atļauj eitanazēt vecus cilvēkus, kas traucē jaunajiem dzīvot ar savu čurāšanu gultā, īdēšanu, čīxtēšanu. Pofigs uz pansionātiem, tāpat kā pofigs uz bērnu namiem. Ja cilvēks traucē, atļaujam viņu likvidēt. Īpaši tais gadījumos, kad traucē ekonomiski, būtiski ietekmējot mūsu labklājību!
Esi ar mieru, ka taviem bērniem ir tiesības tevi nošaut (ragaviņās zu mežu aizvest) kad tu kļūsi viņiem par nastu?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.23 19:12:07
Dievs savu spriedumu pār Luci ir pateicis, Dievs viņu ir izslēdzis no savas mīlestības, tad lēkt pāri pakaļai būs tikai uzraušanās uz nepatikšanām.
Pag, pag, visa šitā ķēdīte ir Tevis pašizdomāta, vai ar labo roku aiz kreisās auss izvilkta no mīklainajām rakstu norādēm par rīta zvaigznēm un citiem simboliem. Te atkal - kuru simbolu gribam, to drillējam, kuru negribam vai kurš mums nepatīk, izliekamies neredzam
Tā ka tā ir tikai Tava interepretācija, nevis konkrēta rakstu direktīva.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.24 01:12:18
Ctulhu
ja speejam nodrosinaat efektiivu ciinju ar moraalo terorismu gimenees un citaas grupaas, tas ir - pienjemt stingrus likumus pret meeginaajumiem cilveekus ( arii savus radiniekus, beernus utt) ietekmeet ar relogisko moraali.
No tevis TO nebiju gaidijusi... Ideologisko pamatojumu kristieshu vajashanaam...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.24 09:03:30
> Mulders
Runa ir par attieksmi. Var mīlēt tos cietumniekus, bet vienalga atstāt viņus cietumā. Dēļ mīlestības uz tiem, kuriem viņi ir nodarījuši pāri vai nodarīs pāri, ja tiktu brīvībā.

Balss
# Iesūtīts: 2007.10.24 10:41:05
a_masiks
Jā, lūdzu, uzrādi, kur mēs šeit esam iestājušies par nekristiešu vajāšanām !
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.24 10:45:00
Šeksna, vai tu netici, ka Dievs spriedumu pār Velnu jau ir izteicis? Bet ja ir izteicis, tad attiexme pret Velnu jau ir definēta un nevar tapt overraidota! Pietam, mēs zinā, ka tev Raksti nav autoritatīvi, tā kā šo es šo Raksti viss ir viens pīpis. Tā kā nenovel savu spītību un iecirtību uz autoritātēm, kuras tev tāpat nav nekādas autoritātes. Tā arī pasaki - Dievs ir ļauns un netaisnīgs, Lucis ir labs un mīlestības vērts un beidz lavierēt, runā skaidru valodu, lai ir skaidrs kur tu stāvi, nevis kā tāds punķis uz drāts!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 34449