atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Tavas tiesības
Aivars
Iesūtīts: 2010.07.18 12:53:13
Uztrāpījās kāds interesants izteiciens:
"Tā nav pazemība, bet visparastākais kūtrums. Cik viegli un ērti ir nepretendēt uz tiesībām, kas patiesībā ir tavi pienākumi` ( Hosemarija Eskriva "Ceļš", Zvaigzne ABC, 2001, - #603)
Vai varētu būt tā, ka pats tavs pienākums Dieva priekšā ir pretendēt uz kādām savām kristieša vai pilsoņa, utt., tiesībām?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 12:58:14
Teiksim, Daniēls, Pēteris, Mārtiņš Luters un sirdsapziņas brīvības jautājums. Mārtiņš Luters Kings , Žanna d`Arka un pilsoniskās brīvības tēma. ..
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 13:07:23
Trilobīte
Par kurām paplūkātām dāmām ir runa? Varmācības upuriem?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:17:59
Aivars
Viens no pretendēšanas uz tiesībām aizstāvēšanas veidiem ir pikets.
Kāds varētu būt pikets Dieva priekšā?

Bez tam, šķiet, ka abi Luteri, Žanna un pārējie nemaz nepretendēja Dieva bet gan cilvēku priekšā, ja es pareizi sapratu Tavu jautājumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:26:28
Papucs
Nav runa par piketu Dieva priekšā, bet par varbūtību, ka kristietim ir jāuzstāj uz savām tiesībām un tā ir viņa vēsturiskā atbildība, jeb Dieva dotā misija, kā teiksim tas pats Luters Kings, kas it kā jau iestājās par savām kā melnādainā tiesībām, kaut arī tas prasīja daudz ko upurēt, tā vietā, lai pazemīgi ieņemtu viņam atvēlēto vietu no rasistiskāk noskaņotiem līdzcilvēkiem.
Vai varētu būt tā, ka kristieša pienākums ir kaut vai pretendēt uz kaut kādām likumā paredzētām kompensācijām, vai līdzīgi, patiesības vārdā? (Nu gan jau var vēl visādas situācijas iztēloties)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:27:27
Trilobīte
Hm, tu tā ļoti sievišķīgi uzreiz nointerpretēji
sica . [78.84.133.154]
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:29:49
Aivars
nea Triklo aprakstīja realistiski. vēl ar laiku aste vai izspūruši mati transformējas pelēkā ezītī - ala vīriešu griezumā.... + pie svārkiem pelēkiem, brūniem vai melniem kā uz pakaramā nāk klāt maisveida žakete vai džemperis un zempapēža a`la vīriešu kurpes
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:37:14
sica . [78.84.133.154]
Hmm, vispār, kopš Kristus mani atbrīvoja no dažādām sabiedrības uzspiestām normām, es arī uz baznīcu un teātri eju džinsos nevis uzvalkā.
Bez tam, dzinsi ļoti labi izskatās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:41:32
sica . [78.84.133.154]
Nē, nu viena mana paziņa aizdauzījās uz Liepāju un kaut kas tur tur tiešām laikam jocīgi saslēdzās, ka nu ir neiztrūkstoši kaut kāds lakats galvā un apģērbu līnija no Dimiteres kolekcijas. Bet nu .. subkultūras un no tām izrietošas stilošanas mēdz būt dažādas. Arī Trilobītes piesauktā `paplūkātā kristiete`
Protams, var jau būt kādreiz tā ir vienkārši nevīžība un nolaidība
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:51:08
Man tipisks gadījums, kad jebkuram cilvēkam, arī kristietim, ir jāiestājas par savām un citu tiesībām, ir vardarbība - ģimenē, darba vietā vai jebkurā citā kolektīvā. Protams, ir vieglāk kļūt zemākam par zemi un pārprastā pazemībā teikt - `jā, nu tāda ir Dieva griba` un ļaut kropļot sevi un citus (bērnus vai kolēģus, piemēram), tomēr šis, kā es redzu, drīzāk ir gadījums, kur izlūgt no Dieva drosmi stāties tam pretī. `Jo jūs neesat saņēmuši bailības garu..`
sicilia
# Iesūtīts: 2010.07.18 15:51:41
k;ads siev. kāartas personāž še pat teica, ka īstenām kristietēm izskats nav svarīgs.
es neesmu īstena kristiete, gribu izksatīties pēc sievietes ::
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.18 18:50:52
Svārki nedaudz zem ceļa.... Man ļoti patīk
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.18 20:07:10
bitukas
bieži tādus lieto?
incognito
# Labojis incognito: 2010.07.18 20:21:22
Ideja - par to, ka pieprasīt tiesības ir pienākums, ir visai sakarīga, bet cik tā ir kristīga? Vai tad kristietībā cilvēkam ir kādas tiesības, atskaitot daudzaprunāto Brīvo Gribu? Man izskatās, ka ticīgam cilvēkam vispār ir tikai pienākumi - mīlēt Dieviņu, pielūgt un slavēt viņu, ticēt visam, kas rakstīts Bībelē, nekad nešaubīties un vēl maksāt desmito tiesu.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.18 21:33:35
Iejot rutīnā kristieši dažkārt aizmirstās dažas patiesības.
..... no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana. Ne ar darbiem, lai neviens nelielītos. Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu.
Aiz savas pareizības mēdz uzlikt tādas nastas citiem kuras paši nespēj nest,bieži aizmirsdami kādi paši bija kad nāca pie Kristus un kā pašiem nepatika ka kaut ko uzspieda.
...Kristus asinis, kas mūžīgā Gara spēkā pats Sevi ir bezvainīgu upurējis Dievam, šķīstīs mūsu sirdsapziņu no nedzīviem darbiem kalpošanai dzīvajam Dievam.
ļausim cilvēkiem nākt pie Kristus (Mahiaš-Mesija-Dieva Svaidītā),lai top izmainīti no tā kam ir spēks ,ne no iznīcīgā cilvēka vājībām.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.07.18 22:21:41
Aivars
Tā nav pazemība, bet visparastākais kūtrums. Cik viegli un ērti ir nepretendēt uz tiesībām, kas patiesībā ir tavi pienākumi
Bieži vien daudzas negatīvas lietas notiek ar pārprastu pazemību, kā Vilx teica, "vieglāk kļūt zemākam par zemi ." Ko patiesībā jau var saukt citos, ne mazāk mīļos vārdos: iztapšana, lišķība vai arī vēl tādas rakstura kvalitātes, kā bailes un kur vēl ellišķīgā vienaldzība. Varbūt kaut kas sāk mainīties tikai tad, kad nabags ir iedzīts stūrī un jākož pretī.

