atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Reliģija un politika
lēnprātīgais
Iesūtīts: 2010.07.21 00:47:32
Vakar (20. jūlijā) Pasaules Luterāņu Federācijas 11. Ģenerālās asamblejas dalībniekus Štutgartē uzrunāja Vācijas finansu ministrs Volfgangs Šoible. Cita starpā viņš teica: „Ticība un politika nekad nevar tikt pilnībā viena no otras atdalīta. Politiku veido cilvēki priekš cilvēkiem, un šie cilvēki neatrodas tukšā telpā. Reliģija ir viens no lielākajiem spēkiem, kas nosaka indivīda dzīvi. Tāpēc viens no lielākajiem izaicinājumiem modernajās demokrātiskajās valstīs ir tās atziņas, kas gūtas ticības ceļā, iekļaut politisko lēmumu pieņemšanas procesos."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.21 11:17:26
Ingars Nauda ir tāda pati prece, kā visas pārējās. Kapēc tev ir pretenzijas pret bankām, bet nav pretenzijas pret tiem, kas piemērām, izīrē savu dzīvokli peļņas nolūkos? Vai izrentē zemi?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 11:21:42
*Duksis

Nauda ir prece - lūk arī pirmā kļūda, uz kuras viss, ko ceļ cilvēki, agri vai vēlu sabrūk, galvenā kļūda, kāpēc ASV ir parādā Rotšildiem triljoniem dolāru. Tādēļ, ka nauda patiesībā ir preces aizvietotājs tīri ērtības labad un nekāda cita pastāvēšanas iemesla naudai nava. Cita lieta bija, kad naudu kala no materiāliem, kas paši par sevi ir vērtība (zelts, sudrabs utt.) Bet dolāra patiesā vērtība nav viens dolārs, tā ir daudz mazāka, taču arī šis nav pareizs spriedums, jo, kaut arī naudas zīmju drukāšana kaut ko izmaksā, tās pašas par sevi nav vērtības, bet tikai simbolizē saražotos labumus
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 11:32:47
Ingars
Cita lieta bija, kad naudu kala no materiāliem, kas paši par sevi ir vērtība (zelts, sudrabs utt.)

Vai tiešām atsevišķiem metāliem piemīt vērtība "pašiem par sevi", ka to ir vērts izcelt pār abstrakcijām tādām kā nauda bez materiālas vērtības (bet ar segumu)?
Kas ir vērtība? Un kā tevis minētajā kontekstā tā korelē ar kristietības atziņām?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 11:45:15
Mārtiņš

Dārgmetālus var pārkausēt un no tiem var kaut ko izgatavot. Nu, ok ar banknotēm var kurināt krāsni, slaucīt pēcpusi...

Kas ir vērtība? Un kā tevis minētajā kontekstā tā korelē ar kristietības atziņām?

Vērtība šajā gadījumā būs kaut kas, ko var izmantot cilvēka vajadzībām. Ar kristietību tas viss ļoti labi korelē - kas nestrādā, tam naf ko ēst. Tu vari aizdot naudu uz procentiem, bet ko ar tiem papīriņiem var reāli izdarīt, ja nav, kas reāli ar savām rociņām strādā? Mēs šodienas cilvēki esam aizmirsuši vienu svarīgu lietu - pārtikas produkti veikalos neaug un sadzīves tehnika nerodas automātiski, ēkas no zemes neizaug un to visu nedara papīrīši un skaitlīši, bet gan cilvēki
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:10:26
Ingars
Dārgmetālus var pārkausēt un no tiem var kaut ko izgatavot. Nu, ok ar banknotēm var kurināt krāsni, slaucīt pēcpusi...

Esi mēģinājis ar naudu slaucīt pēcpusi? Manuprāt ļoti nepiemērots materiāls.
Kas dārgmetāliem piešķir to īpašo vērtību salīdzinājumā ar citiem?

