atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Krusta zīme
Gotiņa
Iesūtīts: 2009.11.02 10:28:11
cik zinu, ir luterāņi, kas tādu lieto un ir tādi, kas ne.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.11.02 13:38:10
bet ticību apliecina ar vārdiem un darbiem.

Un vaardiem ir jaabuut kaadiem? Kaa izteiktiem? Vai driixt lietot vaardus kaa kurlmeemo valodaa... ar rokaam... apziimeejot krusta ziimi, un tas kaa Kjiinieshu hieroglifs apziimee visu TA vienaa kustiibaa?
Ilji tieshi SHIS simbols ir aizliegts tavupraat?

Šai aspektā tas gan varētu būt ticības apleicināums, bet tajā pašā laik`;a tas var izvērsties arī par reliģisku klišeju, kuram nav nekāda sakara ar ticības apliecināšanu. Tas kļūst reliģiozi un ne vairs dzīvi ticībā.
Vari nosaukt kaut ko Kristietiibaa, ko nevar profanizeet un degjenereet liidz nekam? Vai taapeec, ka kaads to padara par fufeli, tas ir jaaizliedz?

Taapeec veel jo vairaak buutu tas jaalieto pareizi kaa tas saakotneeji iestaadiits... lai veel vairaak liecinaatu un neljautu to profanizeet un padariit par meeslu!

Ja cilveeka ieksheejaa buutiiba ir Kristiiga... tad tas ir tikai normaali ka aareeji tas kaut kaa manifesteejas... Es pat nevaru iedomaaties labaaku veidu kaa shaada krusta ziime... nadjozhno, djoshivo i praktichno...
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:40:15
Mulders Ārēji tas manifestējās nevis pārmetot krustu, bet darot ( dzīvojot) kristīgu dzīvesveidu. Šajā aspektā tas var kļūt reliģiozi un nepareizi.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:40:42
Vārdi, kas izteikti ticībā. Šādi eksponējās ticība.
Gotiņa
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:50:26
Svētais
redz ko saka kāds RKB priesteris.
Krusta zīme ir sena un skaista lūgšana, kurā apvienojas iekšējā ticības pārliecība, kā arī ārēja liecība par to. Ar krusta zīmi mēs pagodinām Svēto Trīsvienību, kā arī Jēzus Kristus nāvi pie krusta, ar kura rētām mēs esam dziedināti, kā saka Apustulis Pāvils.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:54:45
Gotiņa Jā, tas var būt kaut kāds ticības apliecības akts, bet tas nedrīkst kļūt ne par reliģiozu formu , ne par reliģisku klišeju dzīvai un patiesai ticībai.
Gotiņa
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:01:24
Svētais
runājot par "klišejisku" domāšanu, runāšanu, darbošanos. nu, tur mums visiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem.
šķiet, tieši to tev šeit nereti piedēvē.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:03:03
Ārēji tas manifestējās nevis pārmetot krustu, bet darot ( dzīvojot) kristīgu dzīvesveidu. Šajā aspektā tas var kļūt reliģiozi un nepareizi.

Nu nezinu... liidz shim 2000 gadus pat nekristieshi visai labi zin, ko noziimee shaada krusta ziime un taa vienmeer ir tapusi interpeteeta ka cilveeks ir ticiigs triisvieniigajam Dievam. Lai to paraadiitu... pietiek divas sekundes... Tu, priotams, driixti to teikt vaardiem, bet sho ziimi sapratiis kristieshi (un nekrsitieshi) pat videe, kuras valodu tu nezini... Taa ir universaala ziime, kaa daudzas citas ziimes, ko cilveeki lieto...

Protams arii sho ziimi var degjenereet un profanizeet... tas nenoziimee, ka taapeec es to nelietoshu. Taa ir tava probleema, ja tev mana ticiibas aplieciiba neko neizsaka... taa teikt, mana dalja ir tevi informeet... tu pac izdomaa tad ko ar sho informaaciju dariit... bet nepadari mani atbildiigu par savaam projekcijaam!

Vārdi, kas izteikti ticībā. Šādi eksponējās ticība.
Es tev uzdevu jautaajumu. Vaardu formai ir ieroebzhojumi? A kurlmeemam kaa tu pateiksi? Kaa tu pateiksi klusumaa? Kaa tu pateiksi videe, kuras valodu tu nezini?

Jā, tas var būt kaut kāds ticības apliecības akts, bet tas nedrīkst kļūt ne par reliģiozu formu , ne par reliģisku klišeju dzīvai un patiesai ticībai.
Nu bet kaapeec tev visur reegojas klishejas? Un kas vainas religjijas formai... mums te ir ticiibas briiviiba, kas implciee, ka mees savu ticiibu praktizeejam dajebkuraa likumaa neaizliegtaa formaa!

