atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Restorāns baznīcā
Raimonds
Iesūtīts: 2010.10.17 22:18:39
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:02:51
Krišjānis
Tieši tā, tas bija sen un ko tu tagad šajā senajā faktā ar pirkstu baksti?

es tērētajiem atgādinu, ka tā NAV mūsdienu ideja un mūsdienu mode. Jeb vienkāršāk -čja bi korova mičala, a čja bi - POMOLČALA BI.
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:07:01
Ctulhu
Luters, ja nemaldos, stingri iestājās PRET postīšanu un graušanu. Tādi kā Karlštads un citi vēlāk atrada labu ieganstu un attaisnojumu savai nelietībai. Tā tas vienmēr ir bijis.
Tā man šķiet.

Taa ka vajadzeeja atstaat, kur ir. OK, es saprotu, iipasjumtiesiibas utt. Bet vareeja jau nu PB iedot kompensaaciju un viss.

Atstāt jau laikam nevarēja... varēja no jauna līdzīgu kupolu uzbūvēt un iekārtot planetāriju. Līdz pat šai baltai dienai bērni mutēm vaļā skatītos un izglītotos (kā es savulaik).
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:09:24
masiks [217.199.116.136]
Pēc tavas loģikas un piedāvājuma visām korovām ir jāklusē! Tev un man tai skaitā!
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:11:49
Krišjānis
Tādi kā Karlštads un citi vēlāk atrada labu ieganstu un attaisnojumu savai nelietībai. Tā tas vienmēr ir bijis.

TO darīja visa tauta. Nu, vai visa tā tautas daļa, kas sevi par luterāņiem dēvēja. Vienam sliktam cilvēkam tas nebūtu bijis pa spēkam.

Līdz pat šai baltai dienai bērni mutēm vaļā skatītos un izglītotos (kā es savulaik).

/masiks stipri ironiski/
Kam tagad tas vajadzīgs? Pietiek taču ar ticībmācību skolā!
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:13:27
Krišjānis
Pēc tavas loģikas un piedāvājuma visām korovām ir jāklusē! Tev un man tai skaitā!

es jau arī nestāstu, ka pie visām pasaules nelaimēm iraid tikai kristieši vainīgi. Tā, ka runa iraid par tevi un tev līdzīgajiem...
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:15:31
Ctulhu
Tu tā vari distancēties - piem. Tu uzbūvē ģimenes māju. visi laimīgi dzīvojat. atnāk kādu dien` viens maita un izliek jūs visus uz ielas, pats ievācas. paiet 50 gadi, maita jau nosprādzis, Tu, jau vecs būdams, gribi māju atpakaļ. bet tur jau skola ierīkota un Tev pasaka - mēs Tev citu uzbūvēsim, citā vietā. nav jau tik svarīgi.

Tu tā varētu?
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:32:33
masiks [217.199.116.136]
TO darīja visa tauta. Nu, vai visa tā tautas daļa, kas sevi par luterāņiem dēvēja. Vienam sliktam cilvēkam tas nebūtu bijis pa spēkam.

Nelietis jau nekad nav viens.
Nevajag vispārināt - visa tauta . ja sevi identificē ar grāvējiem un postietājiem, tad raksti - mēs to darījām.
masiks [217.199.116.136]
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:52:33
Krišjānis
tavuprāt to visu paveica kādi trīs-četri pārcentīgi luterāņi?
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.18 13:57:31
Ctulhu
Nu pagaidām, paldies Dievam, neko neesmu postījis. Ar piemēru Tu baigi provocē.
Ne par piemēru, bet doma tāda - ja pastāv kāds objektīvs ļaunums, kas apdraud Tevi un arī citus, kuri to pat varbūt neapzinās, ko tad darīt? Aizstāvēt sevi un citus vai sabāzt rokas kabatās?
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.18 14:01:16
masiks [217.199.116.136]
Nu un ja ti bija trīs-četri tūkstoši, 30-40 000 u.t.t. tad tavuprāt tie bija vienīgie luterāņi, tb visi tā domāja un darīja.

Tu minēji vienu banīcu, kur kādi nevis pārcentās, bet izdarīja ko tādu, par ko nopērt tirgus laukumā vajadzēja. Vai tad visur luterāņi tā darīja? Cik zinu, pārsvarā dievnamos turpināja noturēt dievkalpojumus, tikai jau evaņģēliskus
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2010.10.18 14:11:21
Krišjānis
Vai tad visur luterāņi tā darīja? Cik zinu, pārsvarā dievnamos turpināja noturēt dievkalpojumus, tikai jau evaņģēliskus
Acīm redzot vienkārši iedot linku nav nekādas jēgas. Labi, ja jau jums TIK ļoti pie sirds palagi aļa no p-īlēna, tad lūdzu, arī tas man nav par grūtu:

Svētbilžu grautiņi Livonijā — svētbilžu un grezno baznīcas iekārtu iznīcināšana, ko izraisīja greznības un svētbilžu kulta noliegums Reformācijas laikā, 1524. gadā, kad lielākajās Livonijas pilsētās sākās masveida luterāņu iebrukumi katoļu baznīcās, tās vispirms izpostot, bet pēc tam konfiscējot.

Katoļu un jaunradušos luterāņu attiecības saasinājās 1523. gadā, kad Valmierā sāka sprediķot kažocnieks Melhiors Hofmanis, aicinot ne tikai nepakļauties pāvestam (kas jau bija noticis), bet uzsākt uzbrukumus katoļiem. Šo sprediķu ietekmē vairākās Livonijas pilsētās sākās nemieri.

