atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kad tika atcelts aizliegums ēst cūkas?
pich007
Iesūtīts: 2010.01.18 15:43:58
3. Mozus grāmatā (11. nodaļa) ir redzams, ka Dievs aizliedz cilvēkiem ēst gan cūkas, gan pārējos nešķīstos dzīvniekus.
Kurā brīdī atcēlās šis aizliegums un kas par to liecina?
Un kāds ir pamatojums tam, ka cūkas un pārējie uzskaitītie dzīvnieki skaitījās nešķīsti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
pich007
# Labojis pich007: 2010.01.19 11:07:05
*Duksis

man neinteresē cūku turēšanas un ēšanas paradumi, bet gan tas, kur bībelē tiek atcelts aizliegums tās ēst.
katrā ziņā vilka iedotajos citātos par sapulci nekas nav minēts par kaut kādu aizliegumu atcelšanu
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:10:45
pich007 Likumu var atcelt tikai tas, kas likumu ir izdevis. Vismaz tā tam vajadzētu būt.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:17:55
*Duksis

nu ja, tāpēc jau meklēju to pantu, kur tas nepārprotami ir norādīts. katrā ziņā ēšanas aizliegums ir skaidrā valodā pateikts, un tur neko nevar sajaukt.
es meklēju, kur Bībelē ir skaidri pateikts- Dieva bērni tomēr drīkst ēst cūkas (un pārējos nešķīstos dzīvniekus)
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:25:31
pich007 Ja nemaldos, tad Septītās dienas adventisti nelieto uzturā cūkgaļu. Izrādas, ka ir arī tādi kristieši, kam Svētie raksti ir autoritāte.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.01.19 11:36:04
Kas attiecas uz Pāvila [savam laikam revolucionārām] atziņām, tad rodas iespaids, ka Pāvils Jēzū ir saskatījis iepriekšējās bauslības noliedzēju un grāvēju, un tadējādi Pāvils ir uzticīgi sekojis pats savam, iespējams maldīgam, priekšstatam par Jēzu un viņa mācību.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.19 12:00:00
smīns [212.93.96.2]

Viss, kas ir īstens, esot saprātīgs. Viss eksistējot pateicoties savam saprātīgumam. Kad lietai zūdot saprātīgs pamatojums, tad lieta iet bojā. Tā kaut ko pie sevis neskaidri esot murminājis kāds cilvēks uzvārdā Hēgelis, panloģists un panracionālists. Ja seko viņa domu gaitai, tad visā esošajā ir jābūt racionālam pamatam, pat iracionālās, nesaprātīgās un galīgi dumjās lietās, reliģijas ieskaitot, ja reiz tās eksistē.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.01.19 12:13:24
smīns [212.93.96.2] Paldies Dievam, Hēgelis nosprāga no holēras (?) vecumā, kad varētu vēl pasauli apveltīt ar daudzām un dažādām atziņām, tādējādi pasaule no tām tika atpestīta. Tomēr varbūt nekļūdas tie, kas uzskata, ka vismaz pētot kultūras vēsturi, Hēgeļa piedāvātā metodoloģija ir visadekvātākā.


No savas puses varu ieteikt iepazīties ar [savulaik?] nozīmīgāko darbu Rietumu filozofijā, 1808.gadā publicēto Hēgeļa darbu „Gara fenomenoloģija.” Vēlams esot lasīt oriģinālvalodā. Varu palielīties, ka apmērām 9 lpp. no apt. 30 sējumu lielā darba esmu izlasījis (krieviski).
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.01.19 22:56:23
izskatās, ka tev nav svešs islāms, jo šis ir musulmaņu pamatojums gaļas neēšanai.