Piemēram prātā gadījums par kaut kur noskatītām attiecībām ģimenē. Māte valdonīga pat despotiska kundze, savu dēlu visu laiku tur pavadā. Puisim jau pie piecdesmit, bet māte kontrolē visu, kur iet ar ko satiekas. Tāpat neviena dēla draudzene mammai nav bijusi pa prātam. Un tad vienā brīdī, kad mamma jau nonāk uz gultas, dēls neiztur un pasaka visu ko domā; ka viņš visu savu dzīvi ir veltījis tikai mātei un pašam sava dzīve tā arī nav sanākusi. Un ziniet, ko māte atbild? Tu muļķi, tev nebija prāta vai savas galvas, ka visu laiku klausīji tikai mani. Kam tu vispār esi derīgs un vajadzīgs!

Vai līdzīgi nav arī ar kristiešu pienākumiem. Iztopot, baidoties, slēpjoties, bēgot, bet kam tas ir vajadzīgs?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 23:00:05
incognito
Manuprāt, Tev tomēr gribās iztēlot tādu kristietību, kāda tā nav.

Raimonds
Par tiem pienākumiem runājot, es te kaut kā šodienas evaņģelija tēmas sakarā aizdomājos, ka sirsnīgā Marta savā pārcentībā bija izdomājusi sev pienākumus pie kalpošanas Kristum, kādus Viņš nebūt no viņas negaidīja.
Bet vai kristieša pienākums varētu būt arī savu tiesību realizācija, teiksim uz atvaļinājumu, kompensācijas naudām, cienīgu attieksmi utt... , tā teikt, lai runātu arī par svētību tiem, kas savu muti atvērt baidās, un ir kā mēmi? ( Salamana pamācības 31:8 Atdari savu muti par labu tiem, kas paši ir it kā mēmi un savā labā runāt nespēj, un visu to lietas labā, kas ir atstāti! )
māsa Vilma [80.236.238.210]
# Iesūtīts: 2010.07.19 00:34:47
Trilobīte

Parasti tās ir klostermāsas. Laikam tev traucē?
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.19 09:08:59
Aivars
Tu saki?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 09:59:23
incognito:

Gal 2:4 Bet no malas ievesto viltus brāļu dēļ, kas bija iezagušies novērot mūsu brīvību, kas mums dota Kristū Jēzū, ar nolūku mūs darīt atkal par kalpiem, -
5 viņiem mēs ne acumirkli neesam piekāpušies, lai evaņģēlija patiesība paliktu pie jums.

Nav tik vienkaarshi kaa tu iedomaajies.

Kristieshiem ir tiesiibas (un arii pienaakumi), un manupraat Aivara jautaajums ir savaa zinjaa par teemu - vai nevajdzeetu Kristieshiem savas Dieva Beernu tiesiibas shad tad arii izmantot... Bet varbuut labi vien ir, ka neizmantojam, jo pat tas, ka tev ir tiesiibas, negarantee, ka tu braukt maaki!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:27:54
Jošs Mulders
Labi, viens ir izmantot tiesības atstāt zināmas ķermeņa daļas ķirurģiskām manipulācijām nepakļautas, un šad tad māgā iecirst asinsdesu. Bet kas varētu būt situācijas, kur kristietim šodien būtu aktīvi jāuzstāv uz savām likumā atrunātām tiesībām (vai vēl jāizcīnāmām) Dieva un tuvākmīlestības vārdā?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 36642