atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eitanāzijas legalizēšana
Kasitis
Iesūtīts: 2010.06.18 14:02:04
Noskatījos filmu 2010 gada filmu " You Don`t Know Jack" ar Al Pačīno galvenajā lomā.

Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem.

Tā stāsta par amerikāņu ārstu Džeku, kas palīdzēja saviem neārstējami slimiem pacientiem aiziet no dzīves, kā arī cīnījās par eitanāzijas legalizēšanu.

Protams, filma ir tendencioza un aizstāv tikai eitanāzijas atbalstītāju viedokli.

Tomēr tā lika man aizdomāties par to, kādai ir jābūt manai nostājai šajā jautājumā.

Protams, es kā kristietis nedrīkstu veikt eitanāziju, kā arī nedrīkstu jelkādu citu cilvēku pamudināt to darīt.

Jautājums ir - vai man kā kristietim ir jācīnās pret to, ka neglābjami slims cilvēks vēlas pārtraukt savas mocības civilizētā veidā?

Protams, mums kā kristiešiem ir jādara viss iespējamais, lai šādiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība, maksimālā medicīniskā palīdzība un pats galvenais – iespēja dzirdēt Dieva vārdu un iegūt mūžīgo dzīvību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 13:01:57
Ingars
Es negribu sacīt, ka esmu par tevi labāks, es gribu sacīt, ka man ir kas vairāk par šo dzīvi vien. Vai tu negribētu dzīvot mūžīgi, bet daudz labākā pasaulē, nekā šī, daudz augstākā kvalitātē - MŪŽĪGI. Nekad neesi par to aizdomājies?

takā nav neviena cilvēka, kurš dzīvotu mūžīgi un mēs varētu viņam uzprasīt - vai tas ir labi tik ilgi dzīvot un vai viņš tiešām tāpēc ir laimīgs? - tad atbildēt vai es ar gribētu.... varu izjeot tikai no tās pieredzes, kas ir un loģikas kas ir pieejama.
Atbilde ir - NĒ! Nemaz negribētu!
tam ir daudz - gan filozofisku, gan matemātisku, gan fizikālu, gan bioloģisku iemeslu. Tad, kad ļaudis saka "JĀ", viņi par šiem iemesliem nekad neizdomājas... vai pieņem, ka "gan jau... proņesjot!"

Tiešām tev 100% liekas, ka tās ir pasakas?
Jā, liekas. un tam atkal ir savi objektīvi iemesli.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.02 13:55:17
pich_

"tev būs mocīties mežonīgās sāpēs pusi sava mūža" izklausās pēc ļoti laba plāna...

Tas nav Diva plāns, bet attiecīgo cilvēku pašu plāns, kuri nepieņēma Dieva piedāvāto

EzītisMiglā

Kāda nozīme tam laikam? Dievam laika trūkst? Un pēc tā laika Dievs atstumj neticīgos no sevis nost. Bet tu saki, ka neticīgie paši atstumjās.

Dievs katram dod laiku izvēlēties, mūžīgi nevar turpināties šis starpstāvoklis. CIlvēki, kuri nevēlas Dievu, tad nu arī dzīvos bez Dieva - kas tur nesaprotams?

Ciešanas neviens skaidrā prātā neizvēlas.

Nu tāpēc jau arī kristieši sluidina par to, ka neticīgie nonāks ellē un viņiem būs ciešanas, lai viņi zinātu, ko tad galugalā paši izvēlas. Kurš negrib ciest, tam jātic uz Jēzu Kristu

Atkārtoju jatājumu:
Vai tiešām vienmēr, kad kāds kādu citu pažēlo un citam piedod, viņš pats vienmēr cieš?


Mīlestība bez taisnīguma ir liekulība. Ja grēku atstāj bez sekām, tad sanāk tā, ka cilvēki var darīt ļaunu un neuzņemties par to atbildību. Es varu piedot un aizmirst, bet es nevaru padarīt bijušo par nebijušu - to var vienīgi Dievs. Ja tu kādam būtu ko ļaunu nodarījis un tev piedotu, vai tu nejustu pienākumu gandarīt?

Tieši tāpat kā tava doma par to ,ka jāgaida un jāmokās, varbūt ka cilvēks Dievu pieņems, vai arī ticīgais stiprināsies. Bet ja nu viņš salūzt? Visi jau nav Ījabi.

Jau šķiet minēju, ka cilvēki bieži vien neredz tālāk par savu degungalu. Nāve nav risinājums. Tā ir necieņa pret dzīvību kā tādu. Mēs nezinam, kas notiek ar pašnāvniekiem, bet vai ir vērts riskēt ar civlēka likteni mūžībā? Dievs neuzliek ciešanas pāri pār cilvēka spējām
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.02 14:04:48
Ingars
Dievs katram dod laiku izvēlēties, mūžīgi nevar turpināties šis starpstāvoklis.