Vērtība šajā gadījumā būs kaut kas, ko var izmantot cilvēka vajadzībām. Ar kristietību tas viss ļoti labi korelē - kas nestrādā, tam naf ko ēst. Tu vari aizdot naudu uz procentiem, bet ko ar tiem papīriņiem var reāli izdarīt, ja nav, kas reāli ar savām rociņām strādā? Mēs šodienas cilvēki esam aizmirsuši vienu svarīgu lietu - pārtikas produkti veikalos neaug un sadzīves tehnika nerodas automātiski, ēkas no zemes neizaug un to visu nedara papīrīši un skaitlīši, bet gan cilvēki

Vai domā, ka bankas ir tikai nekā nedarītāji un zagļi? Vai varbūt pat visi banku darbinieki ir tādi? Tad jau pie reizes tiem var pieskaitīt arī IT industriju un visus citus, kas pa lielam neko dižu (materiālu) neražo.

Piem., banku nozarē ir tādas lietas kā naudas pārskaitījumi, it īpaši ja ir runa par darījumiem fiziski lielos attālumos, lai izvairītos no lielu materiālo vērtību pārvadāšanas - vai šāds pakalpojums tavuprāt arī ir nederīgs vai būtu jāsniedz pa velti?

Bet vispār mans nolūks nav tincināt tevi. Vienkārši man ir aizdomas, ka esi iepazinies ar dažiem i-netā klīstošiem propagandas materiāliem un esi uzķēries uz tiem, par ko liecina tavas universālās apsūdzības visai monetārajai un banku sistēmai.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:39:57
Ctulhu
Tam es piekrītu, bet tas nav primārais iemesls, kamdēļ tūkstošiem gadu šie metāli tiek uzskatīti par vērtīgākajiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:57:55
Duksis, bet peetot sho marmora blukji tu Miloshas Veneeru tur neieraudziitu kaa jaabuutiibu... shii jaabuutiiba pastaaveeja attieciigaa maaxlinieka galvaa un vinjsh sho savu transcendento jaabuutiibu padariija par aktualitaati, kur klints blukjis vairs bija tikai liidzeklis...

Protams maaxlinieks skatoties uz kaadu pagali redzees un kaa vinji pashi saka - jutiis, ka tam ir jaabuut pa rkonkreetu priekshmetu... kaa saka maaxlinieki, koks ar mani runaa un pasaka, kas vinjsh grib buut.

Bet es tomeer uzskatu, ka shii jaabuutiiba izriet nevis no koka iipashiibaam, bet gan no maaxlinieka iipashiibaam... maaxlinieks projicee kokaa pats savu jaabuutiibu, taa neiziret no pashas pagales.

Taapeec "tiirs materiaalisms" nepagjeer jaabuutiibu kaameer klaat nav nostaajies "ideaalists"... kas savukaart prasa bik augstaaku domaashanas pakaapi par brauna materiaalistisko kustiibu!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 13:34:32
Mārtiņš

Esi mēģinājis ar naudu slaucīt pēcpusi? Manuprāt ļoti nepiemērots materiāls.

Tur jau tā lieta, tātad banknotēm vēl par vienu jēdzīgu pielietojumu mazāk

Kas dārgmetāliem piešķir to īpašo vērtību salīdzinājumā ar citiem?

Neesmu baigais ekonomikas speciālists, taču, cik zinu, katras preces tirgus vērtība pamatā izriet no ieguldītā darba, piedāvātā daudzuma un pieprasījuma

Vai domā, ka bankas ir tikai nekā nedarītāji un zagļi? Vai varbūt pat visi banku darbinieki ir tādi? Tad jau pie reizes tiem var pieskaitīt arī IT industriju un visus citus, kas pa lielam neko dižu (materiālu) neražo.

IT industrija sniedz vajadzīgus pakalpojumus, no kuriem ir reāls labums. Arī bankas sniedz sabiedrisko labumu, izņemot augļošanu, taču tieši ar augļošanu bankas spēj tik daudz nopelnīt. kas no tā izriet - ja banka ar savām pamatfunkcijām nespēj sevi atražot, tad tā sāk tirgot burbuļus - preču aizvietotājus (naudu), kam apakšā nav nedz reālas preces, nedz reāli pakalpojumi. Citiem vārdiem - apgrozībā tiek palaista nauda, kas nav nopelnīta un tas nozīmē, ka no kopīgi izceptā pīrāga kāds paņem vairāk, nekā ir ieguldījis, kā rezultātā kādam citam pietrūkst - TO SAUC PAR ZAGŠANU

Piem., banku nozarē ir tādas lietas kā naudas pārskaitījumi, it īpaši ja ir runa par darījumiem fiziski lielos attālumos, lai izvairītos no lielu materiālo vērtību pārvadāšanas - vai šāds pakalpojums tavuprāt arī ir nederīgs vai būtu jāsniedz pa velti?