Ja tevi krusta ziime apgreecina... varbuut neej tad tur, kur taa paraadaas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:03:37
Gotinja, tas RKB priesteris labi pateica! Pilniigi piekriitu!
Gotiņa
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:15:40
Mulders
man arī patika. godīgi sakot šo tēmu pacēlu savtīgu nolūku vadīta.
jāgatavojas pirmajai stundai Sv. skolā, kurā jārunā par Krusta zīmi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:16:35
Gotinja, interesanti... ka Krusts apriori ir pagaanisma simbols un tam paari Kristus asinis!
Gotiņa
# Labojis Gotiņa: 2009.11.02 14:19:09
Mulders
arī sava veida simboliska nozīme.
bet šeit ir vēl info, ja tas interesē. būs vēlāk jāpalasa.

http://www.katedrale.lv/index.php?id=5665

http://www.katolis.lv/main.php?parent=1096

ā, redz kur arī ir.

Vēl daudzus gadsimtus pirms krusts kļuva par kristiešu zīmi, tas kā simbols jau bija plaši izmantots senajās civilizācijās. Tālā senatnē tika uzskatīts, ka tas attēlo divus koka gabalus, ko berzējot vienu pret otru, cilvēks ieguva uguni. Tikpat pievilcīgu hipotēzi bija izvirzījis itāliešu rakstnieks Gabriele D’Annuncio savā, 1903. gadā publicētajā darbā Laus vitae. „Tas ir krusts, pirmatnējās uguns zīme,” viņš apgalvoja. Taču krusta sasaistīšana ar uguni drīzāk ir poētiska, nekā patiesa. Neraugoties uz to, līdzīgu hipotēzi atbalstīja arī ievērojami arheologi, pamatojoties uz indiešu svētās uguns dievības Agni filozofiski-reliģisko mītu. Kādā indiešu vēdā lasām: „Agni, tu esi gudrais, priesteris, karalis, sargs, upura tēvs. Tev ir trīskārša izcelsme – no gaisa, no ūdens un no mistiskā Arani ”.

http://vestnesitis.lv/node/159
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:20:37
Gotinja... Krusts kristietiibaa ir daudz kas!

Interesanti, ka labklaajiibas teologjija beeg no krusta... Taa nav taa pazemiibas teologija... kura prasa mums aiziet pie krusta un sevi tur atstaat...
Gotiņa
# Iesūtīts: 2009.11.02 14:25:53
Mulders
es gribu runāt konkrēti par Krusta zīmi ar kuru ticīgie sevi apzīmē.
jo ar to mēs sākam Sv.Misi, ar to visas lūgšanas.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 15:53:49
Man nav iebildumu pret krusta zīmi kā tādu. Domāju, ka ir nepareizi, ja tai pieķeras, jo tai būtībā nav nekādas nozīmes.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 15:55:41
Man nav iebildumu pret krusta zīmi kā tādu. Domāju, ka ir nepareizi, ja tai pieķeras, jo tai būtībā nav nekādas nozīmes.

Bet mees sludinaam Kristu krustaa sisto!
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.11.02 15:57:26
Mulders Āmen, uz pēdējo apgalvojumu
Gotiņa
# Labojis Gotiņa: 2009.11.02 16:08:29
Svētais
Man nav iebildumu pret krusta zīmi kā tādu. Domāju, ka ir nepareizi, ja tai pieķeras, jo tai būtībā nav nekādas nozīmes.

dīvaini gan. es jau šeit nekur neesmu teikusi, ka zīmei kā tādai būtu jāpieķeras. šķiet, neviens cits to arī nav apgalvojis.
bet ja tev Kristus kusts ir palicis bez nozīmes.... tad varu izteikt tikai savu līdzjūtību.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:10:41
Gotiņa Galvenais, ka tu staigā ticībā uz Jēzu, dzīvo Kungam patīkamu dzīvi, zini savu uzdevumu un savu dzīves aicinājumu.
Kombuļu Fans
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:10:59
Krusta simbolika ir saistīta ar pieres enerģētisko centru - Agija čakru - kurā krustojās enerģētiskie kanāli. Par šo centru atbild Jēzus Kristus un Viņa Māte Marija.
Šis centrs (aizmugurē) arī saistīts ar grēku (negatīvās karmas) transformāciju - zināmos apstākļos.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:11:26
Gotiņa Priekš manis Kristus krusts ir nozimīgākais manā dzīvē, ko saprotu, ko Kungs priekš manis ir darījis.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 33809