Man nekāda sakara ar islāmu - tik vieņiem saknes tās pašas, kas ebrejiem.

vai tiešām tu šo dieva aizliegumu skaidro ar cūkas gremošanas īpatnībām?
es skaidroju ar to, ka cūka nav paredzēta ēšanai. Pārējais ir likumsakarība.

es meklēju, kur Bībelē ir skaidri pateikts- Dieva bērni tomēr drīkst ēst cūkas (un pārējos nešķīstos dzīvniekus)
tāda nav. Cūka jau nav mainījusies tāpat kā cilvēks. Bet... ir mainījies tas, ka, ēdot cūku, cilvēks nekļūst nešķīsts, kas arī kristietības aspektā ir būtiskākais. Tas, ko kurš ēd jau ir katra paša darīšana nevis atbildība kristietībā. Kā teikts Viss man ir atļauts, bet ne viss der.


Tai pat laikā Adonikai ir vienalga ko ēd zivtiņas - karpa, līdaka vai nēģi, piemēram... jo to zem ūdens nemaz tā nevar redzēt...
laikam jau esi palaidis garām to daļu, kur minēts par zivīm un citiem ūdens mošķiem.
vilks
# Labojis vilks: 2010.01.19 23:09:16
pich007
vai tu uzmanīgi lasīji?
Stāstā ir ļaudis, kas saka, ka visi jūdiem dotie noteikumi jāpilda arī pagānu kristiešiem (ieskaitot aizliegumu ēst cūkas gaļu).
Sarunas gaitā viņi secina, ka visi bauslības norādījumi pagāniem nav jāpilda, bet tikai daži...un tos arī uzskaita.
Ko vēl vairāk vajag?
[labots, sorry, iepriekš pārrakstījos]
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.01.19 23:19:57
Sarunas gaitā viņi secina, ka visi bauslības norādījumi pagāniem jāpilda, bet tikai daži...un tos arī uzskaita.
Ko vēl vairāk vajag?

Runa jau ir par pestīšanu. Bet bauslības nozīme jau nebija tikai pestīšana. Ne velti visi tie garie noteikumi utt. kas aizņem diezgan lielu daļu grāmatu nav vienkārši izņemti no Bībeles. Bet, protams, ka tie neietekmē pestīšanu.

masiks [212.93.96.2]
Kā Tu zini par ko es esmu un neesmu interesējusies???
raffz [87.110.101.146]
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:21:39
Sarunas gaitā viņi secina, ka visi bauslības norādījumi pagāniem jāpilda, bet tikai daži...un tos arī uzskaita.

Tu pārrakstījies, vai es kaut ko ne tā sapratu?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:31:32
masiks [212.93.96.2]
vispār jau es pamatoju ne tikai ar pārtikas izvēli...
ezerkenegdo [87.110.87.173]
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:41:19
masiks [212.93.96.2] ko šāds cūkas radīšanas iemesls pastāsta tādā gadījumā par tās radītāju?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:49:00
masiks [212.93.96.2]
vaiii... Tu tak pat izlasīji, ko es rakstīju. Jā es minēju divus.
Ideja, ka es neapzinos, ko rakstu gan pavelk...
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.20 00:15:49
masiks [212.93.96.2]
Tava loģika līdz zinātnei nedavelk. Cūkas gremošanas cikls ir pietiekams, lai viss, ko tā aprij, nonāktu tās gaļā sagremots tomēr stipri nesagremots, lai to varētu uzskatīt par pārtikai drošu. Cūkgaļa ir ideāls parazītu, baktēriju, vīrusu un toksīnu perēklis. Tas viss tur nonāk, jo tas lops rij visu, kas gadās ceļā un tas tālāk nonāk cilvēkā, jo tas lops nepietiekoši pārstrādā sarīto.
Tak nav nekāds jaunums, ka cūkgaļa veicina iekaisumus un infekcijas un ir cēlonis dažādām slimībām. Par šo ir lasīti dažādi pētījumi.
Piemēram:
Jane Cahill examined the toilets of a Jewish household in Jerusalem, finding no parasites or infectious agents, but only pollen from the many fruits, vegetables, and herbs they had eaten. A similar study done about Egyptians revealed eggs from Schistosoma, Trichinella, wire worm and tapeworms, all found in pork. All of these organisms cause significant chronic diseases. [ this is footnoted Jane Cahill and Peter Warnock, "It had to happen, Scientist Examines Ancient Bathrooms of Romans 586B.C." BAR May/June 1991]