Par to jau ir runa un tā arī ir banku nozīme. Tam ir reāls segums, taču problēma ir tā, ka ražotājam grūti šmaukties - viņam reāli ir tik pīrādziņi, cik viņš ir izcepis, taču banka operē ar virtuālām vērtībām un jamiem iespējams piesavināties vairāk, nekā jamie sastrādājuši. No kurienes tad rodas inflācija? A no turienes, ka kādam ir vairāk naudas, nekā reāli pasaulē eksistē lietas, ko par šo naudu var nopirkt

Bet vispār mans nolūks nav tincināt tevi. Vienkārši man ir aizdomas, ka esi iepazinies ar dažiem i-netā klīstošiem propagandas materiāliem un esi uzķēries uz tiem, par ko liecina tavas universālās apsūdzības visai monetārajai un banku sistēmai.

Tikai zin, kas ir pats dīvainākais - tie, kuri nosoda antiglobālistus, nespēj likt priekšā sakarīgus argumentus, kāpēc lai jamiem nebūtu taisnība. Viss, ko viņi saka ir - tas ir murgs, scviests utt. Bet pamatotu, detalizētu un argumentētiem pierādījumiem veidotu paskaidrojumu neviens nespēj dot, kāpēc nevarētu būt patiesība par vispasaules sasvērestības teorijām
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 13:42:58
Ctulhu

Luudzu:

Uz muusu planeetas dazaadi resursi ir sadaliiti nevienmeeriigi. Izraktenji ir notiektaas vietaas, lauksaimnieciibas platiibas- ccitaas vietaas, energiju eertaak ieguut veel citaas.

Kas no taa izriet?

Vislabaak ir to visu savienot vienotaa sisteemaa un katrai vietai specializeetos uz to, ko tur dariit ir visefektiivaak.

Kaa sauc saadu pasaakumu?

Globalizacija.

Tas arii viss.


Viss nav tik vienkārši. Ir kādi cilvēki, ļoti gudri cilvēki, kuru rokās jau ir visi pasaules resursi - kamdēļ viņiem dalīties?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 13:52:34
Ctulhu

Veelreiz: Kas Tev un man liedz kljuut par vienu no siem gudrajiem cilveekiem?

Man - nekas.

Tev?


Vēlreiz - kamdēļ viņiem dalīties ar tevi un mani (ja vien tu jau neesi kādā masonu ložā ielīdis)?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 14:22:09
Ctulhu

Kad tu reiz sapratīsi - mēs kā cilvēki viņiem neesam vajadzīgi
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 14:26:21
Ctulhu

Viņi ne arvienu nedalās
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.21 14:42:09
Ingars
No kurienes tad rodas inflācija?

vispār no valsts monitārās politikas. Valstij vienmēr naudas ir par maz. Ir daži vedi kā to iegūt - sadrukāt, pacelt nodokļus, iztirgot valsti (zemi), uzskāt koloniālu karu laupīšanas nolūkos. Pati izdevīgākā - sadrukāt un pārdot iedzīvotājiem. Tāpēc, ka industrializācijas rezultātā nemitīgi palielinās kopējais materiālo vērtību daudzums valstī, un pie konstantas naudas masas - iestāsies naudas apgrozāmo līdzekļu trūkums. Visiem būs prece, tikai nevienam nebūs naudas par ko to nopirkt. Lai tā nebūtu -jāemitē nepārtraukti zināms naudas daudzums. Valsts to dabūs atpakaļ caur nodokļiem. Pie kam kapitālistiskajā sabiedrībā šī lieki sadrukātā nauda pati radīs lieku materiālo vērtību - pati nosegs savu lieki piedrukāto vērtību. Pie kam nemitīga naudas palētināšanās neļauj naudu galbāt zeķē, bet gan spiež to ieguldīt ekonomikā.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:01:35
Ctulhu

Piespied daliities. Kljuusti gudraaks par vinjiem. Praats ir vara.

