atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Ko jums šogad nozīmē Gavēņa laiks?
vulfijs
Iesūtīts: 2010.02.17 10:28:10
Pelnu diena. Gavēņa laika sākums
Tu, Kungs, esi laipnīgs un piedod labprāt: esi bagāts žēlastībā visiem, kas Tevi piesauc. (Ps 86:5)
Tad nu ar drošu prātu tuvosimies žēlastības tronim, lai tiktu apžēloti un saņemtu žēlastību, kas nāk kā palīdzība īstā brīdī. (Ebr 4:16)

Tēma kristiešiem Gavēņa laika pārdomām.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:30:01
Šādas tēmas ir bijušas praktiski katru gadu, tomēr divreiz vienā upē neiekāpsi un man gribētos, ka mēs varētu pastāstīt par kādām pārdomām, jautājumiem, atžiņām arī šogad atsevišķi.

Man pagaidām nekādas sevišķās Gavēņa sajūtas nav, kā citiem?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:36:39
Kad shams saakaas?
sica. [78.84.147.219]
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:37:30
Jošs Mulders
vispābā šodien
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:40:21
vulfijs, interesanti, cik lelb dievnamos šodien notiek pelnu dienas dievkalpojumi?
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.02.17 10:40:42
Man pagaidām nekādas sevišķās Gavēņa sajūtas nav, kā citiem?

Vai tadai ir jabut ?

Man gavenis ir tad, kad izlemju gavet, nevis kaut kadu citu iemeslu del Manā skatījumā tā ir miesas pielikšana pie vietas, lai nelecās daudz . Protams, ir gadījumi, kad ir kaut kādi jautājumi risināmi, tad gavēju, lai meklētu Dieva vaigu savā dzīvē un Viņa palīdzību, un saprašanu kā rīkoties.

Neticu gavēņiem, kas balstīti uz kaut kādiem svētkiem, rituālām darbībām ierastā laikā utml. Ticu, ja tā ir miesas norūdīšana un kalpināšana ierastā laikā, teiksim 1x nedeļā kādā konkrēta diena, tad ticu, ka tā var būt.
vulfijs
# Labojis vulfijs: 2010.02.17 10:51:53
armilo
cik lelb dievnamos šodien notiek pelnu dienas dievkalpojumi?
Domāju, ka gandrīz visos lielākajos (kur dievkalpojumi notiek katru svētdienu un kas nav ekstrēmos laukos ar mazām draudzītēm)..kāpēc jautā?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:57:27
Par gavēni manas pārdomas aktīvi risinājās pirms gadiem 10 vai vairāk, nonāca pie zināma slēdziena, un kopš tā laika vairs nav mani traucējušas
sica. [78.84.147.219]
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:02:07
nezinu cik svarīgs man būs gavēnis, bet plktn. 14.20 es došos uz baznīcu un uz grēksūdzi un vobše...... 7. martā došos svētceļojumā..... vēl man doma palūgt, lai Lems noslēdz piekļuvi LELb, tad būs labs gavēnis
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:06:39
vulfijs, es biju domājis konkrēti par trešdienu.
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:11:17
armilo
visās lielākajās draudzēs noteikti notiek.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:25:14
vulfijs, Tu gribēji teikt - visās lielākajās Rīgas draudzēs? Es jautāju tapēc, ka iedomājos par tiem Latvijas luterāņiem, kas vēlās gavēņa laiku ievadīt ar pelnu dienas dievkalojumu, bet viņu draudzēs tas nenotiek. Ko viņiem darīt, braukt uz Rīgu. Vai varbūt iet pie katoļiem? Es domāju, ka pelnu dienas dievkalpojums nav mazāk svarīgs par lieldienu dk, jo pirmais aizved pie otrā. Tapēc būtu vēlams, ka tas notiktu katrā lelb dievnamā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:30:24
Šovakar došos uz Pelnu dienas Dievkalpojumu, līdz tam gavēnis nebūs - parasta darba diena. Par Gavēņa praktisko realizāciju (kaut ko neēst, kaut ko nedarīt, kā konkrēti sevi ierobežot) - nezinu, vai un ko pasākšu, galvenokārt jāskatās kā sevi vispārīgi disciplinēt.
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:38:00
armilo
Es jautāju tapēc, ka iedomājos par tiem Latvijas luterāņiem
Hmm, un vai tev šķiet, ka ar tava raizēšanās/iedomāšanās kaut ko pozitīvi mainīs viņu vai Tavā gavēņa laikā?