A scientist at the University of Giessen`s Institute for Virology in Germany showed in a study of worldwide influenza epidemics that pigs are the one animal that can serve as a mixing vessel for new influenza viruses that may seriously threaten world health.
If a pig is exposed to a human`s DNA virus and then a bird`s virus, the pig mixes the two viruses - developing a new DNA virus that is often extremely lethal for humans. These viruses have already caused worldwide epidemics and destruction. Virologists have concluded that if we do not find a way to separate humans from pigs, the whole earth`s population may be at risk. [footnoted Scholtissek,M.D., "Cultivating a Killer Virus" National History Jan. 1992]

The 1942 Yearbook of Agriculture reported that 50 diseases were found in pigs, and many of these were passed on to humans by eating the pig`s flesh.
vilks
# Labojis vilks: 2010.01.20 11:35:44
pich007
vai tu uzmanīgi lasīji?
kur bībelē tiek atcelts aizliegums tās ēst.
katrā ziņā vilka iedotajos citātos par sapulci nekas nav minēts par kaut kādu aizliegumu atcelšanu

Stāstā ir ļaudis, kas saka, ka visi jūdiem dotie noteikumi jāpilda arī pagānu kristiešiem (ieskaitot aizliegumu ēst cūkas gaļu).
Sarunas gaitā viņi secina, ka visi bauslības norādījumi pagāniem nav jāpilda, bet tikai daži... un tos arī uzskaita.
Ko vēl vairāk vajag?
[labots, sorry, iepriekš pārrakstījos]

raffz [87.110.101.146]
jā, paldies, iepriekš pārrakstījos.

masiks [212.93.96.2]
tu par pārrakstīšanos vai arī tev šķiet, ka no tā teksta secināms kas cits?

Adonika
nu veselīgums/neveselīgums ir cita lieta. pieņemu, ka cūku ēst var nebūt veselīgi (nezinu), bet aizliegta tās ēšana nav (kā tas bija Vecajā Derībā un kā to jūdi joprojām praktizē).
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.01.20 15:26:07
Man pietiek ar šo un ēdu, ko gribu

"Ne, kas mutē ieiet, sagāna cilvēku, bet, kas no mutes iziet, tas sagāna cilvēku." (Mateja 15:11)

Kad šo uzrakstīja, tad arī pateica: "Ēd ko vēlies, tik nepārēdies-padalies "
raffz [87.110.101.146]
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:39:24
vilks

Tad atgriežoties pie tēmas, jāsecina, ka no Jahves dotās bauslības jāievēro tikai šis "lai sargās no apgānīšanās ar elkiem, no netiklības un no nožņaugtu dzīvnieku un asins baudīšanas." Nu, piemēram, zagt, sist tuvākos un tml. drīkst?

skolniekss

Man pietiek ar šo un ēdu, ko gribu

Nebiju domājis, ka pat Latvijā ir cilvēki, kas nesmādē ēst jebko, tai skaitā, suņus un citus cilvēkus...
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.01.20 15:44:28
raffz [87.110.101.146] Nevis suņus un citus cilvēkus..., bet ko gribu. Izlasi pareizi.
Starp citu par nagu graušanu Bībelē nekas nav rakstīs. To taču spēj izdomāt, vai to ir labi un veselīgi darīt, vai ne? Šo to var arī izdomāt ar savu necilo galvu. Viss nav uzrakstīts. Un paskaties, kā ir pieņemts Tavā miestā. Ēst cilvēkus, suņus, grauzt nagus, vai varbūt Tu esi no tiem, kurš ēd Jēzu?
raffz [87.110.101.146]
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:32:03
skolniekss

Tad jāsaka, ka kaut kādā mērā ir paveicies ar tavu gribu. Vai tad suņu un cilvēka gaļa ir neveselīga? Izdomāt patiešām var visu pats, ja vien pietiek prāta, tāpēc jau esmu ateists. Tik nesapratu, kāda nozīme, kā ir pieņemts manā miestā? Ja gribēšu ēst suņus, tad jābrauc uz Ķīnu, bet, ja cilvēkus, tad uz kādu kanibālu cilti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 35286