Viss nav tik vienkārši

masiks [159.148.73.94]

Kā tad sadrukātā nauda var nosegt savu vērtību?
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:04:58
Ingars Tā ir jāiegulda
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:06:38
Ingars
Tikai zin, kas ir pats dīvainākais - tie, kuri nosoda antiglobālistus, nespēj likt priekšā sakarīgus argumentus, kāpēc lai jamiem nebūtu taisnība. Viss, ko viņi saka ir - tas ir murgs, scviests utt. Bet pamatotu, detalizētu un argumentētiem pierādījumiem veidotu paskaidrojumu neviens nespēj dot, kāpēc nevarētu būt patiesība par vispasaules sasvērestības teorijām

Vajag nošķirt konkrētas kustības un sazvērestības teorijas kā kultūrpsiholoģisku fenomenu.
Man šķiet, ka sazv. teorijas ir ka jaunlaiku teikas - uz zināma faktu materiāla uzaudzēts liels fantastisks stāsts, tā ka objektīvo pamatu "ar neapbruņoti aci" vairs nevar saskatīt.
Antiglobālisms - ironiskā kārtā ir globāla kustība, kuras mērķi - ja vispār tādi ir - man nav zināmi. Es arī nezinu, vai tā ir organizēta parādība vai stihiska pašorganizējoša ļaužu reakcija.

Risinājums visā šajā putrā kristiešiem ir - Dieva apsolījums, ko Viņš mums dāvājis Kristū. Tik vienkārši un nav vairs jānomokās ar to, vai un kurai ideoloģijai pieslieties
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:08:40
Ctulhu Labi, manispēc domā tā. Es ticu, ka tā nav teika.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:16:02
Ķepa

Ingars Tā ir jāiegulda

Klakc un lamatas aizcērtas. Un tā mēs dejojam šo riņa danci vāveres ritenī - turpinām ieguldīt...neko un aizmirstam, ka aiz ieguldījuma jābūt saražotai vērtībai - padarītam darbam.

Mārtiņš

Vajag nošķirt konkrētas kustības un sazvērestības teorijas kā kultūrpsiholoģisku fenomenu.
Man šķiet, ka sazv. teorijas ir ka jaunlaiku teikas - uz zināma faktu materiāla uzaudzēts liels fantastisks stāsts, tā ka objektīvo pamatu "ar neapbruņoti aci" vairs nevar saskatīt.
Antiglobālisms - ironiskā kārtā ir globāla kustība, kuras mērķi - ja vispār tādi ir - man nav zināmi. Es arī nezinu, vai tā ir organizēta parādība vai stihiska pašorganizējoša ļaužu reakcija.


Ok, kur tev ir peirādījumi, ka tas nav iespējams?
Ir vienkārši visu izskaidrot ar kaut kādiem mistiskiem sociālās psiholoģijas procesiem, bet reāli pamatoti argumenti tev ir? Papēti šo vareno dinastiju vēstures un viss kļūs vairāk vai mazāk skaidrs - tie ir cilvēki, kuri iet pāri līķiem lai panāktu savu.

Ctulhu

A kur Tu raavi, ka buus vienkaarsji? Nebuus, neceri

Lai tev veicas
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.07.21 15:23:20
Ingars tur ju tā lieta, ka ieguldot ir nepieciešams domāt nevis ar spekulanta smadzenēm, bet ar domu, kas jauns radīsies, ko tas dos manam tuvākajam un tālākajam..., galu galā arī pašam ... tas ir attīstības dzenulis
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.21 15:27:53
Ctulhu

Lai panaaktu - ko? Kas ir sjis ``savs``?

Atbilde ir banāli vienkārša - iegūt maksimālu labumu no šīs dzīves. Kā nu kurš to apzinās, kas nu kuram tas ir - tas cits jautājums, bet tāda filozofija ir visiem ateistiem, arī tev.

Un kas buus, ja 2 dazaadaam dinastijaam meerkji atskirsies?

Saskaņoties mazas grupas ietvaros ir vieglāk, nekā saskaņot 6,5 miljardus. Dzīve ir pārāk īsa, lai gaidītu, kad tehnoloģiskais progress sasniegs tādu līmeni, kad visu darīs ar ESM aprīkoti roboti, turklāt ja viņiem ir iespēja sasniegt savus mērķus ātrāk un vienkāršāk, tad viņi to darīs un neviens tur neko neiespēs, jo tā sistēma stāv pāri valstu valdībām, pāri likumiem, vēl vairāk - daudzas valstis, ieskaitot ASV ir šiem parādā
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 115 , pavisam kopa bijuši: 34484