Cik paskatījos man pieejamajās draudžu mājas lapās, arī palielākās pilsētās/rajonu centros mēdz notikt Gavēņa laika dievkalpojumi.
Ja tev ir jautājums par konkrētu draudzi, varu mēģināt noskaidrot vai vari arī pats piezvanīt uz draudžu lietu daļu un pajautāt tur.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:43:03
vulfijs
Īsi un konkrēti formulējot, es teiktu, ka visa mana dzīve uz šīs zemes ir viens liels gavēnis.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.17 11:47:03
nu jā, ja draudze izsludina gaveni, tad reizem piedalos, un reizem ne... tas tiesa.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:01:19
Gavēnis ir tuvošanās Dievam un šķīstīšanās. Vienmēr tam ir īstais laiks. Bet man kā piemērotāks ilgstoša gavēņa laiks šķiet gada sākums, kā ievads.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:01:56
Vulfijs, "Hmm, un vai tev šķiet, ka ar tava raizēšanās/iedomāšanās kaut ko pozitīvi mainīs viņu vai Tavā gavēņa laikā?"
mm.. tā uz reiz nezinu, ko atbildēt. Var būt atbildēšu ar pretjautājumu: Kā Tu domā Vulfij, vai Tavas domas par kristiešu gavēņa laika pārdomām kaut ko pozitīvu mainīs viņu vai Tavā gavēņa laikā? Kapēc Tu vispār kaut ko jautā, kapēc es kaut ko jautāju? Laikam jau tapēc, ka mūs interesē šis jatājums. Un ja jau pirms jautājuma uzdošanas cilvēkam būtu skaidrs, ka viņa jautājums ne ko pozitīvu nemainīs, tad diez vai viņš šo jautājumu jautās. Vai ne? Katrā ziņā atvainojos, ja Tev mans jautājums likās ne par tēmu. Svētīgu Tev gavēni!
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:38:20
armilo
paldies par novēlējumu, visādā ziņā vēlu tev to pašu.

Savu tēmu aizsāku, jo mana pieredze rāda,ka cilvēkiem mēdz būt kādas labas domas/atziņas Gavēņa laikā. Man to lasīšana vienmēr ir palīdzējusi saprast un savādāk pārdomāt arī savu Gavēņa laiku. Tā ka man tas noteikti pozitīvi palīdz, varbūt kādam citam arī, nezinu.

Tavu jautājumu sadzirdēju (varbūt nepareizi, tad lūdzu piedošanu) kā pārmetumu luterāņu draudzēm/mācītājiem, ka nav pietiekoši daudz Pelnu dienas dievkalpojumu. Domāju, ka šāds pārmetums ir nevietā, jo vismaz man zināmajās draudzēs šādi dievkalpojumi notiek un šķiet, ka šādu draudžu skaits vairojas (par ko es ļoti priecājos). Protams, noteikti ir vajadzīgi aizlūgt par tiem kristiešiem, kas dažādu iemeslu dēļ šodien vēlas, bet nevar būt dievkalpojumā. Bet es īsti neredzu jēgu (varbūt tāda ir,tikai es nespēju saskatīt) teorētiski apspriest, cik slikti ir, ka visās draudzēs Pelnu dienas dievkalpojumi nenotiek.
Vents_Dukulis
# Labojis Vents_Dukulis: 2010.02.17 12:53:19
Pelnu diena ievada Ciešanu laiku
Šis ir no virsraksta titullapā.
Man mācīja, ka Pelnu diena ievada gavēni un ka par Ciešanu laiku konkrēti sauc divu nedēļu laika posmu pirms Lieldienām.
Ar Pelnu dienu jeb Lielo lūdzamo dienu iesākas Ciešanu laiks pirms Lieldienām.
Ja pareizi saprotu, tad Lielai lūdzamai dienai ir senāk cits konteksts bijis nekā Pelnu dienai.
Es saprotu, ka foruma komentētāji nekādi nepauž LELB oficiālo viedokli, bet vai nav tā ka mans komentārs būs tuvāks patiesībai nekā oficiālais rakstīņs.
Un vēl, man reāli pateica, ka gavēnis nav tikai domu koncentrēšana, bet reāla atturība, ar atbilstošu jēgu.
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 13:09:56
Vents_Dukulis
jā, es arī esmu dzirdējusi tādu versiju, kā tu saki. Bet reizēm vārdi Gavēņa un Ciešanu laiks tiek lietoti kā sinonīmi. Man šķiet, tas atkarīgs no konkrētās liturģiskās tradīcijas, kuras LELB ir vairākas.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 108