1524. g. luterāņu pūļi iebruka Rīgas katoļu baznīcās notika svētbilžu grautiņi. Nemierus uzsāka Rīgas melngalvji, kas sv. Pētera baznīcā sadauzīja savu altāri. Nakamajās dienās altāru un svētbilžu dauzīšana sv. Pētera un sv. Jēkaba baznīcās kļuva masveidīga, bet vēlāk tā pārsviedās uz Doma katedrāli, kur bija divdesmit altāri.

Rīgas rāte, izmantojot situāciju, novembrī aizliedza Doma katedrālē rīkot dievkalpojumus, konfiscēja Baznīcas īpašumus, kā arī slēdza katedrāli un klosterus. Turpināja darboties tikai cisterciešu un franciskāņu sieviešu klosteri. Tad luterāņi vēlreiz izpostīja Domu, iepriekšējā arhibīskapa Jaspera Lindes bronzas kapa pieminekli pārlēja lielgabalos, bet Dievmātes Marijas altāra gleznas nolēma t. s. raganu pārbaudei ­ peldināja Daugavā un pēc tam sadedzināja. Smags trieciens katoļiem bija baznīcas dārglietu konfiskācija, hospitāļu, domkapitula īpašumu pārņemšana, klosteru bibliotēku izpostīšana, milzuma mākslas darbu iznīcināšana un garīdznieku, mūku un mūķeņu padzīšana no Rīgas. Sv. Jāņa baznīcā ierīkoja noliktavu. Pēc tam rāte to iznomāja rātskungam R. Šultem, kurš altārtelpā ierīkoja zirgu stalli, vēlāk arī govju un cūku kūti (rātei tikai pēc ilgstošas un sarežģītas tiesāšanās ap 1554. gadu izdevās panākt līguma uzteikšanu - pēc jumta un torņa atjaunošanas 1555. gada oktobrī baznīcu iztīrīja, un rāte to turpmāk izmantoja par pilsētas arsenālu, jo turpat līdzās vienā no klostera ēkām atradās lielgabalu lietuve).

Pamazām izpostītās baznīcu ēkas pārņēma luterāņu draudzes, bet klosteru īpašumus - Rīgas rāte.



kā redzams - TĀ darīja visur. Un tikai pēc tam sāka noturēt dievkalpojumus.

PS - texts no wikipēdijas linka, kuru, acīm redzot, kaut kāda sātaniska spēka dēļ, mācītāju kārtai nav iespējams izlasīt.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.10.18 14:14:00
a_masiks Tev kaut kas ir pret greznības un ārišķības noliegšanu?

P.S. Piemērām, mani kā nelabojamu burlaku priecē, ka iepriekšējā arhibīskapa Jaspera Lindes bronzas kapa pieminekli pārlēja lielgabalos. Re, ko mūsējie protestanti spēj! Pašam vellam ceļu nav griezuši!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.10.18 14:17:47
Ctulhua_masiks
Lūdzu nepiesārņojam diskusiju! Ko citi darījuši ir viens, par to var diskutēt ilgi un karsti, bet interesantāk ir mēgināt formulēt priekš sevis, ko jūs domājat par konkrēto lietu?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.10.18 14:21:12
Ctulhu Visas (?) inkunābulas pašreiz ir atrodamas Fundamentālās bibliotekas (vismaz kādreiz tā ši biblioteka saucās) krātuvē. Protestanti nemaz nav bijuši tādi tumsoņas un satracināts pūlis par kādu to dažnedažādi protestantu nelabvēļi pašreiz cenšas tos uzdot.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.10.18 14:23:40
Ctulhu Protestanti iemācīja tavus senčus lasīt. Pateicoties viņiem tu tagad vari viņus šajā forumā ķengāt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.10.18 14:24:31
Ctulhu
Labs restorāns, bez alkahola un vēlām stundām laikam nav iedomājams.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.10.18 14:24:54
*Duksis
nē, nav. Man ir iebildumi pret populismu - tjipa ka baznīcas TIKAI mūsdienu pretīgie liberāļi atļaujas par bāriem un citām sabiedriskām ēkām pārtaisīt. Nevis tā kā luterāņi - baznīcu tur svētu un neaizskaramu, kā jau Dievnamu. Zinot par skeletiem pašu luterāņu skapītī - nu nesmuki izskatās, dikti nesmuki...
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.10.18 14:28:44
a_masiks
Ir liela starpība vai runāt par skeletiem, vai par šodienu. Skeletus to ir vai nav, var vilkt laukā cik kam vajag, bet kā ir ar Tevi pašu? Tavas pārdomas par torni?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.10.18 14:29:18
a_masiks Vienīgais svētums mūsdienās ir īpašuma tiesības. Neviens nedrīkst tās aizskart. Katrs ir tiesīgs izrīkoties savā īpašumā, kā pats atzīst par labāku. Kaut vai iekārtot meitu māju "Pie sv. Marijas Magdalēnas".
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.10.18 14:30:35
Ctulhu
Kaapeec ne?
Šis nav tas gadījums, pilsētas tēvi un mātes nav jau nekādi attūrībnieki.
Vēlas stundas, attiecīgi grozās tāda publika, ne jau mammas ar maziem bērniem utt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 34106