Kāpēc nevar? Dievam trūkst laika vai planētu?

tāpēc jau arī kristieši sluidina
Tam ir jānotic uz vārda, neko pārbaudīt ta nevar! Sludina ne tikai kristieši, bet arī krišnaīti, musulmaņi, budisti, un sazinkas vēl.
Ar saprātu, racionāli domājot, visi viņi apmēram vienādi. Tad ko, uz dullo ir kādam jānotic? Tavuprāt, Dievs rīko loterijas?

Es varu piedot un aizmirst, bet es nevaru padarīt bijušo par nebijušu
Nu, un kur te ir obligātās ciešanas tajā gadījumā, ja piedevi un pažēloji?

Ja tu kādam būtu ko ļaunu nodarījis un tev piedotu, vai tu nejustu pienākumu gandarīt?
Justu. Bet kāpēc lai tas piedevējs tāpēc cieš, to es nesaprotu. Cieš no tā, ka man piedod? Nebūtu piedevis, tad neciestu?

Nāve nav risinājums. Tā ir necieņa pret dzīvību kā tādu.
... tad ir jāciena neciešamās sāpes?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 14:09:23
Ingars
Dievs neuzliek ciešanas pāri pār cilvēka spējām
kapēc gan? Dīvains apgalvojums, tomēr... un kas būtu ja uzliktu? Nomirtu, ja? Ij ko? Cilvēki ciešanās nemirst?
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.02 14:13:09
Ingars
Tas nav Dieva plāns, bet attiecīgo cilvēku pašu plāns, kuri nepieņēma Dieva piedāvāto

tev prāta aptumsums iestājies? kā gan cilvēks var izvēlēties tādas mokas, pret kurām nelīdz nevienas zāles?
un kāpēc gan lai viņš ko tādu darītu + vai tiešām cilvēkam ir tāda vara?

kāpēc tev tāda pārliecība, ka tikai nekristieši mēdz piedzīvot tādas sāpes, pret kurām nevienas zāles nepalīdz?

un ja pieņemam, ka Dieva plāns priekš cilvēka rodas viņu ieņemot, tad ko- cilvēks ir spējīgs izmainīt Dieva plānu, un Viņam tad nav nekādas teikšanas? priekš kam tad vajag to Dieva plānu, ja cilvēks to var grozīt?
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.02 14:23:32
tā arī neatbildēji, kāpēc Dievam, tā vietā lai izvēlētos kādu neitrālu telpu neticīgajiem, vajadzēja izveidot pamatīgu moku kambari, turklāt ieslodzīt tajā dvēseles uz mūžu.

Bībele saka- mīliet savus ienaidniekus, darait labu tiem, kas jūs ienīst.
Vai Dieva izpratnē mīlestība pret neticīgajiem ir nežēlīgas mocības?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 17:56:41
EzītisMiglā
„vispār, tie opiāti paši par sevi ir kaitīgi un palīdz piebeigt cilvēku ātrāk.
Vai neesat padomājuši, ka bez opiātiem tas cilvēks novilktu vēl ilgāk? Opiāti ir tāda lēna eitanāzija.”


Man šķiet, ka Tu mazliet esi sapinies savā uzstādījumā. Atbildi pats sev, vai vēlies atvieglināt mirēja ciešanas, vai vēlēs tās paildzināt? Tu runā pats sev pretī.

„cilvēks ar nedziedināmu slimību, kliedz sāpēs. Pie viņa gultas stāv godwit ar Ingaru. Kā jūtaties?”
Un pieliec vēl sevi ar savu ietekumu: Nedodiet viņam morfiju(jo kaitīgs), lai pamokās ilgāk...

masiks [212.93.96.2]
"A par to, ka neglābjami slimie mēdz nomirt - tev tādus stāstus nekad nav gadījies dzirdēt?"
Lai viņiem Dieva miers.
Un? Kapēc šie stāsti tiek ignorēti?

Tapēc, ka nomirt dabīgā nāvē ir normāli, iepretī pašnāvnieciskai nāvei.

Izturēt līdz Dieva noliktajam galam.
priekš kam?

5. bauslis to pavēl.

pich_
„tieši tā- bet par tiem neiet runa. ko tiem 0,..%, kuriem nekas nepalīdz, un daudzus gadus jādzīvo (ja tā var teikt) mokās?”
Varētu kādu piemēru palūgt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.02 18:02:56
godwit
Atbildi pats sev, vai vēlies atvieglināt mirēja ciešanas, vai vēlēs tās paildzināt?
Tas bija ieteikums kristiešiem, kam par katru cenu ir jāpaildzina cilvēka dzīves laiks, neskatoties uz kvalitāti.
Tad nu - vai nav loģiski nelietot to opiju, ja bez viņa cilvēks nodzīvos ilgāk, kaut arī sāpīgāk?

Tapēc, ka nomirt dabīgā nāvē ir normāli,
Bet varbūt ka cilvēki tagad nedabīgi stiepj dzīvi garāku, pieslēdzot visādus tur pašizgudrotus aparātus? Vai tā nav "nedabīga dzīve" daudzos gadījumos?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 18:08:03
godwit
Tapēc, ka nomirt dabīgā nāvē ir normāli, iepretī pašnāvnieciskai nāvei.

bet vaitad operēt apendicītu nav nedabīgi? Kas tur dabisks - ar skalpeļa palīdzību mākslīgi paildzināt dzīvību? Iepretim Dieva noliktajam liktenim??? Un vai tad nav dabīgi nomirt no plaušu karsoņa vai gripas?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 18:12:27
godwit
Izturēt līdz Dieva noliktajam galam.
priekš kam?

5. bauslis to pavēl.


bet cilvēks takš pats jau mirst! "gals" ir sadedzams un pavisam drīzs. Tik vien ka līdz "galam" palikušas lielas un milzīgas mokas. Priekš kam cilvēkam likt mocīties un mokās atlikt uz vēlāko to "galu"?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 18:56:50
Ctulhu
EzītisMiglā
masiks [212.93.96.2]

No vienas puses prieks, ka jūs visi tā cenšaties cietējiem palīdzēt ātrāk aiziet no dzīves. Personisks jautājums: vai jūs saviem bērniem arī palīdzētu ātrāk nomirt, ja (nedod Dievs), kāds no tiem negaidīti noliktos uz nedziedināmas slimības gultas? Vai jūs nedarītu visu, un necerētu līdz beidzamajam mirklim, ka viss vēl varētu būt labi? Un nesteidzieties ar atbildi, jo vārdi dzīvē mēdz piepildīties. Labāk paklusējiet.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:04:58
godwit
labs jautājums. Vai es savu (pasvītroju - SAVU) cerību dēļ esmu tiesīgs citam likt mocīties, jo atrodos noteicēja stāvoklī?
Laikam taču ka nē.

Un nesteidzieties ar atbildi, jo vārdi dzīvē mēdz piepildīties. Labāk paklusējiet.
A šitais bija laps! Velk uz pērli. Piedod, bet es pārdabiskajam neticu, tai skaitā šo tavu vārdu piepildījumam dzīvē.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:08:10
masiks [212.93.96.2]
Mana pērle ir atvasināta no tautas parunas "nekad nesaki - nekad". No kurienes rodās parunas? No novērojumiem laikam.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:10:26
godwit
"nekad nesaki- nekad" nav tautas paruna, bet gan Bonda texts no tāda paša nosaukuma filmas. No kurienes tā radās? No filmas vērošanas...
laps pieredzes avots, zinies...
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:31:10
masiks [212.93.96.2]
Atkal pasmējies pirms laika Never say never. - unknown Šī sakāmvārda autors ir nezināms, un J.Bond to vienkārši ir izmantojis savā filmā par nosaukumu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:35:19
godwit
labi, jau labi - nav Bonda ražojums.
un tad?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 19:40:26
masiks [212.93.96.2]
"un tad?"
Neko, lai tev jauks vakars!
n.biča [78.84.161.32]
# Iesūtīts: 2010.07.03 13:45:53
godwit
Un nesteidzieties ar atbildi, jo vārdi dzīvē mēdz piepildīties. Labāk paklusējiet.

Tev arī pašam derētu to ņemt vērā. es nedomāju, ka es gribētu ar kādu aparātu palīdzību paildzināt sev tuva cilvēka mokas, ja viņš būtu zaudējis vēlmi dzīvot tāda stāvoklī. ja Dievs būs lēmis viņam dzīvot, tad tas arī dzīvos pēc atslēgšanas no tiem, ja nē, tad es, to mākslīgi uzturot pie dzīvības, būšu tikai aizkavējusi kādam iespēju nonākt Dieva rokās. Vai ellē, ja tāda ir viņa dzīve. moš neticīgo būtu vairāk vērts mākslīgi uzturēt pie dzīvības, lai dotu laiku atgriezties.
savukārt, ja man tuvs cilvēks pats turētos pie dzīvības, bet mocītos, es censtos atvieglot viņa ciešanas, cik tas būtu manos spēkos, kaut vai lēnām indējot ar opiātiem. Ja Dievs gribētu kādu dziedināt, tad viņš arī zinātu par to, ka kāds cilvēks grib dziedināmo nogalināt, un pasteigtos.
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.03 15:29:54
Skaisti jau būtu, ja cilvēks nodzīvotu garu dzīvi, un kad pienācis laiks, aizietu līksmu radu un draugu dzīru laikā pa taisno uz debesīm. Bet diemžēl ne vienmēr tā sanāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 141 , pavisam kopa bijuši: 15783